תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 19 מ 19
    הצטרף בתאריך
    05.11.2006
    עיר
    רעננה
    שלום,
    במסגרת חיפושי אחר מקום ללמוד בו נתקלתי בשאלות הבאות:
    1. ללמוד כלכלה- איך זה?
    2. ללמוד הנדסת תעשיה וניהול- איך זה?
    3. ללמוד כלכלה באונ' vs מכללה? מה עדיף? (אני יודע שזה אחד מהמקצועות הבודדים בהם מכללות לא תמיד נופלות מאונ')
    4. ללמוד הנדסת תעשיה וניהול באונ' vs מכללה? מה עדיף?
    5. איך נחשבת מכללת יו"ש ואיך האווירה והמגורים שם?

כמובן שכל דיון, כל עצה וכל דיעה שאינם קשורים לנושא יתקבלו בברכה.
    בקיצר, דיון קטן על השכלה גבוהה- תתרמו מה שאתם יכולים.
    .I'm not perfect, yet
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.11.2006
    עיר
    אראקין
    אהלן. אני אנסה להסביר קצת מדעתי בתקווה שזה יתרום להחלטה שלך.

אז בתור התחלה, אני לא יודע בקשר לכלכלה, אבל הנדסת תעשיה וניהול זה לא ממש "מקצוע". כלומר, זה בהחלט תואר שעוזר מאוד לאנשים למצוא עבודה, אבל שום דבר ספציפי. אנשים שמסיימים את התואר הזה בד"כ מתחילים לעבוד בג'ובים ניהוליים מדרגה נמוכה ואם יש להם כישרון ויכולת הם מטפסים הלאה לתפקידים מצוינים (בהייטק יש לא מעט אבל גם בלואוטק).

במקום העבודה שלי (matrix) אנשים שסיימו תואר במדעי המחשב מנוהלים ע"י מהנדסי תעשיה וניהול שמאפיינים את דרישות המוצר, נפגשים עם לקוחות, מנסים לתזמן את הזמן שלנו (המפתחים) בין המשימות והפרוייקטים השונים, ובקיצור - מנהלים שמבינים קצת (ובאמת קצת) בטכנולוגיה.

בקשר לכלכלה... אנשים שאני מכיר שסיימו תואר בכלכלה מצאו את עצמם במשרות של שירות לקוחות בבתי השקעות בתקווה להשתלב במערך הייעוץ (ואני מניח שכולם מגיעים לשם בשלב מסוים) הפיננסי, אבל אני לא ממש יודע מה האופציות.

ובקשר לשאלה הנצחית (מכללה VS אוניברסיטה), כמובן שעדיף ללמוד באוניברסיטה, אבל גם עם תואר ממכללה אפשר להסתדר מצוין (גם מבחינת מציאת מקום עבודה וגם מבחינת קבלה לתואר שני). בשורה התחתונה: מי שטוב - מסתדר, מי שלא טוב - לא מסתדר. מאיפה התואר שלך והאם בכלל יש לך אחד זה פקטור שנהיה זניח ברוב המקומות אחרי שיש לך מספיק נסיון עבודה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.11.2006
    עיר
    רעננה
    תודה.

אני יודע שתעשיה וניהול זה לא ממש מקצוע. זה קצת מכמה תחומים.
    זה חיסרון, אין ספק. זה יתרון גם.

הבעיה שלי היא שאני לא ממש יודע מה ללמוד.

בתיכון חשבתי שאלמד ביולוגיה/ביוטכנולוגיה.
    עכשיו אני מבין שכנראה קשה להשיג עבודה עם תואר כזה (לפחות תואר ראשון).
    אני לא בטוח שזה מתאים לי. אני לא אדם עם גב כלכלי חזק מדי- לצערי צריך גם להיות שיקול כלכלי כלשהו בבחירה (כלומר יכולת להתפרנס אחרי התואר).

מדעי המחשב- לא ממש בשבילי. לא מעניין אותי יותר מדי לתכנת, למרות שכלל האנשים שלא מבינים כלום במחשבים אומרים שזה מתאים לי כי אני אני כל היום במחשב.

