תפריט ראשי

123 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 84
    הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    כידוע לכל אדם שלא חי מתחת לאבן, סדרת משחקי התפקידים היפנית, Final Fantasy היא מהסדרות הגדולות והמשובחות ביותר בתעשיית המשחקים.
    המשחק הראשון בסדרה יצא ביפן עוד בשנת 1987 ומאז ועד היום קנה לעצמו מליוני מעריצים ביפן ומחוצה לה. בעוד שביפן הוא מקבל יחס של אל בתעשייה (בדומה להיילו בארה"ב) באירופה ובארץ יש לו קצת פחות הכרה. אחת הסיבות הן שהוא מגיע לשוק האירופה (ואלינו) רק חודשים ארוכים אחרי שהוא מגיע לשאר העולם.
    אבל ללא קשר לאפליה זו או אחרת של חברות משחקי מחשב כלפי אירופה, סדרת המשחקים הזאת היא מהמשובחות ביותר בעולם ובקרוב עומד להגיע לאירופה המשחק השנים עשר (לא כולל ספין-אופים שונים ומשונים) שעונה לשם המפתיע "Final Fantasy XII".
    כפי שבוודאי זכור לרבים מכם, משחק הFF הקלאסי האחרון שהגיע לידיהם הרועדות של שחקנים ברחבי העולם היה המשחק העשירי בסדרה. מאז, יצאו כמו ספין-אופים למשחק השביעי בסדרה שנחשב למשובח ביותר, ממורפג פופולרי ביקום המשחקים וגם משחק אסטרטגיה נהדר לGBA של נינטנדו. אך בעוד מספר חודשים, כמעט 6 שנים מאז יציאתו של המשחק העשירי בסדרה, עומד להגיע לחופי נורמנדי ושאר אירופה (וכמובן לישראל - אני מקווה...) המשחק הקלאסי הבא בסדרה. כפי שבוודאי שמעתם, המשחק הזה לא קלאסי במיוחד שכן מערכת הקרב שונתה לגמרי והמשחקיות שונה בעליל אך בסופו של יום, FFXII הוא אכן משחק פיינל פנטזי אמיתי. מבין סימני ההיכר שלו נותרו ספינות האוויר, זימון היצורים האדירים, צ'וקובו'ס, יצורים פרוותיים קטנים, גיבורים נשיים במיוחד ומספר קולוסאלי של שעות משחק. בנוסף לכל אלו, דאגו החברה בסקוואר אניקס לליטוש מוחלט במשחק ושמירה על האיכות שמעריצי הכותר מצפים לה.
    המשחק מגיע לPS2 המזדקנת ודוחף אותה לגבול גבולותיה (עד לאן הגבולות האלה נמתחים?). למרות שהוא לא יראה כמו משחקי דור הבא כדוגמת Gears of War אבל ללא ספק, זהו אחד המשחקים היותר יפים שיצאו בחודשים הקרובים. מעבר לספירת הפוליגונים יש בגרפיקה גם דברים אחרים ועם ה"מעט" שיש בPS2 הצליחו החבר'ה היפנים לעשות לא מעט.
    כרגיל, דיווחים שונים נאמרו שהמוזיקה פשוט מאוד מופלאה, כמו בכל משחק FF אחר שאי פעם יצא. המשחקיות השונה נחשבת לפורצת גבולות לדעת רבים ולפי מה שאני יודע עליה, אני לא אופתע כלל אם חיקויים רבים יופיעו בכל רחבי הקוסמוס התפקידי. הסיפור האדיר (שמערב הרבה פוליטיקה ומלחמה עקובת דם) משתרע על פני עשרות שעות (אך תופתעו אם זה יהפוך למאות ביחד עם כל הקווסטים הצדדים) והדמויות עמוקות וסבוכות כתמיד.
    כמו תמיד, יופיעו במשחק סרטים מרונדרים מראש (שביצירתם חברי סקוואר אניקס הפכו למומחים עולמיים של ממש) שיעזרו להעביר את הסיפור בצורה טובה יותר.

נכון לעכשיו, התאריך הרשמי ליציאת המשחק באירופה הוא הרבע הראשון של 2007. אני מקווה שזה יהיה בראשון בינואר, אבל לא סביר שזה יקרה. נותר לנו רק לקוות שלא יהיו עיכובים עם ההשקה ושהמשחק יגיע לחופי ארץ ישראל מהר ככל האפשר.

