תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 17 מ 17
    הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    רעיון לפעולת הקסם (אני יודע שזה די דומה לאברון אבל חשבתי על זה לפני שידעתי מה זה אברון!):
    במכרות בעולם כורים גבישים מיוחדים, אלא נקראים גבישי אנרגיה. בתהליך פשוט ולא מורכב ניתן להטמיע בגביש אנרגיה קסם למשך שנתיים, יש גבישים שניתן לשים בהם קסמים יותר חזקים ויש כאלה יותר חלשים. בעבר הרחוק פותחה שיטה שכוללת גביש אנרגיה ולוח מתכת קטן מרוקע סימנים ובצורה זאת ניתן לתעל את הקסם האגור בגביע לצורכיך. גבישים אלא, בזכות יכולתם לשרוד שנתיים והפשטות של הטמעת הקסם בהם משמשים לרוב הפעילויות הקסומות ביבשת.
    בין הגבישים היותר נפוצים נכללים הגבישים שבהם הוטמע לחש ריחוף. בעזרת לוח מתכת קטן הם משמשים להעפת הספינות המעופפות והבנינים הקסומים וכן לעוד הרבה תפקידים אחרים.

זקוק לרעיונות ולחומר פלאף בשפע!

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    מוצא חן בעיני, ואני אוסיף רעיון דומה שהיה לי פעם, ויכול לעזור:

אקזוטיום
    זהו מינרל נדיר הנדרש עבור תהליכים קסומים רבים, כמקור אנרגיה. עם האמצעים הטכנולוגיים המתאימים, מסוגל האקזוטיום לספק קסם באופן סדיר ונשלט, בניגוד להתפרצויות הטבעיות האלימות (כמו ההבדל שבין גנרטור לבין ברק). משום כך הוא מצרך הכרחי במפעלים קסומים רבים, ובמתקנים שדורשים שימוש בגבישי האנרגיה.
    ניתן להשתמש בו גם בזמן הטלת לחשים. גרמים בודדים של אקזוטיום מספיקים כדי לספק את האנרגיה הדרושה לשימוש בכישרון על-קסם ביחד עם לחש שלא הוכן בעזרתו (או מוטל ספונטנית בעזרתו), כך שלא צריך לבזבז יחידת לחש בדרג גבוה מהרגיל. כל 20 גרם של אקזוטיום מחליפים דרג לחש נדרש אחד. (ועולים בהתאם. זה מצרך יקר מאוד).
    ניתן גם להשתמש באקזוטיום להגברת דרגת המטיל, אבל לשם כך נדרשת התמחות מיוחדת, כלומר כישרון מתאים.

אני מציע למצוא דרך לקשור את האקזוטיום וגבישי האנרגיה בדרך כלכלית הגיונית כלשהי. כמו כן, אני מציע משהו נועז במיוחד - לא לאפשר הטלת לחשים סתם כך, כלומר, שבעולם הזה אי אפשר להטיל לחשים ללא שימוש בגביש טעון או באקזוטיום, או במשהו דומה. למה? כי אחרת, בשביל מה צריך אותם? למה אני צריך גביש עם לחש ריחוף כדי להעיף ספינה, אם אפשר פשוט להטיל עליה ריחוף ולהפוך אותו לקבוע? לכן אני מציע שעצם הטלת לחש הריחוף (וכל לחש אחר) תעלה במשאבים חומריים, לא רק ברכיבי לחש מינוריים.
    לגבי לחשי קדושה - דווקא אותם לטעמי אפשר להטיל גם ללא חומרים מיוחדים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    רעיון נחמד מאוד.
    אפשר להגיד שגביש בשילוב עם אקזוטיום הופך את הגביש לקבוע

דווקא לדעתי לא כדאי לעשות שלא יהיה אפשר להטיל לחשים באופן רגיל.
    דווקא חשבתי על מערכה שמפוצצת גם בקסם גבישים ומינרלים (טכנו-מאג) וגם בקסם רגיל (אשף מכשף וכו'...) זה יכול להית מהנה וכיף מאוד לשחק במערכה כזאת ועוד במיוחד שהיא עירונית.
    אולי נעשה שהכנו-מאג זקוק לגבישים ולמינרלים כדי לעשות את מה שהוא יוכל לעשות.

בקשר ללחש קביעות- מחיר של גביש נמוך פי 1.3 ממחיר של לחש קביעות. מחיר מינרל+גביש שווה במחיר ונותן ללחש תכונת תמישות.
    מוסכם?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    אני חושב שהסיבה לשימוש בגבישים (אם נחזור לדוגמת ספינות הריחוף), היא כלכלית. אתה פעם אחת קונה גביש מספק המאגיה שלך, והוא מתפעל לך את הספינה לשנה-שנתיים, במקום להחזיק צוות של מטילי לחשים שיטילו את הלחש בכל מעגן, רציף, או אפילו תחילת כל יום.

