תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 22
    הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    זוכרים את המדור ב Wizards of the Coast שמשריץ לנו(השהמי"ם) דברים לשלוף מה-***(שרוול) כהשחקנים כרגע ביצעו שבע מעשי אונס שונים במפלצת היום על הסיבוב הראשון בקרב שתיכננתם שיימשך לפחות שעה? אם כן, הת'רד הזה הוא בשבילכם. עצבו(או העבירו ביקורת) את ייצירי הזוועה שלכם תוך שימוש בכל החומר הרגיל ב- Monster Manual ובמדריכיו השונים, בתוספת איזה skills או feats שתרצו(בתוספת הסבר לשימוש של כל feat ומאיפה הוא). רקע על המפלצת עוזר, אבל לא הכרחי. זכרו לכתוב באיזו גרסאת חוקים אתם משתמשים(1, 2, 3, 3.5).

דוגמא למפלצת מעניינת ברמת קושי סבירה אפשר למצוא בדוגמא למאמר Fight Club של
    WOTC:http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/fc/20061222a
    Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    מגניב. סדנא לעיצוב מפלצות שכזה?

מדובר במפלצות חדשות לגמרי, או בדרכים מעניינות לחזק מפלצות קיימות? כי למעשה שאני מעדיף את השני.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    מדובר בעיקר בשני, עם אפשרות לראשון במידה והיוצר מנוסה מספיק כדי לעשות משהו מעניין ומאוזן מספיק. התבנית הבסיסית תיראה בערך ככה:

1. שם הייצור
    .2 הנטייה המוסרית והחברתית של הייצור(Lawful Evil, למשל), עדה [סוג יצור] וארץ מוצא(Human, Faerun, או Magical Beast, Extraplaner, למשל) וגודל הייצור(יש מקרים בהם גודלמשפיע על רמת הקושי, ויש לשים לב לכך, במיוחד עם דרקונים)
    4. בונוס Initiative [תוסף יוזמה] סופי(לא לשכוח להוסיף או להוריד את בונוס הזריזות), ומהירות תנועה(קרקע, ו\או אוויר)
    5. דרגת הגנה(כולל normal AC, flat footed ac ו touch ac) [דירוג שריון, כולל מגע ונטוע במקומו]
    6. בונוס התקפה\בונוס לנסיון לפיתה [תוסף התקפה, תוסף היאבקות]
    7. בונוס התקפה עם נשק, או בשימוש נשק טבעי [תוסף התקפה]
    8. מספר, וסוגי התקפה להתקפה בשימוש תור קרב מלא [התקפה מלאה]
    9. נזק אפשרי שכל התקפה יכולה לעשות(לדוגמא, התקפה עם short sword עושה 1ק6 נזק, עם טווח פגיעה קריטית של 19-20 לנזק כפול בתוספת הנזק המתווסף מבונוס ה- STR)
    10. רדיוס טווח האיום וההתקפה של הייצור [תפוסה והישג]
    11. התקפות מיוחדות(לכאן הולכות התקפות טבעיות מיוחדות של הייצור, והתקפות מיוחדות שקיבל מקלאסים שלקח)
    12. תכונות מיוחדות(לכאן הולכות תכונות מיוחדות שלא קשורות להתקפה, כמו חושים מיוחדים, חסינויות לאלמנטים, התנגדות לאלמנטים או\ו לקסם וכולי..)
    13. בונוסים לגלגולי הצלה(fortitude, reflex and will) [תוספי הצלה: קשיחות, תגובה ורצון]
    14. דירוג היכולות של הייצור- STR, DEX, CON, INT, WIS, CHA [תכונות: כוח, זרז, חסן, תבנ, חכמ, כרז]
    15. כישורים [מיומנויות]
    16. Feats [כישרונות]
    17. איזור בו טיפוסי להתקל בייצור
    18. אירגון חברתי(כמה מהם פוגשים בדרך כלל)
    19. דרגת קושי [דירוג אתגר]
    20. אוצר(teh l00t)
    21. התקדמות אפשרית ב- HD
    22. תקציר על מה זה הדבר הזה.

שאלות?
    [הוספתי את התרגום העברי המקובל לכל הסעיפים, בשביל הנוחות של כולם - ננסק]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    אתה משחק בעיקר באנגלית נכון?