דרך אגב, המשחק הבא בסדרה שיופיע על הPS3 כבר הוכרז ונראו תמונות מאוד מרשימות ממנו.

רק כדי להרטיב לכם את הפה קצת, הנה כמה תמונות מהמשחק:

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    יש לי כבר את המשחק... מישהו מהמשפחה קנה לי את זה בארה"ב.
    משחק מגניב לגמרי. די שונה משאר המשחקים בסדרה (שלא לדבר על המשחק ה-11, שהוא פשוט בושה לסדרה), הוא לא RPG טהור, כלומר הקרב הוא לא במסך נפרד מהמפה שבה אתה מסתובב וזה כבר לא בתורות.
    קצת שונה, אבל סה"כ נחמד, למרות שאני עדיין מעדיף את השיטה הישנה.
    אגב, אני חושב שתאריך היציאה של המשחק באירופה הוא בפברואר, אבל אי אפשר לדעת כמה זמן ייקח לו להגיע לישראל....
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    נכתב במקור על ידי Squall311
    יש לי כבר את המשחק... מישהו מהמשפחה קנה לי את זה בארה"ב.
    משחק מגניב לגמרי. די שונה משאר המשחקים בסדרה (שלא לדבר על המשחק ה-11, שהוא פשוט בושה לסדרה), הוא לא RPG טהור, כלומר הקרב הוא לא במסך נפרד מהמפה שבה אתה מסתובב וזה כבר לא בתורות.
    קצת שונה, אבל סה"כ נחמד, למרות שאני עדיין מעדיף את השיטה הישנה.
    אגב, אני חושב שתאריך היציאה של המשחק באירופה הוא בפברואר, אבל אי אפשר לדעת כמה זמן ייקח לו להגיע לישראל....
    שיטת הקרבות השונה לא עושה את המשחק הזה פחות RPG טהור. מה שקובע אם משחק הוא RPG או לא זה העובדה שיש פיתוח דמויות. בגלל שאכן יש פיתוח דמויות מאוד משוכלל במשחק, הוא בהחלט RPG ובהחלט טהור. נכון שיש דגש מסוים על הפעולה במשחק, אבל FF זה עדיין FF.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    זה קצת מוזר בשביל אחד שמשחק את זה מגיל 6 >_<
    אבל בכל מקרה, כמו שאמרתי, זה סבבה, וזה בטוח עדיף על FFXI, שעדיף למחוק אותו מספרי ההיסטוריה.
    דבר אחד שמבאס שם, זה שפיתוח הדמויות עובד בשיטה שדומה לSphere Grid ב-X, ככה שיוצא שבסוף המשחק, כל הדמויות שלך יהיו בערך אותו הדבר, רק עם שינויים קלים פה ושם (Mist Knacks או Espers)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    Chaotic, תודה לך על הסקירה.
    נראה שאתה מנוסה מאוד עם משחקי FF, תוכל אולי לתת מדריך כללי למשחקי הסידרה? למשל, הדמויות שתמיד חוזרות בהם, התפקידים של הצ'וקובו, וכמובן תיאור כללי של המשחקים עצמם. אני אשמח מאוד להעלות מדריך שכזה למדריכים של הפורום.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    חיפה
    תסלחו לי על הבורות, אבל האם מדובר במשחק אינטרנטי מרובה משתתפים MMORPG (או איך שלא קוראים לזה) או שזה לשחקן יחיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    אני אענה לCOOLER קודם - אז ככה. פיינל פנטזי היא סדרה עצומה של משחקי תפקידים ויצא לה משחק אחד (מספר 11) שהוא משחק תפקידים המוני באינטרנט. יש לו קהילה לא קטנה בכלל (לא קרובה לזו של WOW, אבל שום דבר לא קרוב לקהילה של WOW) והוא די מוצלח, בייחוד ביפן.

ולבקשתך ננסק, אני מוכן לכתוב על זה מעט אבל אני רחוק מלהיות מומחה. לא שיחקתי בכל המשחקים ולא סיימתי את כל המשחקים ששיחקתי בהם.

