תפריט ראשי

123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 44
    הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    עיר
    ירושלים
    כנסו לקישור ובוא יש לכם סרטים על המעבד החדש והמפלצתי של הפלייסטיישן 3
    על הכונן החדש בלוריי ועל כמות המידע שניתן להעלות על דיסק בלוריי(50ג'יגה)
    השלט עם חיישני התנועה ומה לא
    טכנולוגיית הדור הבא לראות ולא להאמין
    http://www.playb3yond.com/
    גיימר זו לא דת זה דרך חיים

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי shalom_23
    כנסו לקישור ובוא יש לכם סרטים על המעבד החדש והמפלצתי של הפלייסטיישן 3
    על הכונן החדש בלוריי ועל כמות המידע שניתן להעלות על דיסק בלוריי(50ג'יגה)
    השלט עם חיישני התנועה ומה לא
    טכנולוגיית הדור הבא לראות ולא להאמין
    http://www.playb3yond.com/

הPS3 הוא 360 עם כונן בלו ריי, אל תתנו לסוני לעבוד עליכם.

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    חיפה
    אני שוקל לעבוד להיות פאנבוי של PS3, הווי שבר את ליבי כאשר גיליתי שהוא בכלל משתמש בדיסקים מיוחדים (מה שהופך גיבוי משחקים לבלתי אפשרי למשתמש הביתי), ורק היום גיליתי שהבלו-ריי יודע גם לקרוא DVD רגילים (מה שאומר שאני אוכל לשחק בכל המשחקים של סוני אי פעם )
    והאקס בוקס גם נחמד, אז התחרות היא בעיקר מי יוריד מחירים יותר מהר.

רגע, המשחקים שיוצאים עכשיו הם על בלו-ריי או שעדיין משתמשים ב-DVD רגיל?

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי cooler4004
    אני שוקל לעבוד להיות פאנבוי של PS3, הווי שבר את ליבי כאשר גיליתי שהוא בכלל משתמש בדיסקים מיוחדים (מה שהופך גיבוי משחקים לבלתי אפשרי למשתמש הביתי), ורק היום גיליתי שהבלו-ריי יודע גם לקרוא DVD רגילים (מה שאומר שאני אוכל לשחק בכל המשחקים של סוני אי פעם )
    נכתב במקור על ידי cooler4004
    והאקס בוקס גם נחמד, אז התחרות היא בעיקר מי יוריד מחירים יותר מהר.

רגע, המשחקים שיוצאים עכשיו הם על בלו-ריי או שעדיין משתמשים ב-DVD רגיל?

הם יוצאים עם בלו ריי בגלל עצלנות של מפתחים. הם לא דוחסים את המשחקים שלהם כמו שעשו ב25 שנה האחרונות של משחקים ולכן הם תופסים סתם בשביל הכיף 15 ג'יגה וכו'(כמו NFS החדש שתופס על ה-360 פחות מ-5 ג'יגה ועל הPS3 הוא תופס 12 ג'יגה).

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    רעננה אשר במערב
    אני לא בטוח שעצלנות היא העניין. למעשה, אני די משוכנע שסוני מחייבת מפתחים להוציא משחקים על בלו-ריי (אחרת באמת לא יהיו לה "הוכחות" שהכונן הנ"ל נחוץ לקונסולה), ואם כבר צריך להוציא על בלו-ריי אז למה לדחוס? אם הפורמט מאפשר פריסה כל כך רחבה של מידע לא דחוס - אין שום סיבה לדחוס (אלא אם כן זה משפיע גם על זמני טעינה. מכיון שלא התנסתי בפלייסטיישן 3 מעולם - אין לי מושג).

הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    עיר
    כפר-סבא
    סתם מהתעניינות, כמה "זמן פיתוח" לוקח עניין הדחיסה? אני לא מומחה גדול בפיתוח משחקים, אז תאלצו לסלוח לי על חוסר הידע שלי בעניין .

הסיבה שאני שואל את זה היא מכיוון שחשבתי שדחיסה של משחק זהו תהליך פשוט, וכמעט אוטומתי, אשר תוכנות ומכשירים מיוחדים אחראים על התהליך. אם המקרה הוא לא ככה, אז אנא הסבירו לי איך הולך תהליך הדחיסה .

נב. מעניין לדעת על איזה קונסולה כיום אפשר לייצר משחק רציני יותר מהר.
    מצד אחד יש את מערכת בניית המשחקים הנוחה והזולה של מיקרוסופט.
    מצד שני ישנה את הווי, בעלת היכולות המוגבלות, דבר אשר גורם לפיתוחים קלים יותר.
    ומצד שלישי ישנה את הפס3 בעלת היכולת המדהימה לחסוך מהמפתחים לעשות דחיסה למשחקים!

