תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 20 מ 20
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    האלו כולם,

בתרגיל הקודם רוב החבר'ה חרגו מההגדרה הנוקשה שקבעתי ל-11 מקצועות הבסיס בלבד, והגדירו דמויות היסטוריות\פנטזיות גם על בסיס מקצועות דב"שים ומקצועות יוקרה (כולל מיומנויות וכן הלאה, דברים שבכלל לא התבקשו בתרגיל). הרעיון היה להגביל את עצמכם בכוונה - לנסות להשיג את המקסימום מתוך המשאבים המוגבלים שלרשותכם.

לדוגמא, את רובין הוד הייתי כנראה מגדיר כך: סייר 3 (כך שהוא זוכה בשליטה בקשת, אבל לא בחיה מלווה), לוחם 4 (בשביל כמה כשרונות לוחם שיעזרו לו להפוך לקשת טוב יותר), ונוכל 7 לפחות (בשביל התקפת הפתע).
    הייתי רוצה לתת לו דרגות גם כעז-להב (מהמדריך השלם ללוחמה), אבל אני לא יכול בהגדרת התרגיל. בתרגיל הבא, לעומת זאת, היינו אמורים להתעסק במקצועות נוספים.

אלא שרוב המשתתפים בתרגיל נתנו הצעות יפות, והוכיחו שכנראה התחלתי נמוך מדי. לכן הפעם נתקדם שני צעדים קדימה, ל-

המצאת מקצועות יוקרה, חלק א'

הרעיון הפעם הוא להפנים את ההבדל שבין מקצועות יוקרה לפי מספר הדרגות המקסימלי שלהם. אומנם הדמות אינה חייבת לקחת את כל הדרגות של מקצוע היוקרה שבו התחילה, אך רוב המקצועות שהם בעלי מספר רב של דרגות דורשים מהדמות השקעה ראשונית גדולה (למשל לבחור בכשרונות שאינם שימושיים במיוחד בתחומי עיסוק אחרים), כזו שיהיה חכם מצידה להחזיר במלואה. מעבר לכך, גם מבחינת המשמעות המשחקית, למקצועות יוקרה בעלי דרגות רבות יש השפעה הולכת וגוברת על אופיה וחייה של הדמות, כדלהלן:

מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות מייצג התמחות של הדמות, לרוב בתחום איזוטרי כלשהו, אך כללי למדי. לדוגמא, אמן הנשק האקזוטי מהמדריך השלם ללוחמה, שפשוט לומד לעשות טריקים מיוחדים עם הנשק האקזוטי החביב עליו. מכריו של "פרדיננד המצולק", הנוכל השולט בשרשראות ברזל ועושה איתן טריקים מרשימים ומסוכנים, עדיין יתייחסו אליו כאל נוכל (ואיש לא נחמד באופן כללי).

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות מייצג דבר מה משמעותי בחייה של הדמות, אך לא קיצוני בהשפעתו. לדוגמא, אביר ת'אי מהמדריך השלם ללוחמה, שהוא עדיין טיפוס לוחמני בכל רמ"ח אבריו, אך כזה שמצויין במיוחד למלא את תפקידו, במקרה הזה הגנה על אשפי הארגמן. או אמן הפסילים מהמדריך השלם למאגיה, שהוא בבירור עדיין אשף מיומן, אך כזה שהוא מומחה ביצירת גלמים מחוכמים במיוחד (הקרויים פסילים). מקצוע שכזה יכול להתאים מאוד בתור תואר רשמי, למשל "ורסוביוס, אמן הפסילים, לשרותך." זהו תואר של כבוד ומקצועיות, לאות המאמץ שהשקיע בלימוד התחום.

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות מייצג בחירה משמעותית בחייה של הדמות, קריירה שלמה של התמחות והתקדמות לכיוון מוגדר. לדוגמא, מי שמתקדם בדרגות כחניך שבעת הצעיפים, מהמדריך השלם למאגיה, יחשב בעיני כולם כחניך שבעת צעיפים, וכבר לא כאשף רגיל. מקצועות כאלו נוטים להתאפיין במסדרים שלמים, תורות לימוד או פילוסופיות מלאות שבנויים סביבם.

מקצוע יוקרה בעל 10 דרגות מייצג מהפך קבוע ומוחלט בחייה של הדמות. דמות שלוקחת את כל דרגות המקצוע הזה למעשה מילאה חצי מסך הדרגות שלה (20), במקצוע הזה בלבד! ההחלטה הזו מבוטאת היטב גם בעולם המשחק: מגוש דם (מהמדריך השלם למאגיה) בדרגה 10 הינו ללא ספק מכשף איום ונורא, השקוע כל כך בעולמות הנוראיים שמעבר עד שהוא הפך בעצמו לשד, תפלץ אפל ומרושע. הוגה (מהמדריך השלם לקדושה) שהגיע עד לדרגה ה-10 במקצוע הינו בראש ובראשונה אדם מלא הרהורים וחוכמה אדירה, המבין את העולם כפי שהוא באמת, ומתעלה מעל המגבלות הפיזיות של גופו. לעיתים קרובות, אנשים אחרים יחשבו על דמויות כדוגמת אלו תחילה כמקצוע היוקרה שלהן הראשי, ורק לאחר מכן כשאר המקצועות. כוהן? לוחם? מה זה משנה מה הוא היה "לפני כן" - כעת ברור שהדמות היא למעשה X.

זוהי לא הדרך היחידה לחלק מקצועות יוקרה לסוגים שונים, אך היא חשובה במיוחד ומציגה (בדרך נוספת) את האופן בו החוקים באים לשרת אותנו ואת הדמיון שלנו.

המשימה בתרגיל הנוכחי היא להמציא רעיון למקצוע יוקרה בכל אחת מארבע הקטגוריות הללו. רק רעיון! לא צריך לכתוב מקצוע שלם (שלא תחשבו על זה אפילו). הרעיון אפילו לא צריך להיות מקורי במיוחד, או כזה שיפיל אותנו לרצפה. פשוט רעיון למקצוע יוקרה, לפי האופי המאפיין כל אחת מהקטגוריות האלו. מטרת התרגיל היא להתאמן בתפיסה של חשיבות הנושא, ולהבין שלא כל מקצוע יוקרה חייב להיות מתוכנן עד דרגה 10 כדי להיות "מקצוע טוב".
    כרגיל, אין מגבלת זמן על התרגיל, וכל אחד מוזמן לעשות אותו מתי שהוא רוצה. אני אשתדל להגיב על בסיס פרטני, ולתת עצות.

