תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 2 מ 2
    הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    משחקי לוח
    בשנים האחרונות נכנסים לישראל משחקי לוח מזן חדש, שמעפילים בכל צורה על משחקים ותיקים ומוכרים כמו מונופול וריסק - שרבים כבר משתעממים מהם, ובעקבות כך מניחים ש-"משחקי הלוח כבר לא יכולים לחדש לי דבר". דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.

טכנית, משחק לוח, הוא כל משחק שיש בו סמנים או חלקים אחרים איתם משחקים על לוח, מסירים מלוח, או מזיזים על לוח. "לוח" הוא משטח מסומן מראש, קבוע או משתנה, המהווה חלק בלתי נפרד מהמשחק. משחקי לוח מהווים צורת בידור אידיאלית לקבוצת חברים או משפחה, בזכות רמת המעורבות הגדולה שהם דורשים מכל השחקנים. הם משלבים חשיבה אסטרטגית, שיתוף פעולה, לא מעט יצירתיות, ואלמנט משתנה של מזל.

סוגי משחקי לוח
    המאפיין הבולט ביותר במשחקים החדשים (כדוגמת Twilight Imperuim, A Game of Thrones ועוד רבים), הוא רמת ההשקעה הגבוהה. לא עוד "כסף" שמודפס על נייר צבעוני, או לוח פשטני וחסר עיטורים: המשחקים החדשים מבקשים לספק חווית משחק אימרסיבית, לתת אווירה ולא רק משחקיות. מבחינת אופיים, נהוג לחלק אותם לשני סוגים: האמריקאים, והאירופאים (או גרמנים, מאחר והם נפוצים בעיקר בגרמניה).

לסוג הראשון שייכים משחקים המערבים תחרות וטקטיקה,
    רבים בארץ אינם מודעים כלל לסגנון משחקים אחר, מאחר ומונופול וריסק הינם שניהם בסגנון האמריקאי.

משחקים בסגנון האירופאי לרוב מציבים חוקים פשוטים אשר מובילים לאינטראקציה מורכבת, חלקים איכותיים מעץ, זמן משחק קצר יחסית, ניהול משאבים, צבירת נקודות ונושא משחק מגובש. משחקים אלו מיועדים לרוב לנוער צעיר ולמבוגרים (גילאי 9-10 ומעלה. ככל שהגיל עולה – רמת המורכבות אליה מגיעים השחקנים עולה גם היא). המשחקים מיועדים למשפחות וקבוצות חברים, אם כי הם נוטים להיות מעט מורכבים ודורשי חשיבה, כך שאינם מיועדים למסיבות או למשחק מזדמן.
    עם משחקים אלו ניתן למנות את Settlers of Catan, דרך המדבר, דראקון, ועוד רבים וטובים.

משחקי קלפים
    אין הכוונה היא למשחקי קלפים כדוגמת פוקר או ברידג', אלא למשחקים בהם מודפסים קלפים ייחודיים להם, עם כללי משחק משלהם. רבים בארץ מכירים משחקים שכאלו, כדוגמת טאקי או ספיד, אך ישנם משחקים נוספים - שונים, מעניינים, וחדשים לגמרי, כמו למשל מאנצ'קין.

משחקי קלפים מתאימים כמשחקי חברה, ורבים מהם אינם נותנים תדמית רצינית אלא מבקשים להיות הומוריסטים או קלילים. עם זאת, ניתן למצוא משחקי קלפים מכל סוג וסגנון, אפילו משחקים היסטוריים. גם בקרב משחקי הקלפים ישנו סגנון אירופאי, ומשחקים אלו מאופיינים בזמן משחק קצר יחסית (30-45 דקות), דרישה לחשיבה במספר מסלולים במקביל, ואלמנט משתנה של מזל.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    אל תשכחו את WOW:TBG, זה משחק מדהים, הייתי בכנס ושחקתי בו,
    אני מת לקנות אותו אבל אין לי כסף, זה משחק מדהים 4 שעות של משחק מההתחלה ועד הסוף.
    אין הרבה משחקים שנותנים כל כך הרבה, מה גם שחברה שלי מתה עליו אז זה בכלל יתרון ענק.

לא חייבים להכיר את המשחק המקורי בשביל להנות, או בכלל לשחק משחקי תפקידים ועדיין להנות ממנו בטרוף.
    שתף ב-Google+

הרשמה