תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 25
    הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    כמו שבוודאי שמתם לב, בשבוע האחרון אני משתמש אך ורק ב-ASP כדי שאוכל להביא לכם את המדריך האיכותי הזה.
    בואו נתחיל!

מהו ה ASP? ה-ASP הוא רובה צלפים חצי אוטומטי (מה שכבר אמור להעלות חיוך על פני כל אחד שיודע מה הנזק שרובה צלפים אמיתי עושה, וכמה מפחיד זה לחטוף שלושה כדורים מדבר כזה D: )
    בעל מחסנית שמספיקה לארבע יריות, ותחמושת ל-4 מחסניות (חישוב מהיר = 16 יריות סה"כ, ולא לדאוג תאמינו לי שזה מספיק כשהורגים אדם אחד בכל יריה).
    תמונות: במסך בחירה, במשחק, על הקרקע.

אחד המאפיינים החשובים של ה- ASP הוא כביכול הכוונת שלו אבל בצורה מפתיעה אני מצאתי אותה בעלת תועלת במקרים מסויימים מאוד בלבד, וגם אז העדפתי למצוא תחלופות ולא להשתמש בה כי היא מגבילה את שדה הראיה שלך בצורה קיצונית, ואפילו (בצורה אירונית לחלוטין) מקשה על השחקן לכוון כי היא זזה בתנועה לא רצונית.
    המאפיינים החשובים באמת של הרובה לדעתי הם העובדה שכל כדור שלו עושה נזק משמעותי וחודר שריון והעובדה שהוא יורה שלושה כדורים רצופים כאלה. יריה מ ASP לחזה הורגת אדם ללא שריון, מורידה אדם עם 35 שריון ל 24 נק' חיים ומורידה אדם עם שריון מלא ל 44 שריון ו 44 חיים. מה כל זה אומר? שהנזק מה ASP מתחלק שווה בשווה בין השריון לנק' החיים אם לא מחשיבים הדשוטס.
    יש אנשים שיחשבו שיריה של שלושה כדורים זה בזבוז משווע של תחמושת, אך אני מאמין שהם טועים בגדול. מתי זה יעיל? כשיורים ביריב ממרחק, כדאי לירות קצת לפניו (אני אגיע לשיטות כיוון בהמשך) כך שהוא והכדור ייפגשו באותה נקודה וכאן נכנסים שלושת הכדורים. שחקן מנוסה יכול לפרוס מעט את היריה שלו ובכך להגדיל את הסיכוי שהוא ייפגע במטרה המקפצת במקרה שהכיוון המקורי שלו לא נכון.