בהצלחה לכולם! והכי חשוב, תהנו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    תל אביב
    הפעם גם אני רוצה לנסות. הלכתי לכיוון של סייר/דרואיד, כי יצא לי לקרוא פחות מקצועות יוקרה שמבוססים עליהם ומוחי הרך עוד לא מלא בהשפעות חיצוניות.

מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות: זנב קוף.
    זנב הקוף הוא שוכן-יערות ותיק שלמד את השבילים המפותלים שבין הענפים והצמרות. הוא מומחה בניתור, הסתתרות ולחימה בעודו מאזן עצמו בחן שובב על ענפי העצים, מהעבים כדרכים ראשיות ועד הדקיקים ביותר.

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות: ידיד הזאבים.
    דרכי היער עשויות להיות מבלבלות ומסוכנות, אך יש יצורים שנעים בהם בבטחון וידע פראי. עיניהם החדות של הזאבים רואות בינות לעצים, באפיהם עולה ריח ההתרחשויות הקרובות וכפותיהם חשות את האדמה שסביבם. ידיד הזאבים, בן אנוש (או דמוי אנוש, בסדר) שהלהקה רואה בו כבעל-ברית, שותף למודעות הזו. בין אם הוא זאב בודד או נע בלהקה, ידיד הזאבים למד את דרכי הפרא של היער ויודע לשרוד בו, ובעתות מצוקה יכול לזמן עזרה מבני בריתו ההולכים על ארבע. ידיד-זאבים שחי עם הלהקה במשך זמן מה מפתח אליה קשר עז, עד שהוא יכול לראות, לשמוע ולהריח את היער דרך הזאבים אפילו כאשר הוא רחוק מהם.

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות: מגן האלון.
    כל מי שחי ביערות מספיק זמן יודע שהאדמה חיה לא רק עם צמחיה ובעלי חיים, אלא גם פועמת בקסם בראשיתי טבעי. במקומות בהם הקסם עוצמתי במיוחד הוא מתועל לתוך מוקדי כוח טבעיים - הרים, נהרות גועשים, חיות נדירות וקסומות ועצי-ענק. דרואידים יכולים להקדיש את חייהם להגנה על המוקדים האלה, שכמו כל מקור של עוצמה וקסם, מושכים אליהם גם רוע. מגן האלון חי בקרבת העץ הקסום עליו הוא שומר ובמשך זמן רב מתחבר אליו רוחנית וגם פיזית. הוא מקבל מהעץ כוחות של הגנה, התחדשות ולחימה, ועם הזמן הופך לחלק בלתי נפרד מהקיום של העץ עד שפגיעה באחד מתבטאת אצל שניהם. מגן אלון יכול להעביר את נאמנותו למוקד כוח אחר, אבל לא בלי טקסי הפרדה וכמובן מציאת מחליף.

מקצוע יוקרה בעל 10 דרגות: הרוכב הכסוף.
    ההולכים במעמקי היער עשויים להבחין בזווית העין בברק כסף מהיר בין העצים. זהו הרוכב הכסוף, יצור שקיומו הוא אגדה בחוגים מסוימים ומעשיית-אימים באחרים, שהקדיש את כל-כולו ליער ולחיים שבו. אומרים שהרוכב הכסוף היה בעבר בן אדם (או גמד, או אלף, תלוי מי אומר), אבל השנים ביערות שינו אותו, וכעת הוא ישות חסרת גוף שרוכבת על מודעותם של יצירי היער, דוהרת בפרסותיו של האייל, נוסקת על כנפי הנשר וצוללת עם דגי האלתית. האמת היא שלרוכב הכסוף עדיין יש גוף משלו, אם כי הוא השתנה, לרוב בהתאם ליצורים איתם הוא בוחר לרכב. לרוכב מודעות שמתפרשת כמעט על פני כל היער, והוא יכול לבחור ביצור שירחיב אותה אל מחוץ לגבולות העצים, בעוד הוא עצמו נשאר במקום. נשמתו היא אחת עם נשמת היער, והוא לא יהסס לפגוע במי שמחפש לגרום נזק, שכן מצפונו כבר לא מצביע אל מוסר בני האדם אלא על האיזון הטבעי של היער.
    עם וואקום גדול באה אחריות גדולה.
    http://blogs.vgames.co.il/comics
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    ננסק נדמה לי שהתבלבלת בין מגוש דם למשרת הגלד, מגוש דם הוא מכשף שהוקם לתחיה ומבין את עוצמת דמו ומשרת הגלד הוא אדם שלובש עור שדי ולבסוף הופך בעצמו לשד.
    Chate Noire אהבתי את הרעיון של הרוכב הכסוף

מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות:רוקח.
    רוקח הוא אדם בדרך כלל מטיל לחשים במידה מסוימת ששיקויו ורעליו נודעים למרחקים, אנשים שקטים שנראים לא מאימים אבל יכולם לגרום למותך שעות לפני שאתה מודע לכך.

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות: אקדוחן.
    אקדוחנים הם אנשים שמפתחים את יכולתם בנשק אחד שלדעתם הוא המוצלח ביותר: אקדח הקשת. אקדוחן זריז יכול למלא את אויבו בחצים קטנים במספר שניות ללא כל מאמץ.

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות: רוכב דרקונים כרומטי.
    הדרקונים הם בין היצורים העוצמטיים שיש, ויש אנשים אשר מבחינים בזאת, אנשים אלה מנסים ולעיתים אף מצליחים להשתלט על דרקון למספר ימים ובזמן זה הם בעלי עוצמה רבה, למרות שלאחר מכן כדאי לברוח לפני שהדרקון יתעורר ויבין.

