תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    יצרתי דמות שהתפתחה לממלכה עצומה, זה רק פרולוג קטן וחסר חשיבות של הממלכה אבל אני רוצה לדעת מה דעתכם על הרעיון

בי-לגרון המהולל
    בן-אנוש, אציל 8, ד"א 8,
    דמוי-אנוש בינוני
    ק"פ: 8ק8 + 16 (48 נק"פ)
    יוזמה: 1+
    מהירות: 9 מ'
    דרג"ש: 19 (חולצת טבעות 2+) מגע 12 נטוע במקומו 17
    תוסף התקפה: קפא"פ 3+/8+ טווח רחוק 4+/9+
    התקפה: קפא"פ 8+ (1ק6 + 2/ 20-18/*2 סייף מלאכת מחשבת +1) או טווח רחוק 9+ (1ק6 + 5/*3 קשת קצרה מורכבת [תוסף כוח 2+] מלאכת מחשבת)
    התקפה מלאה: קפא"פ 3+/8+ (1ק6 + 2/ 20-18/*2 סייף מלאכת מחשבת +!) או טווח רחוק 4+/9+ (1ק6 + 5/*3 קשת קצרה מורכבת [תוסף כוח 2+] מלאכת מחשבת)
    התקפות מיוחדות: אין
    תכונות מיוחדות: אין
    הצלות: קשיחות 4 תגובה 5 רצון 9
    תכונות: כוח 14 זרז 16 חוסן 15 תבן 16 חכמ 16 כרז 18
    מיומנויות: איסוף מידע 13, תרמית 13, זיוף 13, דיבור שפה 6, דיפלומטיה 12, ידע (מלוכה ואצולה) 12, זיהוי מניע 12
    כישרונות: חמיקה, ירי מטווח אפס, ירי מהיר
    נטייה: תוהו טוב.
    ציוד: בגדי אציל, נאד מים, חולצת טבעות, סייף מלאכת מחשבת, קשת קצרה מורכבת מלאכת מחשבת, חומרי הצתה, 3 בקבוקי יין משובח מאוד, 1 בקבוק יין מעורב עם אבקת ליץ' (רעל ד"ק 17 נזק ראשוני 2ק6 כוח נזק משני 1ק6 כוח), אבן כבשן כחולה (אבן קטנה הפועלת כשמי שמחזיק אותה אומר את מילת הפקודה, כשהאבן עובדת היא מפיצה אור כחול כמו עששית מחופה ולא זקוקה לשמן), קמע המשפחה.

בי לגרון הוא בן למשפחת מלוכה עתיקה ביותר שהתחילה עוד בימי קדם. אבותיו היו מנהיגי השבטים הקדמונים ולאחר אלפי שנות שלטון שולטת משפחת לגרון על שטח עצום הנקרא ממלכת לגרון. בממלכה יש 74 ערי בירה ו74 מלכים המולכים עליהם, חוץ מערי הבירה יש בשטח הממלכה יותר ממאתיים ערים שונות וישובים שונים. 74 המלכים מתחלקים בשליטה עליהם, כאשר עיר משגשגת ונעשית גדולה מדי בשביל שליטה רחוקה שולחים בן משפחת לגרון למלוך בעיר.
    בני המשפחה הם כולם בני אנוש חוץ מכמה חצי אלפים שנולדו בשביל הברית עם יערות האלפים השוכנות בתוך ומסביב לממלכה. גזעים אחרים או יצורים אשר דם לגרון זורם בגופם רשאים להתגורר בממלכה אך אינם רשאים למלוך. לממלכת לגרון יש תרבות שונה משאר בני האנוש והגזעים האחרים, הם מאמינים באלים רק שאליהם הם אבותיהם הקדומים. אביהם של האלים הוא לגרון עצמו, הוא שמגלם את כל ערכי הממלכה באישיותו והוא גיבורם הראשון ומקור הגאווה הראשון של כל הממלכה, בנוסף מאמינים שכל שאר אלי לגרון פוחדים מאביהם ולכן תמיד ישמר השלום במשפחת האלים.

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    נחמד מאד.
    יש לי רק בעיה אחת עם הדמות הזאת: אציל, ואם הבנתי נכון מלך, בלי המיומנות דיפלומטיה??? זאת המיומנות הכי בסיסית לאציל. לדעתי הוא יהיה טוב יותר אם תחליף את ההאזנה או את הזיוף, ששניהם לא כל-כך מתאימים הציל לדעתי, בדיפלומטיה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    הוא פוליטיקאי, ולכן משתמש בתרמית במקום בדיפלומטיה :smiling:

ועכשיו ברצינות:
    נתחיל במכניקה- מאחר ומדובר במקצוע דב"ש, הד"א הוא 7. גם כדאי לתת לו ציוד שטיפה יותר מתאים לדרגתו (אולי הסיף יהיה סיף 1+, או אולי הוא יחזיק ברשותו איזה חפץ להעלאת הדרג"ש.
    אין כזו מיומנות "ידע (שלטון ופוליטיקה)". יש "ידע (מלוכה ואצולה)". כמובן, נראה לי שלבחור הזה לא יזיק קצת ידע (מקומי).

