תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
    הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    אחרי כשמונה שנים בהן לא נגעתי במשחקי תפקידים (מתוך התפיסה הרווחת והטיפשית שמשחקי תפקידים הם "ילדותיים"), הצטרפתי לאחרונה לקבוצה של מו"ד. אנחנו משחקים כבר יותר מחודשיים, והשבוע המנחה שלנו (הרי הוא מוכר לכם כננסק) החליט להריץ לנו מערכה במשחק תפקידים אחר בשם פראנויה. שיחקנו עד השעות הקטנות של הלילה והיה פשוט כיף בלתי רגיל.

אני לא אנסה לתאר את המשחק לעומק, מכיוון שיש כאן בהחלט אנשים שיטיבו להסביר אותו ממני, אבל באופן כללי פראנויה מתרחש בעולם עתידני הנקרא קומפלקס אלפא.
    קומפלקס אלפא נשלט ע"י מחשב ענקי, וכל אזרחיו הם בני אדם שנוצרו משיבוט גנטי. לרוע המזל המחשב השולט בכול הוא פראנויד מטורף, הממהר לחסל כל אזרח שנחשד בחוסר נאמנות. השחקנים מגלמים "טראבלשוטרים", דמויות שתפקידן לטפל בבעיות כאלו ובכל בעיה אחרת העולה בקומפלקס. אולם דבר אינו כפי שהוא נראה, ולכל דמות יש אינטרסים סודיים משלה. כל הדמויות הן מוטנטיות, וכל הדמויות משתייכות לאגודות סודיות. לפי חוקי המחשב, מוטנטיות והשתייכות לאגודה סודית עונשן מוות מיידי. על-כן כל דמות שומרות על סודותיה בקנאות ואינה מגלה דבר לדמויות האחרות.

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, המערכה ששיחקנו הייתה מלאה בחשדנות, חתרנות, ודקירות בגב. המשחק פועל בשני מישורים: המישור הגלוי, בו כל שחקן מכריז על פעולותיו לפני כל הקבוצה, והמישור הסמוי, בו השחקנים מתכתבים עם השה"מ כדי לברר מידע פרטני ולבצע פעילויות בחשאי.

הדבר המהנה ביותר בפראנויה הוא חופש הפעולה הכמעט מוחלט של השחקנים. ההתערבותו של השה"מ היא מינימלית, והשחקנים בעצם מנהלים את המשחק. הצורך להשלים את משימותיהם ועם זאת לשמור על סודיות, הנאמנויות הכפולות, והמסתורין והבורות האופפים את כל הקומפלקס, יוצרים אווירה רויית מתח והתרגשות. השה"מ יכול להתרווח ופשוט לתת לשחקנים להיכנס אחד בשני, להיות יצירתיים ולהתפרע.

בקיצור, יופי של משחק. אני כבר מחכה למערכה הבאה.
    "גבירותיי ורבותיי, השתמשו בקרם הגנה."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    ננסק הריץ לי באחד הכנסים סשן מצוין של פאראנויה,וזה ללא ספק אחד המשחק הטובים שקיימים,במיוחד כשננסק הוא המנחה שלך^^
    יש באמת הרבה קטעים שהשה"ם קצת פחות במשחק,במיוחד כשהקבוצה (או אלה ממנה שעדיין בחיים) מנסה להפליל אחד את השני,זה כ"כ מהנה!

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    דסי הציגה את פארנויה בתיאור אישי, דווקא לא האופן הרגיל בו אני מציג את השיטה. אני מעדיף להציג אותה כמו שמתאים לה במיוחד - באין-פליי. ההקדמה כבר הרסה קצת, אבל אין מה לעשות.
    המסמך המצורף לקוח מאתר כנס חובה 13א', כנס פארנויה שנערך כאן בארצנו לפני כשלוש שנים. המסמך המקורי מופיע באתר paranoia-live.net, ותורגם בידי זיו ויטיס. אני שיפצתי אותו קלות מאז.

אזרח יקר,

זוהי העת לעלוז! ידידך הטוב המחשב מצרף למכתב זה הסבר בסיסי, מהיר, פשוט ומהנה עד מאוד* שיעזור לך להתאקלם בחברה המהוללת שלנו.

כעת תמה העת לעלוז. אנא חזור לעמדתך והמשך בעבודתך כרגיל עד לשעת העוצר.
    כמו כן מתבקשים כל האזרחים להתעדכן בתיקון החדש לחוק המוזיקה: חל איסור לדון בכאבי רגליים. כאבי רגליים הינם מעכשיו בגידה. בגידה עונשה מוות.

* (לערכים מוגדרים של "מאוד", בהתאם לתקנים המעוגנים בחוק המחשב)
    ????? ??????? ????? ???????
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    איך שהצגתם את זה נשמע גדול!
    אני כבר מחכה למשחק פאראנויה להשתתף בו...

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    תעזרו לי בבקשה, אני מתחנן. מילדותי לא הצלחתי להתחבר למישור המד"ב רק לפנטזיה, קראתי רק ספרי פנטזיה כמו רומח הדרקון בלגריאד ומלוריאן שיר של אש ושל קרח האלף האפל וכאלה אבל אני לא מצליח להתחבר למד"ב, תעזרו לי....

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    גם אני מחכה לשחק פרנויה, ננסק זה נכון זאתה מריץ בביגור?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    נכתב במקור על ידי yoyodragon
    תעזרו לי בבקשה, אני מתחנן. מילדותי לא הצלחתי להתחבר למישור המד"ב רק לפנטזיה, קראתי רק ספרי פנטזיה כמו רומח הדרקון בלגריאד ומלוריאן שיר של אש ושל קרח האלף האפל וכאלה אבל אני לא מצליח להתחבר למד"ב, תעזרו לי....
    גמני לא ממש מתחבר למד"ב,אני מתחבר לקומדיה שבו(מדריך הטרמפיסט לגלקסיה,פאראנויה).

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    נכתב במקור על ידי thog
    גם אני מחכה לשחק פרנויה, ננסק זה נכון זאתה מריץ בביגור?
    כנראה לא בביגור הקרוב, לא... לצערי לא יהיה לי זמן, אני אהיה עסוק בדברים אחרים בכנס.

לגבי שאלת המד"ב הגדולה, לא יודע. אולי אתם פשוט לא מתלהבים מזה. (אגב, פארנויה היא לא מד"ב. היא מתרחשת במקום עתידני, אבל אין לה כמעט כלום מהמאפיינים של סגנון המד"ב). אתם אוהבים את סטאר טראק? מלחמת הכוכבים? (למרות שגם היא לא כל כך מד"ב, למעשה).
    שתף ב-Google+

הרשמה