תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    שלום לכולם,

שמי דסי ולפני כשלושה חודשים יצא לאור ספר המשחק הישראלי הראשון שכתבתי, לשחק באור המנסרה.

לכל מי שלא מכיר את הז'אנר: ספרי משחק מהווים למעשה משחק תפקידים ליחיד, כאשר הקורא משחק את הגיבור וקובע את מהלך העלילה. הספרים מחולקים לקטעים ממוספרים, ורובם מסתיימים ברשימה של אפשרויות. ספרי המשחק זכו לפופולריות רבה בחו"ל, ומקצתם תורגם לעברית, כמו סדרת כישוף!, שהייתה להיט גם בארץ.

אני כותבת לכם כי מאוד הייתי רוצה לדעת מה גיימרים חושבים על ספרי משחק. האם אתם מתחברים לז'אנר הזה? האם אתם נהנים לשחק בו? איך הוא משתווה בעיניכם למשחקים אחרים, ובמיוחד למשחקי מחשב או משחקי תפקידים קבוצתיים?
    "גבירותיי ורבותיי, השתמשו בקרם הגנה."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    ספר ממש טוב,כמה דברים:
    הוא נורא מתוחכם,שזה נורא כיף אם יש לך זמן/כוח.אבל אי אפשר לקרוא אותו אם אין לך ראש לזה...
    הבעיה הגדולה היא החותמות,אני,בתור דתי ממש רוצה לשחק בשבת,בספרי כישוף,בכיף הייתי משחק ,לא צריך לזכור הרבה,ואת נקודות החיים אפשר לספן עם קלפים/כל דבר אחר העולה על רוחך.הבעיה בספר שלך היא כל החותמות,אני לא מדבר על המבחר,אני מדבר על זה שהיה נחמד אם היית רושמת מה כל חותמת מסמלת ככה שבמקום לנסות לשנן"חותמת 17,9,88" אני אדע בפשטות"בחרתי להיות טוב,הצלתי את הכלב של הילד,אני ילד קטן ומציק".
    אני אודה לך אם תוכלי לפרסם רשימה של מה כל חותמת מסמלת....

טודע!

נ.ב.
    המערכת של הבחירות שממש משנות את העלילה ממש מזניבה,נותן הרגשה כמו של משחק מחשב,אפילו קצת מ"ת אמיתי(בחירות אופי).
    נ.ב.נ.ב.
    (נבנב זה ארנב,צריך להרוג אותו(סתכלי בחתימה)) אניווי:
    יש תיכנונים לעוד ספרים?
    אם כן,האם זה יהיה ספר המשך,או על מישהו אחר לחתולין?

עריכה:
    העטיפה ממש שקסית!

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    וול, יש לי יחס אמביוולנטי לז'אנר. אני מאד בעד, גם כמבוא למשחקי תפקיים, גם כספר פנטזיה טוב, גם כהנאה צרופה. הדבר היחיד שאני מוצא בו גרעון מסוים, הוא שבניגוד למ"ת, ספרי משחק אינם תחביב. הם אחלה דבר שבעולם, אני בעד, אני ממליץ (ואפילו ממליץ בחנויות כשאני ליד בני נוער וצעירים מתחבטים), אבל כספר, כשעשוע, לא כתחביב. פשוט כי אלמנט ה"תחביביות" חסר בהם, זה הכל.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    ראשית כל, אני ממש שמחה שאהבת את הספר, ותודה על המחמאות. =)

לגבי החותמות, אינך נדרש לזכור או לשנן אותן. ישנן תיבות סימון מתחת לכל חותמת המאפשרות לך לסמן כל חותמת כשאתה מקבל אותה. כך תוכל לחזור לשחק אחרי השבת ופשוט לבדוק אלו חותמות מסומנות אצלך.

אכן יש לי רשימה המפרטת בדיוק את המשמעות של כל חותמת וחותמת: אבל האם אינך חושב שרשימה כזו תפגום בהנאת המשחק? האם לא עדיף שהשחקן יגלה בעצמו מה מסתתר מאחורי כדור הבדולח השחור, הלהבות המלחכות או הגולגולת המחייכת?

