תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 24
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אני פותח במה שעתיד להפוך למסורת שבועית או דו-שבועית, של תרגילים לשיפור המשחק. כל תרגיל יעסוק באספקט כלשהו של המשחק, ויאתגר אתכם באופן שבתקווה יפתח בפניכם אפשרויות שעוד לא חשבתם עליהם. רוב התרגילים החדשים ינבעו מאלו שקדמו להם, כך שמומלץ לעשותם לפי הסדר. אין "חוק התיישנות" על התרגילים, וכל אחד מוזמן לעשות איזה מהם שירצה, מתי שירצה. אני אשתדל להגיב לכולם.
    הרעיון בהשראת תרגילי הכתיבה שעשה הסופר גיא חסון בפורום כותבי מדע בדיוני בתפוז, לאורך מספר שנים.

תרגיל ראשון: הצרנת דמויות
    "הצרנה" הוא פועל שמשמעו "להגדיר מונח יומיומי בשפה פורמלית", כדוגמת לוגיקה, תכנות, או במקרה שלנו - חוקי מו"ד.
    בתרגיל זה כל אחד מתבקש לקחת דמות מוכרת מההיסטוריה, מהמיתולוגיה, או מסרט או ספר מוכר (נא להימנע מדמויות שכנראה שלא כולנו נכיר), ולהגדיר אותה במונחים של מקצועות מו"ד. בתור התחלה, נשתמש ב-11 מקצועות הבסיס מספר השחקן בלבד. בתרגילים הבאים נתפתח הלאה.

מומלץ מאוד (וזאת כל המטרה) להשתמש בריבוי מקצועות לפי הצורך. הדמות יכולה להיות בכל דרגה בין 1 ל-20, בהתאם לרמת העוצמה הראויה להערכתם. קביעת הדרגה המתאימה היא חלק מהתרגיל.

המטרה: להבהיר את אופן השימוש הנכון במקצועות, כהגדרות מכאניות של אופי דמות במקום כפייה מלמעלה שמעצבת את ההסתכלות על הדמות. לחזק את התחושה שהחוקים הם הכלים שלנו, לא השליטים שלנו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    אממ, ספרים מבוססי מו"ד נחשבים? כמו רומח הדרקון? או סדרות של ממלכות נשכחות?

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    מה הכוונה?
    קח איזו דמות - הרקולס, או סופרמן, או מי שבא לך.
    יש לך את 11 מקצועות הבסיס. בלי הרחבות, כדוגמת עולמות מערכה.
    תתפרע.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    תרגיל מעניין...

אני מניחה שרובכם מכירים את שר הטבעות?

גאנדאלף: לפחות עשר דרגות כמכשף, חמש דרגות כלוחם וחמש דרגות כלוחם מאגי.

אראגורן: חמש דרגות כסייר כדי להסתיר את טבעו האמיתי, וחמש-עשרה דרגות כאביר-קודש.

לאגולס: סייר בדרגה שלוש-עשרה, ואורקים הם האויב המועדף שלו.

גימלי: ברברי בדרגה שלוש-עשרה, ונראה שהוא נכנס ל-Rage לפחות ארבע פעמים בסיבוב.

בורומיר: לוחם בדרגה שלוש-עשרה, עם מחסרים בכריזמה ובתבונה.

מרי: לוחם בדרגה אחת-עשרה, נוכל בדרגה שתיים. ויש לו בונוסים מטורפים כשהוא מאגף.

פיפין: נוכל בדרגה שש. לפי דעתי הוא ירד דרגה במהלך הספרים.

סם: הממ... יש מקצוע יוקרה "חבר בלב ובנפש"? אם לא, אז לוחם בדרגה שתיים-עשרה.

פרודו: אני מתפתה לכתוב כוהן או אביר קודש, מכיוון שפרודו הוא נפש כל-כך טהורה וסובלת, אבל אין לו לחשי כוהן או יכולות של אביר קודש, ולכן הוא לוחם בדרגה חמש-עשרה ונוכל בדרגה שלוש.