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    תהליך הדחיסה הוא די אוטומטי היום אם משתמשים בקודק מוכן ולא ממציאים את הגלגל
    בדרך כלל גם מהירות הפתיחה היא בד"כ יותר גדולה כשמדובר בקובץ דחוס (בהנחה שקובץ נטען מראש לזיכרון) מאחר ופתיחה של הקובץ הדחוס נעשית "On the Fly". בסה"כ יש פחות מידע שצריך להיקרא מהכונן לזיכרון כשמדובר בקובץ דחוס ולכן המהירות גדלה. אבל זה רק כלל אצבע, שתלוי גם ביכולת הכיווץ וסיבוכיות האלגוריתם.

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי ארז רונן
    אני לא בטוח שעצלנות היא העניין. למעשה, אני די משוכנע שסוני מחייבת מפתחים להוציא משחקים על בלו-ריי (אחרת באמת לא יהיו לה "הוכחות" שהכונן הנ"ל נחוץ לקונסולה), ואם כבר צריך להוציא על בלו-ריי אז למה לדחוס? אם הפורמט מאפשר פריסה כל כך רחבה של מידע לא דחוס - אין שום סיבה לדחוס (אלא אם כן זה משפיע גם על זמני טעינה. מכיון שלא התנסתי בפלייסטיישן 3 מעולם - אין לי מושג).

דווקא מידע דחוס עובר יותר מהר בגלל שהוא קטן יותר, הוא דורש קצת משאבים מהמעבד כדי לפתוח אותו אבל עם כל ההתפארות של סוני בCELL אני בספק אם זה מה שיעצור אותם ממילא רוב המידע הקריטי נפתח מהדחיסה לזכרון במסך הטעינה ושאר המידע הנחוץ בדרך כלל "זורם" תוך כדי.
    לדחוס את המשחקים (שזה אומר לדחוס טקסטורות, מוסיקה, סאונד וכו') לא לוקח מהזמן פיתוח אבל עולה כסף בלקנות רשיון להשתמש במקודדים ותוכנות דחיסה וכו'.
    עוד פאק של הBR הוא שהוא איטי יותר מ-DVD ולכן הPS3 קורא מידע מהכונן שלו לאט יותר מאשר ה-360.
    ואני מסכים עם התאוריה על "סוני מכריחה את המפתחים להשתמש בBR", זה מתבקש

בקשר לאיפה הכי קל לפתח זה תלוי.
    דבר ראשון יש עובדה אחת ידועה, לPS3 הכי קשה לפתח והעובדה שיש לו BR לא משפיע על תהליך הפיתוח.
    ל-360 "קל" לפתח כי המכשיר בנוי בסביבה שדומה מאוד לDX וכל המפתחים מכירים את DX ולכן הם עובדים בכלים שהם מכירים שנים.
    ל-WII "קל" לפתח כי הערכת פיתוח שלו היא בדיוק כמו של קיוב רק משודרג קלות. מה שאומר שלהרבה אולפנים יש נסיון של 5 שנים עם ערכה דומה מאוד לWII שגורם להם להרגיש בבית על הWII
    בנוסף לWII אין את הכוח של ה360 או הPS3 או הPC. העובדה הזאת לא אומרת שקל יותר לפתח אליו, זה פשוט מצמצם עלויות מאחר וצריך פחות אומנים, פחות תכנתים וכו'.

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    נכתב במקור על ידי DrKeo
    [right]

הPS3 הוא 360 עם כונן בלו ריי, אל תתנו לסוני לעבוד עליכם.
    הלוואי.בינתיים כל משחק שיוצא על שני הקונסולות נראה הרבה יותר טוב על ה360.אוקיי במקרה של רוב המשחקים בהשקה,אפשר להבין,עדיין פורטים גרועים שיצאו במקביל לגירסה של ה360.אבל איך לעזאזל fight night 3 שיצא הרבה זמן יחסית אחרי הגירסה של ה 360 נראה פחות טוב!?

בקיצור אני מרגיש שיש פה פאשלה ענקית מבחינת סוני,לדעתי אם הייתי צריך להמר זה הRSX שהורס את כל העסק.

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    אני הייתי מאשים את EA, אבל זה רק אני.

אגב, זו לא תיאוריה שסוני מכריחה את המפיצים לעבוד עם בלו ריי. סוני אמרה את זה בעצמה ב- GDC במרץ אם אני לא טועה. הכונן BR של ה- PS3, הוא במהירות X2, והוא כמעט שווה ערך לכונן ה- X12 שיש ב- 360.

