תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 2 מ 2
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  12.12.2006
  עיר
  תל מונד
  הודעות
  432
  שלום לכולם!
  אני מעריך שבמהלך החודשים הקרובים נראה הרבה שרתים צצים להם בקצב גבוה.
  דיון שרת בא כדי לחשוף את השרת בפני הקהילה, לתת את כל המידע שצריך, ולדון IC ו-OOC בענייני השרת לאחר שהתחלם לשחק בו.

  המידע ההכרחי על כל שרת:
  • שם (כמובן): Bastions of war
  • סוג (RP, אקשן, ארינה...): ארינה PVP
  • אתר רשמי: http://www.bastionsofwar.com/nwn2
  • קבצים דרושים: קובץ PWC (להורדה מהאתר הרשמי).
  • תיאור קצר על השרת (יותר קריטי בשרתי RP):
  מי לא צריך מדי פעם את ההתרגשות הכרוכה בקרב מאתגר מול שחקן אחר ברמה טובה ולא מול 5 דמויות ממוחשבות, חלשות, עם AI של אפונה?
  מי לא זוכר את BoW הראשון, שרת הארינה המתוחכם ביותר שאי פעם יצא?!

  BoW חוזר במשחק השני, ומבטיח להיות טוב לא פחות! העיקרון הוא פשוט - בהתחברות הראשונה אתה בוחר האם הדמות שלך תהיה "טובה" או "רעה", לבחירה שלך אין שום משמעות מלבד הקבוצה אליה תשתייך. שם המשחק כאן הוא עבודת צוות: אפשר לומר שהשרת הוא לא PVP כמו שהוא Team vs Team.


  מידע שכדאי לדעת:
  • רמת RP: לא רלוונטי
  • רמת XP (כמה PG, בקיצור): גבוהה מאד. לשרת מערכת תגמול מיוחדת (ראה בהמשך).
  • מוות: אין עונשין, חוזרים לבסיס (ראה בהמשך).
  • סוג כספת: שרת (server) - אפשר לשחק רק עם דמויות שיצרת על השרת הזה. כספת מקומית (local) משמעותה שאפשר לשחק עם כל דמות ששמורה לך במחשב.
  אם מדובר בשרת RP, תבוא כאן הצגה של העולם בו משחקים, הגילדות וכו'...
  בשרת ארינה כדאי לכתוב פרטים על המשחקיות.

  המשחק ב-BoW מתנהל בצורה הבאה:
  מהאיזור ההתחלתי (שבו בוחרים בין היתר בין "טוב" ל"רע") משתגרים לבסיס - איזור בו יש פורטלים לארינה (4 פורטלים שמשגרים ל-4 נקודות שונות בארינה), ומוכר. מערכת החפצים הייחודית של השרת מאפשרת התאמה אישית מלאה: קונים חפצים בסיסיים (נשק, שריון, גלימה וכו'), ולאחר מכן משלמים למוכר כדי שיוסיף תכונות קסומות לחפצים (עד +4 לכל ability, עד +3 ל-AC וכו' - מדובר על בונוסים לכל חפץ, לא לכולם ביחד!)
  לאחר שמצטיידים ו"מתמרקים" (מטילים את ה-buff-ים שלכם...), נכנסים לארינה!
  יש כמה איזורי ארינה, שבכולם מספר מסויים של Capture Points (או בקיצור - CP). מדובר פשוט בדגלים שצריך לכבוש ולהפוך אותם לדגל של הקבוצה שלך (אדום לרעים וכחול לטובים). אם אתה נלחם קרוב ל-CP שנתפס ע"י הקבוצה שלך אתה מקבל בונוסים (+1 AC ועוד כל מני דברים).
  בארינה נלחמים עד שנגמר הסיבוב (כל סיבוב אורך כ-20 דקות), ואז השרת מחליט איזו קבוצה ניצחה (לא רק על פי ה-CP שבידי הקבוצה!!). שוב, יש כאן אלגוריתמים מאד מתוחכמים והרבה מאד גורמים נכנסים לשקלול. הסיבוב הבא מתחיל מיד עם תום הסיבוב הקודם, והפעם נלחמים בארינה אחרת...

