תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 15 מ 15
    הצטרף בתאריך
    23.01.2007
    שלום,

נפתחה לאחרונה קומונות למשחק התפקידים הידוע דיפלומטיה.
    הקומונה תהווה פלטפורמה למשחקים אינטרנטיים בין המשתתפים.

"דיפלומטיה הינו משחק מלחמה מבית אבלון היל (Avalon Hill), חברת משחק לוח שנרכשה על ידי הסברו. המשחק מתרחש באירופה של מלחמת העולם הראשונה. שבע מעצמות: אנגליה, רוסיה, צרפת, תורכיה, אוסטרו-הונגריה, גרמניה, ואיטליה נאבקות על השליטה באירופה.

המשחק דורש כישורי דיפלומטיה בנוסף לגאונות אסטרטגית, והכללים הפשוטים לכאורה מאפשרים מספר בלתי מוגבל של אסטרטגיות שהשחקנים יכולים לנקוט, ובגידות ותככים הם דבר שכיח במשחק. מה שמייחד את המשחק להבדיל ממשחקים אחרים דוגמת "RISK" הוא ששני אלמנטים נפוצים במשחקים מסוג זה, מזל וסבב של תורות, אינם קיימים בו כלל. במקום זאת, המשחק מסתמך בעיקר על האינטראקציה בין השחקנים והיכולת שלהם לפעול בשיתוף פעולה למרות שהאינטרס העליון של כולם מנוגד (לנצח אחד את השני)." מתוך ויקיפדיה, האינציקלופדיה החופשית.

הנכם מוזמנים.
    http://communa.tapuz.co.il/diplo
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    ועם קשר זעום אני יפרסם את התשובה הידוע מה ההבדל במו"ד בין פוליטיקאי לדיפלומט:
    ההבדל הוא כזה:
    דיפלומט מסתמך על דיפלומטיה
    פוליטיקאי מסתמך על bluff

עכשיו ברצינות- אתה מוכן לפרט מה עושים במשחק הזה, כלומר איך מנצחים? מה עושים?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    זהו משחק מומלץ ביותר. אין בו שום מקום למזל, הכל מתוכנן על ידי המשתתפים. יש בגידות, תככים, תוכניות ותפניות.
    Diplomat, אשמח אם תרחיב באמת על המשחק, תן איזו הצגה בסיסית למתחילים, ותיתן אולי את דעתך האישית עליו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    שוכב אצלי במדף כבר כמה שנים... אפפם לא יצא לי לשחק ,כי ההזדמנות היחידה לשחק היא בשבת,ואני שומר שבת,וצריך לכתוב מהלכים^^

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.01.2007
    לא תלוי במזל כמו RISK, נניח, והתורות של כולם מתרחשים סימולטנית כך שהבגידות הרבה יותר מעניינות. מומלץ בהחלט!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    נראה כאילו הוא בא לפרסם את המשחק, ולא לענות על שאלות ולתת מידע אמיתי.
    וחבל.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    Flame, אתה מה-זה טועה. ראשית כל, המשחק שמתרחש בקומונה הוא חינמי. ניתן לשחק את דיפלומטיה בקלות גם ללא משחק הקופסא המקורי, כי אין כמעט צורך ברכיבים.
    למעשה, אם תשים לב, הקומונה עוסקת גם במשחק און-ליין של דיפלומטיה. זאת תת-תרבות שלמה, יש אתרים שמוקדשים רק לכך ולתוכנות (חינמיות) המיועדות לשפר את המשחק און-ליין. יש ארגון דיפלומטיה ישראלי, שמשתתף בתחרויות עולמיות. הכל במסגרת התחביב, שהם מאוד אוהבים - למה מיד להניח הנחות שליליות?
    מעבר לכך, הבחור רק פרסם את זה אתמול בערב, וסביר מאוד שלא הספיק עדיין לחזור ולראות שהיתה תגובה.

סתם קפצת למסקנות - זה חבל.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.01.2007
    ראשית כל, אני מעוניין לשבח אותך, ננסק, על הגישה בה את נוקט ומקווה לראותך באחד המשחקים העתידיים.

