תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  13.10.2006
  עיר
  המבוך של זאנדור
  הודעות
  1,644
  Order of the Stick Adventure Game: The Dungeon of Dorukan, בשמו המלא, הוא משחק מז'אנר ההרפתקה (כדוגמת טליסמן המוכר לכולם) המבוסס על הווב-קומיקס הפופולרי והמצויין Order of the Stick, פארודיה על המהדורה החדשה של מבוכים ודרקונים.
  המשחק עצמו אינו פארודי, ואינו מתייחס באופן ישיר למבוכים ודרקונים, אבל הוא הומוריסטי למדי, ומלא בבדיחות קטנות וגדולות עבור מי שמכיר את הקומיקס. גם ללא היכרות עם הקומיקס המשחק מומלץ, מאחר והוא עשוי היטב, מלא פעילות וכיפי.


  רקע: משחקים מז'אנר ההרפתקה מתאפיינים בכך שכל שחקן בוחר לעצמו דמות בעל יכולות מסוימות, ואז מסתובב באזור פתוח למדי במרדף אחר אוצרות, הבסת מפלצות, ועליה בדרגות. טליסמן, הדוגמא המוכרת ביותר, הוא דווקא אחד המשחקים הנחותים מהז'אנר, אך מאחר והוא אחד היחידים שתורגם לעברית, זכה בארץ לפופולריות רבה. (תורגם גם "מסע הגיבורים", HeroQuest, בתחילת שנות התשעים).
  משחק ההרפתקה של OOTS הוא משחק שעשוי היטב, מה שעשוי להפתיע את מי שחושב שהוא "בסך הכל מבוסס על וובקומיקס". למעשה, ריק בורליו, יוצר הקומיקס, הוא ראשית כל מפתח משחקים, שעשה את הקומיקס רק כפרויקט צדדי בתחילה. לכן, אין זה פלא שמדובר במשחק מושקע ועמוס.

  מספר שחקנים: 2 עד 6. כמות השחקנים משפיעה מאוד על אורך המשחק.
  זמן משחק: מינימום שעתיים וחצי, ויכול אפילו להגיע למעל שש שעות (!) בשישה שחקנים. (לפחות לפי החוקים הרגילים - אצלנו יצרו חוק בית שמטרתו לקצר את האורך המוגזם, כדי לאפשר בכל זאת לכל השישה לשחק).
  מתאים לגילאים: 12 ומעלה רשמית, אך מאחר והוא באנגלית והחוברת כבדה, הייתי אומר 16 ומעלה.

  הרעיון הבסיסי והמטרה

  השחקנים מגלמים את ששת חברי ה-Order of the Stick, קבוצת הרפתקנים אמיצה שמטרתה לרדת לקומה התחתית ביותר במבוך של דורוקאן, להביס את הליץ' הנורא זייקון, ולהימלט לפני שהמבוך מתמוטט עליהם. הראשון שיוצא החוצה עם הכי הרבה אוצרות, הוא המנצח.

  לכל דמות יש ערימת "שטיקים" משלה - למעשה יכולות שהיא יכולה לרכוש במהלך המשחק. ככל שהיא הורגת יותר יצורים כך היא זוכה ביותר שטיקים, שמאפשרים לה לבצע מהלכים שונים ומשונים בתוך ומחוץ לקרב. ישנם שטיקים רבים לכל דמות, כך שאפשר לעצב אותן מחדש כל משחק, ועם זאת כל ערימה שונה מספיק מרעותה כדי לתת אופי של ממש לכל דמות. לדוגמא, Elan הטרובדור מתמחה בלהשיג עזרה מחבריו לקבוצה, בעוד שהיילי הגנבת מצוינת בירי מטווח רחוק והשגת אוצרות, ובלקאר הסייר הרצחני מצטיין בלפגוע בחבריו לקבוצה ולגנוב מהם אוצרות.