כרגע הכיוון שלי הוא יותר כלכלה/תעשיה וניהול.
    זה דיי מעניין לדעתי בגדול, אפשר למצוא בזה עבודות סבירות לפי הבנתי וסביר ללמוד את זה במכללה.

למישהו יש עוד רעיונות מעניינים? :smiling:
    .I'm not perfect, yet
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אם אתה לא אוהב תכנות אבל כל היום במחשב, אולי משהו גרפי עיצובי?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.11.2006
    עיר
    רעננה
    אם כבר הייתי הולך על MCSE.
    אבל אני מעדיף לכוון גבוה יותר.

תודה ובלי להעליב- אשמח לתגובות של מבוגרים יותר.
    .I'm not perfect, yet
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    טוב, זה יהיה קצת ארוך, אבל היי, זה העתיד שלך...
    לגבי הנדסת תעו"נ VS כלכלה, הייתי ממליץ לך להחליט קודם כל לחשוב מה אתה מעדיף. הנדסת תעשייה וניהול תאפשר לך להשתלב במגוון די גדול של מקומות והיא לא ממש ממוקדת. אתה יכול למצוא את עצמך בחברת הייטק, במפעל תעשייתי או במשרד ממשלתי - ובמגוון די גדול של תפקידים. זה מסלול לא רע ל"אני עדיין לא יודע מה אני רוצה לעשות אבל אני רוצה להשאיר אופציות פתוחות"
    כלכלה לעומת זאת די מכניס אותך לנישה של המגזר הפיננסי - החל ממשרדי ממשלה כמו משרד האוצר (ונער אוצר זה אחד הדברים שהכי כדאי להכניס לרזומה שלך אם אתה רץ אחרי הכסף), דרך בנקים וחברות פיננסיות, ברוקרים, יועצי השקעות וביטוח, ועד לתפקידי כספים וניהול תקציבים בחברות גדולות וקטנות.
    צא מנקודת הנחה שבכלכלה בד"כ אחרי התואר משתפשפים בעבודות זוטרות בהתחלה עד שמגיעים לכסף טוב יותר. מקצועות הנדסה בד"כ יזניקו אותך לרף משכורות גבוה יותר מוקדם יותר, אבל זה לא חוק קבוע.
    אם חשבת על ביולוגיה, אז זה אמנם לא תואר שתוכל למצוא בו עבודה אחרי תואר ראשון בלבד, אלא אם כן אתה רוצה להיות תועמלן רפואי ולהתעסק בשיווק תרופות. אבל תואר בהנדסת ביוטכנולוגיה / ביואינפורמטיקה / ביורפואית יכול לדחוף אותך להרבה מאד מקומות, גם חברות הייטק סטנדרטיות, ובנוסף תעשיית הביו עדיין צומחת וצפויה דרישה די גדולה בתחום בעתיד.
    החיסרון הוא שבשתי ההנדסות הללו אתה עדיין מתעסק עם תכנות, אז אם לא בא לך זה פחות מומלץ.
    בנוסף, בבן גוריון יש מסלול של הנדסת מערכות מידע, שזה איזשהו שילוב מעניין של הנדסת תוכנה והנדסת תעשייה וניהול, מה שנותן לך הרבה כלים. אבל שוב - זה אומר לא מעט קורסי תכנות.
    אגב, אם אתה שוקל כיוון של מנהל עסקים, אני ממליץ לך ישר לנטוש את הנושא אלא אם אתה מתכנן להיות עצמאי. אף אחד לא יקח אותך לתפקידי ניהול אחרי תואר ראשון בלי ניסיון אמיתי במשהו אחר. אם אתה מסתכל על הכיוון, אז תואר שני MBA הוא הרבה יותר אטרקטיבי, ואם אתה בוחר כלכלה אז גם מדובר בנושאים די קרובים, מה שיאפשר לך לחסוף חלק מקורסי היסוד של מנהל עסקים.
    לגבי אוניברסיטה מול מכללה: קח אוניברסיטה אם אתה עומד בקריטריונים. יקרעו אותך הרבה יותר, והיחס באוניברסיטאות הרבה יותר גרוע, אבל אתה בסופו של דבר מקבל שם יותר ורוב המכללות עדיין לא בתחרות עם האוניברסיטאות (אומרים שהבנתחומי והמכללה למינהל מצליחים לתת פייט, אבל זה לא ככה בכל המכללות וכדאי שתבדוק את זה באמת. מה גם ששתי אלו מכללות פרטיות עם שכר לימוד די גבוה)
    כלכלה אגב הייתי ממליץ ללמוד בת"א או בירושלים, לא בהכרח בגלל רמת הלימודים, אבל במיוחד בזכות האפשרות להשתלב בעבודה תוך כדי הלימודים כי מבחר המקומות שמחפשים סטודנטים גדול יותר (המשרדים הרבים במרכז ת"א, ובנייני הממשלה הרבים בגבעת רם בירושלים). וניסיון תעסוקתי זה דבר מאד חשוב היום.
    הנדסת תעשייה וניהול הייתי ממליץ ללמוד בת"א (שוב, מאותה סיבה של עבודה, מהיכרות עם כמה סטודנטים שהשתלבו בעבודה כבר בסוף שנת הלימודים הראשונה) או בבאר שבע (כי אין מה לעשות, החיים הסטודנטיאלים הכי טובים בבאר שבע)
    באוניברסיטה העברית אגב, יש כמה תוכניות ביןתחומיות שאולי יעניינו אותך אם אתה מתלבט בין כמה מסלולים. אם ביולוגיה מעניין אותך אז יש שילובים כמו פסיכוביולוגיה או ביולוגיה ומדעי הקוגניציה, שפותחים לך כיוונים אחרים. ואגב - גם השילוב ביולוגיה-כלכלה הוא מסלול קיים.

