תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 24
    הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    מתי הויסטה תגיע לכל מחשב שאני יקנה?אני מתכנן לקנות מחשב חדש לא עוד הרבה זמן ואני רוצה שיהיה בו ויסטה ישר בלי צורך בקניה מיוחדת מתי אני אוכל לקנות מחשב שמגיע עם ויסטה?
    מור - MPTG
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אני יכול לשכנע אותך לוותר על ויסטה ולהישאר ב-XP? אין באמת שום סיבה טובה לעבור.
    ה"יתרונות" של ויסטה על XP:

חיפוש מהיר לקבצים במחשב (מועתק ישירות ממק וניתן להוריד תוכנות שעושות עבודה טובה יותר).
    ממשק חדש (שמאיט את המחשב באופן לא סביר, שפוגע בעיקר במשחקים, וניתן להוריד תוכנות שעושות את אותו עיצוב או עיצובים טובים יותר ל-XP).
    מנגנון אנטי-פיראטיות של מיקרוסופט (נסיון פאתטי לפגוע במשתמשים הפיראטיים אבל כמו תמיד פוגע במשתמשים המשלמים).
    מנגנון DRM בילט-אין (איזה כיף! אין כמו להאיט את המחשב בעשרות אחוזים רק בשביל הייתרון של אי-יכולת להשמיע שירים וסרטים על המחשב).
    DirectX 10 (שעד שיוציאו גרסה ל-XP אף חברת משחקים לא תגביל אותה אליו, בעיקר עם קצב המעבר הנמוך בעיקר בקהל הגיימרים, כלומר DX9 עדיין יעבוד וטוב מאוד).

Just say no.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    הוויסטה תגיע מתישהו לכולם, השאלה היא מתי ובאיזה מחיר.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.01.2007
    נכתב במקור על ידי Poke
    אני יכול לשכנע אותך לוותר על ויסטה ולהישאר ב-XP? אין באמת שום סיבה טובה לעבור.

חיפוש מהיר לקבצים במחשב (מועתק ישירות ממק וניתן להוריד תוכנות שעושות עבודה טובה יותר).
    ממשק חדש (שמאיט את המחשב באופן לא סביר, שפוגע בעיקר במשחקים, וניתן להוריד תוכנות שעושות את אותו עיצוב או עיצובים טובים יותר ל-XP).
    מנגנון אנטי-פיראטיות של מיקרוסופט (נסיון פאתטי לפגוע במשתמשים הפיראטיים אבל כמו תמיד פוגע במשתמשים המשלמים).
    מנגנון DRM בילט-אין (איזה כיף! אין כמו להאיט את המחשב בעשרות אחוזים רק בשביל הייתרון של אי-יכולת להשמיע שירים וסרטים על המחשב).
    DirectX 10 (שעד שיוציאו גרסה ל-XP אף חברת משחקים לא תגביל אותה אליו, בעיקר עם קצב המעבר הנמוך בעיקר בקהל הגיימרים, כלומר DX9 עדיין יעבוד וטוב מאוד).

Just say no.
    מסכים איתך,
    אבל יש כמה דברים שלא ציינת, כמו הממשק החדש של הMedia Center והיכולת לדפדף בין החלונות הפתוחים בקלות יותר וכמובן- הגראפיקה המשופרת.
    אבל זה בהחלט פוגע בFPS במשחקים (לא ממש רציני, אבל פוגע) וגורם למחשב לעבוד לאט יותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי Poke
    .
    :smiling: אני תמיד אוהב לשמוע את התבטאויות כאילו דברים מועתקים ממק וכאילו אפל ממציאים את הגלגל כל הזמן. מיקרוסופט הוציא חיפוש קבצים מהיר כתוסף לXP הרבה לפני שאפל הוסיפה את האפשרות הזאת כחלק מOSX.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    נכתב במקור על ידי gulmer
    :smiling: אני תמיד אוהב לשמוע את התבטאויות כאילו דברים מועתקים ממק וכאילו אפל ממציאים את הגלגל כל הזמן. מיקרוסופט הוציא חיפוש קבצים מהיר כתוסף לXP הרבה לפני שאפל הוסיפה את האפשרות הזאת כחלק מOSX.