מקצוע יוקרה בעל 10 דרגות: תודעתן.
    המוח הוא בסיסו של כל יצור תבוני והתודעתן מבין זאת, תודעתנים הם יצורים אשר מבלים את חייהם בהאזנה למחשבות בני האדם, מחיקת זיכרונתיהם והשתלתם מחדש.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות: אצן
    בקרב האנשים יש כאלו שמפתחים מהיריות הליכה וריצה גדולות, הלו האצנים, הם מהירים מהאנשים הרגילים ולרוב משרתים קקשרים או כדוורים.

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות: חבר איגוד הלהב הזהוב
    איגוד הלהב הזהוב הינו איגוד אשר נשבע לשמור על דרכי המסחר היבשתיות פתוחות ונוחות למעבר בכל רחבי הארץ, חבריהם רוכבים בקבוצות פרשים קטנות לאורך דרכי הממלכה ומסייעים לשמירה על דרכי המסחר ומעניקים עזרה לסוחרים, הם מגרשים מפלצות ושודיים ומתקנים את נזקי הטבע בעזרת קוסמיהם.

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות: פיראט
    פיראטים הינם שודדי הים, איומים ונוראים הם שטים בספינותיהם ברחבי הימים והורגים ובוזזים (ומי שלא יודע לבד מה זה שודד ים שיתבייש לו!).

מקצוע יוקרה בעל 10 דרגות: שליח האל
    כוהנים רגילים נושאים את שמו של האל ברחבי העולם ומבצעים ניסים בשמו, אך שליחי האל הינם כולו של האל, מלאכים בדמות אדם אשר כל מי ששומע אותם נמלא יריאת כבוד וענווה וכוחם בשכנוע גדול כל כך עד אשר אפילו הפושעים והחוטאים יחזרו בתשובה למשמע קולם, כאשר שירותם עלי אדמות בא לקצו הם הופכים למלאכים מכונפים וניתנת להם יכולת בחירה בין לשרת את האל כאן או על מישורו.

שתף ב-Google+

סכינאי
    לוחם/נוכל המתמחה בשימוש בסכין ופיגיון- הוא זורק אותו טוב יותר, נלחם איתו טוב יותר- והורג אותו
    טוב יותר

גלאדיטור
    יש אנשים שנלחמים בשהיל ההרג, ויש שנלחמים בשביל אוצר או תהילה.
    אך הגלאדיאטור נלחם להנאתו, הוא מאריך קרבות ונלחם בראוותנות, אחרי הכול מלחמה היא רק משחק, והגלדיאטור הוא הטוב ביותר במשחק הזה. יש לו יכולות של הטלת מומים, והוא נותן השראה (כמו נגינת טרובדור) למי שרואה אותו נלחם

חסיד הכאוס
    משק כנפי פרפר בסין יכול לגרום לסערה ביערות הגשם הברזיליים
    חסיד הכאוס הוא אדם שלמד להבחין בפרטים הקטנים, ולפיהם לדעת כיצד לפרק, כיצד להרכיב, כיצד
    לנטרל והכי חשוב כיצד להבין, את מה שמסביבו

אמן להב
    אתה שולח את ידך לשלוף את חרבך לנוכח האויב שמולך, אך בעוד ידך במחצית הדרך לידית, אתה מגלה משהו שמפריע לך לשלוף- אתה מת
    לוחם אשר הקדיש עצמו לחרב (ארוכה, ממזרית, סיף... זה לא משנה העיקר שהיא לא דו ידנית)
    הוא נלחם בחרב זו במיומנות מדהימה על גבול העל טבעי (ולבסוף אף מעבר לו), הוא מהיר, מדוייק
    וקטלני יותר מכול דבר שנתקלת בו מעולם

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.02.2007
    מגניב!
    אחלה מקצועות
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות רב לחש
    אשפים ומכשפים תמיד חיפשו דרכים לחזק את עצמם, אם זה בעוצמת לחשיהם או במספרם. אשף או מכשף במקצוע הזה לומד להטיל יותר לחשים מהרגיל בדרגות קיימות אך לא מקבל דרגות חדשות של לחשים

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות אומן מצור
    אומני מצור יכולים לבוא מכל מקצוע אשר נועד לכבוש ולהשמיד מקומות מבוצרים, אומני מצור לומדים ומתאמנים בשביל להשיג ידע בדרכי התגנבות למבצרים בחמיקה ממלכודות ובהפחתת יעולתם של ביצורים היריב בקרב עד לרמה אפסית.

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות נזיר צוחק
    רוב דרכי הנזירות קשות ודורשות משמעת קפדנית וציות לחוקים נוקשים מאוד, אך לא כך מאמין מנזרו של הנזיר הצוחק. דרך חייהם הופכת לבדיחה בלתי נגמרת והם סוגדים לצחוק ולהילולה, הם מגשימים את עצמם בכך שחיים כל יום נכאילו הוא יומם האחרון וכך גם מתחברים לאנרגיות הצ'י הפנימיות שלהם שלא נובעות מסדר ומשמעת מוחלטים אלא בחופש המוחלט של הנזיר.
    מקצוע יוקרה בעל 10 חסיד האש
    האש היא אחת היסודות החזקים בטבע היא נותנת לנו את האור ואת החום. חסידי האש הם אנשים אשר הקדישו עצם למטרה אחת ויחידה, חום ואור נצחיים. רק כאשר אדם מבין שכל הטוב בעולם בא מהאש והקור והאפלה הם הדברים הרעים ביותר וחייבים לסלקם הוא יכול לקבל את האש על עצמו להפיץ תמיד חום ואור היכן שהוא הולך ולגרש את הקור והאפלה. בסוף לימודיהם ואימונם של חסידים האש הם מציתים את עצמם ובכך מתחברים עם הדבר שכל כך יקר לליבם והופכים לאש בעצמם (יסודני אש בצורת אדם).
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.11.2006
    3 דרגות- דיפלומט
    לומד יכולות שכנוע מרובות, הוא יודע להתמקח, לשכנע, והוא כריזמתי מטבעו
    5 דרגות- קשת
    קשת הוא לרוב סייר אשר מתמחה בקשת, עד לכדי יכולות להפוך את חציו לקסומים.
    הוא לומד אומנויות התחמקות המאפשרות לו להיות זריז ולהתחמק נמהתקפות רבות
    הבאות לעברו
    7 דרגות- חסיד שבעת היסודות.
    חסיד שבעת הלהבות הינו לרוב כהן, אשר ל\עובר מסעות בעולם על מנת להשיג
    מידע רב על שבעת היסודות- אדמה,מים,רוח,חשמל,אש,טבע ומכניקה, אשר להם סוגד.
    הוא לומד להסתגל לסביבות אלה ואף גם מתחזק בהטלת לחשים בתחומים אלו.
    10 דרגות- כושף דם (אני בכלל יצרתי אותו כמקצוע בסיס, אבל לא חשוב)
    כושף דם הוא אלף אשר חרג מדרך הטלת הלחשים הרגילה ונדר לא לפגוע באף
    אחד ישירות. בתמורה לכך, יכול כושף הדם להטיל מספר לחשים אינסופי (רק
    מהלחשים הידועים לו), ואני יכול להטיל לחשים כמו "קרן כפור" על מנת לגרום לאויב
    לספוג נזק. לעומת זאת, הוא יכול להשתמש בטלקניזיס כדי להטות את המעמד עליו עומד
    פסל הסמוך ליריב, ובכך נופל הפסל על היריב.
    ככל שעוברות דרגות הוא מגביל עצמו בעוד תחומים (רציניים, לא כמו של וו ג'ן. כמו:
    איסור נגיעה בגופה,איסור שקר ומרמה, ועוד).
    שתף ב-Google+