מקווה שזה תורם משהו
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.11.2006
    עיר
    רעננה
    מנהל עסקים- ממש לא.
    זה לקפוץ מעל הפופיק. להיות מנהל רק כי למדת מנהל עסקים?
    לדעתי דרוש הרבה יותר בשביל להיות מנהל אמיתי.
    זה סתם חרטא.

לאונ' אני לא מתקבל- אם הייתי לא הייתי מתלבט בכלל.
    אני מתקבל רק לכלכלה- אבל במקרה זה לפי מה שאני יודע לא בהכרח עדיף ללמוד באונ'.
    יש מישהו שיש לו מידע אחר בנושא?

להתעסק בתכנות מבחינתי זה סביר, אני פשוט לא רוצה שזו תהיה המטרה שלי אלא רק אמצעי.

בנוגע להנדסת ביוטכנולוגיה- מאיפה לך המידע בנושא?
    אשמח לעוד מידע- שקלתי את העניין אבל אני לא בטוח שהעבודה בתחום כל כך טובה.
    .I'm not perfect, yet
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    אין לי ממש מה להוסיף בהקשר של השאלות, אבל אני גם כן שותף בימים אלה להתלבטות הזאת של איזה עבודה אפשר למצוא עם איזה תואר.

אין יותר מדי תארים, לפי מה שאני יודע, שאתה מקבל וישר יכול למצוא עבודה בעזרתם. משפטים, מדעי המחשב,כלכלה... אולי עוד כמה בפקולטות של מדעי הטבע, בהנדסה וכו'. כל המקצועות ההומניים, למשל, לא נותנים שום דבר. כלום. אני נרשמתי למדעי המדינה וסוציולוגיה בבאר שבע, וביום הפתוח הבהירו לנו המרצים שכמעט ואין מה לעשות עם התואר הזה. זה לא שיש חברות שמחפשות אנשים עם תואר במדעי המדינה. אז גם לי יש את הבעיה הזאת! כי אני לא יכול מבחינת ציונים (או רצון) ללמוד מדעי המחשב (שזה מקצוע קשה בטירוף, שתהיה בעניינים) או הנדסה או כלכלה או כל דבר אחר ריאלי. נשארתי רק עם ההומני.