ובכן ,אשמח להסביר בקצרה על המשחק, כמו כן אשמח לענות על פניות באופן אישי במידת צורך.

כפי שאמרתי, המשחק מתנהל באירופה, שנת 1901, וכל שחקן משחק מדינה מסויימת מבין 7 המדינות הבאות: אוסטרו-הונגריה, רוסיה, צרפת,האימפריה העות'מנית (טורקיה), אנגליה, גרמניה ואיטליה.
    המפה מחולקת למעשה לשלושה סוגי שטחים, שטח יבשתי "רגיל", שטח ימי ושטח שהוא מרכז אספקה (גם סוג של שטח יבשתי , יסומן בעיגול במפה).
    המטרה במשחק היא להשיג 18 מרכזי אספקה (כל השחקנים מתחילים עם שלושה מרכזי אספקה פרט לרוסיה שמתחילה עם ארבעה).
    ניתן להשיג מרכז אספקה דרך כיבושו.

מבחינת מהלך המשחק, התורות הם סימולטניים (כולם שולחים עד לדד-ליין מסויים את הפקודות שלהם למנהל המשחק ואז הוא מזין את הפקודות לתוך תוכנה שמבצעת את הפקודות סימולטנית).
    ישנם 2 סוגיות תורות, תורות תזוזה (בכלל זה כלולות גם הנסיגות, שאליהן לא נכנס בהסבר זה) - אביב וסתיו, ותור בניה/הריסה - חורף.
    כל שנה במשחק בנויה כך שהיא מתחילה באביב (תור תזוזה), אח"כ סתיו (עוד תור תזוזה) ואז החורף.
    בסוף הסתיו מרכזי אספקה ששחקן פלש אליהם הופכים להיות שלו.
    בחורף למעשה מתבצע שקלול של כמות הצבאות שלכם (גם צי וגם יחידות רגליות) אל מול כמות מרכזי האספקה שלכם, אם יש לשחקן יותר מרכזי אספקה מיחידות (בד"כ כתוצאה מכך שהוא כבש מרכז אספקה), אז הוא מקבל כמות בניות שמשווה את היחס בין השניים. באותה מידה אם לשחקן יש יותר יחידות ממרכזי אספקה (כתוצאה מאובדן מרכז אספקה) עליו להרוס/לפרק מספר כזה של יחידות שיגרום ליחס מרכזי אספקה-יחידות להתאזן.
    לאחר רצף התורות הזה (אביב,סתיו,חורף) מתחילה שנה חדשה.

לגבי היחידות, כפי שהזכרתי ישנן יחידות ימיות ויחידות רגליות.
    יחידות ימיות יכולות לזוז, מן הסתם, בשטחים ימיים אך גם בשטחים יבשתיים שגובלים בשטח ימי. הן גם יכולות לתמוך בשטחים ימיים או בשטחים יבשתיים עם גבול לים. יכולת נוספת שיש ליחידה ימית היא להעביר דרך הים יחידה יבשתית משטח יבשתי אחד לשני.
    יחידות יבשתיות, מנגד, יכולות לזוז בכל סוגי שטחי היבשה (ולא רק כאלה שגובלים בים) ובאותו אופן יכולות לתמוך ביחידה אחרת בכל שטח יבשתי.

הדבר החשוב באמת לגבי יחידות, וזה גם מה שהופך את הפאן הדיפלומטי לכ"כ חשוב, היא שהכוח של כל יחידה שווה. כלומר, שאם גם אני וגם שחקן אחר רוצים ללכת לשטח מסויים, ולשנינו יש גישה אליו, נצטרך להגיע בינינו להבנות אחרת נתקל אחד בשני ונשאר במקום (יחידות שהולכות לאותה טריטוריה "נתקלות" אחת בשנייה ונשארות במקום).
    ועכשיו בוודאי אתם תוהים איך (מבחינה טכנית) מוכרעות התקפות. ובכן לתוקף צריך להיות יתרון מספרי. כלומר, אם אני תוקף שטח שבו יחידה של האוייב עלי לתקוף את השטח עם 2 יחידות שלי (אחת תוקפת ואחת תומכת בתקיפה). כמובן שאם האוייב תומך ביחידה שלו עם עוד יחידה, עלי לתקוף עם שלוש יחידות (או לתקוף עם 2 יחידות את יעד התקיפה ועם יחידה אחת את היחידה התומכת שכן משום שכשאר תוקפים יחידה תומכת התמיכה שלה מתבטלת).

