תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    14.02.2007
    מעבד גרפי
    המעבד הגראפי (GPU) של פלייסטיישן 3 תוכנן על ידי חברת NVIDIA, אחת מספקיות המעבדים הגראפים מהגדולות בעולם, בייחד עם סוני. המעבד נקרא "RSX" והוא ירוץ במהירות של 500 מגהרץ. ה- RSX יוכל לרנדר גרפיקה תלת ממדית ברזולוציה של HD או 1080 על 1920 קווים. בעלי מסכי ה- LCD בעלי כושר הצגת תכני HD יוכלו להינות ממיטב האיכות הגראפית של המעבד. ה- RSX יוכל לעבד עצמים תלת-ממדיים במורכבות של בסביבות 2 מיליארד פוליגונים לשנייה (בהשוואה לפלייסטיישן 2 שיכל לעבד רק 66 מיליון פוליגונים לשנייה).רק כדי לסבר את האוזן - המעבד של הבוקס 360 מסוגל ל - 500 מיליון פוליגונים לשניה..
    תקשיבו-זה הזוי לחלוטין כמעט ולא מתקבל על הדעת אפילו-מה גם שישנה אפשרות לבצע עריכות בקירוב לכל פסקה ופסקה -ממש הזוי.
    מה אתם חושבים?
    הנה המקור - http://he.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    דבר ראשון, NVIDIA היא לא ספקית של מעבדים גרפיים אלא יצרנית של מעבדים גרפיים, אבל אני סתם מנטפק. אבל תשמע, כשאתה מתסכל רק על פוליגונים אתה מתמקד בנתון אחד בלבד, ולא בחבילה הכוללת:
    בכל מקרה, הXENOS שיושב בלב של הX360 חזק בהפרש עצום מהRSX. זו דווקא הנקודה החלשה של הPS3 לעומת הX360. בזכות ארכיטקטורת השיידרים המאוחדת של הX360 (איזה כיף להיתפס לביטויים בומבסטיים) הX360 מסוגלת להרבה יותר ובסופו של דבר תקבל יותר פעולות בשנייה על הX360. תוסיף לזה את יחידת הEDRAM שלה שעובדת במהירות של 270 GB לשניה (לעומת 50 GB לשניה של הPS3) ותקבל הפרש משמעותי, ולא לטובת הPS3.
    בסופו של דבר, הG70 שהמעבד הגרפי בPS3 מבוסס עליו הוא ארכיטקטורה ישנה. נכון, דחסו אותו כמה שרק אפשר והוא חזק הרבה יותר מה7800 שיש במחשב, אבל היום במחשבים יש כבר לNVIDIA ארכיטקטורה חדשה של הG80, ככה שמבחינת כח גרפי הPS3 נשאר קצת מאחור.

הצטרף בתאריך
    15.01.2007
    gulmer פשוט חירטטת פה תצורה לכולם.
    אתה בכלל יודע מזה פוליגונים ?!
    דרך אגב ל360 אין EDRAM שעובד על 270 ג"ב!

והPS3 כן חזק יותר מה360 חייבים להודות.
    אפילו כשאני בעל X360 אני מודה שהPS3 חזקה יותר.

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי eraneh10

אתה לא יכול לבוא עם נתונים של פוליגונים ולטעון שזה מה שעושה כרטיס חזק.
    כשהם אומרים שהוא מריץ 2 מליארד פוליגונים הכוונה היא בלי אפקטים, בלי תאורה, בלי טקסטורות, בלי שיידרים, בלי כלום. אך ורק פוליגונים נקיים.
    ברגע שאתה מכניס לתמונה שיידרים (שהכרטיס הגרפי של ה360 עושה בצורה כל כך הרבה יותר יעילה בגלל שיש לו שיידר מאוחד) ושאר האפקטים, הכרטיס G70 של NVIDIA נשאר מאחור חבוב...