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כן, רואים שאתה לא מכיר את המונחים השגרתיים בתרגום לעברית =)
    סבבה מבחינתי. Gloom, תרצה להתחיל, לתת לנו הדגמה? אני כבר מתחיל לתכנן קובולד קטלני במיוחד.
    אגב, על איזה ספרים נהוג להתבסס? אני יכול למשל להביא מקצוע יוקרה מהמדריך השלם למאגיה מבלי לשמוע תלונות וטרוניות?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    כל ספר ותוספת של WOTC הם כשרים למהדרין בתנאי שלכל דבר שלא חלק משלושת הספרים הבסיסיים(מדריך לשחקן, מדריך לשה"ם וה- Monster Manual) מצורף תקציר שרמת הפירוט בו תלויה בנפח חומר המקור.

(נכון, אני משחק בעיקר באנגלית)

מכיוון שזו רק תחילת הת'רד, נפתח ביריב גנרי משהו, ונמשיך עם דברים אקזוטיים יותר.

Gorath Hatha, Minotaur Barbarian

תיאור מקוצר: מפגש המינוטאור הקלאסי מקבל תיבול ממספר ספרים שונים כדי לשפר את הסיכוים שלו לעשות הרבה נזק ומהר.
    מדריך למשתמש: Gorath הוא מינוטאור קשוח במיוחד, אפילו מתוך הגזע שלו. הוא אמנם אינו פיקח במיוחד, אבל אפילו הוא יודע שכל אחד צריך להשתפר אם ברצונו להמשיך ולנצח בקרב. גוראת' עם הזמן לומד להעצים את היכולות הטבעיות שלו על ידי כינוס הזעם ותשוקת הקרב שלו לכוח ממשי, ומתקדם להיות Barbarian. הרקע החשוב יותר או חשוב פחות שתבחרו לתת לדמות כשה"ם לא משנה מדי, כי מפלצות עם אינטיליגנציה של פחות מ- 12 חוזרות להציק לחבורת השחקנים רק לעיתים נדירות. גוראת' יכול להיות גלאדיאטור מוצלח עם קהל מעריצים קבוע בעיר כלשהי ב- Underdark(טיפוסי) או במקום אחר בעולם המשחק שלכם שעשוי לקדם משחקים מהסוג הזה. הוא יכול להיות שכיר חרב שנשלח ע"י מישהו עם כוונות סופניות כלפי הדמויות של השחקנים, Thrull במושבת Mind Flayers, שומר ראש של קוסם רב עוצמה(תחת לחש שליטה כזה או אחר), או של דמות אחרת עם כוח והשפעה שתרצו להוסיף למפגש איתה קצת כוח שריר.

עכשיו לפרטי המאנצ'קיניזם:
    Gorath Hatha(7 monster levels, level 1 Barbarian)
    Type: Chaotic evil, large Monsterous Humanoid, native to the material plane Speed: 30 ft(+10 Class feature, -10 from armor)Initiative: +8
    Armor Class: 22 = 10 +7 [breastplate+2] +1 [dexterity] -1 [aggressive] +5 [natural]
    • Touch AC: 11
    Flat-footed: 21
    HP: 9D8+1D12+40(97)
    Attack: +14/Grapple: +21
    Armed attack(Greataxe+2): +16(Enchantment bonus, Weapon Focus Feat
    Full Attack: Greataxe +16/+11(1D12+10/x3)+ Gore attack+8(1D8+1/2STR

Gorath is a large creature, covering a threat area of 10 ft, with a reach of 10 ft.
    Special attacks: Powerful charge. Gorath can add a gore attack to a normal charge, with an attack bonus of +10 for 4d6+8 points of damage.
    Special qualities: Darkvision 60 ft, natural cunning(cannot become lost, immune to the Maze spell), Scent. May use Barbarian's Rage once per day
    Saves: Fort +8, Will +5 Ref +5
    Strength 27 (+8) Dexterity 14 (+2) Constitution 20 (+5) Intelligence 8 (-1) Wisdom 12 (+1) Charisma 5 (-3)Skills: 8 ranks in Spot and Listen
    Feats: Improved Initiative, Power Attack, Shaky(Flaw[Unearthed Arcana], reduces ranged AB by -4) Weapon Focus(Greataxe)
    Traits(Unearthed Arcana): Aggressive(Adds +2 to Initiative, -1 to AC