מה דעתכם?
    "גבירותיי ורבותיי, השתמשו בקרם הגנה."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    עכשיו אני רואה שחרגתי קצת מהגדרת התרגיל בכך שהכנסתי מקצועות יוקרה בנוסף למקצועות הבסיס.

אני מתנצלת, אבל מכיוון שרוב התיאור השתמש במקצועות בסיס אני מניחה שהוא בסה"כ ברור.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    נכתב במקור על ידי דסי
    תרגיל מעניין...

אני מניחה שרובכם מכירים את שר הטבעות?

גאנדאלף: לפחות עשר דרגות כמכשף, חמש דרגות כלוחם וחמש דרגות כלוחם מאגי.

אראגורן: חמש דרגות כסייר כדי להסתיר את טבעו האמיתי, וחמש-עשרה דרגות כאביר-קודש.

לאגולס: סייר בדרגה שלוש-עשרה, ואורקים הם האויב המועדף שלו.

גימלי: ברברי בדרגה שלוש-עשרה, ונראה שהוא נכנס ל-Rage לפחות ארבע פעמים בסיבוב.

בורומיר: לוחם בדרגה שלוש-עשרה, עם מחסרים בכריזמה ובתבונה.

מרי: לוחם בדרגה אחת-עשרה, נוכל בדרגה שתיים. ויש לו בונוסים מטורפים כשהוא מאגף.

פיפין: נוכל בדרגה שש. לפי דעתי הוא ירד דרגה במהלך הספרים.

סם: הממ... יש מקצוע יוקרה "חבר בלב ובנפש"? אם לא, אז לוחם בדרגה שתיים-עשרה.

פרודו: אני מתפתה לכתוב כוהן או אביר קודש, מכיוון שפרודו הוא נפש כל-כך טהורה וסובלת, אבל אין לו לחשי כוהן או יכולות של אביר קודש, ולכן הוא לוחם בדרגה חמש-עשרה ונוכל בדרגה שלוש.

מה דעתכם?
    הזוועה!

גנדלף, לרוע המזל, הוא קוסם- והכוונה לא לבחור עם ספר לחשים, אלא לרוח מאיא שלבשה גוף אנושי. הוא צריך להיות חוצן (מקומי) מסוג כלשהו, ואם כבר מקצוע- אז יותר בכיוון של מומחה (מקצוע דב"ש, מש"מ). סתם כהערת אגב, הקסם של טולקין שונה לחלוטין ממו"ד, ולמרות שהוא הבסיס לפנטזיות הנוסחא, הוא נקי מרוב הזבל של פנטזיות נוסחא. לכל אורך העלילה, ראינו את גנדלף עושה דברים כמו למוטט גשרים, להצית איצטרובלים ולעשות אור... אבל הוא לא מכשף 11.
    גנדלף בדרגה אפית.

אראגורן- כן, סייר\פלדין. אם אפשר להשתמש בוריאנטים, אז אני מציע וריאנט בלי לחשים (אבל עם הנחת ידיים והסרת מחלה).

לגולאס- לוחם. נכון מאוד, לוחם. נלחם בכלי נשק יחיד בצורה ממוקדת (אלא אם נגמרים החיצים, בערך פעמיים בכל העלילה, ואז הוא עובר לפגיון ארוך או לשתי חרבות, תלוי אם אתם מביטים בספר או בסרט). לי זה נראה כמו לוחם שהשקיע כל כשרון אפשרי שמתבסס על קשת ארוכה.

גימלי- לוחם נוסף. הוא השקיע בגרזן. לא זכור לי שהוא נכנס לטירוף קרבות, או לא יודע קרוא-וכתוב, והוא בהחלט יותר מנומס מכמה חבר'ה פה, כמו בורומיר או ההוביטים.

בורומיר- לוחם שלישי. אם היה אפשרות לספרי הרחבה, אז אולי גם דרגת גשש או שתיים. הוא מתמקד בעיקר בחרב ארוכה.