  המבוך נבנה ככל שמתקדמים במשחק. בכל תור יכול השחקן לנוע לחדר קיים או לשלוף חדר חדש מערימת החדרים (הענקית! יש המון חדרים!) ולהניח אותו לצד חדר קיים. כל שורת חדרים היא קומה במבוך, וניתן גם לחפש מדרגות המובילים לקומה הבאה - אלא שממש כמו במבוכים ודרקונים, כל קומה מכילה מפלצות רבות יותר ומסוכנות יותר מהקומה הקודמת. הקומה הנמוכה ביותר (נקבעת לפי מספר השחקנים) היא המאורה של זייקון. בשבילה משתמשים בקלפים מיוחדים, והיא כמובן המסוכנת ביותר.


  רוב המשחק סובב את הקרבות, שהם מהירים ומערבים את כל השחקנים. כאשר שחקן א' נכנס לחדר חדש, השחקן הבא אחריו מניח מידו קלף מפלצת, שבה חייב א' להילחם. בקומות נמוכות יותר גם השחקנים האחרים שמים מפלצות מידם, כך שנוצרת חבורת אויבים מסוכנת למדי. לרוב המפלצות יש יכולות מיוחדות, שחלקן פועלות היטב אחת עם השנייה - מה שאפשר לנצל לרעת שחקן א' המסכן. היזהרו מכנופיית עוגים המלווה בעוג מנהיג!
  מעבר לכך יכול א' האומלל להיעזר בחבריו לקבוצה, על ידי כך שישחד אותם עם אוצרות - רוב האוצרות מתאימים רק לדמות ספציפית, כך שבכל מקרה אין ל-א' מה לעשות עם אוצר שמתאים רק לדמות ג'. עדיף לו לשחד את ג' ולקבל בתמורה תוספת לכוח ההתקפה שלו. הקרב מנוהל עם קוביה (ק12... מי היה מאמין), ולאחריו בחורנו האמיץ זוכה באוצרות רבים או סופג נקודת נזק.

  אפשרויות הרחבה
  המשחק מאוד רחב היקף כבר ככה - ישנם עשרות על גבי עשרות חדרים, המוני שטיקים, מי-יודע-כמה מפלצות, וכן הלאה. בקיצור, תהיו מסודרים להרבה מאוד זמן גם בלי הרחבות או שינויים מעבר לחוקים הרגילים.
  כמו כן, השם של המשחק רומז לכך שמדובר בסדרה, כך שעשוי לצאת משחק נוסף מתישהו בעתיד.

  תמה
  המשחק עשיר מאוד באופי. כולו מצוייר בסגנון אנשי המקלות החמוד של הקומיקס, וכל קלף מצויר בנפרד - אפילו אם זהו קלף שזהה לקלף אחר בתוכנו! מאוד אהבתי את זה. יש המון בדיחות קטנות בציורים, כולל במקומות שלא ציפית לראות במשחק, וההומור המודע לעצמו המפורסם של הקומיקס עובד כאן היטב.

  ערכי הפקה
  המשחק מגיע בקופסה גדולה ונוחה, והוא מלא במטעמים מכל טוב. הקלפים מגיעים בשלל גדלים, כל סוג קלף במידה נוחה במיוחד (אוצרות קטנים, כדי שלא יתפסו מקום; חדרים גדולים, כדי שיהיה מקום לשים עליהם קלפי מפלצות; וכו'). קצת קשה לערבב כל כך הרבה קלפים, אבל חוץ מזה הכל עשוי היטב ומאויר נהדר.
  חשוב לציין תוספת משמעותית ומעולה: בקופסת המשחק מצורף קומיקס באורך 8 עמודים שבו הדמויות עצמן מסבירות את החוקים הבסיסיים, באופן ברור וממש משעשע. זה ממש מצא חן בעיני! זהו גם שירות חשוב, בגלל שחוברת ההוראות עצמה משתדלת להיות כמה שיותר יבשה וטכנית, מתוך המחשבה (הנכונה) שכשאתה רוצה לדעת איך עובד חוק X, אין סיבה שתקרא שלוש פסקאות שמלאות בתוכן לא משמעותי. היא נוחה לשימוש, עבה למדי (יש לא מעט חוקים, והחוברת משתדלת לפרט כמה שרק אפשר). ובכל זאת יש בה לא מעט בדיחות, אבל בצדדים של הטקסט ולא בתוכו.