ציוד: Greataxe +2, Breastplate +2

אוצר: רגיל, בתוספת הציוד שגוראת' נושא איתו(אם אתם לא רוצים שהשחקנים ישיגו חלק ממנו, תמיד אפשר לפגוע בפריטים השבירים יותר "בטעות" במהלך הקרב)

קרב: גוראת' מתחיל את הקרב בשאגה שמפעילה את יכולת ה- Rage שלו, ומייד פותח בשעטה אל עבר הדמות שנראית לו הפגיעה ביותר(Sense motive. הDC תלוי בכם) ברגע שהוא נמצא בלב החבורה, הוא ממקם את עצמו באופן שבו הוא מסוגל להפריע למטילי הקסמים כמה שיותר, ומתמקד בדמות שנראית לו כמו זו שמסוגלת לספוג יותר ממכת גרזן אחת בלי להתמוטט(בדרך כלל הדמות שנושאת את השריון הכבד ביותר בחבורה. אם יש שתיים כאלה, הוא יבחר את זאת עם הנשק שנראה הכי מאיים). גוראת' יכה בדמות עד שהיא תיפול ואז יעבור לבאה, בלי להעלות אפשרות שהיא רק מעולפת. הדמות הבאה תהיה בדרך כלל זו שפגעה בו או הרגיזה אותו הכי הרבה בזמן שנלחם בדמות הקודמת. גוראת' יילחם עד המוות.

Challange Rating: החלק הזה היה קצת מסובך בשבילי. למרות שכל מה שגוראת' מציע הוא Melee, הוא יעשה פארש מדמות שחקן שהיא לא Fighter או Barbarian בקלות מטרידה, ורוב הסיכויים הם שהוא יילך ראשון בקרב בזכות הInitiative המנוצ'קן שלו. למזלנו, ידידינו הפרוותי הוא לא מבריק במיוחד, ויהיה קל להסית את תשומת ליבו ממטילי הקסמים לעבר דמות מעט פחות פגיעה. בידקו את הקלות בה החבורה שלכם מפילה מפלצות והחליטו עד כמה סביר שהמפגש יהווה אתגר סביר. מומלץ לזרוק את גוראת' על חבורות שבהן הדמויות הפיזיות יותר מרגישות צדדיות בגלל הכוח של מטילי הקסמים.
    שורה תחתונה ל- .CR: 8-11
    הדמות היא מודולרית לחלוטין, ואפשר להוסיף לה דרגות נוספות ב- Barbarian או חפצים נוספים כדי לשדרג את כוח הלחימה או ההישרדות שלה. כל דרגה נוספת ב- Barbarian תוסיף +1 ל- CR. ה- CR של הציוד הנוסף תלוי בכם.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    אתה לא חושב שזה קצת חסר התחשבות שאתה כותב את כל הפרטים הטכנים באנגלית יש כאן הרבה אנשים שלא שולטים באנגלית או שלא מכירים את המונחים של מו"ד באנגלית אבל כולם שולטים כאן בשפה שקוראים לא עברית אז בבקשה...

הייתי עושה את זה בעצמי אם הייתי יותר בקי בפרטים של מהדורה 3.5 ובמונחים של מו"ד באנגלית
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי nadav
    אתה לא חושב שזה קצת חסר התחשבות שאתה כותב את כל הפרטים הטכנים באנגלית יש כאן הרבה אנשים שלא שולטים באנגלית או שלא מכירים את המונחים של מו"ד באנגלית אבל כולם שולטים כאן בשפה שקוראים לא עברית אז בבקשה...

הייתי עושה את זה בעצמי אם הייתי יותר בקי בפרטים של מהדורה 3.5 ובמונחים של מו"ד באנגלית
    בוא ולא נקפוץ למסקנות חפוזות
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    באמת לא צריך לקפוץ ל-"חסר התחשבות", אבל אני מסכים שבפורום הרשמי של התרגום העברי בארץ, ראוי יותר לכתוב בעברית. עם זאת, זה לטעמי לא נורא לכתוב באנגלית.
    מה שכן מפריע לי זה שהעיצוב התחרבש, וקשה לקרוא אותו כי הוא מבולגן. אפשר לסדר יישור לשמאל, זה לא בעיה, אז בבקשה לשים לב לכך.