אבל מה שכן, כמעט כל מקום עבודה דורש BA. כל BA שהוא, לפעמים אפילו לא חשוב להם איזה... העיקר שיש תואר. ותואר כמו שלי יהיה כנראה לא יתן לי עבודה באופן ישיר, אבל הוא יתן לי הרבה השכלה, הרחבת אופקים והיכרות עם כל מיני תחומים ואולי אנשים שיפתחו לי כיוונים חדשים שאין לי מושג לגביהם. אז אולי אני אהיה איזה עוזר פרלמנטרי בכנסת, אולי אני אהיה כתב מדיני במקומון בבאר שבע, אולי אני אהיה פעיל בתנועה לאיכות השלטון. אפילו סיפרו לנו על מישהו שלמד בפקולטה ועכשיו הוא מנהל סניף סופרמרקט...

בכל מקרה, תבדוק טוב את הדרישות של המקצועות שדיברת עליהם באוניברסיטה. הדרישות די גבוהות בדרך כלל, אולי תצטרך לשפר בגרות בצורה רצינית, אולי תצטרך פסיכומטרי מאוד גבוה... זה גם חלק מהשיקולים. וגם תקח בחשבון אם אתה באמת אוהב ומתעניין בתחום הזה. כן, העתיד חשוב, אבל יש הרבה אופציות, ואולי לא שווה לך לסבול 4 שנים בשביל זה...

עוד המלצה קטנה שלי, שאולי אתה לא צריך: אל תמהר. האוניברסיטה תחכה, והשנים הטובות שבאות עכשיו, אחרי הצבא ובלי מחויבות, לא יחזרו. תעבוד איזה שנה, תטוס אחר כך לעוד שנה בדרום אמריקה. המכללות יקבלו אותך גם בגיל 24.

" אין לי מושג... אני לא מבין כלום בצלילות, ואני גם לא רוצה להבין כלום בצלילות. אני שונא צלילות. אני שונא ים וכל מה שקשור בו: שונא דגים ושונא אלמוגים ושוניות. שונא ספינות, סירות, משחתות, נושאות מטוסים, חסק'ה ואוניות. אני שונא מספנות, מבדוקים, מזחים, רציפים ושוברי גלים. אני שונא שיט, ימאות, חובלות. אני שונא גלים, מלח וקצף.את החוף אני דווקא אוהב."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    אני לא מבינה אתכם.
    עדוא, אתה בחור חכם. אין סיבה שתתפשר לא על מקצוע ולא על מוסד אקדמי. כנ"ל לגביך, שגיא.
    לדעתי עדיף לנסות לשפר ציונים/פסיכומטרי וללמוד מה שרוצים, ובאוניברסיטה, מאשר להתפשר על מקצוע זניח במכללה.

שלא לדבר על זה שכלכלית זה יותר משתלם לחרוש קצת לבגרות או שתיים מאשר לשלם שכ"ל מופקע למכללה במשך אי אלו שנים (ולא שבאוניברסיטאות זה זיל הזול...)

הכי חשוב - שיהיה בהצלחה!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    את צודקת במאה אחוז. אני לא יודע לגבי עידו, אבל אני התלבטתי מאוד אם לדחות את הלימודים בעוד שנה ולשפר ציונים - יש לי רק 3 יחידות מתמטיקה כרגע - או להתחיל ללמוד משהו אחר עכשיו. אבל כמו שאמרתי, אני לא הולך ללמוד הנדסה או מחשבים לא בגלל שאני לא יכול, אלא גם בגלל שאני לא רוצה. אני לא רוצה ללמוד משהו שיהיה לי מאוד מאוד קשה (וגם ספק אם אני אצליח בו בכלל, התחום הריאלי חלש אצלי יחסית), ושאני אסבול בו מאוד. זה לא מעניין אותי, ותכל'ס גם העבודות שהוא יספק לי לא מעניינות אותי. אני לא רוצה ללכת להייטק "כמו כולם", למרות הכסף שיש שם.
    כמובן, זה מהפרספקטיבה שלי כרגע, אולי אני אדבר אחרת אחרי שנה באוניברסיטה. :smiling:

