תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  עיר
  מודיעין
  הודעות
  16
  המדריך לציוד,צביעה,והרכבה למניאטוריסט החדש(או הוותיק...) בעברית.

  חוק בסיס :אל אבל אל תיתן לטעויות לגרום לך לעזוב את המקצוע. לומדים מטעויות, תמיד אפשר לתקן וכמובן שתמיד יש אותנו, מוכנים לעזור תמיד. (מומלץ להרשם לפורום כדי שיהיה לנו יותר קל לשמור על קשר.)

  היכן להשיג מניאטורות בארץ:
  את המניאטורות,מכל סוג אפשר למצוא בחנויות הפזורות ברחבי הארץ.
  מהמוכרות:
  כוכבי כסף: www.silverstars.co.il - יבואנית GW.
  פריק: www.freak.co.il (מוצרי WH&40K)

  ציוד:

  כלי עבודה\חיתוך בסיסיים:
  משייפת טובה - אפשר לקנות בכל חנות ציוד וקוסמטיקה.
  סכין חדה קטנה וחזקה - ניתן להשיג בחנויות ציוד עבודה.
  מזמרה קטנה מאוד וישרה בצד אחד + מישר תכשיטים. ציוד זה אפשר להשיג בחנויות תכשיטנאות ובחנויות כלי עבודה.
  תמונה:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...ynoe/nznrv.bmp

  כלי צביעה בסיסיים:
  מכחולים- מכחולים ניתן להשיג בחנויות ציוד ובחנויות המוכרות ציוד של GAMES WORKSHOP (כמו החנות פריק למשל). מומלץ להשתמש במכחולים שאינם סינטטיים. אפשרות טובה היא מכחולי GW. אפשרות נוספת היא מכחולים של חברות שונות אחרות. המכחולים באים בגדלים שונים. גדלים מומלצים לצביעת מניאטורות:3,2,1,0,00,000,0000,00000.
  תמונה:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...oe/brashes.bmp

  נקודה חשובה לגבי מכחולים: אם אתה צובע מתחיל, מומלץ לקנות מכחולים סינתתים וזולים יחסית בגלל הסיכון של עבודה לא-נכונה והריסת המכחול. בשלב שתרגישו יותר מיומנים תעברו למכחול מקצועי של GW או מכחולי צ'ובל שהוא באנגלית sable[מכחולים טבעיים].

  כלי מים:
  כלי המים משמש לניקוי המכחול. לא מומלץ להשתמש בכלי רב פעמי כי הסבירות שהוא יצבע גבוהה (אלא אם אין בו צורך). מומלץ להחליף מים בין צביעה לצביעה משום שהנוזל יכול להרוס את איכות הצבע. נקו את המכחול בעדינות, לא ללחוץ אותו על הכלי ולנקות בצורה מעגלית (כמקובל..) כי זה יכול לגרום להריסת הסיבים ולפיזורם.

  טיפ לניקוי מהיר ונכון של המכחול: הצמידו את המכחול לדפנת כלי המים ושהמים יכסו את כל השערות והחלק המתכתי. גלגלו אותו ולחצו אותו טיפה לדפנה עד שינוקה. בשיטה זו המכחול לא יפגע.

  כלי ניקוי מוצק:
  מומלץ להשתמש בבד רך לאחר כל ניקוי מכחול במים כדי להוריד את הצבע. אפשר לגזור מחולצה, גרב וכ'ו. אני חוזר - לא ללחוץ חזק מדי על המכחול בעת הניקוי, זה עלול לגרום להריסתו.
  כעבור שימוש מרובה בבד החליפו אותו בבד אחר (לא לכבס).