שלוש דרגות: הנווד המתישב (מצטער אני בעייתי בשמות)
    מקצוע שמיועד לטרובדור/נוכל להשאר במקום אחד ולשנות את נטייתו לסדר.
    מקצוע זה מיועד בעיקר לטרובדורים שמתיישבים בראמון מלך אומ משהו דומה. ונוכלים שיוצאים להנהיג צבא. או להפך
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות
    אין לי רעיון למקצוע כזה- בכלליות אני נגד מקצועות כאלה כיוון שהם לא ממצים את הפוטנציאל שלהם!

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות
    אקרובט
    אקרובטים הם בדרל כלל נזירים או כוהנים שלקחו הגברה במיומנויות הלולינות שלהם ולמדו לשלב אותה בחייהם, בדרך לחימתם, ובמדיטציה שלהם בצורה טובה יותר

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות
    רקדן מאגי
    קוסם שממקד את את יכולותיו הקסומות והמאגיות, בעזרת אומנות הריקוד, קסמיו משתפרים ונהיים
    חזקים יותר ככול שהוא צובר ניסיון בשזירת הקסם והריקוד למקשה אחת מושלמת, עד שלבסוף, כבר אין
    מבחינתו הבדל בין ריקוד וקסם.

מקצוע יוקרה בעל 10 דרגות מייצג
    רוח חולות
    לוחמים מדבריים אלו חיים את חייהם בהישתלבות בתוך חולות המדבר, אלו הם פלוגות עילית שפועלות
    מטעם שליטי שבטי כול שהוא במדבר, הם מסוגלים לנוע מהר בחולות, לחיות יותר זמן ללא מים מכול
    אחד אחר, ולנסות לשבור את רוחם זו משימה בלתי אפשרית.
    בתוך שבטי המדבר הקשוחים והמחוספסים ביותר שיש הם מקבלים יחס של כבוד ויראה, כיוון שכול אחד
    רוצה להיות כמותם, אך מעטים הם אלו המסוגלים לעבור את המבחנים הקשים (בין השאר קבורה
    בחולות המדבר ביודך בחיים למשך יום אחד ללא מים אוכל ומעט מאד אוויר)

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    הגיעה עת התגובות (תופיםתופיםתופיםתופים).
    ראשית כל, לכולם פה היו רעיונות פשוט סבבה. ברור לי שהעיקרון הועבר היטב. המסקנה הבולטת ביותר לדעתי היא שמקצועות 3 ו-5 די דומים זה לזה, וכך גם 7 ו-10. ההבדל הוא בגישה של היוצר: נראה שכמעט כל מקצוע 3 אפשר ליצור כ-5 (ולהיפך), ואותו היחס בין 7 ל-10, כשהשאלה העיקרית היא עד כמה בעצם המקצוע נפוץ ו\או פופולרי בעולם המערכה.

chate noire, המקצועות שלך מצוינים לטעמי, הייתי משחק כל אחד ואחד מהם. יצויין לגבי מגן האלון שהוא מתאים יותר כמקצוע לדב"שים, כי הוא דורש מהדמות להישאר במקום אחד (מה שאינו אופיני להרפתקנים), אבל שום חוק בתרגיל הזה לא אמר שמקצועות היוקרה חייבים להיות לד"שים בלבד - ואני מאוד אוהב את מגן האלון.
    מעבר לרעיונות המגניבים נתת גם הצעות לקראנץ' (מכאניקה) עבורם, וזה מצא חן בעיני אפילו יותר, במיוחד שגם הרעיונות הקראנצ'יים נראים טוב.

nahal14, העיקרון טוב אבל הייתי משנה כמה דברים. הרוקח דווקא מרגיש כמו מקצוע של 5 דרגות לפחות - הוא מזכיר את אמן הפסילים, בכך שרוקח הוא ממש תואר מקצועי. הוא יכול לפתוח בית מרקחת פרטי, אני מדמיין לעצמי. כלומר, זה מקצוע "כבד" יחסית, ואילו מקצועות של 3 דרגות הם מקצועות היוקרה הקלים ביותר שבנמצא. הרעיון של רוקח הוא מצוין בלי קשר, ואם אני זוכר נכון, בנמוכים והאמיצים שהוצאנו בתעשייה הגובלינית יש מקצוע ממש דומה, "נקי כפיים", שהוא חמש דרגות.
    האקדוחן מתאים כמקצוע 5, אבל שים לב שתיאורטית, הוא מתאים גם כמקצוע 3. זה כבר עניין של גישה.
    רוכב הדרקונים הוא רעיון בעייתי למדי... בגלל שדרקונים הם לא בדיוק יצורים חברותיים ו\או נפוצים. אבל העיקרון שלו - בחור שרוכב על חיה מעופפת אקזוטית - סבבה בשביל 7 דרגות (למרות שאישית הייתי עושה אותו 10). אני מדמיין בקלות רוכבי גריפונים או אפילו יחידת עילית של אלפים אבירי-קודש הרוכבים על פגסוסים שמיימיים, שהם גם הרמכים המיוחדים שלהם (עם איזה כישרון "רמך מיוחד משופר", כמובן).
    התודעתן מזכיר מעט את ההוגה, אבל פחות קדוש ויותר פרקטי, ואני אוהב את זה. בהחלט 10 דרגות.

