תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 28
    הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    תל אביב
    אמנם עבר כבר שבוע מאז תחילת התחרות, אבל כשעוד יש זמן להגשת סטריפים אני מציעה לכם את GIMP, תוכנת קוד-פתוח חינמית לציור ועריכת תמונה. לא התנסיתי בה מעולם (כי לי יש פוטושופ חוקי! הידד למענק שחרור מצה"ל), אבל היא הראשונה שעולה בכל דיון על תוכנות דמויות-פוטושופ בחינם.

אפשר להוריד מכאן, ואני אשמח לשמוע חוויות מיד ראשונה.
    עם וואקום גדול באה אחריות גדולה.
    http://blogs.vgames.co.il/comics
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    האיכות והיכולות שלה מדהימות, אך, הממשקיות שלה, אויה, שוות ערך לזאת של פוטושופ למי שרק מתחיל ללמוד אותה, קרי, גימפ הייתה יכולה באותה המידה להכתב בסינית.

יחד עם זאת, אני מודה שהיא מסקרנת למדי, ואם היו מדריכים בעברית לה (נושא שאני אפילו מוכן לתרום ממרצי לו) הייתי בשמחה יושב ולומד אותה.

ומכיוון שבקוד פתוח עסקינן, מספר מילים על הגימפ, שהיא בעצם תוכנה שמיועדת ללינוקס, אך ברוב טובו המפתח שלה הסכים להמיר את הקוד גם למשתמשי המייקרוסופט הנחמדים.

בעצם... המממ... אולי אני אקח את זה כאתגר, להתחיל ללמוד גימפ ולכתוב מדריכים. מי איתי? אתם איתי? סיי יי אור ניי!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    נכתב במקור על ידי hector.zoltan
    ומכיוון שבקוד פתוח עסקינן, מספר מילים על הגימפ, שהיא בעצם תוכנה שמיועדת ללינוקס, אך ברוב טובו המפתח שלה הסכים להמיר את הקוד גם למשתמשי המייקרוסופט הנחמדים.
    מה שיפה בקוד פתוח הוא שמה שהמפתח לא עושה הקהילה יכולה לעשות בשבילו, לכן אין בכלל עניין של פלטפורמות בקוד פתוח. הן מסוגלות להמרה פשוטה ויעילה, ותמיד.

בכל מקרה, אם הממשק לא זוועתי מדי, והתוצאה לא יורדת באיכותה, אז אני אשמח לנסות רק בשביל לומר "חחח BSA בואו בואו חפשו תוכנה לא חוקית על המחשב שלי".
    אני באמת אומר את זה.

*הידד להודעה 50*

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    נכתב במקור על ידי Chate Noire
    (כי לי יש פוטושופ חוקי! הידד למענק שחרור מצה"ל),

.

פוטושופ חוקי? מצה"ל? מענק שחרור,אני אנסה להקדים את זמני ולעשות צבא בגיל 14!

לעניין, אני בינתיים מוריד את התוכנה-ובגלל שלילה ואין לי כוח לבדוק אותה עכשיו, אני אנסה מחר בצהריים.

אבל אם משווין משהו לפוטושופ, זה כבר נשמע מעולה!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    כסף מהצבא
    כסף שילדינו משתמשים בו בשביל לשתות חשיש
    ולא חושבים על עתידם הכלכלי
    ורק מתי מעט מצליחים להתעלות מעל כל זה ולהשתמש
    בכסף הזה למטרות נעלות
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    עיר
    City 17
    נכתב במקור על ידי CarlJohnson
    פוטושופ חוקי? מצה"ל? מענק שחרור,אני אנסה להקדים את זמני ולעשות צבא בגיל 14!

לעניין, אני בינתיים מוריד את התוכנה-ובגלל שלילה ואין לי כוח לבדוק אותה עכשיו, אני אנסה מחר בצהריים.

אבל אם משווין משהו לפוטושופ, זה כבר נשמע מעולה!
    אתה רומז שאת כל העבודות שלך עשית בפוטושופ... אממ... אחר?
    ותומר אהמהמאמאהמ קארל, אני לא ממליץ לעבור צבא בגיל 14, לא כי יש לי מושג מה זה, כי אני יודע שאתה וצבא לא הולכים יחד. זאת אומרת, דחיפה קלה ואתה פשוט מת (ואני יודע את זה).
    אממ, מצטער שהתגובה לא בעניין, אני אוריד גימפ, אבדוק, ואגיב בהתאם.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    נכתב במקור על ידי Woolin
    רק תזהרו שלא יבוא האיש של אקו"ם ויאדה אתכם עם הרובה הענק שלו (אמרו "רכשתי דיגיטלית").

