תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    27.12.2006
    right well this is going to be a long one and i am only asking this cause there are a few weapons that i've worked hard to get at and turns out that their s**t!!

RECON

well i never liked being a sniper because a sniper IMO brings nothing to the squad and i'm a team player so i don't think i'll be going for the zeller, i played with the Lambert Carbine a bit in the "unlocks mod" and it's great plus on the way i'll get that nifty camo thingy which seems useful for scoring.

ASSULT

i've unlocked the Baur H-AR and i'm not sure if that was such a good move, it's fire rate is a bit too slow and often i find myself using the default weapon , on the other hand is the Voss really that good? is it worth wasting an unlock on the smoke grenade?

ENGINEER

I had no intention on unlocking the SAAW 86 Anti-Air i just had my heart set on those II-29 Motion Mines so much and now i think to myself if i got it all the way up here isn't it a shame to give it up ? sooo should i open the SAAW or work my way to the mighty Pilum H-AVR?

SUPPORT

well this is my biggest mistake so far, the Ganz HMG if you haven't unlocked it untill now take my word for it, don't!! i've used it a handfull of times and got my *** fragged every time , i F**king hate it.
    i've tried the Clark 15B Shotgun on the "unlocks mod" and it was very good but i'm afraid that it'll be too slow on the BF, on the other hand i've read wonder storys about mega-points rounds using the shootgun, your take ??

Other stuff
    I don't want the MaxClip or the Extra Grenade and i hardly find a good use to my RD-4 Otus so i don't think i'll use the SD-8 Accipiter much, besides i read bad things about it

thanks for answering,
    i appreciate it ;)

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    take the voss!!!!!its the ultimate assault rifle!the baur is good but voss kicks *** take my work take the voss!!!!!(you wond be using the smoke grenade)i know what im saying so trust me!
    מור - MPTG

הצטרף בתאריך
    14.12.2006
    עיר
    רמת השרון
    the Voss -L ar is only a replace weapon when your playing with EU for me
    the Krylov- pwns anyway...

GOODFWAR do you want to play in the israeli 2142 server now ?
    add my Xfire : guyrq

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    I have both the anti armor unlock
    and the anti air unlock.
    its more easy to kill with the anti armor,
    but go for the anti air first.
    weapons unlock comes first.more ways to kill.
    "השרת עמוס" 2004-2013
    וואללה, לא נשכח ולא נסלח.

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    נכתב במקור על ידי System
    the Voss -L ar is only a replace weapon when your playing with EU for me
    the Krylov- pwns anyway...

GOODFWAR do you want to play in the israeli 2142 server now ?
    add my Xfire : guyrq
    sorry dude i gtg soon and i dont have xfire but add me to your friends list in game my nick name is MPTG and im logged pretty much all day
    מור - MPTG

הצטרף בתאריך
    27.12.2006
    תודה על התשובות אני כותב באנגלית כי שאלתי את השאלה במקור בtotalbf2142.com
    ולא בא לי לתרגם אבל אין בעיה לענות בעברית
    תודה

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    נכתב במקור על ידי deltoid23
    תודה על התשובות אני כותב באנגלית כי שאלתי את השאלה במקור בtotalbf2142.com
    ולא בא לי לתרגם אבל אין בעיה לענות בעברית
    תודה
    מקווה שעזרתי עם העניין של הVOSS הוא אחד הרובים הכי נפוצים בקרב האסולטים ולא רואים יותר מדי אנשים משתמשים בבאור אני כמעט עשיתי את הטעות של החיים שלי וביזבזתי אנלוק על הבאור במקום זה אני פשוט הלכתי עד המשגר טילים ההוא ולקחתי את הווס אחרי עוד כמה ראנקים
    מור - MPTG

הרשמה