  טיפ- איך לשמור על המכחול חזק ולא רך כשלא משתמשים בו?: אחרי שימוש שערות המכחול נשארות רכות והאפשרות שיתפזרו בזמן שלא משתמשים בו גבוהה הרבה יותר. לכן, ואולי זה נשמע קצת מגעיל אבל זו השיטה שהציירים והצבעים הכי מקצועים משתמשים בה:
  נקו את המכחול טוב, תכניסו את השיערות לפה[אל תדחפו אותו לגרון אלא ממש על קצה הלשון] ותגלגלו את המכחול בפה עד שהשערות יחזרו לצורה מסודרת עם חוד. [את אותה פעלוה תעשו עם מכחולים שטוחים אך ללא הגלגול אלא משיכה החוצה]. תשאירו את המכחול להתייבש וסגרו אותו עם מגן המכחול[הפלסטיק השקוף] ותחזירו למקום.

  צבעים:
  איכות הצבעים היא פרט חשוב מאד בצביעה. כדי לצבוע מניאטורות, מומלץ להשתמש בצבעים אקריליים. צבעים אלו ניתן לקנות בכל חנות ציוד. הצבעים המומלצים לצביעה טובה הם צבעי GAMES WORKSHOP שאפשר לקנות בחנויות המוכרות אותם (מגוון הצבעים גדול ומובחר). צבעים אלו איכותיים ומיועדים לשימוש במיוחד לצביעת מניאטורות. אם יש רצון בצבעים זולים יותר, מומלץ להשתמש בצבעים אקריליים המיוצרים ע"י חברות אחרות, כמו אמריקנה וdecoart. יש להשתמש בצבעים בזהירות ועדינות, לשטוף את המכחול לפני טבילה בצבע חדש, לסגור את מכסי הצבע לאחר השימוש בכדי לשמור שלא יתייבש.
  תמונות:
  צבעי GW:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...wpaintset1.jpg
  צבעי אמריקנה/decoart:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...e/amricana.bmp
  מומלץ לשמור את הצבעים במקום יבש וקריר.

  איפה טוב לצבוע?:
  מומלץ לצבוע על שולחן בגובה המרפקים. כדאי להניח משטח חד פעמי/קבוע (שניתן ללכלך)על השולחן כדי למנוע מהשולחן להצבע. כדאי שכל הציוד יהיה במרחק קצר מכם ועדיף שיהיה על השולחן. תאורה חשובה מאוד בצביעה - דאגו שתאורה חזקה(לא מסנורת מדי) תהיה מכוונת לאזור הצביעה שלכם. אור מסנוור עלול להפריע. דאגו שהמנורה לא תהיה קרובה מדי לציוד - צבעים יכולים להתחמם מהאור הנפלט. כדאי מאד לצבוע מעל מנורת ניאון ולא מעל מנורת להט[הצהובה] מכיוון שהיא מחממת מאד את האזור ויכולה לפגוע בצבעים.

  היכן כדאי לאחסן מניאטורות?:
  את החלקים (שנקראים ביטים/bits) ניתן לאחסן בקופסאות. אפשר להשתמש בכל קופסא שניתן לאטום. בין השאר יש את 'כוורת הקרב' שזו קופסא בה ניתן לאכלס הרבה מניאטורות בבטחה (את הקופסה ניתן למצוא בחנויות המוכרות מוצרי games workshop). מניאטורות ממתכת מומלץ לאכלס במקום מרופד (אפשר לרפד בצמר גפן או כל דבר רך אחר את הקופסא שלרשותכם). ניתן לקנות קופסאת אכסון ברגים(שאפשר למצוא בחנויות כלי עבודה) ולאחסן את חלקי הפלסטיק בבטחה שלא יאבדו.
  כוורת הקרב:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...001_large1.jpg

