תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    האלו כולם,

מטרת הדיון הזה היא להעלות עצות בתוך עולם המשחק, כלומר דברים שכדאי לדמויות עצמן לעשות, טיפים לכל מי שמעביר את חייו כהרפתקן.
    הרעיון נבע לי מתוך החבורה שאני מריץ לה, שגילתה בעיות שונות תוך כדי ההרפתקנות, ופיתחה אמצעים להתמודד עם זה. אנשי חבורה נכבדים, אתם מוזמנים כמובן לתרום רעיונות נוספים.
    • המר את הזהב שאספת לצורה ניידת, עדיף בצורת ציוד שימושי (חפצי קסם עם השפעה מתמשכת). מקסימום, אם ממש תצטרך זהב במקום אחר, תוכל למכור אותם. אם אין חפצי קסם בסביבה, עדיף להמיר אותם לאבני חן או תכשיטים. הסיבה היא שזהב נטו הוא פשוט כבד מאוד, ואפילו אם לא מקפידים במיוחד על חוקי המשקל, 4,000 מטבעות זהב שוקלים כמה מאות קילו... אתה באמת רוצה להיסחב עם שקי זהב עמוסים בעודך מטפס על הרים ונלחם במפלצות במבוך?
    • אין כזה דבר יותר מדי שמן. שמן יכול לספק תאורה בעששיות, להוות רימון חלש אך שימושי כנגד יצורים שפגיעים לאש, להפיץ להבות לאזורים אחרים (אם משליכים אותו כמו רימון לאזור שצמוד לאש שכבר בוערת), לשמן צירים, ולשמור על הנשק באיכות גבוהה.
    • אל תתמקד רק בשיפור יכולותיך הקרביות. לחש גרימת פחד אחד יגרום לך לפספס את הקרב כולו בעודך נמלט בבהלה, ואז איך תעזור לך החרב הענקית והשריון החסין לכל? וזה בטח לא ימצא חן בעיני חבריך לקבוצה, שנאלצים להתמודד מול שישה נולים חמושים היטב לגמרי לבדם. שקול להשקיע מאמצים, משאבים וחפצי קסם בהתייחסות לסכנות שאינן קרביות נטו. דבר אחד בטוח בחייו של כל הרפתקן: ההפתעות. נסה להיות מוכן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    גם לי יש אחד:
    אם רואים מפלצת או כל יצור אחר, לא צריך ישר לקפוץ ולפתוח בקרב, אולי אפשר לנסות לדבר איתו. (אני לא ממליץ לעשות זאת כשתוקפים אתכם, רק כשאתם רואים מישהו שלא תקף אותכם עדיין, אך יש כאלו שחושבים שבמקרה כזה אפשר להתנפל כשהיצור לא מוכן)...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    עוד כמה:

- תמיד תתציידו בחבלים, הם מאוד שימושיים ועוזרים בהרבה דברים, כמו בשמן גם כאן אין כזה דבר יותר מדי.
    - היו מוכנים לכל, גם ארוחת ערב סתמית אצל חבר יכול להפוך לקרב איום (תאמינו לי, חוויתי את זה על בשרי)
    - תנצלו את היריב, אם באה מולכם חיית פרא או מפלצת לא תבונית, נסו להשתמש בכמה שיותר טקטיקות ותמרונים כדי לבלבל אותה
    - אף פעם אל תתקמצנו, זה יכול לעזור לכם (אם תרמתם כמה מ"ז לעני הוא יכול לספק לכם מידע אחר כך וכו'...)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    נכתב במקור על ידי ננסק
    אין כזה דבר יותר מדי שמן. שמן יכול לספק תאורה בעששיות, להוות רימון חלש אך שימושי כנגד יצורים שפגיעים לאש, להפיץ להבות לאזורים אחרים (אם משליכים אותו כמו רימון לאזור שצמוד לאש שכבר בוערת), לשמן צירים, ולשמור על הנשק באיכות גבוהה.
    שמן הוא אכן אחד מהכלים היעילים ביותר לחוקר מבוכים, אבל כדאי לזכור כמה חסרונות משמעותיים בהפיכת הדמות שלך לסניף מקומי של פז.
    • כפי שננסק ציין, שמן יכול לשמש כנשק תבערה מעולה. לרוע המזל, היכולת הזו היא חרב פיפיות, ולקוסמים מרושעים יש נטיה מעצבנת להטיל את כדורי האש והידיים הלוהטות שלהם דווקא על הפראייר שסוחב את השמן לכולם.
    • שמן מסריח. מלבד המחסר שתסבלו בגלגול הרשם-את-הנערה הבא שתנסו, תגלו במהרה שליצורים לא אנושיים רבים יש חוש ריח מפותח הרבה יותר משל ההרפתקנים, וכל ההשקעה בתנועה שקטה ובהתגנבות נעלמת כלא הייתה כשהריח המסריח של השמן חושף את החבורה ממרחק.
    פרוייקט אוגמיוס - מקור הידע שלך למשחקי תפקידים
    http://www.ogmiosproject.org
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    בעקבות הפגישה הקודמת, אני מוסיף כמה עצות חדשות:
    • לא כל אבן זוהרת היא אוצר. לפעמים היא סתם זוהרת. לפעמים היא מקוללת לאללה. אפילו אחרי קרב לילי נגד זוג טרולים, כשהדמויות כבר מתות להיכנס לאיזו מערה ולישון, עדיף להיות זהיר כשמתעסקים עם חפצים קסומים.
    • סוסים הם חיות נהדרות למסע, אבל פחות נהדרות לקרב. ומאחר ויש קרבות שנוחתים עליך בהפתעה באמצע הדרך - למשל, להקת הרפיות מהשמיים - כדאי אולי להיות מיומן מעט ברכיבה או לרכוש סוס קרבות, כדי שבמהלך הלחימה בהרפייה לא תצטרך להילחם גם כדי לשמור על עצמך באוכף. כמו כן, סוסים שבוחרים בהיסטריה עלולים למצוא עצמם - ואת כל הציוד שעליהם - נופלים לתהום הקרובה.
    ועצה חשובה לשחקנים: אם המנחה שלכם שכח שאתם נלחמים בחשיכה כמעט גמורה, ולכן אתם לא חוטפים מחסרים נוראיים על זה - אל תזכירו לו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    נכתב במקור על ידי זאוס השני
    גם לי יש אחד:
    אם רואים מפלצת או כל יצור אחר, לא צריך ישר לקפוץ ולפתוח בקרב, אולי אפשר לנסות לדבר איתו.
    שיפוץ קטן:
    אם רואים מפלצת או כל יצור אחר, לא צריך ישר לקפוץ ולפתוח בקרב, אולי אפשר לנסות לברוח.
    אולי זה לא נשמע הרפתקני במיוחד אבל זה מעלה את סיכויי ההישרדות בצורה מדהימה.

והנה עוד אחד:
    גם אם יש לכם מכשף עם קסם של אוכל תמיד כדאי שיהיה לכם אספקה גדולה(מה יקרה אם גובלינים מטורפים יחליטו שהאשף שלכם הוא האל הגדול ויקחו אותו למקדש שלהם?הא?מה אז?)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    נכתב במקור על ידי gdil13
    שיפוץ קטן:
    אם רואים מפלצת או כל יצור אחר, לא צריך ישר לקפוץ ולפתוח בקרב, אולי אפשר לנסות לברוח.
    אולי זה לא נשמע הרפתקני במיוחד אבל זה מעלה את סיכויי ההישרדות בצורה מדהימה.