    מעולם לא היה להם שירות חיפוש שמחפש בזמן שאתה כותב (זה בעצם החידוש). רק אפל וגוגל עשו את זה עד עכשיו. אני גם לא אומר שאפל עשו את זה ראשונים, אני רק אומר מאיפה זה מועתק (שמעתי ראיונות של מפתחים לשעבר במיקרוסופט, על איך שהם מחזיקים שם מק בשביל "השראה")

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    נכתב במקור על ידי gulmer
    איפה מורידים? לינק<?
    shonon>moonjib

-true friends stab you in the front-
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.01.2007
    עיר
    ירושלים
    אם אתה מתכנן לקנות מחשב חדש תדע שאתה חייב מחשב עם לפחות 1 ג'גה של ראם וכרטיס מסך של לפחות 128 מגבייט. אגב מחקר חדש מגלה שכרטיס מסך עם 256 מגבייט יעזור בהרבהבשביל כל בסוכריות של ויסטה. אני ממליץ לך לקחת את המעבד של אינטל. (אין לי שום דבר נגד AMD)
    חוץ מזה ויסטה כבר יצאה ב-30 בינואר לשוק אז אתה יכול כבר לקנות.
    יאללה בהצלחה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי Poke
    מעולם לא היה להם שירות חיפוש שמחפש בזמן שאתה כותב (זה בעצם החידוש). רק אפל וגוגל עשו את זה עד עכשיו. אני גם לא אומר שאפל עשו את זה ראשונים, אני רק אומר מאיפה זה מועתק (שמעתי ראיונות של מפתחים לשעבר במיקרוסופט, על איך שהם מחזיקים שם מק בשביל "השראה")
    אבל היה להם תוסף שמאנדקס את הקבצים לפני שאפל הציעו את זה במערכת ההפעלה, לא?
    אפשרות החיפוש תוך כדי כתיבה היא גם לא המצאה חדשה (ולדעתי מיותרת במקרים שבהם יש לך עשרות אלפי קבצים). בינינו קופרניק גם ככה תמיד היו שם קודם ועושים הכל יותר טוב בתחום החיפוש. אפל לא המציאה כמעט שום דבר בעצמה ו"שאבה השראה" מאחרים. ההבדל היחידי הוא בקהל המקיסטים, שאוהב לבכות איך מעתיקים הכל מאפל. לעומת זאת, לא שמעתי על אף אוהד מיקרוסופט מתלונן איך כל טכנלוגיית הAJAX שיש היום בדפי אינטרנט היא רעיון של מיקרוסופט.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    AJAX היא בטח לא רעיון של מיקרוסופט. AJAX היא שילוב של שפות פיתוח שקיימות כבר שנים ומעולם לא נעשה בהן שימוש משולב (היו כמה נסיונות אבל לא מוצלחים, ולא, לא של מיקרוסופט) שכולן שפות פיתוח סטנדרטיות וחופשיות שנתמכו ברובן בזמן נטסקייפ והיום מוזילה הוסיפה לכלים הקיימים להם. מיקרוסופט, לעומת זאת, רק ניסתה להכשיל את השפה בעזרת הפיתוח של הממשק הכושל ActiveX.
    אני לא מקיסט, אני משתמש בוינדוס (למרות שזה בגלל שאני חייב, אני הייתי עובר ללינוקס כנראה).

