תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    יש משהו שמטריד אותי שנים רבות: למה דווקא אנחנו? למה העולם מתעסקת בישראל ובעימות הישראלי פלסטיני באובססיה חולנית? מיליונים מתים מידי שנה באפריקה מרעב, מחלות ומלחמות אזרחים ולאף אחד לא אכפת. לאו"ם מגיעים דיווחים על רצח עם במקומות שונים בעולם והם לא שמים זין. רוסיה הרגה עשרות אלפים בצ'צ'ניה ומחקה את גרוזני, בירת המדינה, מפני האדמה ולאף אחד לא אכפת. לא ראיתי שמוציאים צווי מעצר נגד גנרלים רוסים. חצי ממדינות העולם שולטות על שטחים כבושים ואף אחד לא דורש מהם לסגת. אבל ברגע שישראל הורגת בטעות מספר פלסטינים האו"ם מקים ועדת חקירה בינלאומית. האו"ם מחוקק החלטות שדורשות מישראל לסגת לגבולות 67. מישהו מסוגל להסביר לי למה זה קורה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    סודי
    שאלה מצויינת. עד היום לא שמעתי שום טיעון משכנע של ממש שמסביר את התופעה הזו.
    יובל בירב,
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    היתה כתבה ממש ארוכה ומפורטת במעריב לפני כמה חודשים בדיוק בנושא הזה, שבין השאר הראתה שכמות ההרוגים המוסלמים בסכסוך הישראלי-ערבי הוא הכי נמוך מבין כל הסכסוכים שעירבו מוסלמים בכל ההסטוריה. כל מלחמה קטנה או עימות שקשור במוסלמים בכל מקום בעולם גבה יותר, הרבה יותר, קורבנות ממה שאנחנו גבינו מהפלשתינים/מדינות ערב ב-58 שנות קיומנו. אני צריך לבדוק אם הכתבה קיימת איפשהוא באינטרנט, היא הייתה ממש מעניינת.

בכל מקרה, ישראל נתפסת בדרך כלל כרוצחת ערבים מספר אחד. בעיקרון זה בגלל שאנחנו מטרה נוחה של העולם, כי אנחנו קטנים מאוד וחלשים. אי אפשר הרי להעביר החלטות בוטות נגד מעצמות גדולות וחברות במועצת הביטחון. וכשמוסלמים הורגים מוסלמים - שזה מה שקורה ברוב המוחלט של הסכסוכים בעולם, אז זה כאילו "בסדר" מבחינת המדינות הבלתי מזדהות, הרוב המוחץ של העצרת הכללית. הם מעדיפים לשים את העמות הישראלי-פלשתיני בראש הכותרות וסדר היום העולמי, כי זה מסית את דעת הקהל מהסכסוכים שלהם עצמם, שגובים את חייהם של מיליונים מדי שנה. הרי הסודאנים רוצחים מאות מוסלמים ברדפור כל יום, ואותו דבר קורה בעיראק.

בקיצור, אנחנו כאילו "המפלט" המצפוני של העולם, שלא באמת יכול להתעסק עם הבעיות האחרות, אז הוא משליך הכל עלינו, כי אנחנו מטרה קלה, וכי אנחנו יהודים- ותמיד כיף לשנוא יהודים. המזל הגדול שלנו שיש לנו את ארה"ב (אה, ומקרונזיה ונאורו כמובן) מאחורינו. זאת אגב גם שאלה שמעניינת אותי, למה ארה"ב מתעקשת להמשיך לתמוך בנו תמיד ויהי מה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי Sagist
    היתה כתבה במעריב, ממש ארוכה ומפורטת לפני כמה חודשים בדיוק בנושא הזה, שגם הראתה שכמות ההרוגים הערבים בסכסוך הישראלי-ערבי הוא הכי נמוך מבין כל הסכסוכים שעירבו מוסלמים בכל ההסטוריה. כל מלחמה או טבח או רצח עם בכל מקום בעולם גבה יותר קורבנות ממה שאנחנו גבינו. ובכל זאת אנחנו נתפסים כרוצחי ערבים מספר אחד. בעיקרון זה בגלל שאנחנו מטרה נוחה של העולם, כי אנחנו קטנים מאוד וחלשים. אי אפשר הרי להעביר החלטות בוטות נגד מעצמות גדולות של חברות במועצת הביטחון. וכשמוסלמים הורגים מוסלמים - שזה מה שקורה ברוב המקומות בעולם, אז זה כאילו "בסדר" מבחינת המדינות הבלתי מזדהות, שזה הרוב המוחץ של של העצרת הכללית. הרי הסודאנים רוצחים מאות מוסלמים כל יום, ואותו דבר קורה בעיראק.