בכל מקרה, התפקיד של הצ'וקובו ברוב המשחקים הוא בעיקר ככלי תחבורה. במשחקים ישנים יותר הופיעו גם סוגי צ'וקובואים הנבדלים לפי צבע ותפקידם משתנה. צ'וקובו מסוג אחד יכול להסיע אותך למקומות שצ'וקובות מסוג אחר לא יכול וסוג אחד של צ'וקובו יכול לשמור לך על פריטים יקרי ערך, אם לא ישאר לך מקום בתיק הבלתי נראה שלך.
    בטריילר לFFXII אפשר לראות צ'וקובואים שמשמשים ככלי תחבורה בקרב, בדומה לסוסים בקרבות בימי הביניים. על הצ'וקובואים יש חיילים שנלחמים אחד בשני. גם בFFX יש חלק שבו הצ'וקובואים מופיעים בקרב מסוים ואם איני טועה, הם מופיעים לעיתים גם כמפלצות בחלק מהמשחקים.
    יש דמות אחת שחוזרת תמיד והיא סיד. כל פעם הוא משחק תפקיד אחר אבל נראה שיש בין הדמויות משהו משותף שקשור לטכנולוגיה ומכניקה.

יש מוטיבים חוזרים רבים בסדרה, כפי שכבר אמרתי, ואלו הם ספינות האוויר שמופיעות בכל אחד מהכותרים והזימונים שמופיעים כבר זמן רב אך לא נמצאים בכותרים הראשונים (אם אני זוכר נכון, הכותר הראשון שהופיעו בו הזימונים הוא השלישי).
    היוצרים אמרו מספר פעמים שהם זכו בהשראה רבה מסדרת הסרטים של מלחמת הכוכבים ובמשחק האחרון בסדרה אפשר לראות את זה בצורה די בולטת (קונפליקט פוליטי והרבה ספינות אוויר)

בכל משחק חדש בסדרה יש איזכורים למשחקים קודמים. למשל, הספינות במשחק החדש ביותר, נקראות על שם זימונים במשחקים קודמים.
    עד המשחק האחרון הדבר הקבוע ביותר בסדרה היה מערכת הקרב הקלאסית בתורות. כל אחד, לפי המהירות שלו, מתקיף בתורו או משתמש בפריט מסוים בתורו.

התרשמתי שסקוואל מכיר הסדרה הרבה יותר טוב ממני. ההיתי מבקש ממנו להכין מדריך קצת יותר מקצועי כי אני באמת לא מכיר את הסדרה מהתחלתה עד הסוף...

כמובן שתמיד יש לך את וויקיפדיה שבוודאי עמוסה במידע על הסדרה, אם תרצה להעמיק בזה יותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    זה סבבה קאוטיק. וסקוואל, ההצעה גם אליך - אתה מוזמן לכתוב מדריך היכרות על הסדרה, ואני אעלה אותו כמדריך רשמי של הפורום. או שתכתבו ביחד, קאוטיק כבר כתב כאן לא מעט פרטים ראויים.
    בהחלט מגיע לסדרה שכזו כתבת היכרות, לא?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    נכתב במקור על ידי ננסק
    זה סבבה קאוטיק. וסקוואל, ההצעה גם אליך - אתה מוזמן לכתוב מדריך היכרות על הסדרה, ואני אעלה אותו כמדריך רשמי של הפורום. או שתכתבו ביחד, קאוטיק כבר כתב כאן לא מעט פרטים ראויים.
    אין ספק שמגיע. למעשה FFX היה אחד המשחקים שהצליחו להכניס אותי לעולם המופלא של הארדקור גיימינג.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    נכתב במקור על ידי ננסק
    גם אני תומך בזה, מן הסתם חחחח.
    בכל מקרה, אני אשמח לכתוב את זה, ואשמח עוד יותר אם אוכל לעבוד יחד עם chaotic על זה, אבל יש לי שאלה אחת, לפני שנתחיל- כשאתה אומר (יותר נכון כותב, אבל למה להיות קטנוניים) "מדריך היכרות על הסדרה", למה אתה בדיוק מתכוון? איזה דברים רצוי שיהיו בזה ואיזה לא? רק כדי שיהיה לי כיוון כללי... (כן, וגם כדי לא לחפור יותר מדי במקומות שלא צריך חחחח)
    אגב, סליחה שלא הגבתי לזה מוקדם יותר, נעדרתי מהפורום בשבוע-שבועיים האחרונים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    חשבתי בכיוון של מדריך כללי לסדרה כולה - משהו שמתאים למי שלא ראה אף פעם את FF ורוצה ללמוד יותר. נוכל להפנות לזה אנשים ששואלים "אז מה זה בעצם FF?".
    למשל, סיקור של ארבע שורות על כל אחד ממשחקי הסדרה: מהי העלילה (בקצרה מאוד..), איך עובדת מערכת הקסם (בתמצות רב), על איזה קונסולות זה יצא ומתי, ופחות או יותר זהו. מעבר לכך חשבתי על סיכום כללי של מאפיינים החוזרים על עצמם בסדרה, וציון המקומות המעניינים בהם הם הופיעו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    נכתב במקור על ידי ננסק
    חשבתי בכיוון של מדריך כללי לסדרה כולה - משהו שמתאים למי שלא ראה אף פעם את FF ורוצה ללמוד יותר. נוכל להפנות לזה אנשים ששואלים "אז מה זה בעצם FF?".
    למשל, סיקור של ארבע שורות על כל אחד ממשחקי הסדרה: מהי העלילה (בקצרה מאוד..), איך עובדת מערכת הקסם (בתמצות רב), על איזה קונסולות זה יצא ומתי, ופחות או יותר זהו. מעבר לכך חשבתי על סיכום כללי של מאפיינים החוזרים על עצמם בסדרה, וציון המקומות המעניינים בהם הם הופיעו.
    אני אשמח לעזור. אני לא מחשיב את עצמי כמבין גדול בסדרה הזאת (לא שחקתי אפילו במחצית מהמשחקים) אבל איפה שאני יכול לעזור, אני אשמח.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    מצטער על הדאבל פוסטינג אבל יש חדשה טובה לכל מי שאכפת לו מהמשחק.