בכל מקרה, כל הנקודה שלי היא שזאת לא אופציה חדשה ולא כולם גם צריכים אותה. אם אני לא משתמש בפונקציית החיפוש, למה היא צריכה לבוא ביחד עם המחשב שלי ולהאיט אותו? למה אני לא יכול פשוט להתקין את זה כתוסף (כמו שאפשר בXP)? לא ממש אכפת לי מי כתב את זה קודם, מעניין אותי מה היא עושה ומה הם חשבו שהם שמו את זה בתור סטנדרט (במקרה הזה, כי לא היו להם רעיונות משלהם, והם פשוט העתיקו).

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי Poke
    AJAX היא בטח לא רעיון של מיקרוסופט. AJAX היא שילוב של שפות פיתוח שקיימות כבר שנים ומעולם לא נעשה בהן שימוש משולב (היו כמה נסיונות אבל לא מוצלחים, ולא, לא של מיקרוסופט) שכולן שפות פיתוח סטנדרטיות וחופשיות שנתמכו ברובן בזמן נטסקייפ והיום מוזילה הוסיפה לכלים הקיימים להם. מיקרוסופט, לעומת זאת, רק ניסתה להכשיל את השפה בעזרת הפיתוח של הממשק הכושל ActiveX.
    אני לא מקיסט, אני משתמש בוינדוס (למרות שזה בגלל שאני חייב, אני הייתי עובר ללינוקס כנראה).

בכל מקרה, כל הנקודה שלי היא שזאת לא אופציה חדשה ולא כולם גם צריכים אותה. אם אני לא משתמש בפונקציית החיפוש, למה היא צריכה לבוא ביחד עם המחשב שלי ולהאיט אותו? למה אני לא יכול פשוט להתקין את זה כתוסף (כמו שאפשר בXP)? לא ממש אכפת לי מי כתב את זה קודם, מעניין אותי מה היא עושה ומה הם חשבו שהם שמו את זה בתור סטנדרט (במקרה הזה, כי לא היו להם רעיונות משלהם, והם פשוט העתיקו).
    המילה AJAX היא כמובן לא רעיון של מיקרוסופט, אלא באזזוורד (כמו Web2.0 המיותרת הרבה יותר) והמשמעות שלה היא בסך הכל Asynchronous Javascript and XML. בתכלס זה נכון - היא קומבינציה של כל מיני דברים כמו CSS, DOM, XHTML ואחרים. בתכלס המשמעות היא אסינכרוניות והכלים הראשונים שהשתמשו בה מגיעים אחורה עד IE3 וNetscape 4. בתכלס הדבר הראשון שהשתמש בXMLHTTPREQUEST, שהיא הגרעין של רוב אפליקציות הAJAX היום, בשביל להציג דפים שמתרעננים אוטומטית בלי לטעון את כל הדף מחדש הוא הWeb Outlook שמיקרוסופט הוציאה בשנת 2000.

אבל בכלמ קרה, אני מסכים שלא כולם צריכים את האופציה הזאת. אבל אם אתה לא משתמש באופצית החיפוש, אני מניח שתמיד קיימת לך האופציה לא לאנדקס את המחשב ואז המחשב שלך יעבוד כמו שצריך (קופרניק שאני משתמש בה, בכלל מאנדקסת את המחשב רק כשהוא לא עושה כלום, ומשהה את עצמה אוטמטית בשניה שאפילו מזיזים את העכבר - אני לא ראיתי הפרעה עד היום). אני גם בטוח שהדבר מובנה במערכת ההפעלה, יש סיכוי לא רע שהוא יעבוד בצורה יותר טובה.
    בכל מקרה, מצד אחד אתה בא למיקרוסופט בתלונות שהיא מכניסה את זה וזה צורך משאבים, מצד שני אתה בא בתלונות למיקרוסופט שהיא מעתיקה את זה מאפל. האם התלוננת גם על אפל כשהיא העתיקה את הרעיון מכלים שהיו קיימים כבר? האם גם על אפל התלוננת שהיא משלבת פונקציה במערכת ההפעלה שאולי בכלל לא נחוצה לך?