idansh, האצן הוא אחלה, חבר איגוד הלהב הזהוב מצוין (אהבתי גם את הארגון עצמו; מי בעצם הקים כזה ארגון? הממלכה? הסוחרים עצמם? כיצד הוא ממומן?), אבל חסר לי רעיון לקראנץ' בשבילו. איזה יכולות מקבל חבר באיגוד הלהב הזהוב? מריח לי שיש לו הרבה מיומנויות, אבל שהוא גם לוחם מצוין (ורכוב על סוס - שהרי הם נודדים הרבה), ואולי איזו יכולת דמוית לחש או שתיים.
    הפיראט מופיע כמקצוע 10 דרגות במדריך השלם להרפתקן, אבל האמת שאני מסכים יותר עם ההחלטה שלך בעניין, שהוא מתאים כ-7.
    שליח האל מזכיר לפחות שני מקצועות יוקרה שונים מהמדריך השלם לקדושה, מעין שילוב בין חרון האל למטיף, שני מקצועות שדווקא אינם קרובים במיוחד זה לזה. אני אוהב, כי זה נותן לו אופי ייחודי, וזה בהחלט 10 דרגות.

האסטור, הסכינאי לדעתי מתאים יותר כ-5 דרגות, כי מדובר בבחור שלגמרי הקריב את האימון בכלי נשק אחרים לטובת הסכין, לא בדיוק הנשק המזיק ביותר שקיים. ראה את המדריך השלם ללוחמה, עם המקצוע להב נעלם למשל, שהוא סכינאי מצוין ב-5 דרגות. עם זאת, כפי שאמרתי בתחילת ההודעה, ההבדל בין 3 ל-5 קטן, ותלוי באופי של המערכה. למשל, אם אתה רוצה לאכלס את הרחובות של הערים בפושעים נושאי סכינים ומיומנים במיוחד, 3 דרגות יתאים כנראה יותר.
    הגלדיאטור הוא רעיון סבבה, ופופולרי למדי. יכול היה להיות אפילו 7 רמות, שוב פעם דוגמא להבדל שנובע אך ורק ממקומו של המקצוע בעולם.
    אהבתי את חסיד הכאוס, אבל חסר לי קראנץ' בשבילו - מה, בעצם, הוא יכול לעשות? מבחינת המכאניקה של החוקים? והוא בהחלט 7 דרגות, מסכים.
    אמן הלהב מגניב למדי, אבל הייתי נותן לו פלאף, כלומר תיאור, עשיר אפילו יותר. שהרי ההבדל בינו לבין הסכינאי הוא, במידה מסוימת, רק בכמה שהם מגניבים. שניהם מתמחים בכלי נשק ספציפיים, אבל בעוד הסכינאי פשוט טוב עם סכין, אמן הלהב לוקח את המומחיות עם חרבו לרמה חדשה לגמרי של התמחות - וכבר כשהוא מתחיל את דרכו, בדרגה הראשונה, הוא עושה זאת מתוך מסירות קדושה כמעט ללהב, לא בגלל שהוא פשוט רוצה להיות טוב יותר עם סכין. לכן ראוי לתת לו אופי יותר עשיר. וגם פה חסר לי קראנץ' - מה בעצם המיומנות הגבוהה שלו מאפשרת לו לעשות, בתכל'ס.

thog, רב הלחש מאוד מצא חן בעיני, הוא עונה על צורך שמטריד מטילי לחשים רבים, ונותן להם אפשרות בחירה חדשה ומעניינת. אני חושב גם שלא צריך בשבילו יותר מ-3 דרגות.
    אומן המצור הוא עוד דוגמא למקצוע שמתאים בעיקר לדב"שים, וגם הוא מאוד מוצא חן בעיני (ומתאים ל-5 דרגות בכיף. אולי 3). הייתי שמח לראות רעיונות לקראנץ' ספיציפי שהוא עושה - מה מבדיל בינו לבין מומחה עם הרבה רמות מיומנות במלאכה (כלי מצור), למשל.
    הנזיר הצוחק מאוד מצא חן בעיני גם הוא. קבל ח"ח רציני בינתיים! מזכיר מעט את הנזיר השיכור מהמדריך השלם ללוחמה, אבל אני בטוח שלא יהיה מסובך לתת לו יכולות שונות וייחודיות לו. תיאורטית הוא יכול להגיע ל-10 דרגות, אבל לי הוא מתאים ב-7.
    חסיד האש מזכיר מצד אחד את חסידו של פיילור (מהמדריך השלם לקדושה), שהוא כוהן שאוהב אש ואור, ומצד שני נראה קצת כמו מקצוע יוקרה של אשף שמתמחה בלחשי אש. אני מדמיין אותו כשילוב של שניהם, ובעל אופי מעניין משל עצמו. בכל מקרה, האמונה החזקה שלו והמסירות שלו לעניין האש והאור בבירור מתאימים למקצוע של 10 דרגות, והמהפך ליסודן אש סוגר אותו היטב בסוף.

Bane, הדיפלומט, גם אם הרעיון עצמו אינו חדשני במיוחד, עונה יפה על ההגדרה של מקצוע יוקרה ל-3 דרגות.
    לגבי הקשת: כשאני חושב על קשת קסום, אני חושב על חסיד מסדר הקשת (המדריך השלם ללוחמה) או הקשת המאגי (המדריך לשליט המבוך), שניהם מקצועות של מעל 5 דרגות. כי קשת, במיוחד כזה שהשקיע עד כדי כך שיכולותו הופכת לעל-טבעית, הוא מישהו שמוותר על הרבה דברים אחרים בשביל להפוך לקשת - לא סתם מישהו שהוא *גם* קשת. (5 דרגות לדוגמא: אשף יכול להיות *גם* אמן פסילים, אבל הוא קודם כל אשף).
    חסיד שבעת היסודות מגניב, ולוקח את הרעיון של 7 דרגות לכיוון המיסטי, בדומה לחניך שבעת הצעיפים מהמדריך השלם למאגיה. גם אהבתי את החריגה מהגישה הרגילה של 4 יסודות בלבד, מה שהופך אותו למעניין ויחודי יותר. הוא אחלה.
    כושף הדם נשמע חזק למדי... אולי יותר מדי, אבל אם נחזור לעניין התרגיל, הוא בהחלט מריח כמו 10 דרגות. אישית אני מעדיף שלא ליצור מקצועות בסיס חדשים, אני חושב שהקיימים כבר ממלאים את כל הנישות ההכרחיות, אבל הוא בהחלט קרוב לזה - ובמקצועות יוקרה, הקרובים ביותר למקצוע בסיס הם אלו של 10 דרגות.