אנחנו כאילו "המפלט" המצפוני של העולם, שלא באמת יכול להתעסק עם הבעיות האמיתיות, אז הוא משליך הכל עלינו, כי אנחנו מטרה קלה, וכי אנחנו יהודים- ותמיד כיף לשנוא יהודים. המזל הגדול שלנו שיש לנו את ארה"ב (אה, ומקרונזיה ונאורו כמובן) מאחורינו. זאת אגב גם שאלה שמעניינת אותי, למה ארה"ב מתעקשת להמשיך לתמוך בנו תמיד נגד רצון העולם.

תשובה יפה.
    ובקשר לארה"ב, הסיבה שהם תומכים בישראל זה כדי שיהיה להם בת-ברית במזרח התיכון, ובזמן מלחמה הם יוכלו להשתמש בישראל כבסיס לתקיפת כל מדינה במזה"ת (כדי להשיג שליטה על הנפט). וגם אל תשכח שבזמן קום המדינה היה רצון עז של רוסיה להפוך את ישראל לקומיניסטית, וכפי שידוע ארה"ב לא ממש אוהבת קומיניזם.
    וכמובן יש את הנוצרים בארה"ב שמאמינים שישראל חייבת להתקיים כדי שהאמונה שלהם תתגשם (משהו על סוף העולם ועלייה השמיימה).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    הנה הכתבה של בן-דרור ימיני. ארוכה קצת אבל מעניינת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    עיר
    The Land of the morning star
    למה?......................................
    צ'מע, כלל הוועדות האלה שהאו"ם מקים, והאיומים על ישראל לחזור לגבולות הישנים שווים לפעולות ההומניטריות שהאו"ם עושה בסודאן-דרפור סומליה, צ'צניה וכו'. בקיצור האו"O והעולם לא עושים כלום, הם סתם מראים כביכול מעורבות במקרים בעולם כדי שלא תהיה עילה לפירוק שלהם.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    עיר
    הרצליה
    נכתב במקור על ידי Sagist
    הנה הכתבה של בן-דרור ימיני. ארוכה קצת אבל מעניינת.
    אם הכתבה הזו נכונה, כלומר מסתמכת על ביבליוגרפיה מדויקת ומאוזנת (ולמרות ההתייחסויות הרבות למקורות מידע, לא ראיתי רשימה ביבליוגרפית), אני מאה אחוז מאחורי זה.
    אבל למרבה הצער, יש לי חשד שלא מעט דברים החולקו כאן בצד שלנו, במיוחד המספרים הסלחניים של פחות מאלפיים קורבנות באינתיפדה הראשונה ורק 3000-4000 קורבנות בשניה. אם אנחנו מקפידים כראוי על העובדות, במיוחד במסמך כל כך אמוציונלי שכל כך הרבה אנשים רוצים להאמין בו, ראוי לצרף קישורים לכל מקור מידע.

הנזק של עמידה מאחורי מסמך כזה ואז גילוי על אי-דיוק גדול מהנזק שבהתעלמות ממנו.
    שתף ב-Google+

הרשמה