שנית, פלאפ- נחמד. לא יזיק מידע אישי עליו ועל עוד כמה מלכים, ופירוט על ממלכת לגרון. כל משפחת המלוכה משתפת פעולה, או שיש להם מחלוקות תוך-משפחתיות? קצת תככים לא יזיקו, עם מלך כמו זה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    אני עשיתי טעות כשהוספתי את בי לגרון כי הוא לא אחד המלכים, בי לגרון הוא בנו של המלך של העיר המשגשגת ביותר בממלכה, מכיוון שהוא צעיר אז הוא רק בדרגה שמונה, הד"א הוא 8 בבגלל שיש לו חתיכת ציוד מעולה. בי לגרון אמור להתיישב בעיר אחת שמתחילה לשגשג ולהעשות גדולה הוא בדרכו להיות מלך.... בקש לדיפלומטיה ולידע אולי אתה צודק אבל זו משפחה משחר העולם ומה שיש לבי לגרון לא משתווה למה שיש לכל מלך אחר.

השאלה שלי היא האם לצרף את הממלכה ואת כל הנתונים שלה לויקי? ואת בי לגרון לדב"שים חשובים?

הדרקון הכחול השתגע!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.01.2007
    קודם כל זה נראה נחמד מאוד

יש כמה הערות ושאלות -

1. המבנה הפוליטי של הממלכה -

1.1. אתה אומר שיש 74 ערי בירה. עיר בירה היא העיר המרכזית בממלכה ולכן קשה לי לראות מצב של 74 ערי בירה (בכמה אימפריות גדולות כמו זו הפרסית אחמנדית, כמה מהשושלות הסיניות, הקסירות המונגולית, הקיסרות הקרולונגית ועוד כמה, היה מצב של שתיים-שלוש ערי בירה, אך מעולם לא יותר).או שאולי אתה מתכוון לעיר מדינה? - עיר שהיא יחידה פוליטית אוטונומית (מה גם שאתה אומר שבכל אחת יש מלך).

1.2. מה שמוביל לשאלה השנייה - מה היחסים הפולטיים בין 74 הערים (ברית רופפת של שווים, סוג של קונפדרציה, או אולי כולן כפופות לשליט יחיד, או אולי יש יריבויות...)?

1.3. ומה באשר לערים האחרות - אתה אומר שכשעיר מסוימת עוברת גודל מסוים היא מקבלת מלך, אבל מה הסטאטוס הפוליטי שלה עד אז? ואיך קובעים מתי היא מקבלת מלך, ומי מבני המשפחה ימלוך בה?

2. לגבי הדת - לדבריך אבי האלים הוא גם מייסד השושלת - לגרון. מכיוון שאנחנו בעולם מו"די שבו אל הוא דבר קיים שנותן כוחות לכוהנים (אלא אם כן בעולם שלך זה אחרת), אז איך לגרון הפך לאל?

3. משהו לגבי הסיפור (מה שמכנים ה"הפאלפ") - חסר לי קצת בשר על הדמות - החל באיך הוא נראה עבור דרך נקודות אופי מרכזיות מניעים ומטרות וכלה בפרטים ביוגרפיים (מיהם הוריו ואחיו, היכן למד וכד') - לא צריך לכתוב מגילות, אבל כדאי לומר כמה מילים.

4. קראנץ' - מכיוון שהוא אציל מאוד בכיר, אפשר היה אולי לפלפל קצת את הדמות -

4.1. כישרון חינם בנשק אקזוטי (פרי ההכשרה המעולה שקיבל בגיל צעיר).

4.2. יכולת להטיל לחשי מכשף/אשף מדרגה 0 וכמה לחשים (שוב פרי הכשרה וחינוך מעולים).

4.3. אולי בהמשך לסעיף הקודם או כתחליף - יכולת קסומה כלשהי שעוברת במשפחה בירושה (לא חייב להיות משהו חזק, רק משהו שייתן קצת פיקנטיות וגיוון).

5. למה כוונתך בקמע משפחה? כשאתה אומר קמע, אתה אומר מילה מאוד טעונה....(וזה בהחלט יכול להיות פתח למשהו מעניין קראנצ'ית וסיפורית).