האקזוטיום (שם מעולה, אגב. נדלקתי) יכול לשמש כרכיב מתגבר לגבישים, או רכיב מפעיל לגבישים. כלומר - גבישים שניתן לאכסן בהם כוח מאגי יש בשפע, אבל אקזוטיום, הנדרש לשימוש/ניצול הכוח הטמון בגבישים - הוא דווקא נדיר.

אגב, ניתן "לשאול" את נושא אבן המוקד ממ"ת "הנשגבים", ולקבוע שניתן לשלב את הגבישים + אקזוטיום בחפצים שונים להשפעות שונות, אולי אפילו עם קשר ישיר למקור/סוג הגביש: נניח גביש אדום, או גביש שנחצב במדבר ישמש לפעולות הקשורות ביסוד האש. גביש שנחצב לאורך החופים, או שצבעו כחול ישמש לפעולות של יסוד המים, וכיוצא בזה.

שני הרעיונות שלכם מגניבים ביותר. מה דעתכם ליצור מזה משהו שניתן לפרסם באופן רשמי? (קובץ "תורת הגבישים למטילי לחשים").
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    במילה אחת:אהבתי!
    לכ"כ:מאחר וזה חלק מעולם המערכה שלנו שאנחנו בונים בפורום של הוצאה לאור,אחרי שנסיים(ב"ה)אתם יכולים להוציא ספר ואז זה יהיה רשמי^^

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    מגניב. בהחלט נשמח לעצב, ולפחות לעשות מזה קובץ רשמי להורדה. אולי אפילו יותר מזה... (אם ננסק יאשר בחותמת איכות גובלינית רשמית וירוקה).
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    בנוגע להצעה של ננסק להטלת לחשי המאגיה בעזרת גביש,אני בעד שהגביש יהיה ממקד,זתומרת שבלי הגביש,קשה לקוסם להתרכז בקסם,ולכן יש מספר מסוים של אחוזי הצלחה בהטלת הקסם(למכשפים יש יותר סיכויי הצלחה מאחר ויש בתוכם כוח,אז הם צריכים פחות(אבל עדיין צריכים)את הכוח והמיקוד שהגביש מספק).

עריכה:
    או שהמחסר לאיבוד גביש כוח תקף רק בסביבה העירונית,כי בפרא יש הרבה קסם והעיר והטכנולוגיה קצת מבטלים אותו,ולכן הם משתמשים בגבישים.
    מה דעתכם?

ד"א,46 הודעות זה משהו שאני עושה בחודש,לא בכמה ימים^^

נכתב במקור על ידי נחל
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    למרות שאני בעד הרעיון של הגבלת הקסם לשימוש במשהו חומרי, זה קצת מתנגש עם מה שנכתב עד עכשיו. אם אקזוטיום כל כך נדיר, חייבים אותו לשימוש בקסם והוא מתכלה לאחר השימוש, כמעט לא יהיה אפשר להטיל לחשים בצורה "ספונטנית", כלומר בלי מכונות או משהו כזה. שזה רעיון מגניב למערכה בפני עצמה, אבל לא נראה שזה מתאים לכאן. מצד שני, אם חייבים גבישים ובכל גביש אפשר לטעון רק קסם אחד למשך אותן שנתיים.. אני לא חושב שמישהו ירצה להתקע עם גביש שעושה רק כדור אש למשך שנתיים, ואתה תראה הרבה אנשים מסתובבים עם עשרה גבישים בכיס, בשביל שיוכלו להטיל עשרה קסמים שונים.
    בקשר לריכוז, אני חושב שזה לא הולך מספיק רחוק עם עניין ההגבלה של הקסמים. כלומר, אם רוצים שיהיה צורך במשהו מוחשי, שיהיו חייבים אותו ולא שזה רק יוסיף לריכוז. אלא אם לא הולכים בכיוון הזה, ומחליטים שאפשר להטיל קסמים גם בלי גבישים.

הצעות אפשריות:
    - בשביל להשתמש בקסם חייבים גביש שטעון בקסם הזה, מכשפים צריכים לעשות משהו בשביל לנצל את הקסם, ואי אפשר שיהיו באותו איזור יותר ממספר מסוים של גבישים טעונים. (אי אפשר, כלומר, קורים דברים לא רצויים)
    - לקחת חלק מהרעיון של כ"כ, ולהגיד שבשביל קסם חייבים גביש מאותו אלמנט - בשביל כדור אש חייבים גביש אדום, וכ'ו.
    - הגבישים הם דברים לא מאוד נפוצים, והם נשחקים במהלך השימוש. בשביל להחזיר להם את היכולת לתעל קסמים, צריך להעביר אותם בטיפול כלשהו. זאת יכולה להיות תוספת לרעיון השני.