אבל כל אלה עניינים טכניים..

ועכשיו, אנחנו מגיעים לחלק החשוב באמת (עוד לגבי החוקים
    ספר החוקים המלא(אנגלית) והסבר חלקי כאן) - הדיפלומטיה.
    כפי שניתן להבין מהסתכלות מהירה במפה, לא ניתן להשיג יותר מידי שטחים בלי כישורי דיפלומטיה, לכל היותר מרכז אספקה או שניים.
    השחקנים מנהלים ביניהם משא ומתן חשאיים ולא מחייבים, וכך מחליטים על בריתות, פלישות, פירוז אזורים וכו' וכו'...

אני מדגיש שוב שאין כל חובה לכבד הסכם שחתמת עליו, ושקרים ובגידות הן חלק מן המשחק.
    חלק נוסף מן הדיפלומטיה הוא פרסום תעמולה (מתבצע בקומונה) - הודעות שכל השחקנים רואים ובהן אתם אומרים את דברכם לעולם (כמובן שהשימוש בתעמולה אינו חובה).

ובכן, כאן אני מסיים את ההסבר שלי. כמובן שלא הספקתי לכסות את הכל ואתם מוזמנים לשאול שאלות וכמובן לקרוא את החוקים
    אשמח לראותכם בקומונה!
    ליצירת קשר ניתן לפנות אלי בכל דבר במסנג'ר [email protected](זו אינה כתובת המייל שלי) , אשמח לענות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    נכתב במקור על ידי ננסק
    Flame, אתה מה-זה טועה.

סתם קפצת למסקנות - זה חבל.
    צודק, מצטער. דיפלומטי, קבל את התנצלותי.
    הגעתי למסקנה הזו כשראיתי שדיון זה פורסם כמה פעמים בפורומים שונים, למשל פורום אסטרטגיה, משחקי מלחמת העולם השניה וC&C... וכשדבר כזה, שמפרסם משהו חיצוני מהאתר, מפורסם בפורומים שונים, לרוב זה סתם משתמש שנפתח לשם פרסום.

אני שמח שחזרת והוספת מידע, נראה נחמד

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.01.2007
    Flame, אני מקבל כמובן את התנצלותך ושמח לשמוע שאתה מוצא את המשחק מעניין.
    האם תהיה (או יותר נכון תהיו) מעוניין להצטרף למשחק דיפלומטיה חדש שעתיד להפתח בקרוב?
    (מי שמעוניין מוזמן לכתוב הודעה בקומונה או לכאן וניצור איתו קשר)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    נכתב במקור על ידי Diplomat
    Flame, אני מקבל כמובן את התנצלותך ושמח לשמוע שאתה מוצא את המשחק מעניין.
    האם תהיה (או יותר נכון תהיו) מעוניין להצטרף למשחק דיפלומטיה חדש שעתיד להפתח בקרוב?
    (מי שמעוניין מוזמן לכתוב הודעה בקומונה או לכאן וניצור איתו קשר)
    ברשת?
    חשבתי שזה משחק לוח?

בכל מקרה-אני מוכן למשחק ניסיון.
    נשמע קצוות(: (אל תשימו לב אלי,אני מושפע יותר מדי)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    אני בפנים!!! איפה לחתום?

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.01.2007
    http://www.tapuz.co.il/communa/Viewm...msgid=17819674
    מי מכם שרוצה להצטרף למשחק הנוכחי(הוא כמעט מלא , כדאי להזדרז) , פרסמו תגובה בקישור הנ"ל ותצורפו .
    יום טוב
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.01.2007
    נכתב במקור על ידי gdil13
    ברשת?
    חשבתי שזה משחק לוח?
    במקור זה משחק לוח, אך משחקים בו גם ברשת..
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    עדכון: העלתי את הסקירה של diplomat לכאן, כסקירה רשמית של הפורום. תודה רבה לך!
    שתף ב-Google+

הרשמה