לפס2 גם היה מאוד קשה לפתח, אז מה?

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    הפס2 גם היה קשה לפיתוח,אבל לפחות כשהוא כבר יצא אומנם המשחקים שלו לא נראו שמים וארץ לעומת הDC אבל לפחות נראו באותה הרמה+,אחרי זה כבר הם תפסו פער משמעותי.היום הבוקס פשוט מפרפר את הפס3,אם הפס3 היה באמת חזק יותר,אז לפחות הייתי מצפה לראות משחקים שנראים ברמה של ה360 ואפילו קצת יותר.

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    אבל הפס3 לא באמת חזקה יותר

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    נכון.וכל עוד לא הוכח אחרת הבוקס אפילו יותר חזקה מבחינתי.

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי Menaged
    אגב, זו לא תיאוריה שסוני מכריחה את המפיצים לעבוד עם בלו ריי. סוני אמרה את זה בעצמה ב- GDC במרץ אם אני לא טועה. הכונן BR של ה- PS3, הוא במהירות X2, והוא כמעט שווה ערך לכונן ה- X12 שיש ב- 360.
    יש שתי צורות של קריאת דיסק.
    הראשונה נקראת CAV (ראשי תיבות פלצניים לתאוצה זויתית קבוע. או במילים אחרות דיסק שמסתובב במהירות קבועה) שבא משתמש כל DVD כולל זה שב-360.
    כמו שכולנו יודעים דיסק הוא בצורת מעגל והוא מסתובב במהירות קבועה מה שאומר שהחלק הפנימי שלו מסתובב כמעט בחצי מהירות מאשר החלק החיצוני שלו. לכן כשיש לכם כונן DVD במהירות X16 למשל, כאשר הוא קורא משהו מהחלק הפנימי של הדיסק הוא יכול לקרא אותו רק בערך במהירות X8 בזמן שבחלק החיצוני הוא קורא בX16.
    הבלו ריי לעומת זאת משתמש בשיטה אחרת שנקראת CLV (ראשי תיבות פלצניים לתאוצה לינארית קבוע. או במילים אחרות דיסק שמסתובב במהירויות שונות כדי לתת מהירות קריאה אחידה לאורך כל הדיסק) שבא מן הסתם משתמש הPS3.
    בניגוד לDVD דיסק הבלו ריי מסתובב במהירות שונה כל פעם, תלוי באיזה חלק של הדיסק העיינית קוראת את המידע (כלומר הדיסק מסתובב לאט בטבעות החצוניות ומהר בפנימיות) בכדי לתת מהירות קריאה קבועה.

עכשיו לסיכום שאליו כל הזיוני שכל שלי חותרים אליו:
    מהירות קריאה של בלו ריי במהירות 2 - 8MB לשניה
    מהירות קריאה של DVD מהירות 12 - 8.2 עד 16.5 MB לשניה

או במילים אחרות, כאשר ה-360 קורא מידע בצורה האיטית ביותר הוא יותר מהיר מכונן בלו ריי של ה-PS3, כאשר הוא קורא במהירות הגבוהה ביותר הוא מהיר יותר מפי 2 מהבלו ריי של ה-PS3.
    תוסיף לזה את העובדה שמפתחים לא מכווצים את המשחקים שלהם על ה-PS3 כדי לחסוך כסף וזה יתן לך זמני טעינה פי 2-3 יותר ארוכים על הPS3 לעומת ה-360.

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    במקום לכתוב כ"כ הרבה, היית יכול להפנות אותי לגיימספוט .
    כנראה לא זכרתי נכון את מה שקראתי שם. אז כן, הכונן דיוידי של ה- 360 מהיר יותר. כנראה בגלל זה לא מעט משחקים ממך לבצע התקנה על הדיסק הקשיח בפס3.

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    במקום לכתוב כ"כ הרבה, היית יכול להפנות אותי לגיימספוט .
    כנראה לא זכרתי נכון את מה שקראתי שם. אז כן, הכונן דיוידי של ה- 360 מהיר יותר. כנראה בגלל זה לא מעט משחקים ממך לבצע התקנה על הדיסק הקשיח בפס3.
    אני לא קורא GS, אם כבר חומרה אז רק FS
    אני לא מבין איך הם הולכים להתקין את רוב המשחקים על הכונן עם הרבה אנשים שיש להם רק 12 ג'יגה פנויים, יש לך מושג כמה תופסת התקנה?

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    א. איפה כתוב שהמערכת הפעלה לוקחת 13 ג'יגה? אני יודע שככה זה עם ה- 360, אבל לא ראיתי שום מקום שמזכיר משהו כזה על הפס3. הייתי שמח לראות.