טרול פורומים, לדעתי כדאי להגדיר יותר בבירור את המקצוע הזה, ולפי ההגדרה החדשה להחליט כמה דרגות יש לו. למשל, הטרובדור שמתיישב והופך לטרובדור חצר מריח לי יותר כמו 5 דרגות, לא 3.

האסטור בשנית, אני לא מסכים איתך בכלל לגבי מקצועות יוקרה עם 3 דרגות. הם כן ממצים את הפוטנציאל שלהם, הוא פשוט פוטנציאל אחר. זה כל הרעיון של התרגיל הזה: להראות שיש להם מקום ותפקיד בעולם. לדוגמא, חשוב על מקצוע יוקרה המיועד לדרואידים, "כנף קלה", שבמהלך 3 הדרגות שלו מלמד את הדרואיד כיצד לעשות תרגילים שונים באוויר, לשפר את מהירות התעופה, ולהתמודד עם רוחות חזקות במגוון סוגים. אפשר להמציא גם מקצוע יוקרה של 10 דרגות המיועד לדרואידים מעופפים, כאלו שסוגדים לשמיים ומבלים את רוב זמנם בצורות מעופפות שונות - אבל זה משהו אחר. דרואיד שמעדיף להפוך לאלוף טבע (המדריך השלם ללוחמה), אבל גם רוצה להיות טוב בתעופה, כדאי לו לקחת דרגה או שתיים ככנף קלה. כפי שאמרתי בתחילת התרגיל, מקצועות עם הרבה דרגות לרוב באים גם עם דרישות כבדות יחסית, ומי שכבר הקדיש את עצמו ללהפוך לאלוף טבע, כנראה שכבר לא יוכל להשקיע עוד יותר בשביל להפוך ל-"חסיד התעופה", במיוחד אם הוא רק רוצה כמה דרגות בודדות בשביל להשתפר במעוף...
    אני מבקש שתשב ותחשוב על שלושה מקצועות יוקרה של 3 דרגות. זה חלק מהתרגיל שלך!

האקרובט הוא אחלה, ואגב מופיע באופן דומה למדי במדריך השלם להרפתקן, גם שם הוא 5 דרגות.
    הרקדן המאגי הוא בהחלט 7, אולי אפילו 10 במערכות מסוימות. אני סקרן לשמוע עוד על הקראנץ' שלו, כיצד בעצם הוא ממקד את היכולות הקסומות דרך הריקוד. מגניב אפילו לדמיין אותו בפעולה.
    לגבי רוח החולות, אותה ההערה כמו לגבי אמן הלהב (בתחילת ההודעה הארוכה הזו). אין שום בעיה שהוא יהיה 10 דרגות, ומרגישים את הפוטנציאל הגדול כאן, אבל צריך להרחיב יותר את הפלאף והקראנץ': מה יש ברוח החולות שהופך אותו למיוחד כל כך? לשונה מלוחם\סייר\ברברי רגיל? מה גורם לו להשקיע את כל חייו בלהשתפר בדרך בה בחר, ולאיזה מן טיפוס הוא הופך בסוף הדרך?

תודה לכל המשתתפים בתרגיל, נוצר כאן אוסף מרשים מאוד לדעתי של רעיונות למקצועות יוקרה. מקום מצויין להפנות אליו אנשים שמתלוננים על יובש ברעיונות או שלא מבינים עדיין "מה הקטע עם המקצועות יוקרה האלה". היכונו להמצאת מקצועות יוקרה חלק ב', לקראת סוף השבוע הבא.
    כולם מוזמנים להמשיך בתרגיל הנוכחי אם בא להם - הוא לעולם לא נגמר, וכל גולש חדש או מתחיל יכול תמיד להשתתף.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.02.2007
    לפני כמה שנים פיתחתי משחקון שמבוסס על מקצועות האומנות.
    פסל, צייר, רקדן וזמר.
    כל מקצוע אומנות הוא סוג של קסם.

מקצוע יוקרה בעל 3 דרגות
    אומן מתחיל
    רקדן- אומן נשקים אשר תונעתו יפה לראייה.
    צייר- קוסם מגילות מתחיל אשר מסוגל להפנט בודדים בציוריו.
    פסל - מי לא רוצה כמה פסלים קטנים של עכברושים שישו כמצוותו.
    זמר - מסוגל להפנט בודדים ביופי הקול שלו (כן אני יודע שזה סטייל בארד).

מקצוע יוקרה בעל 5 דרגות
    אומן מתקדם
    רקדן - שניולה רוקדת פיות נפתחים בתדהמה עיניים בוכות משמחה וגרונות נחתכים בחוד הלהב שמרקד איתה.
    צייר- וולדרו תמיד נוהג לצייר קרבות הבעיה שמי שרואה את ציוריו מתחיל להלחם בסובב אותו בלי שליטה.
    פסל - גנבים למדו שפסלי הכלבים בביתו של לפרו לא משמשים רק ליופי ושהם הם נושכים.
    זמר - שדרן שר על המחסור שלו בכסף כל הרחוב פותח את הארנק ועוד אומר תודה על האפשרות לרוקן אותו.

