תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    23.02.2007
    אז אני קונה מחשב חדש... מפלצת של ממש. יכול לספוג כמעט הכל... ואני כולה מתכוון לשחק ב World Of Warcraft... משחק נהדר, אך לא יעמיס לי על המחשב יותר ממה שהוא יכול לספוג.
    בעוד אני שואל את עצמי אם באותה הזדמנות לעשות Upgrade גם למקלדת והעכבר האלחוטיים שלי (שהם בטכנולוגיית Radio), שלא עובדים ממש טוב... עולה שאלה חשובה בראשי...

כגיימר, אני זקוק למהירות תגובה פנומנאלית במקלדת והעכבר שלי . חבר שלי שהביא אותי למשחק הזה מפציר בפניי לעבור למקדלת ועכבר חוטיים, כי מהירות התגובה שלהם היא (לפי מה שהוא טוען) הכי טובה שיש. ברור לי שהיא בהרבה יותר טובה מהמהירות של הסט האלחוטי המעאפן שיש לי כרגע LOL, אבל אני קונה ממש מערכת Media לסלון בתוך המחשב הזה... אז אני רוצה אלחוטי

חשבתי לקנות Bluetooth... למרות שהצמד הכי זול שאני מוצא הוא ב- 550 ש"ח...
    אבל האם מהירות התגובה של המקלדת והעכבר בטכנולוגיית Bluetooth מספיקה לגיימר?
    אבא שלי, אשר הוא מנכ"ל בחברת היי-טק ועובד עם טכנולוגייה ומחשבים מזה שנים רבות, טוען שמהירות התגובה שלהם אפילו יותר מהירה מאשר מקלדת ועכבר חוטיים (המחוברים ישירות למחשב דרך כבלים).
    האומנם הגיוני הדבר? :confused1:

מה אתם אומרים? למי כאן יש ניסיון בזה? מי יכול לתת לי מספרים של ממש וקישורים לכתבות בנושא?
    כי חיפשתי בגוגל במשך שעה ולא מצאתי כלום.. בגוגל!!
    האם ההבדל בין מקלדת ועכבר בטכנולוגיית השן הכחולה למקלדת ועכבר חוטיים הוא כזה משמעותי?
    אני מדגיש - לא כל מקלדת ועכבר אלחוטיים... אלא רק Bluetooth...
    קצת חזרתי על עצמי, אני יודע...
    סליחה על זה...
    אני פשוט בשוק שלא מצאתי כלום בגוגל...:sad3:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    טוב, אז ככה.
    בעיקרון, אם חשובה לך מהירות התגובה בעכבר (למרות שבWoW זה לא באמת ברמות חשובות כל כך) אז אין מה לעשות, חוטי זה יותר טוב. אני אישית משתמש בG5, בגלל שהמשחקים שלי דורשים מהירות תגובה מאוד מהירה (ובנוסף אני נורא אוהב לצלוף ). אם אתה כבר הולך על הטופ תדאג גם לקנות פד טוב. אלו של Nova ברמה דיי גבוהה בשביל שוק ביתי, למרות שהעיצוב יכול להיות יותר טוב (לפחות בדגם שלי).
    אם יש לך צורך מיוחד בשבילו אתה מעדיף אלחוטי אז אני מציע לך לקחת אלחוטי, כי בטווח הארוך אתה לא תרגיש הבדל (מהירות חיבור תהיה כנראה מגבלה הרבה יותר מהותית).
    במקלדת זה כבר ממש לא חשוב, אין שום אפליקציה שמסתמכת על מהירות תגובה של המקלדת, ועדיף להתמקד במקלדת איכותית ונוחה.
    אז לך אני מציע BlueTooth או אלחוטי אחר, אלא אם אתה מתכנן לעבור למשחקים שדורשים דיוק גבוהה יותר בעתיד, ואז כדאי לך לקנות עכבר חוטי ברמה גבוהה, ואני ממליץ לוג'יטק.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.02.2007
    לגבי לוג'יטק אני מסכים לחלוטין. זה גם מה שחיפשתי גם ככה. אלא אם בשן הכחולה... כי שם זה עולה מינימום 550ש"ח וזה דווקא דגם של מיקרוסופט (בעע!!)... אבל זה מה יש... כי אין לי כבר יותר כסף להוציא על זה.

אבל רגע... קודם כל תודה על התגובה המהירה. לא ציפיתי לכזאת הפתעה טובה כבר היום

המקלדת האלחוטית הנוכחית שלי למשל... איתה אי-אפשר לשחק WOW... זה ברור לי אם לא מתוך ההכרות שלי איתה, אז מתוך זה שהייתי צריך לעבור פעם שנייה על ההודעה הזאת כדי לראות - לא חס-וחלילה שלא פספסתי אות או שתים - אלא שלא במקרה המקלדת שכחה לשלוח את האות האלחוטי של האות שכתבתי (התחביר שלי לא משהו בלילות חח).

