תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
    הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    שלום רב לכם חברי הפורום הנכבדים. אני זקוק לעזרה מכל אדם שרכש לו את היכולת לקרוא את השפה העברית.

יש לי בלוג (אני מצטער אם זה נראה כמו ניסיון להשיג עוד כניסות, זה ממש לא) והתחלתי לפני שבוע בערך לכתוב בו סיפור בהמשכים. כל פעם אני כותב פרק קצר. בנתיים כתבתי שני פרקים. אך אבוי, צרה גדולה נפלה עליי. הפוטנציאל העצום שגלום בי לא יכול להשתחרר אם לא אקבל ביקורת בונה מכמה שיותר אנשים שונים ומשונים. אם תוכלו לקחת מכה דקות מזמנכם ולקרוא את הפרקים הראשון והשני מהסיפור שהתחלתי לכתוב (זה באמת קצר) ולהגיב לי בבלוג עם הערות על הכתיבה שלי ועל התחביר שלי בנוגע למה שאוכל לשפר בעתיד, זה יעזור לי מאוד לשפר את הכתיבה שלי ולהגשים את חלומי להיות סופר מפורסם ולהשתלט על העולם.

מעבר לזה שתוכלו לעזור לבחור ישראלי נחמד, אולי יקרא דבר מוזר והסיפור ישבה את לבכם מלא הרחמים ואפילו תרצו להמשיך לעקוב אחר הסיפור כשאמשיך אותו (בנתיים אני מתכנן לכתוב פרק כל יומיים בערך).

אז הנה הכתובת של הבלוג:
    http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=89655

אם תוכלו באמת לכתוב לי ביקורת בונה (אפשר להיות אכזריים. יש לי עור עבה) על הכתיבה שלי, אני אשמח מאוד. תוכלו גם לדיין על הסיפור כאן בפורום ולהשאיר לי את הביקורת שלכם כאן, אם אינכם מעוניינים לעשות את זה בבלוג עצמו. אם הסיפור מצא חן בעיניכם, כמובן שמומלץ לספר על זה כאן כדי שיותר אנשים יכנסו לבלוג, יקראו את הסיפור, יעזרו לי לשפר את הכתיבה ולבסוף יביאו ליצירת עולם אוטופי עליו אני אשלוט.

תודה רבה על זמנכם.

נ.ב.
    אני מאוד מקווה שאני לא עובד על שום חוקים. אם אכן זה המצב, לא תשמעו ממני תלונות כשתמחקו את הדיון הזה, תזרקו אותי לשמן ותקראו לי צ'יפס.

יום טוב
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    סודי
    הערה ראשונה - למה אתה כותב באתר הבלוגים הגרוע בארץ? באמת, יש אתר עם טכנולוגיה יותר גרועה מישראבלוג?
    יובל בירב,
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אוקי, ביקורת.

ראשית, לא ממש ברור לי מה קורה. הקטע הראשון מתחיל באופן מאוד לא ברור, כך שלא היה לי "אסטבלשינג שוט" שמיקמה אותי בעולם כלשהו. כמו כן, גם בקטע השלישי אין שום תיאור רקע.
    כשאתה מדמיין את הסיפור בראש, עצור בכל סצינה וחשוב מה יש ברקע של הדמויות - ואז כתוב אותו. אחרת, הן בעולם ריק, וזה עולם לא אמין ולכן הסיפור לא מצליח ליצור לי בראש כלום.

שנית, וחשוב מכך, זהו לא סיפור - זהו אוסף של דברים שקורים. זהו מידע שמועבר מגוף ראשון, לא סיפור. הסיבה לכך היא שפשוט כתבת איזה משהו, ואז ניסית לפתח אותו לאורך כמה פוסטים. אולי בעוד חמישה פוסטים זה יהיה סיפור, אבל בינתיים, רק הפוסט השלישי מתחיל להתגבש לכדי עלילה של ממש - השניים הקודמים אינם יותר מקטעי פעולה קודרים אך מעט סתמיים. אני לא יודע מי זה גבריאל, וגם לא איכפת לי - ולכן, אתה כסופר לא עושה את מלאכתך כראוי. אבל כאמור, זה בגלל שאתה לא סופר: שב וחשוב על הסיפור שלך, ורק אז תיגש לכתוב אותו. הוא לא חייב להיות באורך 65,345 עמודים, אבל גם סיפור של חצי עמוד דורש שיחשבו עליו כמה רגעים לפני שניגשים אליו.

הייתי מציע לך להפסיק את הכתיבה בהמשכים כרגע, ובמקום זאת לחשוב לאן אתה רוצה לקחת את הסיפור (ואפשר לראות מהחלק השלישי שיש לך רעיונות בנושא), ואז לכתוב מחדש את ההתחלה, הפעם באופן שזורם בצורה הגיונית לקראת הסיום העתידי.

מעבר לכך, עוד שתי הערות קצרות: השתמש יותר במעברי שורה, מקש האנטר הוא ידידך, בעיקר בזמן דיאלוגים.
    שנית, הדיאלוגים שלך דורשים שיפור. הם בשפה גבוהה מדי (מישהו באמת יגיד "פורעי חוק"? או "זה היה אני, זר"?), הם קצרים מדי (דילגת על קטע שלם: "בשיחה הקצרה הוא גילה שאחרי שאיבד את הכרתו אלק תקף את הגברים מאחור והרג גם אותם", ולא היית צריך. הרג אותם?! בדיאלוג החסר יכולת לפתח את הדמות של אלק, וגם של גבריאל, בתגובה שלו לחדשות האלו), ניסוחים קלוקלים לעיתים ("הגוף שלך במצב לא טוב", זה ניסוח אנגלי, לא עברי) והם רק מעבירים מידע, במקום לעשות את התפקיד הראוי לדיאלוג: פיתוח דמות וקידום עלילה.

אני מחמיר בביקורת דווקא בגלל שאני רואה פוטנציאל. אתה כותב טוב בבסיס, רהוט למדי (אם יש לך משהו להציג, אתה מצליח להציג אותו - הבעיה היא, כפי שאמרתי למעלה, שאין לך כל כך מה להציג), ויש אווירה בטקסט. גם ברור שיש לך מחשבות מעניינות לגבי התפתחות הסיפור.

כרגע, ממש לא ברור לי מה בעצם קורה שם - הפוסט השלישי הוא בלגן גדול של אירועים ודיבורים. אתה רץ קדימה, כי אתה מנסה להספיק אירועים אחר אירועים. שכח מזה: אירועים צריכים לשרת אותך, לכל אחד מהם חייבת להיות סיבה סיפורית.

אני מקווה לראות אותך ממשיך לכתוב, בין אם המשך או שכתוב של הקיים. עדכן אותנו כאן בהמשך.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.04.2007
    הביקורת הכי טובה זה להציע לך לעזוב את ישרא בלוג...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.05.2007
    אחלה בלוג אחי@
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.06.2007
    נכתב במקור על ידי choopy
    הערה ראשונה - למה אתה כותב באתר הבלוגים הגרוע בארץ? באמת, יש אתר עם טכנולוגיה יותר גרועה מישראבלוג?
    איזה ביקורת קשה נשמה.. אתה קר רוח
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.07.2007
    עיר
    פתח תקווה
    שכח מזה פתח במקום אחר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    27.03.2007
    בלוג נחמד אח שלי
    שתף ב-Google+