ולעניין, אני מוריד את התוכנה בזה הרגע.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    אם הורדתי פוטושופ בצורה לא חוקית, ועשיתי עבודות גרפיקה איתו בתשלום. בכסף שהרווחתי קניתי פוטושופ חוקי. העבודות שלי נהיות חוקיות רטרואקטיבית?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    נכתב במקור על ידי Woolin
    ותומר אהמהמאמאהמ קארל, אני לא ממליץ לעבור צבא בגיל 14, לא כי יש לי מושג מה זה, כי אני יודע שאתה וצבא לא הולכים יחד. זאת אומרת, דחיפה קלה ואתה פשוט מת (ואני יודע את זה).
    אממ, מצטער שהתגובה לא בעניין, אני אוריד גימפ, אבדוק, ואגיב בהתאם.
    מתי הפעם האחרונה שדחפת אותי ומתת...כי לפי מה שזכור לי אני בדר"כ לא נותן לילדים לדחוף אותי, ופעם האחרונה שבדקתי, אני לא מזוכיסט.

(וגם לא חתיכת נייר שדוחפים אותה והיא "מתה").

- ובצבא...המפקד שלך דוחף אותך או משהו שזה כ"כ משמעותי...

ולעניין, אין לי מושג איך אני יכול להוריד את הדבר הזה...
    עריכה: אוקיי כן הצלחתי להוריד את הדבר הזה, וזה באמת נחמד!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אחרי התנסות קלה עם התוכנה אני חייב לומר שמצד אחד היא נראית מושקעת ומלאה באפשרויות, ואני בטוח שכל דבר שעושים בפוטושופ אפשר לעשות כאן. מצד שני, יש כאן את אותה תחושה שקיבלתי כשניסיתי את Paint Shop Pro, שאמנם הכל כאן, אבל למצוא את זה יהיה מעצבן. בנוסף היא לא תומכת בכל מיני שגעונות של מיקרוסופט כמו גרירת קבצים לתוך התוכנה, וחייבים להשתמש בחלון פתיחת קובץ של לינוקס כדי לפתוח תמונה.
    בכל מקרה, אני מצפה להשתפר בה, ולראות אם אפשר לעבוד בה באופן קבוע.

(ד"א, הנושא הזה לא אמור להיות בפורום עיצוב? והכותרת צריכה להיות "GIMP - תוכנה חופשית לציור ועריכת תמונה", כי גם פוטושופ יכולה להיות חוקית)

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    אתה יודע, חיפשתי באינטרנט תמונות וגרפיקות שנעשו ע"י גימפ, ואני מאוד ספקן לגבי השיוויון שלה לפוטושופ.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אם התוצאה שונה זה בגלל המשתמשים בה, שלא מיומנים מספיק ועוד לא למדו להשתמש בה. בGimp יש את כל היכולות של פוטושופ, אז זה באמת רק המשתמש. באמת הממשק שונה מאוד, אבל ראיתי אנשים עושים דברים מדהימים בפיינט, אז אני בטוח שגם בגימפ אפשר ליצור מה שרוצים.

אני עצמי כנראה אשאר בפוטושופ עד שהממשק ישתפר וישפרו את הביצועים.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    תשמע, לnovice הממשק של גימפ ופוטושופ זהה באותה מידה מבחינת קושי ומורכבות
    אני זוכר שרק התחלתי לעבוד עם פוטושופ, והכל היה לי סינית