אז, חסרונות מול יתרונות:
    נזק גבוה מול מעט תחמושת, דיוק מירבי מול קצב אש איטי וטווח נזק מקסימלי עצום מול ירידה עצומה במהירות התזוזה.
    כיצד אפשר להתגבר על החסרונות ולחזק את היתרונות?
    - דבר ראשון והחשוב ביותר: שחקו בחוכמה! אי אפשר להסתער על עמדה בקפיצות (וריקודים D: ) כמו עם נשקים אחרים אלא צריך לבדוק מאיפה, אם בכלל, שאר חבריך תוקפים ולנצל את הטווח והדיוק שלך להוריד את שחקני האויב בשיטתיות מהצד השני.
    - פתחו לעצמכם הרגל לקרוא את המפה ולשים לב מתי חבריכם מתים ואיפה.
    - כשאתם יודעים שאתם ואויב מתקדמים אחד אל השני, נצלו את יתרון ההפתעה אבל אל תקמפרו! המשיכו לנוע ואם אתם עדיין לא רגילים לכוונת של ה ASP נועו בזחילה כדי לשמור על דיוק מירבי.
    - אל תספימו את מקש היריה! ה ASP הוא לא אקדח ומהירות הלחיצה לא קובעת את מהירות היריות אז תירו בחוכמה, כשאתם בטוחים שתפגעו. עדיף לאבד שניה ולהרוג את היריב מאשר לירות לכל הכיוונים בזמן שהוא זז הצידה והורג אותך.
    - פתחו הרגל לעשות holster (מקש H) על מנת להתקדם במקומות צרים או פתוחים. למרות שזה מסוכן קשה להסתדר עם קצב ההליכה עם ASP ואם לא תעשו זאת לא תגיעו ליעדכם בזמן לעולם.
    - למרות שזה יגרום לכם להרגיש כמו מטרות נייחות, הימנעו מקפיצות על-מנת להתחמק מאויבים אלא אם כן אתם מנסים לברוח. בזמן קפיצה כמעט בלתי-אפשרי לפגוע עם כל שלושת היריות.
    - לעולם, אבל לעולם אל תשתמשו בכוונת, לפחות עד שתרגישו שאתם שולטים בנשק מספיק. אתם תגלו שהרבה יותר קל לצלוף במטרה נעה ללא הכוונת (וכמעט תמיד המטרות ב FEAR נעות) ובדר"כ גם במטרה נייחת.
    - למדו לירות לפני היריב, ולא לרדוף אחריו עם הכוונת כמו טיפשים. זכרו שאתם מניעים את היד מהר יותר משהוא רץ לאורך שדה הראיה שלכם. אין יותר כיף מלירות קצת לפני נינג'ה שהרג את חבריך בצד השני של הגגות ב- evac ולצפות בו בהנאה בעוד הוא נוגח בכדורים שלך ומת P:
    - למדו לחכות לאויבים (לא לקמפר!). כמו שהזכרתי קודם, ה ASP מעלה את היתרון שהפתעה נותנת לך בהרבה, כי כל מה שאתה צריך זה שניה של בלבול וחוסר תזוזה וצרור מדויק לחזה.
    - כוונו לחזה: הכדור השני והכדור השלישי בצרור פוגעים מעט גבוה יותר מהראשון ולכן יריות לחזה מסתיימות בהרבה יותר הדשוטס מאשר יריות לראש.
    - למדו לזהות מתי המטרה מתה: לקח הרבה זמן ללמוד את זה, כי מוות מ ASP לא מעיף את המטרה לרצפה באלימות כמו ה G2A2 או ממסמר אותה לקיר כמו פנטרייטור. הוא אפילו לא מוציא נהרות של דם כמו האקדחים. הגופה נופלת ללא רוח חיים, והרבה פעמים תספיקו לרוקן עוד צרור לפני שתבינו שהמטרה מתה (לוקח מספיק זמן לשורת ההריגה להופיע למעלה).
    - השתמשו ברימונים כדי להרוג קבוצות אויבים קרובות. קשה מאוד להתמודד עם יותר משני אויבים מטווח אפס ורימון משאיר אותך עם אויב אחד פחות (לפחות) להתמודד איתו.

לסיום, אני בהחלט מאמין שה ASP יכול להשתוות לשאר הנשקים מבחינת יעילות וכושר משחק בכל מפה שהיא (AKA carbonizer). אני לא מחשיב את עצמי למומחה בשימוש ב ASP וייתכן בהחלט שמדריך זה לוקה בחסר, אבל אני אשמח לקבל ביקורת, תוספות ובקשות.

תהנו, צלפים קטנים שלי D:

this is HEALTHY cough blood
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    מגניב, חיכיתי למדריך שילמד על הנשק השני שלא משתמש בטקטיקת הריסוס.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    14.12.2006
    אחלה מדריך, אפילו שאף פעם לא אהבתי את ה ASP יש מצב שתראו אותי משתמש בו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.12.2006
    אחח...ASP
    מיועד למרחקים, אבל עדיף כבר HV10mm (בגלל הזום המעצבן)
    טוב במיוחד בטווח בינוני כשהאויב יכול למלא את כל הזום.
    טוב לטווח קרוב גם (רק תשאלו את Punisher שחטף באשים נונסטופ xD)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.12.2006
    מדריך נחמד.