כל הנקודה שלי, היא שתמיד הרבה יותר קל והרבה יותר פופולרי לנגח את "החזקים". לפעמים זה פשוט קצת יוצא מפרופורציה לדעתי.
    אגב, אני בזמנו השתמשתי בלינוקס כי הייתי חייב. אני מקווה לא לחזור על החוויה הנוראה הזו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אני לא התלוננתי על אפל בזמנו כי לא התעניינתי ולא ידעתי כלום על מק, וגם כי לא ידעתי שעשו את זה קודם. היום אני בהחלט מאמין שגם הטעות של אפל וגם של מיקרוסופט. ההבדל הוא שאפל לפחות עשו את זה עם טיפה של חדשנות, כי בכל זאת היא הייתה מערכת ההפעלה הראשונה שהוסיפה את זה, אבל אצל מיקרוסופט זה פשוט ברור שנגמר להם הכוח לנסות ולחדש ולהמציא ופשוט העתיקו את מה שאפל כבר הוסיפו לפניהם (וזה לא היה נורא אם היה מדובר באפשרות אחת או שתיים מבין רבים, אבל בויסטה זה בעצם הכל). אז כן, אני גם שונא את האופציה וגם מאמין שלגנוב אותה זה מגעיל.
    בכל מקרה, נכון, החיפוש כנראה יעבוד יותר טוב כשהוא משולב במערכת, אבל בנוסף לזה, הוא גם יאיט את המערכת לאלו שלא משתמשים בו (ואם רק בגלל שמיקרוסופט כתבו את הקוד בצורה לא יעילה).
    תאמין לי אני סולד מאפל בדיוק כמו שאני סולד ממיקרוסופט. אני רוצה להאמין בלינוקס, למרות שאני לא משתמש בו, אני חושב ששם העתיד (אם פעם חווית השימוש בלינוקס הייתה לא משהו מבחינת המשתמש, היום זה הרבה יותר טוב), רק מחכה לתמיכת משחקים, שאולי יקרה עכשיו שמיקרוסופט דופקת את DirectX.

אבל אתה גם צודק, אני מראש חשבתי שויסטה תהיה כישלון, אם רק בגלל שכל פעם שהמחשב עושה משהו מטומטם (לא חסרות לי דוגמאות מנקודת מבט של מתכנת) אני מתרגז על התאגיד המגושם שעומד מאחוריו, וזה מצטבר יחד עם המידע שאני שומע על התהליכים של הפיתוח במיקרוסופט (20 איש עבדו על תפריט הכיבוי במשך חודשים, עם מקינטוש בחדר "להשראה") לתוצאה שאני כבר מניח מראש שהמוצרים שיצאו יהיו זבל לא יעיל או מיותר. למזלי אני מנחש נכון רוב הזמן.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    אתה באמת חושב שאתה מכיר את תהליכי הפיתוח במיקרוסופט? לא נמאס כבר להתנגח בה.
    אתה חושב שהמתכנתים של מיקרוסופט שונים כל כך ממתכנתים אחרים? זה כיף לזלזל בהם ולהחליט שרירותית שמיקרוסופט כתבו את הקוד בצורה לא יעילה? יצא לך בכלל לבחון קוד של מיקרוסופט לעומת קוד דומה של מוצר מקביל? אתה חושב שכל המתכנתים במיקרוסופט סתומים ולא יודעים לתכנת, בעוד בכל המקומות האחרים בעולם יושבים גאוני קוד יעילים בצורה מדהימה?
    די עם השטויות האלו. מתכנתים בוגרי אותם מקומות יושבים בכל החברות הגדולות והקטנות.
    אתה אולי רוצה להאמין בלינוקס, אבל אני לא מאמין בה. ואני מדבר מנסיון ומבחנתי מדובר בזבל טהור.