חבר שלי מתעקש שדווקא ב-WOW זה מאוד מהותי שזה יהיה מקלדת ועכבר חוטיים... אך לי זה מאוד חשוב שיהיו אלחוטיים.
    יש כאן עוד אנשים עם ניסיון בנושא המקלדות של השן בכחולה (בלותות')?
    או מישהו עם ניסיון ב-WOW ומקלדות ועכברים אלחוטיים כלשהם?
    אשמח לקבל מגוון דעות... כל עוד יש להן נימוק שאצליח להבין.

אגב, כמובן שלמקלדת יש פונקציה אשר בה מהירות התגובה חשובה... אני אתן דוגמא... אני לא יודע אם זה ממש מהירות תגובה או מה בדיוק זה נחשב, אבל כשאני עושה קיצור מקשים (לדוגמא Ctrl+E)... המקלדת האלחוטית הנוכחית שלי לפעמים לא קולטת את זה... כי שני מקשים בבת אחת (או יותר) מקשה על הפעולה שלה. ובמשחקים כמו WOW זה מאוד חשוב לפעמים.

אני לקוח שקשה לרצות - אני מודה. אני מפונם בעינייני חומרה חח...
    אבל באמת שאני מעריך כל תגובה כאן תהייה אשר תהייה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    זה שאתה מקליד משהו וזה לא נקלט זה לא קשור למהירות תגובה, זה פשוט מקלדת דפוקה אני יכול בהחלט להניח שמקלדת BlueTooth תשפר את זה. מהירות תגובה במקלדות זה פשוט זניח.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    מקלדת בלוטות או כל מקלדת רדיו אלחוטית אחרת נורמלית (כנראה שלך קצת פגומה אם יש בעיות כאלו) תעבוד לך בסדר ובערך באותה מהירות, ולמשחקים כמו WOW אתה ממש לא צריך "זמן תגובה". במילא זמן התגובה בין המחשב שלך לשרת גדול בהרבה מזמן התגובה בין המקלדת האלחוטית למחשב. בד"כ מומלצים דגמים אלחוטיים של לוגיטק או מיקרוסופט שנחשבות לטובות ביותר. אבל גם A4tech וחברות אחרות עושות את העבודה במחירים נמוכים יותר בד"כ.
    עכבר חוטי משמעותי יותר בעיקר לשחקני FPS כבדים שאצלם כל מילישנייה משמעותית, ואני לא חושב שאתה צריך עכבר כזה בשביל WOW. בשוק הזה גם יש יצרניות אחרות כמו RAZR. בכל מקרה הסיבה העיקרית בכלל שקונים אותם היא דווקא רזולוציית העכבר (שמאפשרת לכוון טוב יותר למשל כשצולפים). להשקיע בגיימפד זו בכלל הגזמה, במיוחד לאור העובדה שככל שהשקעת יותר בעכבר הוא ידע לעבוד יותר טוב גם עם משטחים רגילים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.02.2007
    זמן התגובה משנה. בזה אין לי כלל ספק. הרי שאם הלחיצה שלי במקלדת מתקבלת בדיליי (delay), אז גם הירייה או המכה או הבריחה וכיו"ב נעשית בדיליי... וזה פשוט לא כיף לשחק כשהדמות שלך מגיבה בדיליי :un1:.
    הסיבה שבכלל התחלתי את הפוסט הזה היא בגלל שחבר שלי עבר ממקלדת ועכבר אלחוטיים (רגילים) למקלדת ועכבר חוטיים, בדיוק מפני שעם האלחוטיים היה לו דיליי. קשה לי להאמין שזה אומר שהמקלדות של שניינו דפוקות. יותר הגיוני שהטכנולוגייה לא ממש יעילה.

וכאן מגיעה השאלה: האם Bluetooth היא באמת טכנולוגיה יותר יעילה (מספיק יעילה כדי להגיע לרמות הביצוע של מקלדת ועכבר חוטיים)?

כולכם טוענים שמהירות התגובה לא משנה ב-WOW...
    דבר ראשון, זאת לא השאלה כאן. אני מעריך את דעתכם כמובן :smiling: , אבל השאלה כאן היא לגבי טכנולוגיית Bluetooth ולא לגבי המשחק WOW (אם כי אני לוקח בחשבון גם את הנתון הזה מעתה ואילך).
    דבר שני... למישהו מכם יש ניסיון מעשי ב-WOW? (ככה מתוך סקרנות ).