אבל זה פשוט לא יעזור :<
    אנשים לומדים לשחק לבד ומפתחים AIM לבד,שום מדריך לא יעזור לנוב(wich will all ways stay noob)
    זה מדריך טוב שמסביר על הנשק עצמו אבל אתה לא יכול להגיד לאחרים איך לשחק אם ASP(כגון לא ליקפוץ)

ורק למיקרה שלא ידעתם ASP זה הנשק הכי טוב במשחק למי שיודעה איך להשתמש בו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    אמממ... לא בדיוק.
    אמנם אי אפשר ללמד אנשים לשחק בעזרת מדריך וזה נכון שכל שחקן צריך ללמוד את הנשק לפני שהוא מפתח לעצמו סגנון משחק, אבל במדריך הזה (וגם באחרים) יש עצות שימושיות למי שמשתמש בנשק. הרעיון הוא קודם כל ללמוד לשלוט בנשק (לראות איך הוא יורה, באיזו מהירות רצים איתו ועוד כהנה וכהנה דברים שכתובים במדריך, לפני העצות) ורק אז, כשהשחקן יודע איך לכוון, לנסות וליישם את העצות שכתובות במדריך.
    עד עכשיו, כל המדריכים שנכתבו נכתבו ע"י אנשים שמיומנים בנשק ופיתחו סגנון משחק יעיל בשימוש עם הנשק, בין אם הם משתמשים בנשק הזה כל הזמן והחליטו לכתוב עליו מדריך ובין אם הם החליטו להשתמש בנשק לצורך כתיבת המדריך.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    ברור שאני לא מצפה שאנשים ישחקו בדיוק כמוני, אבל מה שכן- הם יקראו את המדריך ויחשבו "וואלה, שווה לנסות את ה- ASP הזה קצת" ואז ינסו בשטח את העצות שלי ויפתחו סגנון משחק משל עצמם לנשק, כי הם יראו אלו עצות הם רוצים לשנות, מה צריך להוסיף וכו'.

עוד משהו- אני לא מאמין שיש דבר כזה "הנשק הכי טוב במשחק" כי למרות הרושם הראשוני הנשקים יחסית מאוזנים, ותמיד יש מצבים שבהם היית מעדיף שהיה לך נשק אחר ביד.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.12.2006
    נכתב במקור על ידי ShmilS
    אמממ... לא בדיוק.
    אמנם אי אפשר ללמד אנשים לשחק בעזרת מדריך וזה נכון שכל שחקן צריך ללמוד את הנשק לפני שהוא מפתח לעצמו סגנון משחק, אבל במדריך הזה (וגם באחרים) יש עצות שימושיות למי שמשתמש בנשק. הרעיון הוא קודם כל ללמוד לשלוט בנשק (לראות איך הוא יורה, באיזו מהירות רצים איתו ועוד כהנה וכהנה דברים שכתובים במדריך, לפני העצות) ורק אז, כשהשחקן יודע איך לכוון, לנסות וליישם את העצות שכתובות במדריך.
    עד עכשיו, כל המדריכים שנכתבו נכתבו ע"י אנשים שמיומנים בנשק ופיתחו סגנון משחק יעיל בשימוש עם הנשק, בין אם הם משתמשים בנשק הזה כל הזמן והחליטו לכתוב עליו מדריך ובין אם הם החליטו להשתמש בנשק לצורך כתיבת המדריך.
    אבל ASP Tepik כושל :<
    בלי להעליב :X

