תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    דראקון (Drakon בגרסה האנגלית המקורית) הוא משחק מבית Fantasy Flight Games (המעולים!), שתורגם לאחרונה לעברית בידי כוכבי כסף. הוא מאוד פשוט, מהיר למדי, ומצא חן בעיני מספיק כדי להיות הביקורת הראשונה על משחק לוח בפורום.

רקע: דראקון הוא משחק מקו ה-Silver Line של FFG, משחקים שבהגדרה נועדו להיות קצרים, מהנים, ופשוטים. הוא בעיני אחד המשחקים המצוינים מהקו הזה, מבין אלו בהם שיחקתי כמובן. זוהי המהדורה השלישית של המשחק.

מספר שחקנים: 2 עד 6, עובד מצוין בשלושה עד חמישה, קצת איטי בשישה.
    זמן משחק: כ-25 דקות, אפילו רבע שעה לחבר'ה מנוסים.
    מתאים לגילאים: החל משמונה ומעלה, מתאים למבוגרים כמו שהוא מתאים לילדים (אבל מבוגרים עלולים להירתע קצת מהעיצוב הפנטזי שלו, וחבל).

הרעיון הבסיסי והמטרה
    השחקנים מסתובבים במבוך של הדרקונית דראקון (מבריק, מבריק), בניסיון לאסוף את הממון שלה ולהימלט לפני שתחטוף את כל הכסף בחזרה. מטרת המשחק היא להשיג 10 מטבעות זהב, אך יש לגבי זה כמה וריאנטים שמוצעים בחוברת החוקים (ושהמצאנו בעצמנו אחרי משחק או שניים).

במהלך המשחק השחקנים מוסיפים חדרים למבוך, ומניעים את הדמויות שלהם על גבי החדרים האלו. לחדרים שונים יש יכולות שונות (מעל 14), ובמהירות לומדים שיותר משחשוב לדאוג לעצמך לחדרים טובים, חשוב לשים לב לשחקנים האחרים ולנסות לאלץ אותם להיכנס לחדרים גרועים. מאחר וכל תור ניתן או לשים חדר חדש או לנוע (אבל לא שניהם), שחקן אחר יכול להרוויח מהחדרים שאתה שם לעצמך פשוט על ידי מעקב קבוע אחריך. צריך לשים לב לזה, ולהשתדל להתפצל ולהתרחק מהאחרים. כמובן, זה לא כל כך קל... יש חדרים שמשגרים אותך למקום אחר, או שמאפשר להחליף מיקום של חדרים במבוך. ואל תשכחו את הדרקונית: יש חדר שמאפשר להזיז אותה על פני הלוח, וכל לוחם אמיץ דרכו היא עוברת מאבד מטבע.

אפשרויות הרחבה
    ניתן לשחק את דראקון גם בזוגות, שניים מול שניים או אפילו בשלושה זוגות נפרדים, וזאת אופציה מעניינת בהחלט. אפשר גם להוסיף יכולות מיוחדות לדמויות, כך שכל אחת מסוגלת לבצע משהו "עוקף חוקים" שהאחרות לא יכולות.

תמה
    אופי הפנטזיה של המשחק מועבר באופן נחמד מאוד בזכות העיצוב של החדרים והגיבורים (שש מיניאטורות מוצלחות של גיבורים שונים + דרקון מגניב), ובזכות הרעיון הבסיסי כמובן. דרקון + זהב, איך אפשר לפספס?

ערכי הפקה
    כמו כל המוצרים של FFG (הנה כמה דוגמאות) גם כאן לא חסכו. כל החלקים צבעוניים, ישנם סוגים רבים של עיצובים לחדרים, המיניאטורות כאמור סבבה, וכל החלקים מלבדן מבוססים על קרטון קשיח. אלא מה, צריך להיזהר כאשר מוציאים את האריחים של החדרים מתוך התבניות מהמפעל - בפעם הראשונה שמשחקים את המשחק - או שהעטיפה שלהם עלולה להיקרע. זה קצת מסוכן, כי ילדים רבים מתלהבים במיוחד מהוצאת החתיכות מתוך הקופסא בפעם הראשונה, ועלולים לעשות יותר נזק מתועלת.
    התרגום מוצלח (לא, לא שלי הפעם - דווקא של יונתן), ובכל מקרה כמעט ואין טקסט במשחק: חוברת החוקים היא בדיוק שני דפים, והחוקים עצמם תופסים מתוכה קצת פחות מעמוד. השאר זה פירוט החדרים, אפשרויות משחק נוספות, וכו'. מצאתי תקלה אחת בתרגום, כשנכתב "ניתן יכול" או משהו כזה, ואתם יודעים מה, שאלו יהיו הצרות שלנו.