גירסאת הPAL תשוחרר ב23 בפובאר. קצת יותר מחודש וזה יגיע.
    בהתחשב בעובדה שאני מחכה למשחק בערך שנתיים הציפיה הנוכחית - חודש לפני הוצאתו - צורבת את נפשי העדינה וסורטת לי את הדיסק.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    נכתב במקור על ידי ננסק
    אז מה זה בעצם FF?
    FMV
    התקפה התקפה התקפה ריפוי התקפה התקפה התקפה ריפוי
    FMV
    התקפה התקפה ריפוי
    rinse repeat
    the end

ועכשיו קצת על כל משחק-
    1- היי אני גארלנד אני אשמיד את העולם בואו לעצור אותי, לוחמי אור. הסוף.
    2- לא שיחקתי
    3- לא שיחקתי
    4- סיפורו המרגש של אביר אפל וגברי המגלה את מיניותו הכלואה ומשתנה לדראג קווין רגיש ומתחשב.
    5- מסעו המרתק של הגיבור "ישבנים" בנבחי הגרינדינג...
    6- משחק קל מאוד אבל הכי טוב בסדרה עלילה אחלה דמויות שולטות פסקול אלוהי, בסה"כ המשחק היחיד בסדרה שמגיע לו להיות בהיכל התהילה של הארפיג'ים היפנים.
    7- משחק טוב אבל הוא המשחק הכי אובר רייטד ביקום.
    8- *לא יכול לתאר את המשחק כי כל מיצי הקיבה שלו עלו למעלה*
    9- מעין הומאז' לפפים הישנים. עלילה ודמויות טובים מערכת קרב טובה שמשלבת ישן עם חדש ואחלה פסקול.
    10- דמויות מעצבנות בטירוף, עלילה עם דילמה מעניינת שנפתרת בצורה מחפירה.
    11- MMORPG
    12- המשחק שהדרדרות הסידרה גרמה לי לא להתעניין בהשגתו.

בסך הכל הדבר הכי טוב שאני יכול להגיד על סדרת פיינל פנטזי זה שהיא מושכת אנשים לז'אנר וחלקם בסופו של דבר נחשפים גם למשחקים כמו xenogears suikoden 2 ו-valkyrie profile.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    =)
    אגב, לא נראה שנעשה בויגיימס ביקורת על valkyrie profile החדש, אז אולי תכתוב בקצרה רשמים שלך בפורום? שלפחות נדע איך הוא.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    נכתב במקור על ידי ננסק
    =)
    אגב, לא נראה שנעשה בויגיימס ביקורת על valkyrie profile החדש, אז אולי תכתוב בקצרה רשמים שלך בפורום? שלפחות נדע איך הוא.
    אחד המשחקים הכי טובים בז'אנר וחבל שהוא לא מקבל איזו ביקורת משבחת כי מגיע לו הרבה תשומת לב.

