תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 36
    הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    קראתם שר הטבעות וחשבתם שחייבים לעשות שרת בארדה?
    או אולי רומח הדרקון, ואתם מתים לשרת בקריין?

חושבים שאפשרי להכניס מלחמת הכוכבים לNWN2?
    או אולי הארי פוטר?

רוצים ללכת רחוק למעמקי ההיסטוריה ולשחק במלחמות על ירושלים?
    או שברירת המחדל, ממלכות נשכחות, הכי פשוט והכי טוב?

מה אתם הייתם רוצים?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    שרת טוב בארדה יהיה אלוהי, אבל כמעט בלתי אפשרי לעשות. דורש יותר מידי שינויים במשחק, המון שחקנים פשוט לא יקבלו את זה.
    קרין? לא יודע, לא עולם מרגש במיוחד.
    בסופו של דבר אני חושב שעולמות שנוצרו מסביב למנוע המשחק ע"י מפתחים מקוריים עובדים הרבה יותר טוב מאשר כשמנסים להכריח את המנוע של המשחק לעבוד עם עולם שככל הנראה לא ממש מתואם איתו.
    Cold be hand and heart and bone,
    and cold be sleep under stone:
    never more to wake on stony bed,
    never, till the Sun fails and the Moon is dead.
    In the black wind the stars shall die,
    and still on gold here let them lie,
    till the dark lord lifts his hand
    over dead sea and withered land
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    מצד שני, עולמות חדשים שנוצרים על ידי מפתחים שיושבים עם הטולסט דורשים כתיבה של עולם שלם. מה שמצריך צוות מוכשר שיש לו זמן לעשות את זה.

אז נכון שכולם לוקחים עולמות ייחודיים כמו הלורה כמובן מאליו, אבל מסתבר שבפועל יצירת עולם זה לא כל כך פשוט.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    לא יודע, תמיד היה לי כישרון לכתיבת עולמות. כמו שכולם אני מניח יודעים, אני עובד כרגע על היסטוריה מפורטת למדי למודול החדש. אולי אפילו מפורטת יותר משל הלורה. בהחלט מטורפת יותר.
    בכל מקרה, לשחק בעולם שלא פרי הצוות יכול לגרום לבעיות נוקשות: אין אפשרות לקידום עלילה משמעותי במיוחד, במיוחד בעולמות שבהם יש שינוי רציני של העולם בסוף הספרים (שרה"ט ורומח לדוגמה). כן, אפשר לשתף אותם בדברים גדולים בהיסטוריה וכן אפשר לשנות דברים, אבל בסופו של דבר אתה מתחיל לאבד את הכיוון של העולם המקורי ונשאר עם חיקוי גרוע ביד.
    מצד שני, עם עולם שאתה כתבת... טוב, חכו תראו מה אני מכין לכם אצלינו.

עריכה:
    אני טיפש. יש עולם אחד שפשוט בנוי בצורה מושלמת בשביל שרת RP כבד - וורקראפט. ולפני שתגידו משהו, אני מתכחש לקיום של WOW, זה עלבון ועוול לעולם המדהים שהצוות הקודם יצר (כן, הם החליפו הרבה מהכותבי עלילה וכאלה בשביל WOW. לא יודע על זה רישמית, אבל בהחלט רואים את זה). אם מישהו באמת קרא את הספרי D&D של זה (אלה שיצאו לפני WOW לפחות. אני יודע שהספר בסיס המחודש לפי WOW זוועתי) יודע שזה עולם מדהים. אני מכיר אותו בעל פה כמעט. והסיום שלו הוא בעצם הגעה לחלק חדש בעולם ככה שהאפשרויות הן בלתי מוגבלות. אבל למרבה הצער אי אפשר להתחיל אפילו להמיר אותו לNWN בלי מעצבים גראפיים מפה ועד להודעה חדשה...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    Custom worlds. Yep, custom worlds.

Although, I'd realy like to see a computer game of "The Mutant Chronicles"
    AKA §, if you remember me.
    Summoned from the shadows beneath the stones,
    because where there is light, there is a shadow.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    עיר
    פרדסיה
    שר הטבעות נחמד
    רומח הדרקון לא נחמד
    הארי פוטר הומו, שרתים של הארי פוטר=הומו גם.
    מלחמת הכוכבים יכול ליהיות מגניב אבל זה לא נראה לי כלכך מתאים לנוור
    היסטורה=אני מאוד אוהב את האפשרות הזאת אבל מעט מאוד שרתים כאלה באמת מצליחים להרים את הראש אפילו טיפה לפני שמורידים להם אותו. שרת בימי הביניים או יימי רומא לדעתי יכול ליהיות מאוד כיף.