" אין לי מושג... אני לא מבין כלום בצלילות, ואני גם לא רוצה להבין כלום בצלילות. אני שונא צלילות. אני שונא ים וכל מה שקשור בו: שונא דגים ושונא אלמוגים ושוניות. שונא ספינות, סירות, משחתות, נושאות מטוסים, חסק'ה ואוניות. אני שונא מספנות, מבדוקים, מזחים, רציפים ושוברי גלים. אני שונא שיט, ימאות, חובלות. אני שונא גלים, מלח וקצף.את החוף אני דווקא אוהב."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.11.2006
    עיר
    חיפה
    שווה ללמוד בג'ון ברייס או במכללת הייטק אחרת? חשבתי ללמוד טכנאי PC ורשתות ולהמשיך הלאה לתואר MCSE. (כי יש לי את הספרים של דורון סיוון, למי שמכיר). אני מת לעבוד באיזו חנות מחשבים ו/או משחקים. מישהו יודע מהם התנאים שם?
    דרור חזן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    באר שבע
    שגיא. ברגע שאתה מתקבל ומגיע לפה תרים טלפון. נעשה לך הכרות עם כל מה שחשוב באזור.
    I rode a tank
    Held a general's rank
    When the blitzkrieg raged
    And the bodies stank
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.11.2006
    עיר
    רעננה
    נכתב במקור על ידי Meytav
    אני לא מבינה אתכם.
    עדוא, אתה בחור חכם. אין סיבה שתתפשר לא על מקצוע ולא על מוסד אקדמי. כנ"ל לגביך, שגיא.
    לדעתי עדיף לנסות לשפר ציונים/פסיכומטרי וללמוד מה שרוצים, ובאוניברסיטה, מאשר להתפשר על מקצוע זניח במכללה.

שלא לדבר על זה שכלכלית זה יותר משתלם לחרוש קצת לבגרות או שתיים מאשר לשלם שכ"ל מופקע למכללה במשך אי אלו שנים (ולא שבאוניברסיטאות זה זיל הזול...)

הכי חשוב - שיהיה בהצלחה!
    האמת ניסיתי לשפר ציון במת' (ליתר דיוק לעשות 5 יח במקום 4) ולא ממש הלך :\.
    דברים אחרים אני לא רואה טעם לשפר, פרט לפיזיקה, אבל כבר מאוחר מדי בשביל זה.

בקשר למכללה- לא בהכרח כל מקצוע במכללה הוא לא טוב, יש מכללות שנחשבות דיי טובות במקצועות ספציפים. כמו כן יש מכללות מתוצבות (כלומר בעלות שכ"ל זהה לאונ').

כרגע נרשמתי לטכניון. לא יודע מה יצא מזה. האמת? אני לא כזה רוצה להתקבל. :grinning5:

כרגע אני הולך על הנדסת תעשיה וניהול.
    שוב- יש למישהו משהו מעניין להגיד על המקצוע הזה או על כלכלה?
    .I'm not perfect, yet
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    באר שבע
    מה יש לומר על תעשיה וניהול. אני לא יודע איך זה במוסדות אחרים, אבל לפי מה שראיתי בבן-גוריון לפחות זו ההנדסה שמתאימה בעיקר לאנשים שלא באמת מאמינים שהם יכולים להיות מהנדסים טובים. הם בעיקר לוקחים קורסי מבואות. יש תחושה של בלופ אחד גדול עם התואר הזה, אבל מי אני שאשפוט. מה שכן, חייבים לזקוף לזכות המחלקה הזו שהיא מלאה עד אפס מקום בבחורות מהממות. אם אצלנו יש בחורה על כל 12 סטודנטים גברים וגם היא לא בדיוק תגרום לי לפזול במבוא לחשמל, אז שם זה 55% בחורות.
    I rode a tank
    Held a general's rank
    And the bodies stank
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    יום השחרור קרב ובא והגיע העת לחשוב על לימודים גבוהים. לצערי עם 3 יח' מתמטיקה לא ניתן ללמוד אף מקצוע במוסד מכובד. התחלתי ללכת לפגישות יעוץ בבתי ספר אקסטרנים. (יואל גבע, לחמן, אנקורי) אני רוצה לשפר ישירות ל-5 יח', אבל היועצים באותם בתי ספר ממליצים ללכת תחילה ל-4 יח' בטענה ש-5 יח' עושים תלמידים בעלי ציון נמוך ב-5 יח' או ציון מאד גבוה ב-4 יח'.