בשיטה של פלוס מינוס
    + עלילה מעולה עם טוויסטים מפתיעים, פיתוח של העלילה מVP1
    + גיימפליי אלוהי
    + אורך חיים די גדול, כמו תמיד במשחקים של tri ace אחרי שגומרים את המשחק נפתח דנג'ן סודי ענקי ומאתגר עם קטעי מעבר הומוריסטיים שלוקח לך עוד המון זמן לעבור אותו ככה שהשמירה שלך כבר תעבור את ה99:99:99
    + רמת קושי מאתגרת

- פסקול מאכזב
    - כל הגישה של המשחק לאנהרייר, נשמות הלוחמים שמצטרפות אל הולקירי. במשחק הראשון זה בוצע מעולה, ראית את הסיפור רקע של כל דמות ונקשרת אליהן ובקרבות הם היו שונים לחלוטין אחד מהשני וכאן האנהרייר סתם מוצאים אותם בדנג'נים ובקרבות הם קופי פייסט אחד של השני.
    - לפני שמשחקים במשחק הזה חייבים אבל חייבים לסיים את VP1 בסוף הסודי שלו, כי העלילה של VP2 ממשיכה ישירות משם. אם רושמים באינטרנט שזה prequel אז זה בולשיט מוחלט ואני לא יכול בדיוק להסביר למה מבלי לספיילר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.02.2007
    עיר
    תיל אביב
    נכתב במקור על ידי Novril
    אחד המשחקים הכי טובים בז'אנר וחבל שהוא לא מקבל איזו ביקורת משבחת כי מגיע לו הרבה תשומת לב.

בשיטה של פלוס מינוס
    + עלילה מעולה עם טוויסטים מפתיעים, פיתוח של העלילה מVP1
    + גיימפליי אלוהי
    + אורך חיים די גדול, כמו תמיד במשחקים של tri ace אחרי שגומרים את המשחק נפתח דנג'ן סודי ענקי ומאתגר עם קטעי מעבר הומוריסטיים שלוקח לך עוד המון זמן לעבור אותו ככה שהשמירה שלך כבר תעבור את ה99:99:99
    + רמת קושי מאתגרת

- פסקול מאכזב
    - כל הגישה של המשחק לאנהרייר, נשמות הלוחמים שמצטרפות אל הולקירי. במשחק הראשון זה בוצע מעולה, ראית את הסיפור רקע של כל דמות ונקשרת אליהן ובקרבות הם היו שונים לחלוטין אחד מהשני וכאן האנהרייר סתם מוצאים אותם בדנג'נים ובקרבות הם קופי פייסט אחד של השני.
    - לפני שמשחקים במשחק הזה חייבים אבל חייבים לסיים את VP1 בסוף הסודי שלו, כי העלילה של VP2 ממשיכה ישירות משם. אם רושמים באינטרנט שזה prequel אז זה בולשיט מוחלט ואני לא יכול בדיוק להסביר למה מבלי לספיילר.
    שחקתי ב-FF12 (המשחק היחידי בסדרה ששחקתי, בקרוב אני אשחק ב-10 ) ובוולקירי- ופיינל פנטאזי יותר טוב אם תשאל אותי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    נכתב במקור על ידי ננסק
    סליחה שלא הייתי בפורום בזמן האחרון, היו לי עניינים דחופים (ומציקים) יותר על הראש, כך שהזמן שלי היה מוגבל מאוד.. בכל מקרה, עכשיו כשיש לו שוב זמן פנוי, אני אתחיל לעבוד על המדריך הנ"ל, ובגלל שלא הייתי פה כ"כ הרבה זמן, אני אנסה להשקיע בו יותר מהרגיל.
    אלא אם כן משהו לא צפוי יקרה, אני אסיים את זה בעוד כמה ימים >_<
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אחלה, אני אשמח לשים אותו כמדריך רשמי בפורום.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    14.01.2007
    הוא כבר פה אצלנו (מדיה גיים).
    כל מי ששאל ובירר - התחדשו נא.
    אני מניח שיפרסמו ידיעה מסודרת בכל מקרה...

צחי.
    שתף ב-Google+

הרשמה