תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 17 מ 17
    הצטרף בתאריך
    06.01.2007
    מה ההבדל בין האלפים בNWN לעלפים בשר הטבעות?
    אם אפשר הסבר קצר

ולאיזה סאברייס של אלפים בNWN אתם חושבים שהאלפים בשר הטבעות הכי דומים?

אה ואם כבר אז גם ההוביטים. מה ההבגדלים העיקריים בין ההוביטים להלפלינגים בNWN?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.10.2006
    עיר
    באר שבע
    נכתב במקור על ידי NimrodL
    מה ההבדל בין האלפים בNWN לעלפים בשר הטבעות?
    אם אפשר הסבר קצר

ולאיזה סאברייס של אלפים בNWN אתם חושבים שהאלפים בשר הטבעות הכי דומים?

אה ואם כבר אז גם ההוביטים. מה ההבגדלים העיקריים בין ההוביטים להלפלינגים בNWN?

ההבדלים ? הם קטנים מאוד אני משוכנע
    אין המון הבדלים אני חושב בין הגירסא הטולקנית לבין גרסאת הDND (שהיא גם גירסאת NWN)
    אבל tulkas יוכל לפרט יותר
    Bonzyאומר : גל, החתימה שלך מטומטמת
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    אשדוד
    דווקא לדעתי יש הבדל. האלפים בשר הטבעות הם לא נמוכים יחסית לבני האדם אם לא גבוהים יותר, אבל הם גם נחשבים לרזים. והאלפים שהוצגו שם לדעתי אם כבר אז הכי דומים ל sun elves או ל wood elves של nwn. ההוביטים גם שונים מהלפלינגים בנוור. ההוביטים ידועים בכפות רגליים גדולות ושעירות, כשההלפלינגים הם בכלל פשוט אנשים קטנים, אותו דבר כמו בן אדם רגיל רק קטן יותר בגודלו. בכל מקרה זה מה שאני חושב, אולי אני טועה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    הם העתקות גרועות, באופן כללי. בגרסא המקורית של D&D הם היו כמעט זהים, אבל בסוף הם שונו קשות מטעמי איזון וכיום כל זכר הוא מקרי.
    קודם כל, אלפים בD&D הם לא בני אלמוות בשום צורה, הם פשוט חיים מלא זמן (500-1000 שנה, אם אני זוכר נכון). אין להם גם נטייה מיוחדת לטוב, בD&D ידוע על המון אלפים מרושעים. כמו שצוין, הם גם שונים פיזית, האלפים של D&D נמוכים מבני אדם ושל ארדה גבוהים מהם.
    ההאפלינגים דווקא פחות שונים מהוביטים מבחינה פיזית (חוץ מהקטע של הרגליים), אבל מבחינת אישיות הם הפוכים לגמרי. להאפלינגים יש נטייה להרפתקנות וכישרון טבעי לגניבה וכייסות. גם כן, הם "מזליסטים" מטבעם ונוטים להיתקע במקרה במקום הנכון בזמן הנכון (מתרגם לבונוס מזל של +1 לכל ההצלות בתוך המשחק).

האלפים הכי דומים לאלפים של טולקין? זה תלוי:
    אלפים אפלים הם wood elves, אלפים אפורים הם moon elves ואלפים לבנים הם sun elves. הdrow לא מתאימים לשום גזע שנכתב ע"י טולקין (אלא אם כן אתה רוצה להתחיל להיכנס לדיון על מקורות האורקים).
    Cold be hand and heart and bone,
    and cold be sleep under stone:
    never more to wake on stony bed,
    never, till the Sun fails and the Moon is dead.
    In the black wind the stars shall die,
    and still on gold here let them lie,
    till the dark lord lifts his hand
    over dead sea and withered land
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    עיר
    Rehovot
    נורא מעניין אותי הקטע הזה, לוא דווקא הידע על הגזעים השונים, אלא על התפיסה של כל אחד ואחד על גזע מסויים ואיך הוא רואה אתו, ואפשר לפתח מזה דיון טוב..