BTW
    ASP זה הנשק הכי טוב :|
    אבל זה תלוי אך ורק בשחקן שמשחק בנשק :|
    1 shot 1 kill
    והנשקים בכלל לא מאוזנים ,כולם יודעים שA2 וASP לוקחים את כולם.
    ומי שוחושב אחרת אני מאחל לו חיים ארוכים בשרתי FEAR.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    הוא יותר טוב ממני ומכל איש אחר שמנסה את ה-ASP בפעם הראשונה. לי זה מספיק.
    אם יש לך רעיונות ועצות שספיר לא חשב עליהם אתה מוזמן להוסיף, לתקן ולהעיר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קדימה צורן
    נכתב במקור על ידי visH
    אבל ASP Tepik כושל :<
    בלי להעליב :X

BTW
    ASP זה הנשק הכי טוב :|
    אבל זה תלוי אך ורק בשחקן שמשחק בנשק :|
    1 shot 1 kill
    והנשקים בכלל לא מאוזנים ,כולם יודעים שA2 וASP לוקחים את כולם.
    ומי שוחושב אחרת אני מאחל לו חיים ארוכים בשרתי FEAR.
    זאת הדעה שלך בלבד, למה אתה חושב ש*כולם* חושבים כמוך? נשמע לי די יומרני מצדך למען האמת.

האמת שבכלל לא הבנתי אותך. קודם אתה אומר ש-ASP הוא הנשק הכי טוב ואז מיד לאחר מכן אתה אומר שזה תלוי בשחקן עצמו. אני מסכים לחלוטין ששחקן שהוא טוב עם ASP הוא שחקן שאי אפשר להתעלם ממנו, אבל איך זה שונה מכל שחקן שטוב בנשק אחר?

יש מקום לוויכוח עד כמה מאוזנים הנשקים במשחק, הרי כל נשק טוב יותר ממשנהו במצבים שונים. יש מפות שבהן נשקים מסוימים סובלים מנחיתות בגלל שתוואי השטח לא מתאימים להם ויש מפות שבהן צריך להיות משוגע לא לקחת אותם.
    האמת העצובה היא שיכול להיות לך הנשק הכי טוב במשחק, אבל זה לא יעזור לך אם אתה חרא של שחקן.
    למעשה בשרתים שבהם משחקים שחקנים מנוסים ויודעי דבר שהתנסו כבר ברוב (אם לא כל) הנשקים ואשר מודעים לחסרונות וליתרונות שלהם ויודעים איך לנצל אותם לטובתם, לא הנשק שבו הם משתמשים הוא שיכריע את תוצאת המשחק. אותם השחקנים הם אלה שמנצחים משחקים, לא הנשקים שלהם.
    "By Jove, I am not covetous for gold, Nor care I who doth feed upon my cost; It yearns me not if men my garments wear; Such outward things dwell not in my desires.
    But if it be a sin to covet honour, I am the most offending soul alive."

William Shakespeare, Henry The 5th, Act 4, Scene 3
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    ^ מה שהוא אמר D:
    ואני בהחלט לא כושל, ומגיע ל spree יותר מפעם אחת במשחקים היותר טובים שלי. לי אישית יש גורם של מזל רע שמפריע ל KDR שלי P: עוד לא קרה לי שאיזה מסכן עבר לפני כשעשיתי ספון, אבל תמיד נקניקיות כאלה עושות ספון מאחורי ומחוררות אותי.
    כמו שכתבתי בסוף המדריך: "אני לא מחשיב את עצמי למומחה בשימוש ב ASP וייתכן בהחלט שמדריך זה לוקה בחסר, אבל אני אשמח לקבל ביקורת, תוספות ובקשות."
    זהו.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.12.2006
    נכתב במקור על ידי visH

ורק למיקרה שלא ידעתם ASP זה הנשק הכי טוב במשחק למי שיודעה איך להשתמש בו.
    עד שנגמרת התחמושת lol
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.12.2006
    מצטער על הדאבל פוסט
    נכתב במקור על ידי Tepik
    עוד משהו- אני לא מאמין שיש דבר כזה "הנשק הכי טוב במשחק" כי למרות הרושם הראשוני הנשקים יחסית מאוזנים, ותמיד יש מצבים שבהם היית מעדיף שהיה לך נשק אחר ביד.
    השתמשת פעם בpene HV10mm?

