תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
    הצטרף בתאריך
    16.01.2007
    שלומות
    במהלך השנים כמנחה ושחקן, השתמשתי ונחשפתי למספר גימיקים ועזרים. כמה דוגמאות קטנות מהשנים האחרונות -

1. אוכל - אני מאוד אוהב להכין ארוחות שקשורות לאירועים במשחק ולשלב אותם במפגש. שתי דוגמאות מהמערכה הנוכחית:

השחקנים באו במגע כמה פעמים עם פיקיסים. מהר מאוד הם למדו, שבעולם שלי, פיקסים מתעניינים רק בדבר אחד - פודינג (כלומר, פודינג ומה שאפשר לשים עליו - שוקולד, או דבש - ויכוח פיקיסי עתיק שהיה הסיבה לרוב מלחמות הפיקיסים בהיסטוריה - או למען האמת הגורם היחידי...). בכל מקרה בסיום אחד המפגשים, השחקנים הצילו קבוצת פיקיסים. במפגש שלאחר מכן, הפיקיסים ערכו עבורם מסיבה גדולה. המפגש החל בכך שהגשתי לשחקנים קערת פודינג ענקית ובצידה דבש וסירופ שוקולד.....

במפגש אחר השחקנים חתמו הסכם עם קבוצת גמדים. לאחר ההסכם הגמדים הכינו ארוחה חגיגית ואני הגשתי לשחקנים תבשיל בשר עם קוסקוס, לחם וסלטים - אפשר לקרוא כאן על המפגש וכאן על המתכון (או כמו שאחד השחקנים אמר לי בסוף הארוחה - "תביא יותר גמדים ופחות פיקיסים, גמדים יותר שווה....)

2. מסמכים שנמסרים לשחקנים:

במערכה הנוכחית השתמשתי במכתבים שהחבורה מצאה בחדר נטוש - כרמזים חשובים לסיפור רקע שהם היו צריכים להכיר כדי לבצע משימה כלשהי - (מדובר במפגשים שעוד לא תועדו בבלוג, כך שאני לא יכול להפנות כרגע, אבל אני מקווה שכבר בתחילת שבוע הבא, אני אפרסם את ההודעות הרלבנטיות, אז למי שמעוניין....).

במערכה שרצה לפני כמה שנים, דב"ש בשם טיליה, שידע שהוא הולך למות, הכין צוואה ומכתבים אישיים לכל אחד מבני החבורה. במפגש שאחרי הקרב הגורלי בו מת, חילקתי את המכתבים לחבורה (כולם על נייר יפה, חתומים בחותם שעווה שהכנתי במיוחד).

בהרפתקה אחרת, מסרתי לשחקנים צוואה עתיקה שהדמויות מצאו, והייתה כתובה בכתב עתיק שהם היו צריכים לפענח.

ועוד אחד - טרובדור שנכלא במבוך כלשהו, כתב מספר שירים על קירות האזור במבוך בו נלכד (זה היה ערב מותו, כאשר כבר השתגע והוא כתב אותם בדמו שלו). בכולם היו אקרוסטיכונים של שמו ועוד כל מיני רמזים על דברים שונים במבוך. בסופו של דבר הוא מת והפך לרוח. כאשר השחקנים נכנסו למבוך (מאות שנים אח"כ), נתת להם ניירות ועליהם תעתיקים של הגראפיטי (בכתב מקוטע ולא ברור שהצריך מידה רבה של חיבור ופיענוח). כמובן שבשלב מסוים הם פגשו בו, והוא שאל אותם לשמו, כחלק מתחרות חידות......

במהלך מערכה נוספת, בזמן משתה גדול, כמה אצילים העבירו פתקים לדמויות שונות (כמובן שהכנתי הכל מראש), וביקשו מהם תשובה (כל פתק ניתן לשחקן אחר, והאחרים לא תמיד ידעו מה התוכן, או בכלל שניתן פתק, והיו שם לא מעט ניסיונות של ה"פרד ומשול"....:devil: ).

3. גרפיקה -

תמונות - לא יצא לי להשתמש כמנחה, אבל שיחקתי בהרבה משחקים שבהם המנחה, במקום להכביר בתיאורים, שלף תמונות צבעוניות ענקיות של מפלצת או דב"ש, או מקום אליו הגענו. בדרך כלל אלה היו ציורים/תמונות מאוד מקוריות ומרשימות (חלק פרי מכחולו שלו...), וכמו שאומרים תמונה אחת שווה אלף מילים.....