וכמובן שיש את עולם הFR שהוא מאוד נחמד ותמיד כיף לשחק בו (אם השרת בנוי כמו שצריך עם עלילה כמו שצריך, הרי לא כל מה ששייך לFR הוא אותו דבר).
    Dies irae, dies illa, solvet saeclum in favilla : teste David cum Sibylla. Quantus tremor est futurus, quando judex est venturus, cuncta stricte discussurus !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    חורדרה (חדרה)
    Well many examples given and i should agree with the last one, it would be great to have LOTR, Medieval or FR server, at any rate what ever you make take the time to make it as all that created with time and thought be great
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.01.2007
    לשחק בירושלים יכול להיות נחמד אם עושים את זה טוב
    אבל זה יהיה באנגלית ואז כבר לא שווה לשחק יהודי :O
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    ישראל ויהודה היו ממלכות כ"כ פיצפונות וחסרות משמעות בעולם שאתה לא תאמין. ממלכות אחרות התייחסו למה שהתנ"ך מתיחס אליו כמלחמות נגד העמים הסובבים כבקושי מריבה של ילידים.
    רוצה לשחק משהו מהתקופה? תהיה יווני, מצרי, פרסי, בבלי, אשורי, קלטי... רק לא יהודי... איך שמפארים משהו שהיה פשוט פתטי, זה עצוב...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    נכתב במקור על ידי Tulkas
    ישראל ויהודה היו ממלכות כ"כ פיצפונות וחסרות משמעות בעולם שאתה לא תאמין. ממלכות אחרות התייחסו למה שהתנ"ך מתיחס אליו כמלחמות נגד העמים הסובבים כבקושי מריבה של ילידים.
    רוצה לשחק משהו מהתקופה? תהיה יווני, מצרי, פרסי, בבלי, אשורי, קלטי... רק לא יהודי... איך שמפארים משהו שהיה פשוט פתטי, זה עצוב...

תלוי על מה אתה מדבר, היו פה מלחמות יפות מאוד של ישראל ויהודה נגד ממלכות אחרות....

אני לא אומר שישראל ויהודה היו אימפריות כמו יוון, אבל אל תקטין מההישגים שלהן.
    Far, far beyond the island
    We dwealt in shades of twilight
    Through dread and weary days
    Through grief and endless pain
    It lies unknown
    The land of mine

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    לאו דווקא מדובר במלחמות שישראל ניצחו בהן.

תחשבו על המצור על ירושלים... כל הפעמים שבאו הרומאים והיוונים.
    כיף

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    עיר
    Rehovot
    זה לא חשוב חשיבות או גודל המיקום או התקופה, אלא איך משחקים אותה. אפשר אפילו מריב בין איכרים לעשות עולם ומלואו בעזרת סיפור, בנייה ומשחק טוב... טוב, אולי לא מקרב איכרים, אבל אפילו מדבר מינורי יחסית מריב בין 2 משפחות אצולה, או אפילו פחות.
    זה היה יום קיץ סגרירי. המים טולטולו את הספינה, הים בוגדוני. שטני אני ויד ימיני קונדופוני, כשמלמעלה עף שקנאי ה-מקמק.
    http://youtube.com/artigo
    Tiesto in my heart and soul
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    נכתב במקור על ידי Bloody Angel
    תלוי על מה אתה מדבר, היו פה מלחמות יפות מאוד של ישראל ויהודה נגד ממלכות אחרות....

אני לא אומר שישראל ויהודה היו אימפריות כמו יוון, אבל אל תקטין מההישגים שלהן.
    תן לי מלחמה יפה אחת שהייתה פה. אחת.
    כמו שהשליח האשורי אמר פעם: אתנה לך אלפיים סוסים אם תתן לי רוכב בראשם.
    הממלכות האלה היו כ"כ קטנות שאפילו 2000 פרשים לא היו להם...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    נכתב במקור על ידי Tulkas
    תן לי מלחמה יפה אחת שהייתה פה. אחת.
    כמו שהשליח האשורי אמר פעם: אתנה לך אלפיים סוסים אם תתן לי רוכב בראשם.
    הממלכות האלה היו כ"כ קטנות שאפילו 2000 פרשים לא היו להם...
    בואנה הוא אמר את זה כי המצב היה עד כדי כך דפוק בישראל, הוא לעג להם.

מלחמות יפות? יש סיפור אבל אני לא זוכר עם איזה מלך זה היה אני חושב דוד, שמתארים את הפלישתים איך שהם עומדים בעמק והם מחסים את כולו כמו ים ושרואים אותם עד רחוק תיאור שממש אהבתי (כשעוד למדתי תנ"ך)

עוד אחד:
    יש מלחמה מתוארת עם הצבא הזה של ססרא, שמספרים כמה אלפי דברים יש לכל צבא, כמה מרכבות, כמה רכבים, כמה פרשים, כמה חיילים, וכו וכו וכו....
    Far, far beyond the island
    We dwealt in shades of twilight
    Through dread and weary days
    Through grief and endless pain
    It lies unknown
    The land of mine