בגלל שאני בעד הרעיון של כורח בדברים חומריים, ההצעות שלי הן בכיוון הזה. כדאי להחליט עכשיו אם רוצים כורח כזה או לא, בשביל שיוכלו להציע דברים שמתאימים לעולם. וכמובן שמה שאמרתי כאן אלה רק רעיונות, ואתם מוזמנים לקבל או לא לקבל אותם.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    אולי שאם יש הרבה גבישים מאנרגיות שונות במקום אחד אז מתחילים לקרות דברים מוזרים לקרות(דברים קטנים,וחסרי ערך,אולי זמניים).

נכתב במקור על ידי נחל
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    אבל אם עושים את מה שהצאתם צריך לחזק את מטילי הלחשים בדברים אחרים, כי זה בעצם מגביל אותם מאוד
    טבלאת סיכום רעיונות:
    גביש אנרגיה- מתפעל לחש למשך שנתיים-שלושה
    אקזוטיום- מספק מקור קסם (צריך להמציא לזה חוקים
    גביש אנרגיה+אקזוטיום- הגביש אנרגיה פועל תמידית

חוקים לקביעת מחיר לגביש:
    גביש ריק- 20 מ"ז לכל דרג שאפשר לאכסן
    גביש מלא- מחיר גביש ריק+מחיר רגיל של הטלת לחש
    מתכת מרוקעת- 10 מ"ז לדרג לחש
    מחיר של מערך שלם- מחיר הטלה+מחיר גביש+מחיר מתכת מרוקעת

אתם מסכימים שלביינתים אני יהיה האחראי על איסוף החומר במקום מרוכז?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    לא הבנתי איך הגביש מתפקד,צריך גביש לכל לחש?

נכתב במקור על ידי נחל
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    הגביש מתפקד כסוג של חפץ קסם המאפשר תפעול כלים קסומים למשך שנתיים שלוש במחיר נוח במיוד. רוב החלק הקסום וכן חלק גדול מכלכלה מתבסס על זה

עוד נקודה שאני רוצה לעלות כאן בתור עץ הקסם של העולם:
    מהו אחוז הקוסמים (כל סוגי מטילי הלחשים) סעולם?
    בתור עולם מפוצץ קסם אני ממליץ שיהיה משהו כמו 10 עד 15 אחוז

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    10% מכשפים
    5% אשפים
    אולי אפשר לעשות שכולם מתחילים את המשחק עם יכולת קסם מדרג 0 או 1 לשימוש פעם ביום בגלל ההשפעה הקסומה.

נכתב במקור על ידי נחל
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    ומה אם כושפים קרביים, וו-ג'ינים, טכנו-מאגים, כוהנים, דרואידים, שאמאנים וכל השאר?
    לא כותבים לפי גזע. בכל מקרה איש רגיל וממוצע בעולם לא יוכל להבדיל בבין מכשף לוו-ג'ין או בין אשף לכושף קרבי.
    צריך פשוט לכתוב מה אחוז מטילי הלחשים מתוך האוכלוסיה וזהו.
    שיניתי את דעתי ל20% עד 25%

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    עידן, אני בעד שאתה מרכז את העניין, נראה שאתה שולט בזה בהחלט.

מבחינת כמות מטילי הלחשים, אל תשכחו שרוב החבר'ה הם דב"שים, ולכן לכל היותר רופאי אליל. מבין האחרים, אני ממליץ על רוב בתחום לומדי הכשף, לא המטילים הטבעיים. כלומר, בעיקר אשפים, כושפים קרביים (סביר שאלו החבר'ה המרכזיים בצבא ובמשטרה), ומכשפים. ואני מאמין שאיש רגיל בעולם דווקא אמור להיות מסוגל להבדיל ביניהם, מאחר ומדובר בסגנונות והתייחסויות שונות מאוד לקסם. המכשף יהיה סתם איזה בחור, האשף כנראה מחויב להיות שייך למסדר רשמי (ולכן עם מדים, וקוד התנהגות ודברים כאלה) - כדי לפקח על הקסם בעיר. וכושף קרבי, אם באמת הוא מטיל הלחשים המועדף על הצבא, יהיה כמובן במדים.
    אני נגד וו-ג'ן, הוא יותר מדי זר למערכה. אולי רק בתור כת מוזרה בקרב אחד המסדרים... אני מתאר לעצמי שיש הרבה מאוד סוגי מסדרים ואמונות בעיר הזאת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    סתאם לקחתי אותם כדוגמא... לדעתי לא כדאי שיהיו מקצועות אוריינטלים בעולם (אולי רק בתור חברה מוזרים ממקום מרוחק).
    ננסק, יש לך משהו לומר בנוגע לכמות מטילי הקסמים בעולם?
    שימו לב שלא כל קוסם חייב להיות מחובד, אני רואה בלי בעיה איכר פשוט שנעזר בקסמיו המועטים לעזור למשק ביתו

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    מה המקור של הגבישים? מאיפה מיבאים אותם?

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הרשמה