תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
    הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    אני בונה עולם מערכה בשיטת הd20 ואני רוצה לשנות את השיטה שתתאים יותר לעולם המערכה

הרעיון הכללי של העולם הוא כזה:
    בהתחלה היו אלים רבים לכל מיני אספקטים כמו גשם, אש, חיות מסוימות וכדומה, אבל היה גם אל אחד שקראו לו אדם. אדם היה אל עוצמתי ביותר והיחיד עם העוצמה המספקת ליצור צורת חיים תבונית, הוא יצר את בני האדם (ממנו השם). אדם נתן לבניו חלק מכוחותיו שבאו בצורת רסיסי נשמה ששם בגופם בטקס מיוחד, רסיס הנשמה חיזק את בני האדם מאוד והפך אותם לדומים יותר לאלם. האלים האחרים ראו את העוצמה של ממלכת האדם ובגלל שהיו חלשים מידי בשביל ליצור צורת חיים תבונית התאחדו כולם במטרה להפיל את אדם ולהשתלט על בניו. זה היה קרב ארוך ובו הרוגים רבים, בני אדם ואלים, אבל לבסוף ניצחו האלים את אדם והסיתו את בניו לשירותם. האלים העניקו לבני האדם רסיסים מכוחם וכך הפכו אותם לדומים יותר להם. האלים העניקו לבני האדם רסיסים מנשמתם כדי לחזק אותם ואת עצמם. כאשר רסיס נשמה נמצא בבן אדם אנרגיית החיים של אותו בן אדם מחזקת את הרסיס וכשמגיע זמנו של אותו אדם למות הרסיס חוזר לאל בתוספת כוח רבה. בנוסף הרסיס מאפשר לאל תחום השפעה על אותו איזור ויכול להעביר דרך אותו רסיס אנרגיות ובכך להשתלט על אדם שלו הרסיס או ליצור איתו קשר. ככל שבני האדם התפתחו יותר מבחינה רוחנית ככה גופם וכוחם דמו יותר לזה של האל שלהם.
    נתיניהם של אלים מסוימים מצאו דרך לגנוב רסיסי נשמה (אנרגיה) מנתינים של אלים אחרים ובכך לחזק את עצמם ואת אלם, לכן קרבות רבים מתרחשים במטרה לחזק את האל.
    בעזרת רסיסי נשמה ניתן להכין חפצי קסם.
    לכל בן אדם המאמין באל יש דירוג אמונה שעולה ככל שאותו אדם חזק ומאמין יותר באלו, ככל שדירוג האמונה עולה בן האדם נהיה דומה יותר לאלו מבחינה פיזיולוגית ומבחינת כוחות שהוא מקבל.
    לכל אל יש לרוב רק כוהן אחד ולפעמים שוליה, הכוהן מבצע את טקסי הרסיסים וגם זה שלוקח רסיסים מאמינים של אל אחר.
    בעולם המפלצות היחידות הן בעצם אלים שנגמרה להם האנרגיה. אלים אלו יורדים לאדמה ולרוב ממשיכים לקבץ מאמינים ומציעים להם כוחות בצורה אחרת כמו חפצי קסם או דברים אחרים.
    חוץ מהטלת לחשי הקודש של הכוהנים ישנם אנשים שגונבים אנרגיה מהאלים אבל דרך זו מאוד מסוכנת. כשבן אדם מנסה להטיל לחש הוא יוצר קשר עם האל ממנו הוא גונב את האנרגיה ומהקשר הזה הוא שואב את האנרגיה, אבל הקשר הזה גם חושף את הגנב לאנרגיה הנבזית והמרושעת שנמצאת בכל אל ודבר כזה מתבטא בtaint. כמובן שאלים לא אוהבים שגונבים להם אנרגיה ולכן רודפים את מטילי הלחשים האלה.

taint
    http://www.d20srd.org/srd/variant/campaigns/taint.htm

מהרעיונות אתם יכולים לראות שיש רק בני אדם ולא גזעים נוספים כמו בשאר עולמות הפנטזיה.
    לבני האדם אין פלוסים או מינוסים הם פשוט דמוי אנוש בלי תוספים או מחסרים (ראו מטה מערכת אמונה)
    בנוסף יהיה אפשר לשחק את האלים השונים וזה יהיה מגניב

השינויים בחוקים ובשיטה:

חוקי הקרב של game of thrones d20
    חוקי הקרב והנק"פ של gotd20 הם יותר ראליסטיים ויוצרים קרבות יותר מסוכנים וקטלניים:
    דמויות מתחילות את המשחק עם נק"פ כרגיל כשבכל דרגה הן מקבלות מעט נק"פ קבוע (נק"פ אחד נוסף לכל דרגה למקצוע עם ק6 ומטה, 2 נק"פ נוסף למקצוע עם ק8 וכו'). נגד כל התקפה שמבוצעת על דמות הדמות מגלגלת גלגול הגנה המתואם על ידי הזרז שלה, תוסף מגן (ראה בהמשך), ותוסף הגנה (משתנה לכל מקצוע ופועל בערך כמו תה"ב), לדמות 2- על כל התקפה קודמת שבוצעה עליה באותו התור.
    המגנים מוסיפים יותר תוסף לדרג"ש, השריון נותן הפחתת נזק במקום תוסף דרג"ש ועוד חוקי קרב ריאליסטיים כמו called shot ורבים מעניינים אחרים.

אין נטייה
    פשוטו כמשמעו.

מקצועות ג'נריים
    http://www.d20srd.org/srd/variant/classes/genericClasses.htm
    כמובן שנוסיף עוד יכולות

מערכת אמונה
    יהיו דרגות אמונה שישתנו לפי דרגה ודברים אחרים, ככל שדרוג האמונה גבוה יותר הדמות זוכה לכשרונות ותוספים המשתנים לפי האל בו היא מאמינה. שימו לב שזה בא להחליף את המחסור באוצרות (שמאוד נדירים) וגזע ולכן אמור לאזן.

מערכת קסם חדשה

בגלל הנק"פ המועט, הtaint ובגלל שאני רוצה, אני רוצה לשנות את מערכת הקסם. היא תעבוד בעזרת נקודות קסם ותהיה דומה לפסיוניקס. עדיין לא החלטתי איך בדיוק היא תהיה אבל היא תהיה שונה.

זה יותר מידי שינוי בחוקים?
    אני אשמח לשמוע את דעתכם ואשמח לעזרה אם מישהו מעוניין.
    שימו לב שזה רעיון לעולם מערכה שאני רוצה לבנות, לא רעיון לעולם המערכה של הפורום. מי שמעוניין יכול לעזור לי בבניית עולם המערכה שלי.
    מסנג'ר: thechenmn@yahoo.com

אני גם אתן לכם עצה לעולם מערכה של הפורום: אל תעשו עוד עולם מערכה רגיל רק שבמקום אלפים יש [הכנס שם גזע שעשיתם כאן] ובמקום נוכלים יש [הכנס שם מקצוע שעשיתם כאן] עם אלים שונים וממלכות. עשו אותו מקורי ושונה. אל תפחדו לשנות את החוקים וליצור עולם אחר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    רעיון מצוין,אבל אתה יכול לתת לי קמפיין הוק לחבורה של אלים?
    מה בדיוק יש להם לעשות?
    האם הם יותר עוצמתיים מבני אדם?
    כמה יותר?

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    האלים הרבה יותר חזקים מבני האדם. למי שמכיר את חוקי האלים אז רוב האלים הם בראנקים נמוכים (1-5) בעוד אדם היה בראנק די גבוה.

אלים מנסים להשיג מאמינים וסוגדים. מספר אלים יכולים לחבור יחד כדי לנצח אל חזק יותר, לחסל מטיל לחשים חזק שגונב מהם אנרגיה (לא קל למצוא את הנודניקים האלה), וכל מה שאתה יכול לחשוב עליו.
    אספק מאוד כיפי של משחק אלים לדעתי יהיה אם כל שחקן ישחק אל אחר במסעו אחר כוח וסוגדים, כאשר יקומו בריתות בין שחקנים, מלחמות וכאלה. ובעצם יהיה כמו מין משחק אסטרטגיה כזה.

אני ונירביראן (למי שמכיר מפורום הפונדק) עובדים על הנתונים, החוקים והכל ואני אפרסם אותם פה כשהם יהיו מוכנים.
    בנתיים אתם מוזמנים לעוץ עצות, להגיד את דעתכם ולהציע עזרה בנוגע לעולם ולרעיון הכללי שלו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    כבר הבאתי את דעתי בפונדק. בקצרה אסכם שזה רעיון מגניב אך לקמפיין ממוצע של מו"ד לא הייתי לוקח אותו (רק אולי לאיזה סשן מגניב)

שתף ב-Google+

הרשמה