מקצוע יוקרה בעל 7 דרגות
    אומן בכיר
    רקדן - אומן נשק שריקודו מהפנט ולא משאיר לצופה אפשרת להגיב אלה רק להגיב למה שהריקד מורה לו לעשות.לחוש אימה מהנשק או רצון בלתי נשלט להתקרב ולהרגיש אותו. הריקוד עצמו גם כל כך מהיר שרוב מי שמרגיש אותו על בשרו אפילו לא שם לב ומת לפני.
    צייר - מציורים שצייר בכיר מצייר לא ניתן להתעלם ומסופר על מלכים שמתו כי כל מה שהם היו מסוגלים לעשות זה לשבת ולהסתכל בדיוקן של עצמם.
    צייר בכיר גם מסוגל כבר לצייר על עצמו קעקועים שמכילים בתוכם כוח אדיר.
    פסל - פסל בכיר מסוגל לפסל לעצמו צבא ואפילו ליצור פסלים מחומרים שהוא מעצב תוך כדי הפיסול שיש להם את המאפיינים שהוא בוחר, ידוע על פסלים של בני אדם שהתחזו לבני אדם בלי להיתפס במשך קתופה ארוכה.
    זמר - רק מתי שזמר מסוגל לגרום לשומע למוות רק משמיעת השיר הוא נחשב לזמר בכיר.

מקצוע יוקרה בעל 10 דרגות מייצג
    יצירת מופת
    רקדן - אומן נשק שהגיע לרמה זאת יכול לחדור לארמון מבוצר ושמור היטב לחסל את כולו ולהישאר בלי שריטה ובלי שיהיה עליו כתם דם אחד.
    צייר - צייר ברמה זאת מסוגל לצייר בכל שטח ולגרום לציוריו להביע מה שהוא רוצה אפילו לצייר באוויר ציור מעורר אימה ולגרום לצבא לברוח בפחד.
    פסל - כל עוד יש לך את הזמן אתה יכול לפסל את זה ויהיה לזה את היכולות שתספל לתוך זה.
    פסל ברמה זאת מסוגל לפסל דרקון שיהיה מסוגל לכל מה שדרקון רגיל מסוגל.
    זמר - זמר ברמה זאת הביא את הקול שלו לרמה שבא למילה אחת שלו יש כוח כמו למילת עוצמה.

כן אני יודע שרוב הדוגמאות שלי סבבו סביב מוות ולא סביב הדברים היפים שלרוב אומנות מייצגת אבל נראה לי שהתמקדות בצד הזה של האומנות תעביר את האומנויות בדרגות השונונת הכי טוב.
    Peace is our profession, killing is just a hobbyדיפלומטיה: האומנות הפטריוטית של לשקר בשביל המדינה שלך
    The more you complain, the longer God makes you live
    להיות בטוח: לטעות בקולי קולות
    שתף ב-Google+

לננסק
    בנוגע לסכינאי - אני לא בידיוק מסכים איתך, ואם הייתי כותב לא גם מכניקה אני חושב שהיית
    מבין, אני יוגע שאפשר בקלות להפוך אותו ל5 דרגות, אבל גם את האמן הנשק האקזוטי
    אפשר...

בנוגע לחסיד הכאס- היכולות שלו הם להבין את האויב, את סביבתו ואת מה שיהיה הכי יעיל לעשות, לו , הוא יכול לזרוק אבן על הר וכעבור כמה סיבובים יפול על ראשך סלע (כיוון שהוא הבין איפה תעמוד בידיוק אם הוא יעשה את אותם מהלכי קרב), הוא יכול לראות אוך שולף את חרבך ולדעת
    את התכונות הקסומות שלה רק בגלל היחס שלך אליה, בקיצור הוא יכול לעשות הרבה דברים

היכלות של אמן הלהב הן פשוט להילחם טוב יותר, אני יכול לתת לך את היכולת שהוא מקבל בדרגה 1 את היכולת שהוא מקבל בדרגה 4 ואת היכולת שהוא מקבל בדרגה 10 ואולי זה יעזור לך להבין:

יכולות של דרגה 1
    1) להב מהיר
    אמן הלהב מקבל התקפה נוספת עם הנשק הנבחר, בתוסף ההתקפה הגבוה ביותר שלו בתנאי שהוא לוקח על עצמו מחסר 2 על כול ההתקפות באותו סיבוב (כמו נזיר ללא נשק)
    2)אומן
    אמן הלהב מקבל תוסף להתקפה השווה לדרגתו כאמן להב, וותוסף לנזק השווה לכפליים דרגה זו

יכולת דרגה 3
    לחימת נוצה
    בשביל אמן הלהב הנשק הנבחר נחשב קל יותר בסיווג אחד- כך שחרב ארוכה תחשב קלה
    חרב קצרה תיחשב קטנטנה וחרב אדירה ציחשב חד ידנית

יכולת בדרגה 10
    להב ערפילי
    בשביל אמן הלהב חרבו היא ממש אחת מגפיו, אך בדרגה 10 חרבו היא כבר יותר מזה, אמן הלהב כבר כולכך מחובר לחרבו בשלב זה עד שהוא יכול לחדור איתה אף מבעד לחומר מוצק,
    (אף פליי) לרצונו הוא יכול להפוך את החרב ללא מוחשית לזמן קצר בכול סיבוב, בדיוק הזמן כדי לחדור מבעד למגן ושיריון, בפועל הוא מתעלם מכול תוספי המגן ושיריון המוחשיים ויכול לפגוע ביצורים לא מוחשיים וביצורים אתרים.
    (חשבתי להוסיף שהוא יכול להדוף בעזרת כישרון הדיפת חיצים קליעי קסם, בעזרת יכולת זו, מה
    אתם אומרים, כדאי להוסיף זאת?)

ועכשיו שלוש מקצועות ברדרגה שלוש!?
    אוקיי הינה זה בא

1

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    וואו, אמן הלהב הרבה יותר מדי חזק.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    ננסק, נראה לי שלא הבנת את הרעיון של הרוכב דרקונים כרומטי הוא לא בא ובאמצעות דיפלומטיה מדבר עם דרקונים או שדרקונים מסכימים לשאת אותו, הוא משתלט על המוח שלהם או משהו כזה, כל דרקון שיזהה מישהו בתור רוכב דרקונים כרומטי יתקוף אותו מיד הם שונאים דרקונים ודרקונים שונאים אותם
    שתף ב-Google+

נכתב במקור על ידי ישמעאל
    וואו, אמן הלהב הרבה יותר מדי חזק.
    חכה שתראה את הדרישות שלו...
    חוץ מזה איך אתה יכול לדעת לפי שלוש יכולות שהוא מקבל?