אני לא בקיע בסיפורי פנטזיה כגון שר הטבעות ורומח הברזל. אני מכיר את השמות, ראיתי את הסרטים ובזה מסתכם פחות או יותר הידע שלי, אבל מעניין לראות איך כל סופר רושם לפי התפיסה שלו גזעים שלמים, יצורים שלא נראו על פני האדמה, ומפרט עליהם במידה ודיוק מדהים, והכל לפי איך שהוא רואה את זה בדימיון..ומצד שני, יש את הקוראים, אלו שקוראים את אותם תפיסות, ויוצרים לעצמם את התפיסה שלהם לאותו הגזע. אני אולי יכול להדגים את זה במשהו שאני טיפה יותר יודע עליו שזה התפיסה של ערפדים(שגם כן אני לא יודע יותר מידי, אבל מספיק), שבאותה מידה אפשר להמיר לאלפים, הוביטים, הלפינג וכו'...
    ישנן הרבה וורסיות שונות לערפדים, יש סיפורים שנותנים להם יכולות של שינוי צורה לעטלפים, יש כאלה שמקנים להם מטרות רשעיות גדולות, שליחים מהשאול, ויש כאלה שמייחסים אותם לשדים רנדומלים שמהלכים על פני האדמה. יש וורסיות שאומרות שערפד נוצר כאשר בן אנוש שותה דם ערפד, יש כאלו שאומרות שאלו נוצרים מרוע של הגוף הקבור. מה שאני מנסה להגיד, שלאנשים שונים יש רעיונות שונים ו"עובדות", ואני שם את זה במרכאות בשביל להדגיש שכל הדברים האלו הם פרי המצאתו של מישהו, על יצורים שלא קיימים באמת. אין פה נכון או לא נכון.

יש לכם משהו להגיד או שאני סתם חופר? :X
    זה היה יום קיץ סגרירי. המים טולטולו את הספינה, הים בוגדוני. שטני אני ויד ימיני קונדופוני, כשמלמעלה עף שקנאי ה-מקמק.
    http://youtube.com/artigo
    Tiesto in my heart and soul
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    חדרה
    יש שוני עצום...

במיוחד בזכות התת-גזעים השונים וסלאדרין.
    האלפים של הממלכות הנשכחות הם וריאציה שונה לגמרי לגזע הזה אשר מעניק להם כל כך הרבה פנים...

אני יכול לדבר הרבה על האלפים אבל זאת תהיה סתם זריה לרוח.
    There is no emotion ; There is peace
    There is no ignorance ; There is knowledge
    There is no passion ; There is serenity
    There is no death...

There is the force
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.10.2006
    עיר
    באר שבע
    תזרה תזרה למה לא

זה דווקא מעניין
    Bonzyאומר : גל, החתימה שלך מטומטמת
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    כמו שאמרו, בשרה"ט העלפים גבוהים, מהירים, חזקים לא כמו בני אדם אבל יותר שריריים מבNWN1/2, וגם בNWN עשו להם מבנה פנים שונה (חד כזה)
    בNWN1 הראשון יכולתי להגיד לך שאם העלפים היו קצת יותר שריריים וגבוהים הם היו יכולים להיות מאוד דומים לעלפים של שרה"ט, הבעיה היא שעכשיו אין כזה דבר "Elf" יש רק את התת גזעים.
    לדעתי הגזע שהכי דומה לעלפים של שרה"ט זה בריבנדייל SUN ELVES ובלות'לוריין WOOD ELVES, לא שהאלפים של לות'לוריין יותר טיפשים או משהו, פשוט הם "פרימטיביים" מידי כדי להיות SUN ELVES-לפי דעתי.