    ואני לא מדבר בכלל על משחקים, אני מדבר על הקוד וחוסר התאימות של דברים. אם אתה רוצה גם דוגמא ספציפית אני מדבר על למשל הנחות שעשו בלינוקס כאילו כשנגמר לך הזיכרון הוירטואלי אז בכלל לא צריך להודיע לך אלא להמשיך לדרוס כתובות זיכרון קיימות.
    כיום הבעיה הכי גדולה של מיקרוסופט בקטע של ויסטה היא לא OSX שאולי נראית טוב אבל סגורה הרמטית ולא מאפשרת כמעט שום פונקציונליות, ולא לינוקס על עשרות הפצותיה המבולגנות.
    הבעיה הכי גדולה של מיקרוסופט היא XP: מערכת הפעלה טובה, יציבה, יעילה (רצה גם על מחשבי פנטיום 3 עתיקים), ידידותית למשתמש, ותיקה שרוב התוכנות בעולם מפותחות עבורה. אם כבר אז לי, וכנראה לרוב האנשים האחרים כיום, אין שום סיבה לשדרג בדיוק בגלל זה.
    אבל אני יודע שבעתיד אני כנראה אשדרג. גם אני וגם רוב האנשים האחרים בעולם. גם כשXP יצא אנשים התמרמרו ושאלו מי צריך את זה ולמה זה לוקח כל כך הרבה משאבים. אבל מיקרוסופט תמיד הסתכלו קדימה - הם יודעים שעוד שנתיים, כל מחשב הכי בסיסי שימכר יוכל להריץ את ויסטה בצורה חלקה וללא בעיות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    נכתב במקור על ידי gulmer
    אתה באמת חושב שאתה מכיר את תהליכי הפיתוח במיקרוסופט? לא נמאס כבר להתנגח בה.
    אתה חושב שהמתכנתים של מיקרוסופט שונים כל כך ממתכנתים אחרים? זה כיף לזלזל בהם ולהחליט שרירותית שמיקרוסופט כתבו את הקוד בצורה לא יעילה? יצא לך בכלל לבחון קוד של מיקרוסופט לעומת קוד דומה של מוצר מקביל? אתה חושב שכל המתכנתים במיקרוסופט סתומים ולא יודעים לתכנת, בעוד בכל המקומות האחרים בעולם יושבים גאוני קוד יעילים בצורה מדהימה?
    די עם השטויות האלו. מתכנתים בוגרי אותם מקומות יושבים בכל החברות הגדולות והקטנות.
    אתה אולי רוצה להאמין בלינוקס, אבל אני לא מאמין בה. ואני מדבר מנסיון ומבחנתי מדובר בזבל טהור.
    ואני לא מדבר בכלל על משחקים, אני מדבר על הקוד וחוסר התאימות של דברים. אם אתה רוצה גם דוגמא ספציפית אני מדבר על למשל הנחות שעשו בלינוקס כאילו כשנגמר לך הזיכרון הוירטואלי אז בכלל לא צריך להודיע לך אלא להמשיך לדרוס כתובות זיכרון קיימות.
    כיום הבעיה הכי גדולה של מיקרוסופט בקטע של ויסטה היא לא OSX שאולי נראית טוב אבל סגורה הרמטית ולא מאפשרת כמעט שום פונקציונליות, ולא לינוקס על עשרות הפצותיה המבולגנות.
    הבעיה הכי גדולה של מיקרוסופט היא XP: מערכת הפעלה טובה, יציבה, יעילה (רצה גם על מחשבי פנטיום 3 עתיקים), ידידותית למשתמש, ותיקה שרוב התוכנות בעולם מפותחות עבורה. אם כבר אז לי, וכנראה לרוב האנשים האחרים כיום, אין שום סיבה לשדרג בדיוק בגלל זה.
    אבל אני יודע שבעתיד אני כנראה אשדרג. גם אני וגם רוב האנשים האחרים בעולם. גם כשXP יצא אנשים התמרמרו ושאלו מי צריך את זה ולמה זה לוקח כל כך הרבה משאבים. אבל מיקרוסופט תמיד הסתכלו קדימה - הם יודעים שעוד שנתיים, כל מחשב הכי בסיסי שימכר יוכל להריץ את ויסטה בצורה חלקה וללא בעיות.