ושיהיה יום נעים פורה ויצירתי

בן קדם

י
    עלילות מסדר הדבש - המערכה הנוכחית שלי

כולן היו דמויותיי - כל הדמויות שיצרתי כשחקן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    בקשר לפוליטיקה.
    בין כל בני לגרון יש שיוויון של רכוש ושליטה שכן כולם מכבדים את ההיסטוריה המכובדת של משפחתם, משפחה שהתחילה עוד מימי קדם וגדלה כל כך, אל כל מקום שאליו הגיעו השליטו בני המשפחה סדר. את שטחה של הממלכה העצומה הם חילקו ביניהם למרות שאפשרי שגם מלך אחד ימלוך על כל הממלכה אבל עוד מהימים הקדומים הוחלט שעדיף שלשבט יהיה מנהיג צמוד שידאג לו מאשר מנהיג שידאג לעוד חמישה שבטים. כך שהשיטה פותרת בעצם גם את בעיית השוויון וגם מטיבה להוביל כל ישוב.
    בשביל כל עיר, עיר אחרת בממלכה היא שכנה וצריך לעזור במה שאפשר, מעט הריבים הפוליטיים שמתרחשים הם בגלל מאפיינים חוצניים אשר לא קשורים לממלכה, חוץ מזה אין ריבים פוליטיים בגלל שגם השיטה הזאת היא שיטה פוליטית בסגנון מנדט (שולחים נציג של בעלת המנדט לשלוט במדינה עד שזו תוכל לשלוט בעצמה, רק במקרה הזה, בלי החלק השני).
    יחסי המשפחה שבין המלכים הם קרובים מאוד שכן כולם חונכו וגדלו באותו מקום תחת אותו גג, והדבר הראשון שלמדו כל בני לגרון הוא לעולם לא לפגוע בבן לגרון אחר.
    בטח הממלכה יש מספיק ערים בשביל שכל בני לגרון יוכלו למשול, אך מפני סיבת עבר של שלטון לא מוצלח של אחד המלכים נדרש כל אחד מבני לגרון לעבור אימון וחינוך מתאימים. רק לאחר שמסיים את חינוכו ומקבל את אישור בן המשפחה המולך הותיק ביותר שחי רשאי בן לגרון הצעיר למלוך ולקבל את שלטונו הראשון, לאחר שמקבל בן לגרון שלטון על עיר כלשהיא הוא לעולם לא עוזב אותה, במקרה של מוות או מחלה, מביאים עוצר שישלוט או שמלך מעיר אחרת יקח אחריות על העיר הזאת גם עד שיסיים בן לגרון הבא את החינוך המתאים. כמובן שלפני שליטה בכל עיר חייב השליט החדש ללמוד את כל מאפייני העיר :היסטוריה אגדות פוליטיקה גזעים וכו' ורק אז הוא רשאי למלוך.
    יש גם בני לגרון (מעטים מאוד) שאינם קיבלו את השלטון לידם, כאלה שמעולם לא סיימו את החינוך וכאלה שמעולם לא רצו לשלוט.

בקשר לשאלה על אלים...
    אל נעשה אל כאשר יש לו מאמינים. לאחר מותו של בן-אדם (או כל גזע אחר) מסויים נפשו מקבלת כוח, ככל שמאמינים בה יותר מקבלת הנפש יותר כוח, כך הופך בן אדם לאל. אם אני זוכר נכון עלתה פה שאלה לפני כמה זמן, מה אכפת לאלים? למה הם מתערבים?, האלים רוצים לממש את רצונותיהם והם יוכלו לעשות זאת טוב יותר כאשר כוחם גדול יותר לכן הם זקוקים למאמינים.

אני אספר איך כתיבת דמות התחילה, כתבתי לי הרפתקה שעמדתי להעביר לחבורה מאכזבת, בהרפתקה הייתי צריך דמות של נסיך אז כתבתי את בי לגרון, מאוחר יותר התעמקתי בכל אחת מהדמויות שכתבתי וניסיתי להמציא לה סיפור שלא קשור להרפתקה, כאשר כתבתי את בי לגרון נחתה עלי מן השראה מוזרה לכתבתי על הממלכה תכננתי לתאר קודם את הרקע של המקום שממנו בא ולתוך איזה חיים נולד לפני שאתאר אותו בעצמו.
    מכיוון שעוד לא סיימתי את כתיבת הממלכה אני מעדיף שיתייחסו אל בי לגרון כאל דוגמה לנבן לגרון מתלמד מאשר לדמות בפני עצמה, בעלת אופי ותיאור חיצוני. את כל זה אכתוב מאוחר יותר.

אני מאוד אוהב את ההצעות שלך על איך לשפר את הדמות כתוצאה מחינוך ושושלת ואני בהחלט מתכוון להוסיף אותם בקשר לקמע, זהו חפץ משפחתי שניתן לכל בן משפחה כשהוא מגיע לבגרות, האגדה מספרת שקמעות אלו הם קמעות קסומים אשר אמורים להגן על בעליהם, דבר זה לעולם לא הוכח מכיוון שבמאה האחרונה מתו כל הלגרונים מוות טבעי.

הדרקון הכחול השתגע!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    can i officialy add this stuff to wiki site?

הדרקון הכחול השתגע!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    לדעתי כן. כל תוכן נוסף - מבורך!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך