תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  05.12.2006
  עיר
  זכרון יעקוב
  הודעות
  2,291
  מאת Hitchhiker

  רקע בסיסי:
  מצב ה-Onslaught, או ONS בקיצור, הוא התוספת המשמעותית ביותר שמביא לנו UT 2004. מדובר במשחק במפות פתוחות, שכולל אקשן רגלי ואקשן עם רכבים, ודורש גם שימוש בטקטיקה והפעלת השכל מעבר ליכולת כיוון טובה.
  איך משחקים ONS
  ב-ONS השחקנים מחולקים לשתי קבוצות. לכל קבוצה בסיס, ובכל בסיס גנרטור. המטרה היא פשוטה: על הקבוצה שלכם להשמיד את הגנרטור של הקבוצה השנייה. איך עושים זאת? ובכן, במפה פזורים Power Nodes. מדובר בבסיסים קטנים, שעליכם לבנות, באמצעות שימוש ברובה הלינק. על מנת לבנות Power Node, חייב להיות קשר חשמלי בין הבסיס שלכם אל אותו Node, כלומר סדרה כלשהי של Nodes שכבר בניתם, שמחברת בין הבסיס שלכם אל ה-Node שאתם רוצים לבנות. כל Node שתבנו יעניק לקבוצה שלכם רכבים לשימושכם, שהקבוצה היריבה לא יכולה להיכנס אליהם. נצלו אותם ככל האפשר.
  איך משחקים ONS
  ב-ONS השחקנים מחולקים לשתי קבוצות. לכל קבוצה בסיס, ובכל בסיס גנרטור. המטרה היא פשוטה: על הקבוצה שלכם להשמיד את הגנרטור של הקבוצה השנייה. איך עושים זאת? ובכן, במפה פזורים Power Nodes. מדובר בבסיסים קטנים, שעליכם לבנות, באמצעות שימוש ברובה הלינק. על מנת לבנות Power Node, חייב להיות קשר חשמלי בין הבסיס שלכם אל אותו Node, כלומר סדרה כלשהי של Nodes שכבר בניתם, שמחברת בין הבסיס שלכם אל ה-Node שאתם רוצים לבנות. כל Node שתבנו יעניק לקבוצה שלכם רכבים לשימושכם, שהקבוצה היריבה לא יכולה להיכנס אליהם. נצלו אותם ככל האפשר.
  ברגע שתבנו Node המחובר ישירות אל בסיס הקבוצה היריבה – תוכלו להתחיל לפגוע בגנרטור שלה. כמובן שעל מנת לעשות זאת תיאלצו להילחם על כל Node ו-Node, כאשר יהיה עליכם להרוס Nodes של הקבוצה היריבה, להגן על שלכם, וכו'.
  נשמע מסובך? יכול להיות, אבל תאמינו לי שאחרי כמה משחקים תבינו את העיקרון מהר מאוד. בכל אופן, מה שהופך את ONS לכל כך כיף, אלו הם הרכבים והנשקים שתוכננו במיוחד עבור מצב משחק זה.

  הנשקים של ONS
  AVRiL (Anti Vehicular Rocker Launcher)
  לא, אין קשר לזמרת. רובה ה-AVRiL הוא התוספת המרכזית למאגר הנשקים ב-ONS, ומטרתו לחסל רכבים. חברם הטוב ביותר של הולכי הרגל, ואימתם הגדולה ביותר של כל כלי הרכב.
  ירי ראשי – משחרר טיל נגד רכבים. המשיכו להצביע עם הכוונת (crosshair) שלכם על הרכב לאחר שאתם משחררים את הטיל כדי שהוא יוכל לעקוב אחרי המטרה ולפגוע בה.
  ירי משני – מאפשר לכם להינעל על המטרה תוך ביצוע זום עליה. הדרך האופטימלית לשימוש ברובה ה-AVRiL היא לאתר את המטרה, להינעל עליה עם הירי המשני, לשחרר את הטיל עם הירי הראשי, ולהמשיך לצפות כיצד הטיל שלכם רודף אחרי הרכב המסכן ופוגע בו (כל זה כאשר אתם עדיין מחזיקים את מקש העכבר הימני).
  הערה: אל תנסו להשתמש ב-AVRiL נגד הולכי רגל אחרים! הוא איטי מדי והסיכוי שתפגעו איתו הוא נמוך מאוד. הנשק גם אינו יעיל להרס Power Nodes, אז אל תנסו להשתמש בו גם למטרה זו. תכליתו היחידה של הנשק היא נגד רכבים.
  משגר רימונים
  כשמו כן הוא, הוא משגר רימונים. הירי הראשי משליך אותם, הירי המשני מפוצץ אותם. ניתן להשליך עד שמונה ראשונים לפני שחייבים לפוצץ אותם. אם אתם מתים לפני שהספקתם לפוצץ את הרימונים – הם יתפוצצו מאליהם. הרימונים נדבקים לרכבים (וגם לאנשים, למעשה) מה שהופך אותם ליעילים במיוחד נגד רכבים בכלל וטנקים בפרט. נסו להדביק על רכב אויב כלשהו כמה שיותר רימונים ולפוצץ. זה כיף.
  בנוסף, הרימונים הם הנשק היעיל ביותר לפיצוץ Power Nodes: פשוט הדביקו את הרימונים ל-Nodes ופוצצו. מומלץ לא להדביק יותר מדי רימונים בבת אחת, כיוון שה-Nodes מרפאים את עצמם במשך הזמן, ואתם לא רוצים לתת להם הזדמנות לרפא את עצמם יותר מדי. אני נוהג לפוצץ אותם בקבוצות של ארבעה רימונים.
  טיפ למתקדמים: כאשר אתם נמצאים בבסיס תחת שליטת האויב, תוכלו להשמיד רכבים ואויבים באופן הבא: הדביקו מספר רימונים לאחד מרכבי האויב (שאינכם יכולים להיכנס אליהם בגלל שה-Node לא שייך לכם) והתחבאו. המתינו שאויב אחד או יותר ייכנסו לרכב, ואז פוצצו את הרכב ביחד איתם.
  Mine Layer – מניח מוקשים עכבישיים
  המוקשים במשחק הם מעין עכבישים שרודפים אוטומטית אחרי האויבים שלכם.
  ירי ראשי – משליך מוקש.
  ירי משני – קרן אדומה שמאפשרת לכם להנחות מוקשים שהשלכתם לעבר אויב מסויים.
  השימוש המרכזי של מוקשים הוא על מנת להגן על אזור מסוים, ובעיקר על Nodes שלכם. פשוט השליכו מספר מוקשים ליד ה-Node, וכל אויב שיגיע לאזור יזכה לראות עכבישים רודפים אחריו.
  איך מתחמקים ממוקשים? ובכן, שימו לב שכאשר משליך המוקשים מת המוקשים שלו מתפוצצים אוטומטית. אז אם אתם רואים מי השליך את המוקשים – הוא צריך להיות המטרה המרכזית שלהם. אם אתם לא יודעים למי הם שייכים, ברחו מהם על ידי ריצה אחורה, ונסו לפוצץ אותם בעצמכם. הנשק המועדף למטרה זו הוא המיניגאן, אך גם נשקים אחרים בעלי קצב אש מהיר, כדוגמת רובה הלינק, יעשו את העבודה.
  הרכבים של ONS
  אם אתם רוצים לככב במשחקי ONS, עליכם להכיר היטב את הרכבים, לדעת לשלוט בהם ולהשתמש בכלי הנשק שלהם. בכל כלי הרכב שולטים על ידי מקשי התנועה הרגילים והעכבר.
  המנטה (Manta)
  רחפת קטנה וזריזה המיועדת לאדם אחד (אם כי אפשר, ומומלץ, לשאת עוד שני אנשים על שני המאווררים שיש לה בצדדים!). המנטה היא אחד הרכבים היותר שימושיים במשחק. היא מאוד מהירה, מה שמאפשר לכם להגיע בזריזות מקצה אחד של המפה לקצה השני, היא מצוידת בנשק פלזמה (ירי ראשי) ויכולה לקפוץ (מקש הקפיצה) ולרדת בבת אחת על ראשם של אנשים (ירי משני או מקש ההתכופפות). השימוש המרכזי של המנטה הוא דריסת אנשים. הזריזות שלה ויכולת הקפיצה שלה (שהוגבלה מעט במשחק המלא) הופכים אותה לאימתם של הולכי הרגל באשר הם, כך שאם אתם רוצים לחסל בזריזות אנשים שבונים Node, המנטה היא כלי העבודה שלכם: נסו להתגנב אל שחקנים מאחורה, המנטה לא מרעישה כמעט, כך שאתם עשויים לתפוס אותם עם המכנסיים למטה.
  איך מחסלים אותה?
  אם אתם לא בתוך רכב, הנשק היעיל ביותר מול המנטה הוא רובה השוק (נשק 4). למנטה אין הרבה כוח, וכמה פגיעות שוק יחסלו אותה. בנוסף, יריות השוק (במיוחד הכדורים) מעכבים את המנטה, כך שהיא תתקשה יותר לדרוס אתכם. נשקים אחרים שיעשו את העבודה הם הפלאק (כדור פלאק מכוון היטב עושה את העבודה), מיניגאן וכמובן שגם טילי AVRiL. אם אתם עומדים להידרס השתמשו בדודג'ים להתחמק, וגם התכופפות עובדת לפעמים! כלי הרכב היעיל ביותר נגד המנטה הוא הסקורפיון, שנדבר עליו עוד רגע.
  טיפ למתקדמים: המנטה יעילה בהטרדת כלי רכב כבדים כמו הטנק והלוויתן. היצמדו אליהם, התחמקו והיריות שלהם, ומלאו אותם בפלזמה.
  עוד טיפ למתקדמים: בנו מנטת עכבישים: הניחו מוקשי עכביש על המאווררים של המנטה, והתחילו לטוס. כאשר תתקרבו לאויבים העכבישים יקפצו עליהם!
  הסקורפיון (Scorpion)
  הסקורפיון הוא רכב באגי קטן, שיעיל במיוחד נגד מנטות ונגד הולכי רגל. הירי הראשי שלו יורה שרשרת פלזמה ירוקה, שהאורך שלה תלוי בעד כמה החזקתם את מקש העכבר השמאלי. השרשרת הזאת נדבקת לבני אדם, רכבים, Nodes ובעצם כל דבר, ומסוגלת לגרום נזק רב (בדרך כלל ירייה אחת מספיקה כדי לחסל מנטה) כשהיא מתפוצצת. אם מאיים עליכם טנק – שרשרת הפלזמה יכולה לגרום לו נזק רב כשהיא טעונה עד הסוף. הירי המשני של הסקורפיון פותח סכינים בשני הצדדים שלו, לקצירה מהירה של ראשים. זכרו לפתוח אותם רק ברגע האחרון, כדי שהולכי הרגל יתקשו להתחמק מהם. כמו כן, היזהרו: הסכינים יכולים להישבר.
  איך מחסלים אותו?
  הסקורפיון הוא רכב חלש למדי, והוא רגיש במיוחד ל-AVRiL, יריות שוק (בדומה למנטה), פלאק וגם מיניגאן. יריות השוק מסוגלות אפילו לגרום לו להתהפך, ואם תצליחו לבצע לידו שוק קומבו תוכלו לחסל את הנהג שבתוכו בקלות רבה.
  טיפ למתקדמים: הכינו רכב תופת! הדביקו רימונים לתחתית הסקורפיון, נהגו אותו למקום עם אויבים והתחבאו. חכו שאויבים ייכנסו אליו, ואז פוצצו את הרכב ביחד עם כל האויבים שבאזור.
  ראפטור (Raptor)
  הראפטור הוא כלי הטיס היחידי במשחק, וככזה יש לו יתרון משמעותי: הוא יכול להגיע למקומות שאף כלי רכב אחר לא יכול להגיע אליהם, ולספק סיוע אווירי למתקפות הקבוצה שלכם. השתמשו בראפטור כדי להרוס Nodes וכדי להטריד טנקים ולוויתנים פרוסים. אפשר גם להשתמש בו כדי לדרוס אנשים כאשר טסים ממש נמוך.
  ירי ראשי: יריות פלזמה חזקות למדי. יעילות נגד הולכי רגל, Nodes ופחות או יותר כל דבר.
  ירי משני: טילים המתבייתים אוטומטית על ראפטורים אחרים ומנטות .
  איך מחסלים אותו?
  הדרך הטובה ביותר להוריד ראפטור הוא טיל AVRiL. קשה להתחמק ממנו, והוא מוריד לראפטור שני שליש מהכוח שלו. גם רובה הלייטנינג וה-twin beams של ההלבדנדר, שנדבר עליו עוד רגע, מאוד יעילים נגדו.
  הלבנדר (Hellbender)
  ההלבנדר הוא ג'יפ שמסוגל לשאת עד שלושה אנשים: נהג, ושני מקלענים. הוא לא מהרכבים היותר פופולריים במשחק, אבל כשמשתמשים בו נכון הוא כלי קטלני למדי.
  מקלע ראשון: ירי ראשי – כדורי שוק. ירי משני – קרן אנרגיה. בדומה לרובה השוק, גם באמצעות הנשק הזה ניתן לבצע קומבואים קטלניים. פשוט שגרו סידרה של כדורי שוק, ולאחר מכן ירטו את הכדור הראשון עם קרן האנרגיה, על מנת לפוצץ את כל הכדורים בזה אחר זה! הנזק שהנשק הזה יכול לגרום הוא עצום וחשוב להשתמש בו.
  מקלע שני: Twin Beams. קרן כפולה שניתן לטעון ויכולה לגרום נזק רב, אם כי קצב האש שלה נמוך. ירי ראשי – החזיקו אותו כדי לטעון את הקרן ושחררו כדי לירות. ירי משני – מבצע זום. צלפים יכולים לחגוג עם הנשק הזה: פשוט מקמו את ההלבנדר במקום אסטרטגי והתחילו לצלוף עם המקלע הזה.
  חשוב לשים לב שההלבנדר הוא רכב 4 על 4 מהיר יחסית, מה שאומר שהוא יכול לעלות על כל דבר ולדרוס הולכי רגל כשהוא צץ ממקומות מפתיעים. נצלו את היכולת הזו שלו ולימדו לנהוג בו נכון. כאשר שלושה אנשים יושבים בתוכו, הוא הופך לרכב שיש לחשוש ממנו, אך גם אם רק אתם נוהגים בו דעו לנצל את כל היכולות שלו. לחצו על 1 (נהיגה), 2 (נשק ראשון)ו-3 (נשק שני) על מנת לעבור בין המצבים השונים. בנוסף, שימו לב כי ההלבנדר יכול להיות רכב הגנתי מצוין. כשאתם רוצים להגן על node פשוט התמקמו לידו, והשתמשו במקלע הראשון על מנת להראות לכל מנטה או סקורפיון שמגיע לאזור עד כמה הקומבואים שלכם הרסניים.
  איך מחסלים אותו?
  להלבנדר יש שריון כבד יחסית, כך שהדרך הקלה ביותר לחסל אותו היא שתיים או שלוש יריות מתותח הטנק. כמובן שלא לכולנו יש טנק, אז גם רובה ה-AVRiL, משגר הטילים הרגיל והפלאק יעשו את העבודה.