    אתה מזכיר לי את האמריקאים הימניים ששומעים מישהו שמתלונן על המלחמה בעירק ואז מתקיפים אותו על זה שהוא שונא את החיילים שמשרתים שם.
    בכלל לא אמרתי כלום על המתכנתים עצמם, דיברתי על הסביבה והכושר הארגוני של מיקרוסופט. תשווה את הגישה למתכנתים בגוגל לדוגמה, הבדל של שמיים וארץ.
    לגבי התלונות ללינוקס, קודם כל הטענות שלך כבר ממזמן לא רלוונטיות, ולא רק התקלות הטכניות.
    בעיות תאימות בלינוקס? אתה מבין מה זה אומר קוד פתוח? ולא, בויסטה בכלל אין בעיות תאימות, מה פתאום?
    ולא, לא יצא לי לבדוק קוד של מיקרוסופט, כי אי אפשר, אבל אל תתחיל לזבל לי את השכל לגבי יציבות. לקח להם 2 תיקונים מהותיים למערכת לעשות מערכת טובה, וכל תיקון של מיקרוסופט הוא שכבה מעל הקוד הקודם, וזה מוביל לאי-יעילות (למרות שנכון, במקרה של XP זה עדיין יצא באופן טוב, אבל בגרסאות הקודמות זה היה דבר בשגרה שעדכון תוכנה = יותר באגים ומחשב איטי יותר).
    אני לא מחפש להתנגח באף אחד, אני אומר מה שאני חושב ויש בסיס למה שאני אומר, ואני מנסה לומר את זה במידה בהתאם לדיון. אתה לעומת זאת מחפש אנשים שרק פוזלים לאלטרנטיבות וישר מחפש איך להגן על המערכת שלך.
    אתה בכלל לא מתווכח עם מה שאמרתי. התעלמת מכל מה שאמרתי על מק (כתגובה לטענות שאני חסיד של מק, דבר שאתה עכשיו מנסה לעשות עם לינוקס).
    אתה מתווכח כאילו אני חסיד של לינוקס ששונא את מיקרוסופט ומחפש כל הזדמנות לרדת עליה, ומוציא טענות שלא קשורות בכלל לטענות שלי, כאילו זה ויכוח שאתה כבר רגיל אליו ואתה לא טורח לקרוא מה שאני כותב או מנסה לומר.
    באמת שאין לי כוח להמשיך בויכוח הזה, ביי.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.02.2007
    יש את בוויסטה אפשרות לדבר והמחשב עושה מה שאתה אומר לו ואתה יכול לשלוט במחשב רק עם המיקרופון! אפילו את העכבר אתה מזיז עם המיקרופון זהשולט!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.02.2007
    עיר
    עילבון
    יש לי שאלה טיפשית קצת אבל האם כדאי לעבור לוויסטה ? מבחינת ביצועי המחשב שלי אין בעיה להפעיל אותה אבל האם זה כדאי ? לפי הביקורת בגיימספוט זה אכן כדאי
    We are not the tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing I was good at. But at least I fought for what I believed in.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אם אתה מרגיש שהתוספות בויסטה מעניינות אותך ואתה מוכן לאבד ביצועים בשבילן, אז כן.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.02.2007
    עיר
    עילבון
    אם אני אפעיל את ויסטה אז אני בוודאי מבטל את אפשרות האירו . אזזה אמור להוריד עומס נכון ?
    We are not the tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing I was good at. But at least I fought for what I believed in.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי Poke
    אתה מזכיר לי את האמריקאים הימניים ששומעים מישהו שמתלונן על המלחמה בעירק ואז מתקיפים אותו על זה שהוא שונא את החיילים שמשרתים שם.
