תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 15 מ 15
    הצטרף בתאריך
    16.01.2007
    שלומות

לכל שחקן יש מנחה מיתולוגי, מישהו שהכניס אותו למשחק והשפיע עליו בצורה מכוננת, לטוב ולרע (וזה לא בהכרח המנחה הראשון שהכיר לו את התחום, אלא המנחה המשמעותי הראשון, זה ש"הכניס" אותו עמוק לעניין).

אצלי זה היה השה"מ הראשון שלי, שבמקרה היה גם זה שהכיר לי את התחום. הוא היה חבר של אחי מהתיכון, והיה שורץ אצלנו די הרבה, בעיקר בגלל ספריית הפנטזיה והמד"ב שלי.

יום אחד (ואני לא רוצה להגיד בדיוק לפני כמה שנים זה היה, כי רק המחשבה גורמת לי להרגיש זקן, אבל בואו נגיד שזה היה אי שם בשנות ה-80), הוא בא אלינו הביתה וסיפר על "משחק מדהים" שהחל לשחק לאחרונה, מבוסס על עולמו של טולקין.....

אחרי כמה חודשים של סיפורים, הכרחנו אותו להעביר לנו משחק. גיבשנו קבוצה ובמשך כמה חודשים הוא הריץ לנו כמה הרפתקאות (מו"ד ומוד"מ מהדורה ראשונה), עד שנמאס לו להריץ ושרביט ההנחיה עבר אליי.

אני לא זוכר הרבה פרטים מהמשחקים, אבל אני זוכר שעל פניו, ניהול המשחק שלו היה מעולה - הוא היה מבריק, מקורי, שנון, מחושב, זורם, ריאליסטי, לוגי, אמין מאוד ו...קטלני - במשך השבועות הראשונים, בכל מפגש מתו שניים שלושה שחקנים והיו צריכים להחליף דמויות. המצב היה כה קשה, עד כי תקופה ארוכה, חצי מכל מפגש הוקדש לבניית דמויות....זה נפסק רק כשהגענו למצב מגוחך, שבו כולם שיחקו חצי-אורקים לוחמים/כוהנים עם 18 בכוח ובחוסן....(ומי ששיחק במהדורה הראשונה של מוד"מ יבין על מה אני מדבר....)

היום אני מבין שמבלי לרצות או להתכוון, הוא לימד אותי את הלקח החשוב הראשון ואולי החשוב מכל שלמדתי בכל שנותיי כשה"ם ושחקן- המטרה המרכזית והעליונה במ"ת היא הנאה! מקוריות, איזון, זרימה, ריאליסטיות, היגיון משחקי וחוץ משחקי.... - הכל חשוב, אבל תמיד! תמיד! משני להנאה.

אז מי השה"מ המכונן שלכם?

יום נעים, פורה ויצירתי

בן קדם
    עלילות מסדר הדבש - המערכה הנוכחית שלי

כולן היו דמויותיי - כל הדמויות שיצרתי כשחקן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    השה"ם המכונן שלי הוא אני ואנוכי וזה אומר שלמדתי בדרך הקשה עשיתי הרבה טעויות...
    מי שהכיר לי את המשחק למד עם אח שלי אי שם בעבר הרחוק כשהייתי בכיתה ד' קצת שיחקתי איתו בהתחלה בתור שה"ם משנה ואחרי זה המשכתי לבד לא לפני שגנבתי לו את "המדריך לשה"ם" של המהדורה השלישית (כן כן זה לא שגיאת כתיב טוב האמת שהשאלתי אותו ממנו ולא החזרתי לו את הספר אף פעם) לאט לאט למדתי איך מנהלים משחק אמיתי וגורמים לו להיות עשיר ומהנה זה בעיקר נובע מהעובדה שלא הכרתי הרבה מנחים אחרים והייתי מנחה בודד וגלמוד :sad1:
    היום אני מנחה לא רע (לפחות ככה אני חושב)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    לא חושב שהיה לי שה"מ שכזה (אני מעדיף להגיד מנחה. שה"מ זה במו"ד בלבד, טכנית). רוב ההתרשמות שלי היתה ממשחקים חד פעמיים בכנסים, כשראיתי צורות משחק שונות שלא הכרתי בעבר. לאורך השנים זה הצטבר, ואני חושב שלמדתי את הלקח הבסיסי - הנאה מעל הכל, כמו שאתה אומר - פחות או יותר בעצמי.
    את רוב התודות אני חייב לחבורת הצנונית האגדית, חבורת מו"ד 3 הראשונה שלי, עם בן שלום, גיל ברגר ודני נשרי. הם ידעו איך לשחק כמו שצריך!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    לי אפשר להגיד שלא היה לי שה"מ כזה, המנחה הראשון שלי היה די מעפנה, מנצ'יקניות ללא גבולות וכל מפגש לא עשינו כלום חוץ מקרבות (ותאמינו לי שזה מבאס בקבוצה של 15 ילד), פרשתי אחרי חודשיים והתחלתי קבוצה משל עצמי, אפשר להגיד שהוא כן כונן אותי- ה וא הראה לי בול מה לא צריך לעשות

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.01.2007
    ננסק כמובן שאתה צודק, זו הייתה פליטת מקלדת - התכוונתי ל"מנחה"...