  לסיכום, משחק ההרפתקה של OOTS הוא לטעמי אחד ממשחקי ההרפתקה הטובים ביותר שראיתי, ואני חובב גדול של משחקים מהסוג.
  יאמר לזכותו מאוד שכולם משתתפים כל הזמן, כל תור אורך בערך דקה או שתיים (כך שהתור שלך תמיד מגיע מהר), ובכל זאת זהו משחק ארוך ומושקע. ההומור נפלא, ועושה אווירה קלה ומהנה. התלונה היחידה היא האורך המוגזם לעיתים, אך עם שיפוץ מהיר ממציאים חוק בית שעוקף את הבעיה ומאפשר לסיים משחק של יותר משלושה שחקנים גם בשעתיים וקצת. ניתן למצוא שיפוצים שכאלו בפורום הרשמי ובפורומים באתר Boardgamegeek, בקישורים למטה.

  קישורים:
  עמוד המשחק הרשמי בחברת Ape Games, המוציאה לאור ביחד עם ריק בולריו.
  פורום המשחק הרשמי באתר Giant in the Playground.
  עמוד המשחק באתר Boardgamegeek.
  הקומיקס של Order of the Stick
  לא ניתן להשיג את המשחק בארץ, אך ניתן לרכוש אותו מחו"ל בקישור הזה.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  מזתומרת אין בארץ,כ"כ,לטיפולכם,הוא בדיוק מה שאני מחפש כדי שיהיו לי מספיק פריטים בעגלה כדי להזמין...  נכתב במקור על ידי נחל
  ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
  או איך שלא קוראים לזה
  הזה עם הטוטם

  אני:
  ג'אנגל ספיד?
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  עיר
  קדרון
  הודעות
  937
  נשמע די דומה למנצ'קין רק שהוא מבוסס על הקומיקס המצויין הזה
  מה זאת אומרת אין להשיג בארץ? כוכבי כסף- לטיפולכם

  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  07.12.2006
  עיר
  גבעתיים
  הודעות
  698
  אנחנו מטפלים. אבל זה יכול לקחת גם הרבה זמן...
  כוכבי כסף הוצאה לאור
  www.silverstars.co.il
  המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
  המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  המשחק מגיעה עם ק12?
  אפשר לשחק אותו בשניים?
  בכלל,מה תחום כמות השחקנים?  נכתב במקור על ידי נחל
  ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
  או איך שלא קוראים לזה
  הזה עם הטוטם

  אני:
  ג'אנגל ספיד?
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  עיר
  קדרון
  הודעות
  937
  . נרא לי שכן
  2-3. הווא אמר שזה משחק ל2 עד 6 שחקנים

  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  13.10.2006
  עיר
  המבוך של זאנדור
  הודעות
  1,644
  המשחק מגיע עם שתי ק12, אחת אדומה ואחת כחולה (להתקפה ולהגנה). אפשר לשחק אותו בשתיים, והוא מתאים עד שישה. רשמתי את זה בביקורת.

  עידן, המשחק מזכיר את מאנצ'קין ברעיון בלבד, הביצוע שונה למדי. זה בערך כמו שטליסמן מזכיר את מאנצ'קין, בגלל שבשניהם אוספים אוצרות ומתחזקים...
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  15.10.2006
  הודעות
  11,581
  נראה כל כך נחמד ^^

  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  25.12.2006
  הודעות
  2
  יש מקום שאפשר להזמין?
  שתף ב-Google+

הרשמה