  טיפ למתקדמים: אם מטריד אתכם ראפטור, שימו לב שהקרן הכפולה של ההלבנדר מאוד יעילה נגדו. פשוט טענו אותו, כוונו היטב, ובום.
  טנק הגוליאת (Goliath)
  הטנק הוא כלי הרכב השני הכי חזק במשחק. יש לו המון שריון, וגם כוח אש עצום, אם כי הוא גם רגיש ללא מעט דברים. הטנק מסוגל לשאת שני אנשים: אחד מתפעל את הטנק עצמו ואת התותח שלו, והשני יכול להשתמש במכונת ירייה.
  התותח: ירי ראשי – יורה, ירי משני – זום. הטילים של הטנק הם רבי עוצמה, ויעילים מאוד בחיסול בני אדם, מנטות, סקורפיונים, הלבנדרים ו-nodes. לפגוע עם הטילים בראפטור זה קשה, אבל אם תצלחו הקריין יכריז Eagle Eye ואתם תהיו מרוצים מעצמכם. התותח הופך את הטנק ליעיל מאוד בהרס nodes וגם בהגנה עליהם: כל מי שמתקרב למקום פשוט חוטף טיל לפנים.
  המקלע: ירי ראשי – יורה. ירי משני – זום. המקלע הוא לא חזק במיוחד, אך הוא יעיל כנגד אנשים ונגד מנטות וראפטורים שמטרידים את הטנק. בכל פעם שאתם נכנסים לטנק נסו למצוא גם מישהו שיאייש את המקלע, זה יעזור לכם מאוד בהמשך.
  איך מחסלים אותו? יש דרכים רבות להתמודד עם טנק. המנטה יכולה לפגוע בטנק קשות, שכן הקנה של הטנק זז באיטיות, ואם מכונת הירייה שלו לא מאוישת, המנטה יכולה לקפץ לה מצד לצד ומסביב לטנק, ולהמשיך לירות בו פלסמה. אם אתם בתוך הטנק כשזה קורה, שימו לב שהקפיצות של המנטה מוגבלות, כך שהיא לא יכולה להמשיך לקפץ סביבכם במשך שעות. נצלו את הרגע המתאים ופוצצו אותה לכל הרוחות. אם אתם מזהים עשן שיוצא מן המנטה, כלומר היא חלשה, עברו למקלע על ידי לחיצה על המקש 2 ורססו אותה עד שתתפוצץ.
  גם הראפטור יעיל מאוד נגד הטנק. כאשר הוא עומד ממש מעליו, הטנק לא יכול לפגוע בו כלל, וגם המיניגאן יתקשה לעשות זאת. אם אתם נמצאים בתוך טנק וראפטור מטריד אתכם, ייתכן ולא תהיה לכם ברירה אלא לצאת מהטנק, להרוס את הראפטור עם AVRiL, ולחזור פנימה.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  05.12.2006
  עיר
  זכרון יעקב
  הודעות
  3,994
  התחרבש לך הגודל בחלק מהמקומות... תתקן שיתאים לפורום (רואים שהכנת בוורד!)

  "ובתוך הדפים של הזמן שאבד, אנשים נגמרים ברגע אחד"
  09/03/2008 - 06/02/1953
  Väkivalta!  Intel Q6600 @ 3.4GHz [24/7] - ASUS P5K-E - GeIL 2x2GB BD EvoOne 800MHz @ 1066MHz 5-5-5-15 - Connect3D HD3870X2 - Thermaltake ToughPower 750W - Antec 900


  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  17.10.2006
  עיר
  חיפה
  הודעות
  4,871
  מצטער, אבל לא רק שזה נעשה בגיימר, זה נעשה בשביל גיימר, וזה היה חלק מחבילות התוכן של גיימר//2
  :\
  Im not on a holy war, I just want to kill this bitch.
  שתף ב-Google+

הרשמה