כנראה שהחברים שלי צודקים, לא שיחקתי שום דבר אחר מלבד מו"ד יותר מידי זמן, חייב להתרענן קצת בשיטות אחרות....:smiling:

מה שכן, מאוד מעניין שלאף אחד מהמגיבים לא היה מנחה מכונן, אז כנראה שטעיתי גם בהנחת היסוד......
    עלילות מסדר הדבש - המערכה הנוכחית שלי

כולן היו דמויותיי - כל הדמויות שיצרתי כשחקן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    מי שהראה לי את המשחק הוא לא אחר מאשר המנחה הראשון שלי (הראשון והיחיד בינתיים), שנה שעברה בטיול שהיה למועדון שלנו (קיבוצניקים שולטים) שמעתי אותו ואת חבר שלו מדברים על משחק מוזר בשם מבוכים ודרקונים שאלתי אותם "what the fuck are you talking about" ומאז אני משחק וחי באושר ועושר שאין לי כי אני קיבוצניק שולט!

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    שה"ם מכונן?
    אני!
    כשהתחלנו לשחק אף אחד לא רצה לקחת את תפקיד השה"ם אז אני התחלתי להנחות בלי שום ידע בכלל.
    מאז כבר חלפו הרבה כנסים וזרמו המון מים בקלשון אבל אני לא זוכר יותר מדי הזדמנויות שבהם אני ממש שיחקתי ליותר מכמה מפגשים.

-גדיל-
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    אף אחד לא רצה להיות המנחה?! ולא צריך להיות גאון כדי לראות שזה התפקיד הכי כיפי!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כיפי כיפי, אבל גם חתיכת אחראיות כבדה. במיוחד כשאתה מתחיל, ואין לך מושג מה לעשות - לא רק שאתה לא יודע איך אמורים להריץ הרפתקה או להנחות, השחקנים גם לא מבינים שיט בחוקים ומצפים ממך שתענה להם על כל השאלות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    אתה צודק אבל אם באמת לוקחים ברצינות את התפקיד אז קוראים את המדריך לשה"ם פעם או פעמיים, מראים לחבר'ה איך אמורה לעבור הרפתקה וזהו, חוץ מהחלק של לקרוא פעם פעמיים זה לא כזה ביג דיל

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    כיפי כיפי, אבל גם חתיכת אחראיות כבדה. במיוחד כשאתה מתחיל, ואין לך מושג מה לעשות - לא רק שאתה לא יודע איך אמורים להריץ הרפתקה או להנחות, השחקנים גם לא מבינים שיט בחוקים ומצפים ממך שתענה להם על כל השאלות
    מה שנכון נכון אבל לדעתי זה עדיין יותר כיף מלהיות שחקן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.01.2007
    עיר
    קדומים
    אין אפס, להיות שליט המבוך זה הכי כייף.
    אני אישית קראתי את הספרים שליט המבוך וספר שחקן מספר פעמים ועדין נראה לי שקודם אני צריך להיות שחקן בתחילה בכדי להיות שליט מבוך מכובד.
    זו הסיבה שאני נוטה בנתיים לשחק DOOM או DESCENT (משחקי הלוח...) שם קל יותר להיות שליט המבוך.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    אני אישית לא כ"כ בטוח שאתה צודק... ואולי אני משוחד כי התחלתי בתור מנחה ורק אחרי זה הייתי שחקן למרות שאני לא זוכר שחויה של "להיות שחקן" גרמה לי לשנות את צורת השה"מות שלי (רק הטעויות בתור מנחה...)
    שתף ב-Google+

אני שהם אצמאי ואני לא מוצה בשום מקום דפי דמות
    העם מישהו יחול לימצו לי דפי דמות להורדה אני יודה מאוד
    נ.ב שליחה על שגייות כתיב
    שתף ב-Google+

השהם הראשון שלי היה ילד מחונן מכיתתי שלימד אותנו לשחק משחק מגניב שנקרא (תאמינו, או לא- מרוצללים) זו השיטה הראשונה ששיחקתי (טוב, הייתי קורא קצת בספרים משיטת כישוף, וכך למדתי דבר ראשון על מ"ת אבל עןם מנחה שחקתי בפעם הראשונה מרוצללים)
    הוא היה ממש מתוחכם, והרבה מההרפתקאות שלי לוקחות קמת רעיונות שלו

האסטור(ואז הכרתי את המשחקים החיים והיתאהבתי)

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הרשמה