בקשר להלפלינגים אין לי מה להוסיף יותר ממה שכבר אמרו...
    אבל יש הבדל גדול בין בני המחצית במשחק לאלה שבשרה"ט.
    Far, far beyond the island
    We dwealt in shades of twilight
    Through dread and weary days
    Through grief and endless pain
    It lies unknown
    The land of mine

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    נכתב במקור על ידי Artigo

יש לכם משהו להגיד או שאני סתם חופר? :X
    אמ, די חפרת... =X
    במיוחד בהתחשב בעובדה שאצל טולקין לפחות קשה לקבל תפיסה לא נכונה של גזעים (לפחות הטובים) מכיוון שישנם תיאורים מאוד מדויקים שלהם ושל התכונות המאפינות אותם.
    למרות שכן אפשר לפתח את זה לדיון די מעניין, אבל אם כבר בואו ניקח את זה לדיון אחר ולא פה, זה כבר חריגה וגם בזבוז של פוטנציאל הדיון החדש.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    נכתב במקור על ידי Bloody Angel
    כמו שאמרו, בשרה"ט העלפים גבוהים, מהירים, חזקים לא כמו בני אדם אבל יותר שריריים מבNWN1/2, וגם בNWN עשו להם מבנה פנים שונה (חד כזה)
    בNWN1 הראשון יכולתי להגיד לך שאם העלפים היו קצת יותר שריריים וגבוהים הם היו יכולים להיות מאוד דומים לעלפים של שרה"ט, הבעיה היא שעכשיו אין כזה דבר "Elf" יש רק את התת גזעים.
    לדעתי הגזע שהכי דומה לעלפים של שרה"ט זה בריבנדייל SUN ELVES ובלות'לוריין WOOD ELVES, לא שהאלפים של לות'לוריין יותר טיפשים או משהו, פשוט הם "פרימטיביים" מידי כדי להיות SUN ELVES-לפי דעתי.
    כעיקרון בריבנדייל ובלות'לוריין יש את אותו זן של אלפים (כן, גם בשרה"ט יש תת גזעים) שכעיקרון מתאים לmoon elves.
    למקרה (הסביר, הייתי אומר) שאתה לא טולקנאי, הנה היסטוריה מאוד מקוצרת של האלפים:
    בהתחלה היה באמת רק סוג אחד של אלפים והם פשוט היו אלפים. האלים לקחו חלק מהם לאי שלהם ושם הם בנו ממלכה. מאוחר יותר מסיבות כאלה ואחרות (שארוכות מכדי לפרט פה) חלק מהם חזרו לארץ התיכונה. אלה שמעולם לא נלקחו ומעולם לא ראו את אור העצים (שוב, לא אפרט) נקראים אלפים אפלים (למרות שהם לא רעים בשום צורה) ולהם הכי מתאימים הwood elves, אלה שהיו וחזרו הם האלפים האפורים והם מתאימים לmoon elves ואלה שמעולם לא חזרו הם האלפים הלבנים והם מתאימים לsun elves.
    האלפים בריבנדייל ולות'לוריין הם אלפים אפורים ולעומת זאת האלפים של מירקווד (לגולאס) הם אלפים אפלים.

עריכה:
    לא קראתי את הסילמריליון ואת סיפורים שלא נשלמו כבר די הרבה זמן אז יכולה להיות עוד אפשרות ואני לא זוכר איזה מהן נכונה:
    אלה שהיו באי של האלים (בין אם חזרו או לא) הם הלבנים, הצאצאים שלהם שלא היו שם הם אפורים ואלה שאין להם שום קשר לשם הם אפלים. אני די בטוח שהאפשרות הראשונה היא הנכונה, אבל זאת מנקרת לי בראש עכשיו...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    נכתב במקור על ידי Tulkas
    כעיקרון בריבנדייל ובלות'לוריין יש את אותו זן של אלפים (כן, גם בשרה"ט יש תת גזעים) שכעיקרון מתאים לmoon elves.
    למקרה (הסביר, הייתי אומר) שאתה לא טולקנאי, הנה היסטוריה מאוד מקוצרת של האלפים:
    בהתחלה היה באמת רק סוג אחד של אלפים והם פשוט היו אלפים. האלים לקחו חלק מהם לאי שלהם ושם הם בנו ממלכה. מאוחר יותר מסיבות כאלה ואחרות (שארוכות מכדי לפרט פה) חלק מהם חזרו לארץ התיכונה. אלה שמעולם לא נלקחו ומעולם לא ראו את אור העצים (שוב, לא אפרט) נקראים אלפים אפלים (למרות שהם לא רעים בשום צורה) ולהם הכי מתאימים הwood elves, אלה שהיו וחזרו הם האלפים האפורים והם מתאימים לmoon elves ואלה שמעולם לא חזרו הם האלפים הלבנים והם מתאימים לsun elves.
    האלפים בריבנדייל ולות'לוריין הם אלפים אפורים ולעומת זאת האלפים של מירקווד (לגולאס) הם אלפים אפלים.
    oh dude
    ברור לי שבלות' ובריבנ זה אותו זן של עלפים, סתם חשבתי מה יתאים בהתנהגות, במגורים שלהם וכו' לתת גזעים בNWN2
    It lies unknown
    The land of mine