מרי ופיפין- שניהם מומחים (מקצוע דב"ש), שעשו אחר כך ריבוי מקצועות ללוחם ונוכל. צריך עבורם מקצוע יוקרה "חבר עצנים", שהדרישות שלו כוללות "שתה את שיקוי העצנים" ובין היכולות שלו ניתן למצוא תוספת גובה. בניגוד לחברי האחווה הקודמים, מרי ופיפין בדרגות בינוניות בלבד (אבל עם חרב קצרה קדושה משבשת מארת האל-מתים 3+ לכל אחד).

סם- מומחה, עם הרבה רמות במשלח יד (גננות) ו(בישול). קצת ריבוי מקצועות לנוכל ולוחם.

פרודו- אציל או מומחה, עם ריבוי מקצועות לנוכל ולוחם.
    גם פרודו וסם בדרגות בינוניות, ואולי עם מקצוע היוקרה "נושא הטבעת" (לסם דרגה אחד, לפרודו יותר).
    שתף ב-Google+

פרודו הוא לא בדרגה נמוכה או בינונית הוא אולי ככזה אבל עולה כל המסע.
    או הדרגה שלו גבוה או שיש לו חוסן מטורף (לפי דעתי הוא מעלה חוסן במסע - עולה דרגות)
    וגולם הוא מן גועל עם קצת נטייה לברברי/סייר אבל הוא יותר מפלצת מאשר דמות
    אז וואט-אבר
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    דריזט (מהאלף האפל)- חמש דרגות כסייר, עשר דרגות כלוחם, עם כל כישרון אפשרי לשני נשקים ולחרבות מעוקלות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    נראה לי שהכוונה הייתה יותר לדמויות היסטוריות ופחות לדמויות מספרי פנטזיה

נפוליאון- מומחה, אולי תתפלאו לשמוע אבל הוא עצמו כמעט ולא נלחם אבל לעומת זאת הוא היה מפקד מוכשר ודיפלומט יוצא מן הכלל, דרגה 14 בקירוב מומחה וגם אולי שתיים-שלוש דרגות כלוחם

היטלר- אביר טומאה, סתאם בצחוק... לדעתי הוא היה מומחה (כמעט מאה אחוז9 אבל אם הרבה דרגות שלוחם

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    חשבתי שצריך לרשום נתונים מפורטים של דמויות (כבר סיימתי דף דמות של רובין הוד), חוץ מזה הוא יצא 3 אק"ד (יצא למסעות צלב למרות שהעדפתי להשתמש באביר פה, אבל הרשו רק את המקצועות מהסל"ש), סייר 3, נוכל 2 וכל כשרונות הקשת הקיימים. ושאף אחד לא יגיד שהוא לא אק"ד כי הוא גונב.

ג'ינגיס חאן- נראה מהסיפורים כברברי דרגה 12 לפחות אך עם הרבה דרגות בדיפלומטיה בנוסף דרגות ברכיבה וכישרון המנהיגות.

לא החלישו את האיסטרי כששלחו אותם לארץ התיכונה להתמודד עם מורגות' (כך שלמרות שגנדלף הוא כן דרגה אפית בצורתו המקורית כרגע הוא לא חלש יותר?) אני לא בטוח רק זכור לי משהו כזה.

נ.ב. רוב המצביאים יהיו מומחים
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    כמו כן כיום רוב האנשים בעולם הם מומחם (חוץ מכמה בודדים כמו אנשי צבא, שודדים וכו'...)