הצטרף בתאריך
    14.02.2007
    נכתב במקור על ידי DrKeo
    [right]

אתה לא יכול לבוא עם נתונים של פוליגונים ולטעון שזה מה שעושה כרטיס חזק.
    כשהם אומרים שהוא מריץ 2 מליארד פוליגונים הכוונה היא בלי אפקטים, בלי תאורה, בלי טקסטורות, בלי שיידרים, בלי כלום. אך ורק פוליגונים נקיים.
    ברגע שאתה מכניס לתמונה שיידרים (שהכרטיס הגרפי של ה360 עושה בצורה כל כך הרבה יותר יעילה בגלל שיש לו שיידר מאוחד) ושאר האפקטים, הכרטיס G70 של NVIDIA נשאר מאחור חבוב...
    חבל מאוד שאתה לא מודע לכך שה-RSX מבוסס G71 ולא G70

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי play27
    והעובדה שבטעות כתבתי G70 במקום G71 לא משנה כלום ממה שאמרתי.
    ממילא ההבדל היחיד בינהם הוא המהירות שעון (כתוצאה מהתהליך יצור הקטן יותר).

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי play27
    אולי אתה צודק, אבל זו לא הנקודה ובתכלס הG71 הוא בסה"כ G70 משודרג שרץ על שבב קצת יותר מתקדם (90NM) ונותן בעיקר צריכת חשמל טובה יותר ופחות התחממות. הנקודה היא שהRSX לא מבוסס על הG80 - כלומר למרות שמיקסמו את הכוח של הG70 כמה שרק אפשר, זהו עדיין כרטיס מסך מהדור הקודם עם ארכיטקטורה ישנה.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006

אתה בעל X360? אתה אולי בעל X360 שרופה שהרסת...

ועכשיו לעניין, אני מקווה שלא יפריעו לי להיות אגרסיבי לאור הטיעון המדהים שלי "הוא התחיל":
    פוליגונים? תגיד, אתה בכלל מבין מילה ממה שכתבתי? אתה חושב שאתה כן יודע מה זה בעצם פוליגונים? ואתה יודע מה זה נקודה צפה? מה זה FLOP? ויש לך מושג בסיסי מה ההבדל בין פיקסל שיידר לורטקס שיידר? כי אם כן אז אין בכלל טעם להסביר לך שבXENOX יש 48 צינורות שמסוגלים לעשות את שניהם.
    אתה חושב שמודדים ביצועים של כרטיס גרפי בפוליגונים לשנייה בלבד? זה מטומטם בדיוק כמו למדוד ביצועים לפי כמה מגהרצים יש במעבד שלך (אני לא מאשים אותך בטימטום הזה, אינטל ניסתה לדחוף אותו במשך שנים עד שהם הבינו שAMD עקפו אותם בסיבוב).

ואיך אתה יכול להיות כל כך, אבל כל כך חי בסרט, בשביל לטעון טענה דבילית כזו כאילו לXENOX אין EDRAM עם מהירות של 256GB לשניה כשאפשר למצוא בשניות בגוגל הסבר מדויק על זה?
    הXENOX לידיעתך עובד עם שני מעבדים גרפיים. מעבר ראשי, וחיבור במהירות 32GBPS ליחידת בת עם זיכרון EDRAM שמבצעת את חישובים יעודיים במהירות 256GBPS - ככה שכל פעילות הבלנדינג, אנטי-אלייסינג ופעילות אחרת שבעצם לא פוגעת בביצועים של המעבד הגרפי הראשי - דברים שהRSX של הPS3 יצטרך לעבוד עליהם קשה.

אז נכון, הCELL עם 7 הליבות הרבה יותר חזק מ-3 הליבות בX360 (וגם במקרה הזה לX360 יש יתרון אחר כי הליבות שלו כלליות ולא יעודיות למשימות ספציפיות). אבל הכרטיס הגרפי שלו ממש לא - הוא יותר חלש ובנוי על ארכיטקטורה יותר ישנה. ואפילו אם היפוטתית הוא היה חזק יותר, אתה עדיין כותב שטויות בלי להבין ובלי לבדוק אפילו. הרי כתבתי שהEDRAM רץ במהירות של 270GBPS, אז למה אתה אפילו לא טורח לבדוק את עצמך לפני שאתה כותב שהוא לא?

ועדיין, אפשר לעשות המון מניפולציות למספרים - הנקודה החשובה מההיבט הגרפי היא איך המשחקים יראו בפועל על הקונסולה. והיום הם נראים יותר טוב על הX360 לעומת הPS3. הרבה יותר טוב.

ולסיום, תמונה מויקיפדיה:

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    שכחת לציין שלמעבד של ה-360 יש פי 2 יותר זיכרון מטמון...

הרשמה