ה-CR שלו (דירוג אתגר בעברית, או ד"א), אמור להיות כמו של מינוטאור רגיל + מספר הדרגות כברברי, לרוב אין סיבה להסתבך בזה מעבר לכך. מה שכן, הוא בפירוש מכונת מלחמה משומנת - לתת יכולת זעם למינוטאור זה קטלני, במיוחד עם התקפת העוצמה שלו. ועם כל כך הרבה נק"פ, הוא יכול להסתער דרך לוחמי הקפא"פ של החבורה כבר על תחילת הקרב, אפילו אם זה אומר שהוא יספוג התקפה מזדמנת או שתיים, ולהגיע מיד למטילי הלחשים ואולי אפילו להוריד אותם במכה אחת עם ה-Gore שלו. קטלני!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    אתם צודקים הייתי קצת מחומם באותו ערב... בכל מקרה אני עדיין חושב שעדיף לכתוב בעברית
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    מרבית הבלאגן הוא תוצאה של חוסר היכולת שלי להתמודד עם המעבר בין עברית לאנגלית באותה השורה במערכת כתיבת ההודעות של הפורום.
    באשר לשפה... אם זה ממש ממש עקרוני, אז אני מוכן לעבוד עם התרגום הרשמי לעברית למונחים(אם מישהו יועיל בטובו לשלוח לי אותם) המסובכים יותר. עם הבעייתיות של מעבר משפה לשפה בכתיבת הודעה, אני באמת מעדיף לכתוב רק בשפה אחת.

אגב, ננסק- גוראת' הוא שדרוג של המינוטאור הבסיסי מהספר המקורי. הוספתי לו כמה דרגות מפלצת מהמדריך Savage Species כדי לנפח לו קצת את השרירים, ולהשאיר את הקרב פשוט יחסית.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    הוספתי תרגומים בסיסיים למונחים בעברית בתוך ההודעה השנייה שלך בעץ הזה, בשביל הנוחות. הם כתובים בסגול חזק.

על מה כדאי לי ללכת - קובולד בומבסטי (בסטייל "אבל הוא נראה כל כך קטן, איך הוא יכול להזיק") או גרסה מתקדמת של חיית פרא קסומה כלשהי, סטייל displacer beast?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    נכתב במקור על ידי Gloom
    מרבית הבלאגן הוא תוצאה של חוסר היכולת שלי להתמודד עם המעבר בין עברית לאנגלית באותה השורה במערכת כתיבת ההודעות של הפורום.
    באשר לשפה... אם זה ממש ממש עקרוני, אז אני מוכן לעבוד עם התרגום הרשמי לעברית למונחים(אם מישהו יועיל בטובו לשלוח לי אותם) המסובכים יותר. עם הבעייתיות של מעבר משפה לשפה בכתיבת הודעה, אני באמת מעדיף לכתוב רק בשפה אחת.
    אז חבל תכתוב כבר הכל בעברית... (רובנו לא קטנוניים אם התרגום לא לפי "הספר")
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי ננסק
    הוספתי תרגומים בסיסיים למונחים בעברית בתוך ההודעה השנייה שלך בעץ הזה, בשביל הנוחות. הם כתובים בסגול חזק.

על מה כדאי לי ללכת - קובולד בומבסטי (בסטייל "אבל הוא נראה כל כך קטן, איך הוא יכול להזיק") או גרסה מתקדמת של חיית פרא קסומה כלשהי, סטייל displacer beast?
    אני אישית נוטה לכיוון ה- Displacer Beast בגלל שהוא רק מתחנן לקצת מינצ'קון כדי להפוך אותו להרבה יותר מזיק. את הקובולד נוכל לשפץ אחר כך, סטייל Pimp my Kobold.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.02.2007
    עיר
    חיפה
    חבל שהת'רד הזה גוסס, לא הייתי רוצה שזה יקרה. טוב, נו, ננסה להחיות אותו קצת.

אני כרגע שוקל שתי דמויות, שאת שתיהן חשבתי בעצמי לשחק באיזשהו שלב בחיי. אני אשתמש במושגים באנגלית, כי רוב המידע לקוח לא מהספרים הבסיסיים, שאני בכלל לא בטוח שקיימים בעברית.