והנה עוד אחד:
    גם אם יש לכם מכשף עם קסם של אוכל תמיד כדאי שיהיה לכם אספקה גדולה(מה יקרה אם גובלינים מטורפים יחליטו שהאשף שלכם הוא האל הגדול ויקחו אותו למקדש שלהם?הא?מה אז?)
    אני לא ממש חושב שלברוח זה טוב. רק במקרה שאתה רואה דרקון שחור לטאי עליון, כל עוד הוא לא המשימה שלך, כדי לשקול מאוד ברצינות את הבריחה...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    האמת, בריחה יכולה להיות לעיתים טקטיקה מצוינת. אין שום דבר פחדני בלהימלט על חייך אם המצב דורש זאת. לפחות במקרה אחד בעברה של החבורה שלי, היה כנראה עדיף להם להסתובב ולברוח. (אבל הם נשארו ונלחמו בכל זאת, וניצחו - ודווקא בגלל הסיכויים הקשים, זה היה קרב מהולל).

עצות נוספות:
    • אין כזה דבר יותר מדי מגילות לחשים\טבעות אגירת לחשים. בכל צורה שבה ניתן לאגור לחש שימושי, כדאי לעשות זאת. אולי כרגע אתה לא צריך לחש אזעקה, וחושב שהוא מיותר מכדי לשנן אותו בבוקר, אבל מה אם תרצה למלכד את המסדרון מאחוריך כדי שתוכל לשמוע מרחוק במידה ושבט הגובלינים שהרגזת מתכוון לשעוט לתוך הטירה אחריך? למגוון לחשים יש שימושים חוץ קרביים משמעותיים, וכדאי להסתובב עם מגילות שלהם. שלא לדבר על טבעת אגירת לחשים עם איזה נפילת נוצה (שעדיף כמובן על טבעת נפילת נוצה סתם כך, ששימושית רק כשנופלים. הרפתקן טוב מנסה להימנע מליפול.).
    • ברוב המקדשים הנוראיים והזוועתיים, המבצרים המזעזעים והחורבות האיומות, יש בכל זאת איזה חדר אחד עם מזבח שמוקדש לאלי הטוב. השתדל למצוא אותו. זה יכול לעזור.
    • לפחות מישהו בחבורה חייב להיות מסוגל להתמודד עם השפעות פחד - אחרת חצי מהחבורה תהיה מחוץ לקרב (בהימלטות מהמקום בצרחות), בכל התקלות עם יצורים שגורמים לפחד על טבעי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    אם נאכלת ע"י ג'ירפה טורפת,תצא מהתחת,לפה נורא קשה לטפס...
    איך יודעים איזה כיוון זה התחת אתם שואלים?
    לכו לכיוון האור..

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    [quote=idansh;15019]
    - היו מוכנים לכל, גם ארוחת ערב סתמית אצל חבר יכול להפוך לקרב איום (תאמינו לי, חוויתי את זה על בשרי)
    quote]

וגם אחרי המשפט הזה היום סוממתי והושלכתי חסר ציוד לשאול אפל. lol

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    אני חדש בפורום אבל בקשר לנושא הזה, יצא שהסכמתי לשה"מ לקבוצה של חברים של אח שלי. ולהם לא בא לשמור בלילה מחוץ לאוהל אז הם עשו תרגיל טיפשי. הם שילמו לאשף בעיר בשביל להטיל לחשי רונות מתפוצצות על דפנות האוהל. כן, אולי זה הרג את האנשים שרצו לגנוב מהם אבל בכל זאת זה גם הרג חלק גדול מהם. אז העצה שלי היא א. לא לשה"מ לילדים בני 12 וב. לא לוותר על השמירה הלילית או לנסות לעקוף אותה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    • החפץ הקסום אבקת ייבוש הוא אחד מהמצרכים החשובים ביותר. כל הרפתקן צריך לשאת איתו לפחות 3 כדוריות של אבקה משומשת, וכמה שיותר אבקה לא משומשת. החפץ הזה יעיל כנגד שטפונות, יצורים מבוסס מים, וביצות טובעניות. ניתן להשתמש בכדורי האבקה המשומשת כנגד יצורים מבוססי אש, על מנת ליצור מפולת במדרון ההר, להציף את מאורת הערפד (נראה איך הוא חוזר לארון הקבורה כשהוא בצורה ערפילית :devil: ) או להשיג את תמיכתם של כפרים שלמים בשנת בצורת.
    שתף ב-Google+

הרשמה