עוד משהו אחד... gulmer הזכיר כאן את רזולוציית העכבר. gulmer, אתה יכול לפרט? מה זה רזולוציית עכבר? איך היא משנה במשחק? במה היא מתבטאת במשחק? אני משער שהתכוונת שהרזולוציה בעכברים חוטיים היא יותר גבוהה מאשר בעכברי Bluetooth... הבנתי נכון?

בהוכרת תודה לכל מגיב,
    החופר הסידרתי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    הDelay הוא לא במקלדת, הוא בחיבור שלך. הדרך היחידה שאני מכיר שמשפרת את זה היא "העדפה" בספק האינטרנט, מקבלים את זה בחבילות גיימרים.
    באמת שזמן התגובה לא משנה כמעט לכלום. אולי אם אתה משחק StepMania, ואפילו אז יש תיקון אוטומטי של התוכנה.
    רזולוצית עכבר היא כמה "מדידות" מבצע העכבר באזור מסוים. עכבר כמו שלי (G5) יכול להגיע עד ל2000 DPI, שאלו נקודות לאינטצ'. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר ככה העכבר מגיב יותר בדיוק למה שאתה עושה. בG5 יש כפתורים שמשנים את הDPI במהירות, כדי שתוכל לעשות תזוזה מהירה למצבים מיוחדים, ולעבור לDPI נמוך כאשר אתה צולף לדוגמה.
    Bluetooth היא טכנולוגיה יעילה, עד רמה מסוימת. היא תהיה פחות מהירה מעכבר חוטי, אבל היא אמינה ונוחה. ואם אתה מבחין בהבדל במהירות התגובה במקלדת אני נותן לך 300 שקל למקלדת חדשה (קשה מספיק להבחין בהבדל בעכבר).
    אתה גם צריך לזכור את העניין של בטריות. עכבר חוטי לא צריך בטריה, דבר שהוא מאוד נוח יחסית לאלחוטיים (יש כל מני פטנטים לעכרים אלחוטיים לגיימרים, אבל נעזוב את אלו). מצד שני, מקלדת צורכת יחסית מעט מאוד כוח ולכן בטריה תספיק להרבה מאוד זמן.

אז סופית, אני ממליץ לך על מקלדת אלחוטית, ועכבר חוטי (וגם זה לא חובה, אם אתה מעדיף).

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    Poke כבר נתן הסבר טוב על הרזולוציה, אז אני רק אוסיף את השתי אגורות שלי לעניין האלחוטיות:
    במשחק רשת, הלחיצה של העכבר שלך צריכה לעבור את חצי המטר מהעכבר למחשב שלך (דרך רדיו, בלוטות או חוט לעכבר), שבתורו מפענח אותה ומשדר אותה על פני מאות עד אלפי קילומטרים לשרת המשחק, ומשם בחזרה למחשב שלך ושל האחרים שמריצים את התמונה על המסך. כל העסק לוקח כמובן מספר מילישניות בהנחה שהשרת לא מרוחק ולא עמוס, אבל התרומה של הזמן שלוקח לאות להגיע מהעכבר שלך למחשב, היא זניחה לחלוטין לעומת מה שהולך בין המחשב שלך לשרת. לכן זה ממש ממש לא קריטי, למעט לשחקנים כבדים אצלם כל מילישנייה חשובה ולכן הם משקיעים גם בציוד נלווה ופותחים חשבונות אינטרנט אצל ספקים שמאפשרים פינגים נמוכים (שזה גם בערבון מוגבל ובאופן כללי די בדיחה). זה ממש על קצה המזלג

אבל בשורה התחתונה - אם אין לך מטרות אחרות למחשב כמו מחשב מדיה לסלון, או לקחת את המקלדת למיטה, אני הייתי הולך על ציוד חוטי. כי עכבר חוטי טוב ומקלדת חוטית טובה יעלו לך פחות מעכבר אלחוטי טוב ומקלדת אלחוטית טובה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    לגבי חשבונות פינגים נמוכים - זה בכלל לא בדיחה. הוריד לי את הפינג של שרתים בארה"ב בJK3 מ-350 ל-200.
    בעכברים גם זמן התגובה הוא יותר מהותי כי בעזרת מה שהולך על המסך (התזוזה של הסמן, לפני המעבר לשרת) אתה מגיב ומכוון. אם יש דיליי אתה תתחיל את התנועה מאוחר יותר ותסיים אותה מאוחר יותר ממה שאתה צריך, ואז צריך לתקן אותה, וזה בעצם אומר שעל כל מילישנייה בזמן התגובה של העכבר אתה מפסיד כפול הזמן הזה בכיוון. במשחקי FPS, זה משמעותי. ב-WoW זה לא כל כך (עדיין יש הרבה לחיצות, אבל הדיוק שלהן לא חשוב מאוד). בשביל משחק כמו Gunz או JK3 זמן תגובה זה דבר נורא משמעותי (לפחות איך שאני משחק, הרבה אנשים פשוט לוקחים Shotgun).