הדמות האחת:
    קוד:

LE Human Crusader (Tome of Battle) / Binder (Tome of Magic) with Devil Bloodline (Unearthed Arcana).
    הרעיון מאחורי הדמות הוא בערך כזה: קיימת כת כלשהי העובדת את השדים (עד כמה לא צפוי). כל כמה זמן נולד בין חברי הכת אדם שהשדים העניקו לו "מתנה" - חלק מדמם (או איך שהשה"מ לא ירצה לנסח את זה). אדם זה לומד עם הזמן לתקשר עם השדים, ואלו מעניקים לו חלק מכוחם.
    הדמות דורשת שינוי מסויים של איך שעובד הביינדר - הדמויות שהוא מזמן יהיו שדים, ולא הדמויות המתוארות בספר המקורי. כמובן שלא כל הדמויות מתאימות לתפקיד, ולחלקן יהיה צורך לשנות את סיפור הרקע, ההופעה, האישיות וכו'. יחד עם זאת, החלק הטכני של רוב הדמויות יכול להשאר זהה במובנים רבים.
    מה שמגניב הוא שהביינדר, בניגוד לקוסם רגיל, עובד בעיקר על חיזוק עצמי, ולכן לשלב אותו עם לוחם יכול להביא לתוצאות ממש מעניינות.
    אני מעדיף לקחת בן אדם כגזע כדי לפצות מעט על הלבלים שנלקחים כחלק מה-bloodline, אבל אפשר ללכת גם על גזע אחר כלשהו.

הדמות האחרת:
    קוד:
    Spiker (Planar Handbook) Monk / Reaping Mauler (Complete Warrior)
    מאחורי הדמות הזאת אין ממש רעיון עמוק, אבל Spiker שהוא Reaping Mauler זה פשוט דבר כואב. מה גם שזה ש-Monk (בעברית זה נזיר, אני מניח) ממילא אינו לובש שריון מנטרל את חסרונו של ה-Spiker בתחום.

אז אני תוהה, על מי לדעתם כדאי לי להתחיל לעבוד קודם?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    קבל XP, אודין. (גם על הניק המוצלח)

הייתי הולך דבר ראשון על הספייקר, כי אישית אני חושב שהם גזע מופרע שראוי להתייחסות רבה יותר, וגם בגלל שנזירים לא זוכים למספיק תשומת לב לטעמי. החבר'ה בפורום, שבטח לא כל כך מכירים את הספייקר, בטח ישמחו לשמוע עליו פרט או שניים.
    המדריך השלם ללוחמה יצא בעברית, אז ה-Mauler אמור להופיע בו, אבל אני לא מזהה את השם של מקצוע היוקרה הזה. הכוונה היא לבחור הזה שמתאבק היטב?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    בגלל זה צריך לכתוב את שמות המקצועות גם באנגלית....

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אודין, אז אתה הולך על הספייקר?
    אני עוד לא ויתרתי על חיית התעתוק (או מפלצת ההזחה, למי ששיחק מוד"מ בעברית...) הערפדית האביסלית שלי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.02.2007
    עיר
    חיפה
    יאפ, אני אלך על הספייקר. בימים אלה אני קצת עסוק, אבל אני מאוד מקווה שביום ראשון אני אוכל לפרסם את תוכניותיי הזדוניות.

אכן, ה-Reaping Mauler הוא הבחור שמתאבק היטב. זה בעמ' 75 בספר באנגלית.

לגבי הספייקר, זה גזע של יצורים אוהבי קרבות, גודלם כשל כבן אדם, מקורם במימד אשרון (Acheron), והייחוד שלהם הוא בכך שגופם מכוסה כולו קוצים. הדבר הזה פוגע ביכולתם להשתמש בשריון, אבל הם יכולים להשתמש בקוצים הטבעיים שלהם כאילו היו Armour Spikes (קוצי שריון?).
    אני בשמחה אתן את הפרטים הטכניים עליו (לא אכפת לי להעתיק אותם), רק השאלה האם מותר לי? אני לא בדיוק בקי בענייני זכויות יוצרים וכל זה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אני חושב שמותר לך לתת את הפרטים הטכניים על הבחור הספציפי שאתה יוצר, אבל לא על הגזע ככלל. כלומר, תוכל למשל לציין שיש לו "ראיית חושך 30 מ'" (סתם דוגמא), אבל מבלי לציין בדיוק מה זה ראיית חושך. תוכל לתת הסבר קצר ולא בדיוק מכאני במילים שלך, לכל יכולת.
    שתף ב-Google+

הרשמה