מפות - כמובן שחילקתי וקיבלתי אין ספור מפות מצוירות (אחד השחקנים שלי אפילו עשה מפה תלת מימדית יפה על בסיס מפת האזור שאני נתתי לו, אני אשאל אותו אם הוא מרשה לי להראות, ואם כן אני אביא).

4. הקלטות אודיו -

בכמה מערכות שלי השמעתי לשחקנים הקלטות שהכנתי מראש (לרוב אחי היה הקריין, חוץ במפעמים שהוא שיחק כשחקן קבוע באותה מערכה, אז השפטתי מישהו אחר...). לדוגמא, בכמה מקרים כאשר הדמויות נתקלו ב"פה קסום", אז הפעלתי את הטיפ והם שמעו את המסר. במקרה נוסף, הכנתי הקלטה מקוטעת ובה מסר מקו זמן אחר שהשחקנים נתקלו בו במקרה במהלך הרפתקה כלשהי.
    מוסיקה - לא יצא לי להשתמש במוסיקה, אבל שיחקתי בכמה משחקים שבהם המנחה השמיע מוסיקת רקע שאמורה הייתה להיות מתאימה לאירועים - לא יכול לומר שהתרשמתי במיוחד.

5. אחר - היה לי מנחה שקרא לי בקלפי טארוט במהלך משחק (על אמת, הוא הוציא חבילה אמיתית ופתח....) - זה היה....מצמרר........(במובן החיובי של המילה כמובן).

זהו בערך (בטח יש עוד אבל אני לא זוכר כרגע...), הייתי שמח לשמוע את דעתכם על אלה, לשמוע על התנסויות שלכם בדברים דומים, וכמובן על עזרים אחרים.
    עלילות מסדר הדבש - המערכה הנוכחית שלי

כולן היו דמויותיי - כל הדמויות שיצרתי כשחקן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אני חושב שהבעיה היחידה עם העזרים האלו, היא שהם דורשים המון השקעה =)
    רוב המנחים והשחקנים די עצלנים. אישית, אני אוהב להשקיע רק בדברים שדורשים כתיבה, כי זה משהו שאני עושה בכל מקרה. כך שאני אשמח לכתוב מכתבים סודיים, או לעשות משהו כמו זה. אבל אפילו אין לי סבלנות להתחיל למצוא ולמיין MP3 למשחק, אפילו שאני יודע שזה יוסיף לו הרבה - ובטח אין מה לדבר על הכנת אוכל, או יצירת דברים חומריים אחרים.

אני עצלן, כן, נכון. אבל אין מה לעשות, רובנו עצלנים. אני חושב שזה בגלל שאנחנו באים למשחק במטרה לשחק, להירגע ולפרוק - ואני לא רוצה להשקיע מאמצים מוגזמים בזה. זה מפספס את הסיבה שבגללה אני בא למשחק...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    הגובלינים האלה..... לא צריך להשקיע כל כך הרבה בהרפתקאות לדעתי.אני חושב שהמטרה של כל הדבר הזה הוא ההנאה אז גם עם הפגישות נעשות על מנת לקדם את ההרפתקה זה בסדר גמור לדעתי לבזבז זמן וליצור אווירה מצחיקה מותחת או כל דבר כיפי אחר.. ומה שצריך להשקיע זה רק רצון טוב ראש פתוח ולא עוד הרבה.

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    לא לכל השחקנים אפשר להשתמש בעזרים הללו, לדוגמ אם אני אתחיל לתת אוכל לשחקנים שלי (יותר ממה שהם כבר לוקחים מהמטבח) ישלוט במשחק כאוס מוחלט ואז לא יהיה סדר ולמרות שthog הוא כאוטי אני לא, חוץ מזה מוזיקה לא יצא לי להשתמש אבל גם ראיתי מנחים אחרים שהשתמשו ולא הוסיף במידה רבה, מכתבים תמיד יעילים ככה אתה לא צריך לחשוש שמשהו יפלט לך מרצון לעזור לשחקנים.
    אבל אני עדיין זוכר אתהמבוך, מבוך מפואר מלגו שנמשך בערך מטר אורך וחצי מטר רוחב והיה חלק ממבחן שבו לדמויות היה מותר לראות אותו והרסו לי אותו ביחד עם השולחן (עדיין יש לי סיוטים בלילות)
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הרשמה