קישורים:
    עמוד המשחק באתר FFG.
    עמוד המשחק באתר Board Game Geek.
    לרכישת הגרסה המתורגמת באתר כוכבי כסף.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    עיר
    באר שבע, ישראל
    מגניב, הייתי קונה.
    המרתף הקפוא - משחקי תפקידים
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    עיר
    תל אביב
    המשחק הזה מאוד מצא חן בעיני, בעיקר בזכות העובדה שמצד אחד המכניקה שלו פשוטה ומצד שני הוא מעודד את השחקנים לתכנן ולפתח אסטרטגיות מתוחכמות. קל ללמוד אותו ובו בזמן הוא מצריך מחשבה.

כאשר שחקתי אותו עם החברים שלי, מצאתי את עצמי מתכננת מספר מהלכים קדימה ומחפשת את הדרך להכריח אותם לפספס את המטבע או להיכנס למשבצת עם הדרקונית.

וכאשר הדרכתי ביום חמישי בדוכן משחקי לוח של כוכבי כסף, דראקון היה פשוט להיט. המוני ילדים עברו דרך הדוכן, מגיל שש ועד גיל ארבע עשרה, וכולם התלהבו מהמשחק. חבורה אחת אפילו התיישבה לשחק לבד ונשארה שם במשך יותר משעה.

בקיצור, מומלץ מאוד, אם אתם מחפשים משחק קליל ופשוט, ועם זאת מעניין וסוחף.
    "גבירותיי ורבותיי, השתמשו בקרם הגנה."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    נשמע נחמד, פעם ראיתי חלק ממשחק, זה נראה מעניין אבל לא היה לי יותר מדאי זמן להסתכל

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    המשחק נשמע ממש ממש מגניב, אבל אני מעדיף משחקים כמו טליסמן שאין לך יותר מדי מה לתכנן ויש לך הרבה אקשן והפתעות כל הזמן

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    נכתב במקור על ידי yoyodragon
    המשחק נשמע ממש ממש מגניב, אבל אני מעדיף משחקים כמו טליסמן שאין לך יותר מדי מה לתכנן ויש לך הרבה אקשן והפתעות כל הזמן

נשמע באמת משחק מעולה, אבל אין כמו טליסמן אף פעם. good point!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    זאוס ו-יויודרקון, אני לא יכול להתווכח איתכם על טעם, אבל לא כשזה מגיע מחוסר ידע. טליסמן הוא משחק גרוע למדי, וישנם משחקים באותו סגנון שטובים ממנו בהרבה ! משחקי אקשן, עם נשקים וקסמים והפתעות. הראשון הוא כמובן Arkham Horror. אם אתם מחפשים משהו טיפה אחר יש את Betrayel at House on the Hill. אם רוצים פנטזיה אז יש את Dungeoneer או את Descent. יש את Doom שלמעשה דומה לDescent אבל בעולם של דום. ולמשחק אקשני במיוחד תמיד אפשר לפנות למנצ'קין וחבריו. וזו רשימה של משחקים שאפשר להשיג בארץ. אני אפילו לא נכנס למשחקים מחו"ל.

אני משער שאתם תתהלמו ותבואו להגנת טליסמן, ולכן אני אסביר למה אני (ועוד הרבה אנשים) לא חושבים שהוא משהו משהו:
    1. יש בו המון פרצות והוא למעשה לא גמור. מבין האנשים שאני מכיר שעדיין משחקים בו, כולם שינו את החוקים בצורה די דרסטית.
    2. אין יותר מדי בחירה במה לעשות. אתה מגלגל, מתקדם, עונה לאירוע שקרה ומדי פעם משתמש בכוח מסוים בשביל להפריע לאחרים.
    3. הסוף הוא מסטיק. כשסוף סוף מגיעים לכס, לוקח שנה עד שמצליחים להרוג מישהו אחר.
    4. אין המון גיוון. משחקי הרפתקאות שכאלו בנויים מסביב לגיוון כדי שנוכל לשחק עוד ועוד ועדיין למצוא דברים חדשים. מספיק לשחק רק כמה פעמים בטליסמן כדי לראות הכל.
    5. רק בהשוואה לאחרים הוא מחוויר. למה לשחק בטטריס כשאפשר לשחק ב PSP ?

באמת מומלץ לכם להגיע לערב משחקים בפריק ביום חמישי. תוכלו לראות איך משחקי לוח אמיתיים נראים.

ודרך אגב, דראקון באמת משחק מאוד נחמד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    לא נכון טליסמן זה המשחק הגדול ביותר בעולם!!!, סתם אני צוחק אבל לצערי אין לי גישה למשחקים רבים וגם אם הייתה לי לא הייתי יכול לשחק הרבה כי אנשים לא אוהבים לנסות דברים חדשים כשהם חושבים שמצאו את הדבר המושלם, ככה הקיבוץ שלי...

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הרשמה