ב. לא כל משחק דורש התקנה, ואלו שכן, אני לא ממש זוכר. אני יודע שגנג'י למשל מבקש 4 ג'יגה, ורידג' רייסר ורזיסטנס גם מבצעים התקנה, רק שאני לא יודע את כמות הנפח שהם זקוקים.

עריכה: קצת חיפושים בגוגל מראים שרזיסטנס לוקח בהתקנה 130 מגה בערך (ואפילו לא שואל אותך, אלא מבצע אוטומאטית), ורידג' רייסר 7 לוקח 5 ג'יגה אם אתה רוצה לקצר זמני טעינה (כן...).

אז בקיצור, יש שתי אפשרויות:
    1. לקוות שמפתחים ימצאו דרכים יותר יצירתיות (באמת שאני לא מבין בזה, ולא יודע אם זה אפשרי) לקצר זמני טעינה ולא להכריח אותנו להתקין.
    2. להוציא עוד קצת כסף, ולקנות כונן קשיח עם נפח בלתי נדלה.

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    א. איפה כתוב שהמערכת הפעלה לוקחת 13 ג'יגה? אני יודע שככה זה עם ה- 360, אבל לא ראיתי שום מקום שמזכיר משהו כזה על הפס3. הייתי שמח לראות.

ב. לא כל משחק דורש התקנה, ואלו שכן, אני לא ממש זוכר. אני יודע שגנג'י למשל מבקש 4 ג'יגה, ורידג' רייסר ורזיסטנס גם מבצעים התקנה, רק שאני לא יודע את כמות הנפח שהם זקוקים.

עריכה: קצת חיפושים בגוגל מראים שרזיסטנס לוקח בהתקנה 130 מגה בערך (ואפילו לא שואל אותך, אלא מבצע אוטומאטית), ורידג' רייסר 7 לוקח 5 ג'יגה אם אתה רוצה לקצר זמני טעינה (כן...).

אז בקיצור, יש שתי אפשרויות:
    1. לקוות שמפתחים ימצאו דרכים יותר יצירתיות (באמת שאני לא מבין בזה, ולא יודע אם זה אפשרי) לקצר זמני טעינה ולא להכריח אותנו להתקין.
    2. להוציא עוד קצת כסף, ולקנות כונן קשיח עם נפח בלתי נדלה.
    "Something to note about the PS3 hard drive is that, like the XBox, a large portion (around 12 GB) of the disc space goes to the operation of the PS3"

זה מתוך הביקורת של FS על הPS3 (עמוד 2).

אפשר לקצר זמני טעינה בדרכים חכמות אבל זה צריך להכנס לעיצוב של המשחק. תראה את GOD OF WAR, שם אין זמני טעינה חוץ מאשר כשאתה פותח את המשחק.

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    עיר
    ירושלים
    המשחק PS3 בעל הנפח הגבוהה ביותר כרגע הוא
    Resistance: Fall of Man
    בעל קיבולת של 28G משחק
    יש את
    Fight Night Round 3
    בעל קיבולת של 22G
    ראוי לציין כי EA ספורט אמרה לגבי משחק זה
    שהוא המשחק שהשקיעו עליו הכי הרבה בפיתוח
    אפילו גירסת האקס בוקס 360 נראית לידו מיושנת
    לגבי המשחק הראשון למי שלא מכיר
    זהו אחד המשחקים היפים ביותר שיצאו אי פעם ושראיתי בחיי
    כל דבר במשחק חי פשוט כל דבר
    לא ראיתי דבר כזה אף פעם

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    המשחק PS3 בעל הנפח הגבוהה ביותר כרגע הוא
    Resistance: Fall of Man
    בעל קיבולת של 28G משחק
    יש את
    Fight Night Round 3
    בעל קיבולת של 22G
    ראוי לציין כי EA ספורט אמרה לגבי משחק זה
    שהוא המשחק שהשקיעו עליו הכי הרבה בפיתוח
    אפילו גירסת האקס בוקס 360 נראית לידו מיושנת
    לגבי המשחק הראשון למי שלא מכיר
    זהו אחד המשחקים היפים ביותר שיצאו אי פעם ושראיתי בחיי
    כל דבר במשחק חי פשוט כל דבר
    לא ראיתי דבר כזה אף פעם

רזיסטנס הוא 15 ג'יגה...
    ופייט נייט 3 ל-PS3 נראה בדיוק אותו דבר כמו על ה-360.
    אני שחקתי בו היום בחדר שלי אז אתה יכול להיות בטוח...

הרשמה