  הרכבה:
  לפני ההרכבה קודם כל כדאי להוריד את שאריות הייצור [גם פלאש ליינס]. על המניאטורה החדשה שלכם תוכלו לראות פסיי יצור דקים ובולטים הנוצרים בתבנית היציקה של המניאטורה, שאותם מומלץ מאד להוריד. הורידו את הפסים בעזרת הסכין החד שלרשותכם. דאגו שהסכין לא יהיה תקוע 90 מעלות בפלסטיק:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...bbbbbbbbb2.bmp
  דאגו שהסכין לא תהיה מכוונת לגופכם:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...bbbbbbbbbb.bmp
  השימוש הנכון הוא לכוון אותה לכיוון הנגדי לגוף ולא להחזיק אותה ב90 מעלות מהעצם:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...aaaaaaaaaa.bmp
  חתחו בעדינות לכיוון הגוף (כשהסכין לכיוון הנגדי) עד שהפס יעלם.
  אותו המקרה יכול לקרות גם עם מניאטורות ממתכת, לכן כדאי להשתמש במשייפת בצורה עדינה על הברזל. נסו לשייף בצורה דינמית, שתתאים למבנה המניאטורה ולאזור השיוף.
  אחרי שהורדנו את פסי התבנית אנו רוצים להרכיב, לכן נצטרך דבק. הדבק המומלץ לשימוש הוא מסוג דבק 3 שניות שאותו אפשר להשיג בחנויות כלי עבודה/סופרמרקט/כולבו וכ'ו. דבקים טובים ומוכרים: games workshop ויעקבי. דבקים אלו יכולים להדביק מתכת,פלסטיק,עץ וכ'ו.
  תמונות:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...SUPERGLUE1.gif

  אחרי שהשגנו דבק,נשים כמות דבק לפי הנדרש (נסו כמה שפחות, אבל שיהיה מספיק) בצד אחד של האזור והצמידו את החתיכות ביציבות כמו שתרצו. חכו כ 10 שניות (למרות שכתוב 3) לאחר ההצמדה בלי תזוזה. החלק הודבק.

  צביעה בקצרה:
  כמה חוקי צביעה בסיסיים:
  א. מומלץ לדלל את הצבע לפני השימוש. את זה ניתן לעשות בדרך הבאה:טבלו את המברשת בצבע, ואז תבלו את המברשת שמפלס המים יגיע לחצי מגובה הצבע במים במהירות. הורידו טיפה מים מהמברשת בכדי למנוע נזילה על המניאטורה בכך שתברישו טיפה את קצה המכחול על משטח הצביעה.
  המנעו מהעברת המכחול מפחית צבע לפחית צבע, שמרו על נקיון וסדר(ראו למעלה). אם ברצונכם לערבב הורידו מכל צבע את הכמות שתרצו וערבבו (מומלץ לערבב בעזרת קיסם, מכחול סינטטי גרוע המיועד לערבובים וכ'ו.)
  לפני שאתם צובעים, עשו undercoat (או שכבת צבע תחתונה/שכבת בסיס) על המניאטורה. מומלץ לאחר ההדבקה לבצע פעולה זו עם הצבעים:שחור ולבן. לבן מיועד לכך שיצבעו עליו לאחר מכן עם צבעים בהירים (אדום, כתום, צהוב, ורוד, ירוק בהיר, וכ'ו.) או בשחור, שיצבעו עליו לאחר מכן בצבעים כהים/מתכתיים.
  חייל אלדר עם undercoat לבן:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...eldatwhite.bmp
  חייל אלדר עם undercoat שחור:
  http://img.photobucket.com/albums/v7...eldarblack.bmp

  מדיך מקוצר זה נכתב בידי ינאי יחזקאלי(אני/NANZO)
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  עיר
  קדרון
  הודעות
  937
  חמד, אבל לא מחדש הרבה...

  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  עיר
  מודיעין
  הודעות
  16
  הרעיון של המדריך לא היה לחדש לאנשים שיש להם את הידע הבסיסי[או שכן..לפחות לחלקם]
  הוא פונה לאנשים חדשים בתחום.
  אולי לך הוא לא יחדש דבר,אבל לאנשים חדשים בתחביבי הוא יכול לעזור מאד.
  שתף ב-Google+

הרשמה