כל טווח+כל סגנון משחק חוץ מריסוס טוטאלי=rampage עם שלוש מחסניות במקרה הפחות טוב.
    יותר טוב מהSW-ים
    last weapon you'll ever need (ומסיבה זו הוא אסור בתכלית האיסור!)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    נכתב במקור על ידי Jotam
    מצטער על הדאבל פוסט

השתמשת פעם בpene HV10mm?

כל טווח+כל סגנון משחק חוץ מריסוס טוטאלי=rampage עם שלוש מחסניות במקרה הפחות טוב.
    יותר טוב מהSW-ים
    last weapon you'll ever need (ומסיבה זו הוא אסור בתכלית האיסור!)
    שכחת לציין שהמוטות של הפנטרייטור עפים לאט יותר מכדורים של רובים אחרים ושבגלל שהפנטרייטור כ"כ מדוייק יהיה קשה יותר לנובים לכוון איתו.
    חוצמזה, אתה תמיד יכול להשתמש בכפתור הקטן שנקרא "עריכה".
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.12.2006
    נכתב במקור על ידי ShmilS
    שכחת לציין שהמוטות של הפנטרייטור עפים לאט יותר מכדורים של רובים אחרים ושבגלל שהפנטרייטור כ"כ מדוייק יהיה קשה יותר לנובים לכוון איתו.
    חוצמזה, אתה תמיד יכול להשתמש בכפתור הקטן שנקרא "עריכה".
    באיזה מפה מהירות התעופה של מוטות הפנט' מפריעה חוץ מDeadwood?
    לנובים קשה לכוון בול למטרה? טוב עם זה אין לי מה להתווכח :rolleyes:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    אני כבר אמרתי, ואמשיך להגיד- הפנטרייטור הוא לא, לא!!, כל-כך טוב! יש הרבה יותר מקרים שאני הורג אדם משתמש בפנטרייטור מאשר שהוא הורג אותי. ברור שאם שחקן טוב ישתמש בו הוא יחסל אנשים. אבל זה בגלל שהשחקן טוב, כמו שכבר הזכירו פה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    נכתב במקור על ידי Jotam
    באיזה מפה מהירות התעופה של מוטות הפנט' מפריעה חוץ מ
    Deadwood?
    אוו! אני יודע! בכל מפה שבה האויב לא רץ אליך, אלא לאחד הצדדים. צריך לכוון קצת לפניו ורק ככה פוגעים.
    נכתב במקור על ידי Jotam
    לנובים קשה לכוון בול למטרה? טוב עם זה אין לי מה להתווכח :rolleyes:
    אז יפה - הוכחתי את הטענה שהפנטרייטור הוא לא נשק נובים. עם ה-G2A2, לעומת זאת, הרבה יותר פשוט לפגוע במטרה.
    מחר אני אפתח טופיק חדש ויפה כדי לדון בסוגיית נשק הנובים. נדון בצורה יפה ומסודרת, ולא נפזר את ההודעות בטופיקים שונים. זה לא המקום לדון בסוגיית נשק הנובים - זה המקום לדון במדריך שספיר כתב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.12.2006
    ASP באמת כיף בדיוק כמו שוטגאן עם טווח
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    ולחשוב שכשאני ראיתי שקרבונייזר הגיב במדריך שלי אמרתי לעצמי "יופי! עכשיו הוא יתקן לי טעויות ויוסיף דברים!" ...
    P:

שתף ב-Google+

תפסיקו לדבר על HV כאילו הוא כלכך נורא.
    הנשק אומנם קל לשימוש התחלתי יותר מהאחרים, אבל כאשר מתקדמים במשחק יש נשקים קטלניים לא פחות ממנו. להרחיק לכת ולומר שהוא הנשק של הנובים? הגזמה טוטאלית.
    שתף ב-Google+

הרשמה