  מערכות ה-XP, ה-PR והניקוד:
  אני מקדיש חלק שלם למערכות, כי מדובר במהות של השרת, ומה שמייחד אותו לעומת שרתי ארינה אחרים בהם מתחילים רמה 20 וסתם נלחמים 1 על 1.
  על המערכות תלויות אחת בשנייה, אבל אתחיל מהפשוטה למסובכת (לדעתי):
  • מערכת ה-power rating (ה-PR): השרת מדרג כל דמות (וגם כל קבוצה) ע"פ רמת הכוח שלה. ככל שה-PR שלך יותר גבוה, תקבל פחות XP (וכסף), ולהיפך. ה-PR נקבע בעיקר ע"פ רמת הדמות (מן הסתם).
  • מערכת הניקוד: מתייחסת לביצועים של הדמות במהלך הסיבוב - על כל הריגה אתה (והקבוצה) מקבלים ניקוד. ככל שתהרוג שחקנים ברמה יותר גבוהה, תקבל יותר ניקוד. הניקוד הוא המשפיע העיקרי על קביעת הקבוצה המנצחת!
  • מערכת ה-XP: מתחילים ברמה 8 (או פחות לגזעים מסויימים...)
   נתחיל בכך שעל כל נקודת נסיון שאתם מקבלים, תקבלו גם כמות זהה של כסף, כדי שתוכלו לשפר את החפצים שלכם! בעיקרון, על כל הריגה אתם מקבלים כמות מסויימת של XP (וכסף), שמושפעת מה-PR שלך ושל מי שהרגת, ומהניקוד של שניכם (בעיקרון, ככל שיש לך יותר סיכוי לנצח תקבל פחות XP ולהיפך).
   חברי הקבוצה שלכם יקבלו 40%-60% מהכמות הזאת, תלוי במיקום שלהם (ככל שהם יותר קרובים הם יקבלו יותר, כי כנראה שהם עזרו בקרב). בעיקרון, על כל הריגה של הקבוצה כל חברי הקבוצה מתוגמלים, גם אם הם לא נמצאים בארינה!
  הערות חשובות:
  • הבחירה בין טוב לרע היא שרירותית לחלוטין, וקובעת את הקבוצה אליה תשתייך הדמות (לא ניתן להחליף קבוצות). הבחירה כן תשנה את הנטייה של הדמות, אבל הוסרו כל מגבלות הנטייה של הקלאסים!!! - כלומר אפשר להיות פלאדין רע, ואפשר להיות PM טוב! שימו לב - הוסרו המגבלות גם בציר החוק-כאוס (אפשר לשחק נזיר-ברברי, לדוגמה).
  • כמה מושגים:
   Leeching - שהייה מתמשכת בבסיס ללא כניסה לארינה כדי לקבל XP קבוצתי. זה אסור, ויש סקריפטים שמונעים זאת.
   Effy killing - הריגת דמות שהיא effortless בשבילכם. אין איסור על כך, אבל אתם תקבלו מעט מאד נקודות ו-XP, אם בכלל. לטובתכם ולטובת הקבוצה - תנו לחברי קבוצה חלשים יותר להרוג דמויות שהם "effy" בשבילכם. תחשבו על זה כך: אתם לא רוצים שכשאתם רמה 10 יבוא שחקן עם דמות רמה 18 ויכסח לכם ת'צורה רק כי אתם לא יכולים לגעת בו. חוצמזה, לא כדאי לבזבז קסמים על מישהו שלא יכול לגעת בכם :p
  • מומלץ להעזר בדיון הבניות כדי לבנות דמות שלא תמות כל חצי דקה!
  • השרת בשלבי BETA, וכל הדמויות תמחקנה ברגע שהוא יסתיים.
  ,Ash nazg durbatuluk
  ,ash nazg gimbatul
  ,ash nazg thrakatuluk
  .agh burzum-ishi krimpatul
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  15.10.2006
  הודעות
  11,581
  :p עבודה טובה.

  אני אישית מחכה שייצא משהו נורמלי מBOW לפני שאני נכנס לזה, פעם אחרונה שהייתי שם היה אדמה ו3 דבש"ים.

  שתף ב-Google+

הרשמה