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    עיר
    Rehovot
    עזוב יהודה וישראל, לך יותר מוקדם. כל תקופת שופטים מלאה בדברים שאפשר לנצל. אפילו תקופת שמואל עם פלשתים. אפשר אפילו לא לקחת משהו ספציפי, אלא את העולם בכללי. לוקחים את ישראל, בונים עולם כמו כל PW אחר עם אויבים מסביב. לוקחים את הגיאוגרפיה ואת המאפיינים של העולם, אבל יוצרים סיפורים ומלחמות חדשים. זה יכול להיות ממש שולט, במיוחד הקטע של הדת שיכול לצאת מאוד מעניין. אפשר לתת את החוקים עשרת הדברות, נביאים, שופטים. מלך. זה יהיה עולם ממש עשיר בדמויות וסיפורים.
    זה היה יום קיץ סגרירי. המים טולטולו את הספינה, הים בוגדוני. שטני אני ויד ימיני קונדופוני, כשמלמעלה עף שקנאי ה-מקמק.
    http://youtube.com/artigo
    Tiesto in my heart and soul
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    פחחח לא היו אלפים XD
    אעלק.

היו פה מלחמות יותר גדולות מהמצור על מינס טירית

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.12.2006
    עיר
    תל מונד
    נכון.
    הרי המצור כולה נמשך 7 דקות גג.

המצור שמדובר עליו בספר מלכים ובספר דברי הימים נמשך שנים, וכלל הטיית נהר כדי לספק מים.
    חחחחחחח

כולנו מושפעים.
    ,Ash nazg durbatuluk
    ,ash nazg gimbatul
    ,ash nazg thrakatuluk
    .agh burzum-ishi krimpatul
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    ישראל > גונדור

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.12.2006
    עיר
    תל מונד
    ח

אני הייתי רוצה לשחק בתוך הבועה הפרטית שלי (A)
    ,Ash nazg durbatuluk
    ,ash nazg gimbatul
    ,ash nazg thrakatuluk
    .agh burzum-ishi krimpatul
    שתף ב-Google+

אני לא חושב שהעולם משנה כ"כ. כלומר ברור שיש חשיבות לעולם שהוא מפורט מספיק בשביל שיהיה אפשר לדבר על האלים או לספר שהגעת מהארץ הרחוקה של X ולספר איזה סיפור או שניים שקשורים לשם, אבל מעבר לזה, העיקר זה הבנייה של השרת, ובעצם כל שאר המרכיבים מעבר ל"עולם הכתוב", מה עושים איתו.
    מהבנייה של האיזורים, דרך העלילה שמוצגת לשחקנים (וגם איך היא מועברת) וגם הסוג של השחקנים עצמם, אם אלו שחקנים שמשחקים בסגנון שדומה לשלך או שחקנים שאוהבים סגנונות אחרים.
    כל אלו לדעתי מרכיבים את השרת הטוב.
    אם אתם בכל זאת רוצים שאני אבחר עולם, אני אישית הולך עם FR, פעם ידעתי המון על FR, ועכשיו אני עדיין זוכר חלק, ואם אתה בתור שחקן יודע המון על העולם, אתה יכול לעשות את הדמות שלך הרבה יותר מגוונת והרבה יותר "חיה" מאשר אם אתה בקושי מכיר אותו.
    לגבי הבעייה של "אי אפשר לשנות יותר מדי בעולם" אז אם נסתכל על עולם של Campaign Setting מוכן, כמו FR, אז זה כבר סיפור אחר, כי שם אמנם יש עלילה בעבר כתובה, אבל יש "שנה נוכחית" בעולם, ואפשר לשחק בה.
    מלבד זאת , אף אחד לא אמר שחייבים לעשות עלילה גרנדיוזית, כמו מלחמה כלל עולמית. גם דבר בסדר גודל מקומי זה בסדר.
    גם כנופיית גנבים שמשתלטת על הדרכים או איזה רשע שמנסה להפיל את המשטר (שוב, המקומי) זה עלילה שיכולה להיות מאוד סוחפת, לא חייבים לעשות משהו שיחרט בספרי ההיסטוריה וישמיד לחלוטין את מה שהיה ידוע לפני זה על העולם.

זו דעתי בתור שחקן, בתור בנאי, לדעתי לבנות עולם מ0 זה יותר קל ,כי אם יש עלילה מתוכננת, אפשר להתאים את העולם אליה, מאשר את העלילה לעולם, מלבד זאת, גם לקרוא כמויות אדירות של מידע ולנסות להבין מה היה החזון של מי שכתב את העולם, ולהגשים את זה למודול זה מאוד קשה, גם מאוד קשה להמנע מסתירות לעולם המקורי, במיוחד אם מדברים על עולם מפורט כמו FR לדוגמא, שאפשר למצוא תיאורים של ערים שמתארים הכל משם ראש העיר וחברי המועצה הנוכחיים, עד לשמות בנוסף לתיאור ודירוג של כל הפונדקים ועוד חלק משאר בתי העסק בעיר ועד הסד"כ של משמר העיר, אז צריך לעבור על טקסטים ארוכים מאוד (שלפעמים גם לא מעניינים מי יודע מה) רק כדי להתאים את המודול לעולם הכתוב.
    זו דעתי ^_^
    שתף ב-Google+

הרשמה