האם זה נכון? מה אתם חושבים? שמעתם על תלמידים ששיפרו מ-3 ל -5? מי מאותם בתי ספר נחשב לטוב ביותר?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    באר שבע
    יאללה, יאללה, אין לך מה להקשיב להם. בסך הכל בגרות במתמטיקה, רחוק מלהיות מבחן מאיים. במיוחד אם אתה מתכוון להתחיל ללמוד בפקולטה להנדסה או למדעי הטבע.
    I rode a tank
    Held a general's rank
    And the bodies stank
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    אני שיפרתי מכלום ל-5 יחידות בזיו כספי, ולא היה לי מאוד קשה.
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    עיר
    צפון
    נכתב במקור על ידי Lev-27
    יום השחרור קרב ובא והגיע העת לחשוב על לימודים גבוהים. לצערי עם 3 יח' מתמטיקה לא ניתן ללמוד אף מקצוע במוסד מכובד. התחלתי ללכת לפגישות יעוץ בבתי ספר אקסטרנים. (יואל גבע, לחמן, אנקורי) אני רוצה לשפר ישירות ל-5 יח', אבל היועצים באותם בתי ספר ממליצים ללכת תחילה ל-4 יח' בטענה ש-5 יח' עושים תלמידים בעלי ציון נמוך ב-5 יח' או ציון מאד גבוה ב-4 יח'.

האם זה נכון? מה אתם חושבים? שמעתם על תלמידים ששיפרו מ-3 ל -5? מי מאותם בתי ספר נחשב לטוב ביותר?
    השאלה מה אתה רוצה ללמוד... 4 יחידות מתמטיקה בציון של 90+ יכול להספיק לך ברוב המקרים (אלא אם כן אתה ממש חיי על הבונוס). חוצמזה, שכמו שאמרו, זה ממש ממש לא בשמיים- כל הלימודים בבגרות כל כך בדיחה.
    אמר רבי עקיבא:
    "אל תעשו מלחמה, תעשו אהבה.
    על רגל אחת- זו כל התורה."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.11.2006
    עיר
    רעננה
    בדיחה זה לא. אני ניסיתי לשפר את הבגרות במועד האחרון.
    אני לא יודע איך זה לעומת המבחנים באונ'. אבל לעומת הבגרויות שהיו לי בתיכון- זה היה קשה.

בתיכון עשיתי 4 במת'. בגלל שרציתי להתקבל לב"ש, היה נראה לי שהדרך הכי טובה היא לשפר בגרות במת'. מה שאמרתי לעצמי הוא "אה, חפיף, התיכון היה בדיחה, כולה 5 יח מת'".
    ובכן... זה לא היה עד כדי כך בדיחה. האמת היה נראה לי שהחומר קל ושאני מוכן, אבל במחבן עצמו היה קשה והלך לי חרא.

מה שאני יכול להמליץ לך, לב, הוא:
    1. הם טועים. אתה לומד מחדש בקורס. אני לא ידעתי מה זה משוואה ריבועית לפני הקורס...
    2. אני ממליץ בחום לא לעבוד במקביל לקורס. אני הייתי בצבא (ולא חצאי ימים או משהו כזה) בזמן הקרוס ופשוט לא הצלחתי ללמוד מה שצריך.
    3. אל תעשה את השיפור באנקורי. ערבבו שם 4 יחידות עם 5 יחידות. זה לא בסדר כי רוב הזמן למדנו ברמה של 4 למרות שעשיתי מבחן ברמה של 5.
    אנקורי טובים בפסיכומטרי. במת'- לא.
    .I'm not perfect, yet
    שתף ב-Google+

הרשמה