    בכלל לא אמרתי כלום על המתכנתים עצמם, דיברתי על הסביבה והכושר הארגוני של מיקרוסופט. תשווה את הגישה למתכנתים בגוגל לדוגמה, הבדל של שמיים וארץ.
    לגבי התלונות ללינוקס, קודם כל הטענות שלך כבר ממזמן לא רלוונטיות, ולא רק התקלות הטכניות.
    בעיות תאימות בלינוקס? אתה מבין מה זה אומר קוד פתוח? ולא, בויסטה בכלל אין בעיות תאימות, מה פתאום?
    ולא, לא יצא לי לבדוק קוד של מיקרוסופט, כי אי אפשר, אבל אל תתחיל לזבל לי את השכל לגבי יציבות. לקח להם 2 תיקונים מהותיים למערכת לעשות מערכת טובה, וכל תיקון של מיקרוסופט הוא שכבה מעל הקוד הקודם, וזה מוביל לאי-יעילות (למרות שנכון, במקרה של XP זה עדיין יצא באופן טוב, אבל בגרסאות הקודמות זה היה דבר בשגרה שעדכון תוכנה = יותר באגים ומחשב איטי יותר).
    אני לא מחפש להתנגח באף אחד, אני אומר מה שאני חושב ויש בסיס למה שאני אומר, ואני מנסה לומר את זה במידה בהתאם לדיון. אתה לעומת זאת מחפש אנשים שרק פוזלים לאלטרנטיבות וישר מחפש איך להגן על המערכת שלך.
    אתה בכלל לא מתווכח עם מה שאמרתי. התעלמת מכל מה שאמרתי על מק (כתגובה לטענות שאני חסיד של מק, דבר שאתה עכשיו מנסה לעשות עם לינוקס).
    אתה מתווכח כאילו אני חסיד של לינוקס ששונא את מיקרוסופט ומחפש כל הזדמנות לרדת עליה, ומוציא טענות שלא קשורות בכלל לטענות שלי, כאילו זה ויכוח שאתה כבר רגיל אליו ואתה לא טורח לקרוא מה שאני כותב או מנסה לומר.
    באמת שאין לי כוח להמשיך בויכוח הזה, ביי.
    אני לא יודע אם אתה מודע, אבל הקוד של לא מעט מוצרים של מיקרוסופט נחשף על ידה ואתה מוזמן לקרוא אותו. לגבי לינוקס, בדיוק יצא לי לעבוד בו שוב עם אחת ההפצות שלו (GNU) ושוב נכוותי. אני לא בטוח אם אתה יודע מה המשמעות של קוד פתוח, אבל מבחינת המשתמש הרגיל, לבוא ולהגיד לו "זה קוד פתוח, תשנה אותו ותתאים אותו למה שאתה רוצה" זה לא פיתרון. לגבי התיקונים של מיקרוסופט, הדבר תלוי בתיקון, אבל במקרים מסויימים נעשים גם תיקונים ברמת הקרנל ולא מדובר בטלאי על טלאי שפוגע ביעילות. מוזר ששוב אתה לא מזכיר את הבעייתות של לינוקס, שמעצם היותה מערכת קוד פתוח בנויה בשכבות על גבי שכבות של טלאים שגם הם לא תורמים במיוחד ליעילות.
    אני לא מתלונן על זה שאתה חסיד של לינוקס או חסיד של מק, אני רק רואה שאתה מתנגח במיקרוסופט בלי קשר לאלטרנטיבה, למרות שהאלטרנטיבות הקיימות (מק ולינוקס) לוקות בדיוק באותן בעיות ובמקרים מסויימים בבעיות חמורות בהרבה. מיקרוסופט XP (גם לא ויסטה) היא הבחירה האטרקטיבית ביותר היום עבור 95% מהמשתמשים היום, החל מהמשתמש הבסיסי ועד המפתח המקצועי.