אני בטוח שכמה מדריכים בסיסיים אמורים לפתור את בעיית הגימפ

ואם אין... מקסימום נכתוב אותם
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    לא, אני מרגיש שהעיצוב של פוטושופ הרבה יותר אסטטי וברור, ובנוסף יש לו משטח רקע העוזר על סידור העבודה, ולגימפ יש חלונות נפרדים עצמאיים. זה כמובן רק עניין אסטטי, אבל כשעובדים בעיצוב גרפי אסטטיקה היא דבר מאוד משמעותי, ובלאגן על המסך לא עושה טוב לתמונות (לא אומר שפוטושופ מושלם מהבחינה הזאת גם כן).
    אני אמשיך להתנסות בתוכנה, אבל לא נראה לי אני אנסה לעבוד על פרוייקטים עליה, חוץ מדברים סימפליסטיים מאוד אולי.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    אני בדיוק מוריד כמה ספרי הדרכה עבורה, ואני אנסה להתחיל לקרוא אותם

אני מסכים לגבי ריבוי החלונות, זה תחת רציני. אני מניח שלמשתמשי לינוקס זה לא בעייתי במיוחד, היות ויש להם ארבעה דסקטופים ולא רק אחד

נראה, אולי אפילו יהיה לי שווה להוריד משהו שידמה את זה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    טוב נו, לי יש שני מסכים גם ככה, אבל עדיין אני מרגיש בלאגן.

ושתף את ספרי ההדרכה האלו

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    רעננה אשר במערב
    כשחיכינו במשרד להגעת הפוטושופ (עד שקונים חוקי - לוקח שבוע להגיע) הורדתי את גימפ כדי לעשות כמה עבודות גרפיות פשוטות, ודי נחרדתי.
    נכון שיש לה את כל היכולות של פוטושופ, אבל הממשק, הו הממשק. עזבו אתכם שגם פוטושופ בכלל לא פשוטה ללמידה, פוטושופ לפחות עובדת לפי חוקיות מאוד ברורה ואחרי שמבינים את העקרון אפשר למצוא את רוב הפקודות גם אם לא זוכרים בדיוק איפה הן.

בגימפ זה אחרת. ניסו לשלב ממשק של מקינטוש ושל לינוקס בתוך חלונות, מה שפשוט לא עובד. שלא לדבר על עיצוב הממשק, שנעשה לדעתי בצורה שמאוד מקשה ומאטה את העבודה (אבל זה אולי עקב ההתרגלות לפוטושופ ושאר תוכנות אדובי). חווית העבודה איתה הייתה כל כך לא נעימה, עד שלאחר שסיימתי באנר אחד שטותי והסרתי אותה מהמחשב כל עוד נפשי בי.

(מצד שני, היא חינמית, אז נו, אין מה להתלונן)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    נכתב במקור על ידי Poke
    ושתף את ספרי ההדרכה האלו

כמובן, ברגע שיירדו
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.12.2006
    עיר
    יפו
    נכתב במקור על ידי ארז רונן
    (אבל זה אולי עקב ההתרגלות לפוטושופ ושאר תוכנות אדובי). חווית העבודה איתה הייתה כל כך לא נעימה, עד שלאחר שסיימתי באנר אחד שטותי והסרתי אותה מהמחשב כל עוד נפשי בי.
    אני מרגיש בדיוק כך - אי אפשר למצוא את הידיים והרגליים. אבל אחרי שמונה שנים של עבודה בפוטושופ, פלאש (אמנם של מקרומדיה, אך נקנתה ע"י אדובי) ושאר ירקות, אני בהחלט מאמין שאני מקובע בדיעותיי

תוכנת הגרפיקה הראשונה שלי הייתה Jasc Paint Shop Pro (שבשעתה הייתה המקבילה של פוטושופ לחובבנים,והיום,מי בכלל מכיר אותה), ואני זוכר שהיה לי כל כך נוח לעבוד איתה, וכל כך לא נוח לעבוד עם פוטושופ, שלא הצלחתי לעבור לפוטושופ עד שלא מחקתי את PSP לחלוטין והשתמשתי אך ורק בפוטושופ - כי הייתי חייב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    נכתב במקור על ידי hector.zoltan
    Jasc Paint Shop Pro (שבשעתה הייתה המקבילה של פוטושופ לחובבנים,והיום,מי בכלל מכיר אותה)
    אני מכיר. אבא שלי משתמש בה (גרסה 4!), סיוט לעשות עליה כל דבר שאינו Brigthness/Contrast (שאני אפילו לא עושה בפוטושופ, כי Levels זה הרבה יותר טוב לתמונה)
    מצד שני, לדברים פשוטים היא נטענת נורא מהר. מין פשרה בין פוטושופ לפיינט.

שתף ב-Google+

הרשמה