תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    בשבועות הקרובים נתחיל להתכונן לקריאת יציאתו של ספר "הנשגבים" בעברית. בתור הקדמה, חשבתי להציג דוגמה לאופי של העולם, בצורת דמות חדשה שאני משחק במערכה שיזמו בן שלום וגיל ברגר, נשגבים בפני עצמם.

זוהי לא דמות קלאסית של הנשגבים, מאחר והיא נשגב שאול (במשחק בדרך כלל מגלמים נשגבי שמש), אך זהו גם לא עולם שגרתי, אז ככה זה.

שמי הוא ברבור שחור, ואני הוא משרתו של המוות.
    דברים נולדים, חיים ומתים, זוהי דרכו של עולם. כאשר אהרוג אותך, אעשה זאת משום שמגיע לך למות, ותו לא. נשמתך תרד אל העולם התחתון, ובסופו של דבר תתגלגל הלאה, וזוהי דרכו של העולם הבא.
    לטיפשים ולזקנים אין כל צורך לפחד מפני. האמיצים והנחושים לא יראים מפני. אך המכוער, המושחת והפגום - כדאי להם שיתקנו את דרכם בטרם אמצאם, שכן להבו של פגיון פלדת הנשמות שלי חד, וכבר שחט בעבר נשגבים ואלים.

היופי הוא הדבר הנשגב מכל - היופי שבנופי הבריאה, שביצירת המופת, שבמלאכת האומנות הנשגבת, שבנשמתה של אישה תמימה. את היופי אני מבקש להאדיר בכל אופן, אך בעוד שהטיפשים ונשגבי החמה עשויים לדבר אודות גאולה ומחילה, אני יודע כי דרכו של המוות והסיום היא הדרך הנכונה - כדי להגביר את היופי, יש להשמיד את המכוער. לחסלו בכל פינה, לצוד אחר המושחת והמגעיל, עד אשר לא ישאר בבריאה דבר מלבד היופי.

עשוי אתה לחשוב שזוהי אירוניה, לשמוע דברים שכאלו מפיו של אדם כמוני, שחזותו גורמת לעורך להצטמרר, עם עורו המצולק ופניו המושחתים. בטח בי, זוהי אכן אירוניה וטרגדיה באחת, ואני יודע להעריכה ככזאת. את העונש הנורא הזה הפילה עלי נשגבת שמש שנואה, טיפאנה, האוחזת בכלי טמא, החרב הארורה 'להבה מעכלת'. לקח גדול למדתי באותו היום, כך שעל אף שאני מבקש להרוג את טיפאנה השנואה, ברגעיה האחרונים אלחש לה תודה על שפקחה את עיני ולימדה אותי את ערכו של יופי פנימי.

במכת חרב בוערת אחת הפכתי מפסל מפואר בעל לב של אבן לכד חרס שבור המלא בשמן זך. הבנתי שהיופי החיצוני הוא רק צידו האחד של המטבע. כמו עיוור שזכה לראות גיליתי לפתע גם את היופי של הנפש והכוונה, ופתאום הבחנתי בו סביבי בכל עבר.

על כן, כאשר תזהה בעיני את המבט החורץ את גורלך, אתה אשר מכוער בגופו או ברוחו, ותחזה בי שולף את פגיוני המעוקל ומתקדם לעברך, התמלא באושר - שכן בהריגתך הראויה אני בא להפוך את העולם למקום יפה יותר, טוב יותר.
    שמי הוא ברבור שחור, ואני הוא משרתו הנלהב של המוות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    פששש.... קטלני. כתוב יפה, מוצג יפה, ובמידה מסויימת - מעורר בהלה קלה.
    נראה לי טיפוס מיוחד, ברבור שחור. בהחלט שונה מנשגב שאול קלאסי, כפי שנוטים לחשוב עליהם. אם כי, יש לזכור שבעולם הנשגבים, כמעט שום דבר הוא לא באמת כמו שהוא נראה.
    אהבתי, בגדול.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    מיוחד מאוד, שונה מנשגב השאול הקלאסי, אהבתי את הקטע של הרצון לנקמה אבל תוך כדי שהוא רוצה להודות לה

שתף ב-Google+

הרשמה