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    על תדאגו בנוגע ללהב הזהוב, אני (בהנחייתו של האסטור) בונה אותו

שתף ב-Google+

וואללה איזה קטע זה היה, נכון ?

תשמעו איזה קטע- אני הולך להנחות סדנאת יצירת מקצועות (שאני מריץ כבר בהרבה כנסים) באיגי, אוקיי, באמצע העבודה אני משוחח אם אחד המודרכים, ומה אני מגלה,
    שזה עידן!
    מיד חשבתי איך אני יכול לעשות את הסדנאה יותר טובה עבורו- והחלטתי שבעזרת מה
    שאני מלמד בסדנאה, נפתח את הרעיון הדיי מגניב שלו שנקרא- אחוות הלהב הזהוב
    (אם אני לא טועה)

האסטור(דרך אגב, עידן, מחתי תשלח לי את מה שהקלדת?)

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    עוד תגובות!

קיסר השום-כלום:
    העיקרון הבסיסי של מקצועות המבוססים על אומנויות מגניב בפני עצמו, תזכיר לי לעשות תרגיל בהשראתו בעתיד =)
    במקצועות של ה-3 דרגות, רק הרקדן והזמר נותנים לי תחושה של מקצועות באמת יעילים. הפסל לא ברור, והצייר דווקא מרגיש כמו מקצוע של יותר דרגות: קוסם שמתמחה במגילות הוא 3 דרגות. קוסם שמתמחה בהיפנוט בציורים דרך מגילות הוא כבר יותר. (אפשר ממש לראות כמה דרגות מתאימות למקצוע לפי כמות המילים שנדרשות לתיאור הרעיון הבסיסי שלו במשפט אחד...)
    במקצועות של ה-5 דרגות: אין הבדל אמיתי בין הרקדן של 3 לבין הרקדן של 5. תכל'ס, הם יכולים להיות אותו המקצוע (של 5), וההבדל הוא רק כמה דרגות מישהו לקח בו. המטרה בתרגיל היתה לתאר מקצוע סופי וגמור, לא ההתפתחות של הדמות תוך שהיא לוקחת בו דרגות, ולכן זה לא קולע למטרה.
    הצייר לא שונה לדעתי מהצייר של 3 - שוב פעם יש השפעה שנובעת מציור, רק אופי ההשפעה שונה.
    פסל - בהחלט מקצוע של 5 דרגות! אולי אפילו 7. בכל מקרה הוא מגניב בהחלט.
    זמר - דורש עוד הסבר, לא ממש ברור לי מה מקצוע בו, שלא לדבר על 5 דרגות.
    7 דרגות: לוחם רקדן מהפנט זה אחלה רעיון, ובהחלט 7 דרגות. הייתי שמח לראות את המקצוע הזה גמור ומוכן לשימוש!
    צייר - שוב, אחלה שהוא יודע לעשות את זה וסבבה לו, אבל לא ברור לי בדיוק מה המקצוע כאן ולמה זה 7 דרגות. לגבי ציור הקעקועים, אני נגד. יש כבר מספיק קטעים עם קעקועים, הקטע בצייר אומנותי אמור לדעתי להתעסק בתמונות בלבד (וגם לא להיכנס לתחום הגרפיטי למשל).
    פסל - למעשה, זה אותו המקצוע כמו זה של ה-5 דרגות, רק מפותח יותר. מה שאומר שעכשיו הוא כבר לא מתאים כמקצוע 5 דרגות אחרי הכל, ושוב פעם אתה רק מראה לנו התקדמות של דמות לאורך אותו המקצוע, ולא מקצועות שונים.

טוב, רק עכשיו הבנתי בעצם שזה מה שאתה עושה כאן: מציג ארבעה מקצועות של 10 דרגות, לאורך ההתפתחות שלהם. זה לא הרעיון של התרגיל... אני מציע שתקרא שוב את ההודעה הראשונה, ותנסה שוב. יש לך רעיונות יפים, אבל כל הקטע כאן הוא להגביל את עצמך בכוונה ל-3, 5, 7 ו-10 דרגות מקסימום, ולא לפתח כל דבר עד אין קץ (זה אפשרי כמובן, אבל פשוט לא המטרה שלנו כאן). ראה את הדוגמאות שהביאו כאן כמה אנשים אחרים, אם אתה מחפש השראה.

האסטור: חסיד הכאוס נשמע מעניין, הייתי שמח לשמוע עליו עוד. איך אתה עושה את זה מכאנית?
    היכולות של אומן הלהב חזקות במידה קטלנית. קשה לי להאמין שאפילו הדרישות הכבדות ביותר מצדיקות את זה. זה לא יחס ישר - "ככל ששמים יותר דרישות, ככה אפשר להתפרע יותר עם היכולות". זה לא עובד ככה... הוא מגניב, אבל הייתי מחליש אותו קצת. כדאי להשוות אותו למשל ללוחם באותה הדרגה, ולשאול האם לוחם היה יכול לקחת כשרונות דומים בדרגה הזו.
    לגבי המקצועות בדרגה 3, כתבת "הנה זה בא" - אך לא בא! לא באאאאא....

נאהאל14: דווקא הבנתי את הרעיון של רוכב הדרקונים, ממש כמו שתיארת. זה עדיין מקצוע לא מוצלח לדעתי: אין מספיק דרקונים באזור בשביל שהוא יהיה שימושי באמת, וכאשר הוא כבר משתלט על דרקון, הוא חזק באופן משמעותי ולא הוגן הרבה מעבר לאחרים. מה גם שזה לא בדיוק מתאים לאופיים של הדרקונים, שיש מישהו שפשוט מסוגל להשתלט להם על התודעה וזהו - אפילו הקסמים החזקים ביותר מתקשים מאוד לעשות את זה.
    שתף ב-Google+

היה לי רעיון 1 למקצוע 3 דרגות אבל, זה נמחק, אוליי עוד מעט אכתוב אותו כיוון ששכחתי אותו...
    אני לא מבין מה כול כך חזק באומן הלהב, תחשבו על זה כך- היכולת להב ערפילי מתקבלת בדרגה
    17 (בדרגה זו מקבל אשף קסמים מדרג 9 !)

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הרשמה