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.02.2007
    המחשב שלי אכן הולך להיות Media Center לסלון. הוא משמש כטלוויזיה (אין לי ממיר או כבלים או לווין, כך שהמחשב הוא מקור הבידרו העיקרי.. או אפילו היחידי).
    אך קיבלתי כאן תשובות מאוד ברורות ואם כי אני לא ממש מסכים שהדיוק לא חשוב ב- WOW, אני כן קיבלתי את התשובות שלי :smiling:
    בכל מקרה, היום הזמנתי את המחשב וגיליתי שאני מקבל עכבר ומקלדת חוטיים מתנה... כך שלקנות גם סט נוסף בטכנולוגיית השן-הכחולה פתאום נראה הרבה פחות מאיים.
    מי יודע - אולי בסוף יהיו למחשב שלי גם סט חוטי, גם סט בותו'ת... וגם שלט! חחח...

תודה לכם
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי TripleEYE

מי יודע - אולי בסוף יהיו למחשב שלי גם סט חוטי, גם סט בותו'ת... וגם שלט! חחח...

תודה לכם
    נו, אז במקום לקנות סתם שלט, קנה כבר איזה עכבר מדיה של לוגיטק שעובד בבלוטות וגם מתפקד כשלט.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי Poke
    לגבי חשבונות פינגים נמוכים - זה בכלל לא בדיחה. הוריד לי את הפינג של שרתים בארה"ב בJK3 מ-350 ל-200.
    נכון שזה עובד, אבל מה שלרוב האנשים לא ברור (במיוחד לא מהפרסומת) שמה שאתה מקבל בחבילה הזו הוא בעצם QOS תיעדוף שלך על פני לקוחות אחרים אצל הספק (מאפשר לך להידחף בתור). כלומר, אם יש עומס על ספק האינטרנט שלך, זה יכול לשפר את הפינג, כמו במקרה שלך. אבל אם לעומת זאת העומס הוא בתשתית האינטרנט בין ישראל לארה"ב, או על השרת האמריקאי עצמו, אז לא יעזור כמה תיעדוף תקבל אצל הספק שלך, עדיין תיתקע "בפקק" במקום אחר. ואגב, ככל שיותר אנשים יעשו את החיבור הזה, ככה הוא יהיה פחות טוב, כי כולם כביכול יוכלו להידחף בתור.
    בהרבה מקרים זה משפר פינגים, אבל ספקי האינטרנט לא מבהירים את הנקודה הזאת: זה לא פיתרון קסם. זה עובד רק במקרה שהעומס הוא אצלם, ולכן זה קצת "מסריח".

נכתב במקור על ידי Poke
    בעכברים גם זמן התגובה הוא יותר מהותי כי בעזרת מה שהולך על המסך (התזוזה של הסמן, לפני המעבר לשרת) אתה מגיב ומכוון. אם יש דיליי אתה תתחיל את התנועה מאוחר יותר ותסיים אותה מאוחר יותר ממה שאתה צריך, ואז צריך לתקן אותה, וזה בעצם אומר שעל כל מילישנייה בזמן התגובה של העכבר אתה מפסיד כפול הזמן הזה בכיוון. במשחקי FPS, זה משמעותי. ב-WoW זה לא כל כך (עדיין יש הרבה לחיצות, אבל הדיוק שלהן לא חשוב מאוד). בשביל משחק כמו Gunz או JK3 זמן תגובה זה דבר נורא משמעותי (לפחות איך שאני משחק, הרבה אנשים פשוט לוקחים Shotgun).
    צודק. ההפרש הוא כפול, אבל זה עדיין לא משנה את הנקודה: גם בעכבר חוטי אתה תצטרך לתקן תנועה בגלל הפינג. וההפרש בין עכבר אלחוטי לחוטי הוא עדיין מאד זניח ולכן גם אם תכפיל את ההפרש, עדיין זה יתבטא בהפרש של מילישניות בודדות כנראה. הפיתרון? להשתדל לדייק כמה שיותר בתזוזת העכבר שלך ככה שלא תצטרך לתקן
    (אגב, בתקופת האינטרנט האנלוגי כבר ראיתי אנשים שיודעים להתאים את המשחק שלהם בקוויק לפינגים הגבוהים וזה היה די מרשים ומצחיק לראות אותם מנבאים לאן צריך לירות 2 שניות לפני שהשחקן של היריב היה מגיע לשם)
    שתף ב-Google+

הרשמה