    ומה אתה בכלל מכניס לי את גוגל? אני אמרתי משהו לא טוב על גוגל? לדעתי זו החברה מספר אחת היום מבחינת מה שמוצע למתכנת בה. אבל זה לא אומר שהגישה במיקרוסופט היא לא טובה. הכושר הארגוני של מיקרוסופט הוא מהטובים בעולם והסביבה שלהם היא משהו שאפשר לחלום עליו ברוב המקומות האחרים - במיוחד לאור הגודל והמורכבות של החברה, ולא, גם גוגל עדיין לא מגיעה למורכבות הארגונית של מיקרוסופט (תן לה עוד עשור).
    אני מחווה את הדעה שלי רק על סמך מה שאני רואה. ומה שאני רואה זה "מיקרוסופט מעתיקה דברים מאפל" אבל לא "אפל מעתיקה דברים ממיקרוסופט" (היי, גם זה קורה - אפל ידועים בתור מעתיקנים לא קטנים). אני רואה "הטלאים על טלאים של חלונות פוגעים ביעילות שלה" אבל לא אף מילה על הבעייתיות בלינוקס. אני רואה "מיקרוסופט ניסתה להרוס את AJAX" למרות שבפועל התרומה הראשונה לטכנלוגייה הזו היא שלה.
    אני חושב שאתה מערבב קצת יותר מידי מושגים, שומע חצאי אמיתות פה וחצאי אמיתות שם ומניח כל מיני הנחות ("מיקרוסופט דופקת את directx") כדי לטפח איזשהי שינאה תהומית למוצר שמכריח אותך להשתמש בו (לא ברור לי למה, אולי בגלל המשחקים שדי מוגבלים במערכות הפעלה אחרות). אני מכיר את האלטרנטיבות, ושמע - הן פשוט לא מספיק טובות. אם אתה רוצה לעבור אליהן, נסה אותן בעצמך (בכסף שתחסוך על רישיון לויסטה, תוכל לקנות איזה קונסולה נוספת לשחק בה).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    gulmer - עזוב אותי, אין לי כבר כוח להתווכח. או שזה אני שלא מנסח את דברי נכון או שאתה פשוט לא מנסה לקרוא. בכל מקרה, גוגל הייתה דוגמה לחברה שבה כן יש יחס שונה לעובדים. לא ממש מעניין אותי הנסיון שלך, כי אני יודע מה עובד לי. לכל מערכת יש מי שמנסה ויש מי שבא, רואה משהו שלא עובד, מבין שהידע שלו במערכת הקודמת היה גדול יותר לכן יש לו פחות בעיות כאלה, ומתייאש. אני מצטער לומר לך אבל משתמש חדש ל-XP גם ינסה לעשות משהו מעל הראש שלו וגם יכווה. אני לא חושב שיש לך הסמכה לדעת מה מתאים ל95% מהמשתמשים (ושים לב, אני גם לא אומר שלי יש). אני ניסחתי בדיוק מה התכוונתי ב"מיקרוסופט מעתיקה מאפל" בהודעה שלי ואתה כאילו התעלמת לגמרי. אז אני אומר שוב, לא אכפת לי מי מעתיק ממי, אכפת לי כמה חדשנות נשארת אחרי שאתה מוציא את כל ההעתקות, במקרה של מיקרוסופט זה שואף לאפס. מיקרוסופט כן דופקת את DirectX, לדעתי, ולא קראתי את זה משום מקום, אלא זו מסקנה שאני הסקתי. אני לא מפתח שנאה, יש לי סלידה מהרעיון שאני אהיה חייב לעבור למערכת שאני לא רוצה כדי לשחק משחקים חדשים, ואני מאמין שלפי קצב המעבר לויסטה גם מפתחי המשחקים יהיו בצד שלי.
    אם אתה רוצה להמשיך להתווכח בבקשה תפסיק להניח מה אני כותב, ובאמת תקרא. כתבתי את זה קצר וקולע הפעם. תודה.

שתף ב-Google+

הרשמה