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    אמ, האמת שזה קטע די קשה להתאים. הם מתנהגים דומה, אבל הצורת מחייה שלהם שונה מאוד. בכל מקרה, האלפים של מירקווד הם הכי דומים לwood elves, אבל שוב, ההתאמה לא נוחה.
    יודעים למה ההתאמה לא נוחה? כי הם לא מתאימים בגרוש. וזה די ממצא את הדיון...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    אין לי כוח אפילו להכנס לזה, אני רואה שיש אנשים שאמרו מה שצריך

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    נכתב במקור על ידי Tulkas
    אמ, האמת שזה קטע די קשה להתאים. הם מתנהגים דומה, אבל הצורת מחייה שלהם שונה מאוד. בכל מקרה, האלפים של מירקווד הם הכי דומים לwood elves, אבל שוב, ההתאמה לא נוחה.
    יודעים למה ההתאמה לא נוחה? כי הם לא מתאימים בגרוש. וזה די ממצא את הדיון...

+5

הודעהקצרהיעככככ
    It lies unknown
    The land of mine

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    אני ממליץ לקרוא על העלפים בשר הטבעות בלינק הבא, כולל השאלות שנמצאות למטה.

למשל:
    למה העלפים לא מזדקנים

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.12.2006
    עיר
    תל מונד
    העלפים אצל טולקין הם גזע טהור, נאווה, ללא תשוקות ובעלי נטייה מסויימת לבדלנות בענינים לא-להם. אני ממש שונא שמנתחים ספרים מבחינה ספרותית, אבל כאן אין כל ספק - העלפים מוצגים כנעלים מבני האדם (ואף על פי כן הם מפנים את מקומם לבני האדם).
    תחשוב על זה ככה - למרות העובדה שהם בני אלמוות, אין פיצוץ אוכלוסין של עלפים.
    שונים קצת הם אולי העלפים של mirkwood, שנוטים להיות יותר פעלתנים.

ב-DND העלפים הם פשוט גזע אחר. שונה בתכונותיו הפיזיות והשכלתניות מן הגזעים האחרים, אך באופי ההבדל אינו משמעותי. בכלליות, ב-DND ההבדל באופי בא לידי ביטוי במקצוע הרבה יותר מאשר בגזע.
    ,Ash nazg durbatuluk
    ,ash nazg gimbatul
    ,ash nazg thrakatuluk
    .agh burzum-ishi krimpatul
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    חוץ מהקטע של הללא תשוקות אני מסכים עם כמעט כל מילה.
    יש להם בהחלט תשוקות, הם פשוט חיים לנצח וזה שם דברים בפרספקטיבה ודחיית סיפוקים, תשוקות ודחפים אצלהם היא סיפור הרבה פחות גדול מאשר אצל בני אדם. כשאתה חיי כמה אלפי שנים ומצפים לך כנראה עוד כמה אלפים יפים, לצאת לשליחות למשך כמה חודשים או אפילו שנים ולא להיות עם אישתך לא נראה כזה ביג דיל.
    שתף ב-Google+

הרשמה