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    קצת דמויות מרומח הדרקון:

תניס חצי אלף: הוא האמא של הסיירים, מתחיל נראה לי בדרגה 7-10 ועולה רמות בקצב.
    חלמיש : לוחם דרגה 12 אבל זקן ומקבל מחסרים על כך.
    רייסטלין: אשף אוב/עצמה מתחיל בדרגה 9 ובאגדות הוא כבר נהיה כמעט אל.
    קרמון: לוחם דרגה 12
    גדיל: נוכל נוכל ועוד פעם נוכל, ועם שכחתי להגיד עוד נוכל אחד זה בגלל שהוא גנב לי! דרגה XX
    סער: למען האמת יש מקצועות של אבירי סולאמניה למבוכים ודרקונים, כמה אנשים משועממים ישבו וכתבו על כל אחד משלושת המסדרים. אבל כרגע אנחנו מדברים על הבסיסיים אז בערך 15 אק"ד כשהוא מת.
    האלפית הזאת, נו.. ליאונרדה או משהוא כזה: סייר 8 עם כישרון מנהיגות וכריזמה חזקה מאוד, יכולה גם להיות לוחמת דרגה 4 אבל לא בטוח.
    האח של האלפית: מכשף 3 סייר 6
    אם פשפשתי מישהוא אז תגידו לי ואני אקח את זה לתשומת לבי. (אך לא יעשה עם זה כלום)

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    המלך ארתור: לוחם כל הדרך, לא?

אליהו הנביא: כוהן עם דרגות כמכשף.

שייקספיר: טרובדור בדרגה אפית.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    נכתב במקור על ידי ישמעאל
    דריזט (מהאלף האפל)- חמש דרגות כסייר, עשר דרגות כלוחם, עם כל כישרון אפשרי לשני נשקים ולחרבות מעוקלות.
    ואוו, זה ורומח הדרקון לא נחשבים, מאחר והם מבוססים על מוד"מ. דריזט, אגב, כבר קיבל נתונים מזמן. הוא לוחם11 (בעלילה של "מולדת")\ ברברי 1 (החל מתחיל "גלות", כאשר הצייד הוא שימוש ביכולת הזעם)\ סייר 5 (בערך מאמצע "שהות" ועד סוף סדרת "בקעת רוח כפור").
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.02.2007
    דריזט גם ברברי!!!!!!!!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.11.2006
    דוד המלך- 6 טרובדור, 4 לוחם
    אוסמה בן-לאדן - אק"ד 10
    צוות מדיה-גיים - נוכלים בדרגה 1
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    אטילה ההוני-ברברי בדרגה 18 ככה עם המון מיומנות רכיבה.
    יוסף בן מתתיהו-לוחם9/מלומד4 עם הרבה מיומנות ידע(מכל הסוגים).
    סתמרוח(מעולם הדיסק)-מכשף דרגה 1/4 ולא יוצלח דרגה אפית(אולי 80...).
    משי(מה"בלגריאד")נוכל,נוכל ועוד קצת נוכל עם ידע(סחר)ודיפלומטיה.
    סהר בהיר להב(מ"רומח הדרקון")-אני לא חושב שיש ויכוח-אביר קודש.

טוב,ניסיתי לחשוב על דמויות מההסיטוריה ומכמה ספרי פנטזיה.
    תרגיל נחמד אגב.
    שתף ב-Google+

עשיתי את זה לא כו הדמויות מהבלגריאד פעם...

ובנוגע לדריזט, אסור לשכוח שהוא למד להיות גשש גם באקדמיה של הדרו
    -----------
    ברוס לי- נזיר 5 /לוחם(אכן כן) 12(אם כול הכשרונות ממוקדים בקרב מגע)

באטמן- נוכל 5 /ממוחה 8/ סייר 5

ננסק- ממוחה, עם ידע (טוב מדי) על מימדים חיצוניים

שימשון הגיבור- זה מסובך, אבל הייתי אומר שהוא "נגוע מישורים" שכוחותיו
    באו לידי ביטוי עם כוח פיזי/ נזיר 10-15

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    איכשהו לא נראה לי שדריזט בדרגת דמות 17 אם הוא כל כך התקשה להלחם בשתי בהארגהסטים [ד"א 6-7]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    אנחנו מדברים על דריזט בסיומם של כל הסדרות למיניהן

שתף ב-Google+

הרשמה