לגבי ספרים נוספים, אני מתכננת משהו חדש, אבל הוא עוד בשלבים מוקדמים... המשך יבוא...

בינתיים שיהיה סופ"ש נעים!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    לא קראתי אבל נשמע נחמד.
    זה בעיקרון בסגנון של:הוא קופץ עליך,אם אתה מנסה לברוח בצרחות פנה לעמוד-76 אם אתה מנסה לשפוך לו את המעיים פנה לעמוד-99 נכון?
    ולTDE "מזניב" זה אאוט,נסה "קצוות".
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    וב,בנוגע לחותמות: אלו שסימנתי לפני שבת:אני לא צריך לשנן,אבל אלה שאני צריך לסמן בשבת?

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    הספר אכן מציג לקורא בחירות בנוסח "אם אתה רוצה להילחם בדוב, עבור ל-370" או "אם אתה רוצה לעזור לדוב, עבור ל-420", אבל ניסיתי ליצור גם בחירות משמעותיות יותר כמו "האם אתם רוצה להצטרף למורדים?" או "האם אתה לסייע לכוחות האופל?".

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר הספר: www.fire-and-steel.com/prism
    או לסקירה של ויגיימס: http://www.vgames.co.il/Smile.Vgames...SectionID=1700

לגבי סימון החותמות בשבת, אני מניחה שזו בעיה שאתה נתקל בה בכל תחום בו אתה צריך לכתוב בשבת? אולי תנסה לשנן אותן לפי התמונות, כמו לדוגמא "חותמת הירח המלא" או "חותמת האלפית"?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.01.2007
    בתור התחלה, נראה לי שמה שדסי הציעה יעזור [לזכור את הציור ולא את המספר].
    חוץ מזה, יש לי כמה הצעות נוספות:
    1. תנסה לזכור בנוסף למספר [או לציור] את המיקום שלו בדף של כל החותמות. אני מאמין שזה יעזור.
    2. אתה יכול להכין פתקיות עם המספרים, או להדפיס את דף החותמות מהאתר ולגזור כל חותמת בנפרד, ואז להפריד את החותמות שצברת מכל השאר.
    3. אתה יכול אפילו להשתמש בפלסטלינה בתור סמן- למרות שאני מודה שאני לא בטוח אם זה מותר.

בכל מקרה, יש מספיק דרכים. תהנה :]

עריכה: זה בקשר לחותמות. בקשר לסימונים בדף הדמות, זה כבר יותר בעייתי, אבל אפשר להשתמש בפלסטלינה [שוב, אם זה מותר לך] בהרבה מהקריטריונים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    ארנב רשע, זה אחלה רעיון.
    זה אפילו פותח דף למחשבה על ספרי משחק שעושים שימוש בכלים אחרים, מלבד העיפרון הקלאסי. לאו דווקא לסימון על דף הדמות, אולי בתור משהו אחר. אולי בתור תחלופה כלשהי לחותמות? מבקשים שתעצב מהפלסטלינה צורה בסיסית כלשהי, ואולי שתעשה בה חורים או תתקע עליה חלקי פלסטלינה נוספים. הגוש ישתנה עם הזמן כמובן, וככה גם "תאבד" חותמות ישנות. (כמובן שאי אפשר להשתמש בזה בשביל להחליף את 77 החותמות של דסי, אבל נגיד שהיו 10).
    אפשר לעשות את זה אמורפי יותר, האמת שזה די מעניין. למשל, שמבקשים ממך רק לשנות משהו בפסל בכל פעם שצריך "לקבל חותמת" (לצורך העניין), ואם אחרי מספיק שינויים אתה כבר לא מזהה צורות שפעם היו שם, זה אומר שאיבדת את החותמות האלו למעשה. אפשר לייצג ככה למשל את הזיכרון של הדמות - אין סיבה שהיא תזכור הכל באופן מושלם! הרי אנחנו לא זוכרים הכל, ומאבדים אירועים שונים שקרו לנו. אני חושב שזאת מכאניקה מעניינת לחיקוי של השפעה דומה.
    שתף ב-Google+

הרשמה