תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 5 מ 5
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    סודי
    כן, המוד שהיה עד היום חינמי מתחיל לדרוש תשלום.
    יובל בירב,
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.11.2006
    כתבה די פופליסטית הייתי אומר.
    צריך לחלק את זה לכמה חלקים:
    א. Garry's Mod לא מתחיל לגבות כסף, הגרסא הנוכחית (9.3 אם אני לא טועה) תשאר פתוחה לציבור חינם אין-כסף, כדמו. ככה שעל מה שכבר יש לא צריך לשלם.
    ב. גרי ניומן הודיע שבמידה ולא היה מצליח להשיג את ההסכם עם Valve להפיץ את המוד תמורת כסף, הוא כנראה לא היה מעדכן יותר את Gmod ככה שמבחית השחקן אין פה הפסד.

אנשים די מופתעים היום שמודים גובים כסף, אבל צריך להבין שהסיטואציה היום מאוד שונה מלפני 5 שנים (ואני בכלל לא מדבר על התקופה של Quake2).
    אם פעם כדי ליצור מוד היו דרושים בערך 2 אנשים, שאחד עשה קצת תכנות, והשני עשה מפות בסיסיות. מאז המון השתנה, המנועים התקדמו והיום לא מספיק ידע בסיסי, הדרישות של קהל השחקנים עלו במספר רמות - אם היום Counter-Strike היה יוצא עם הגרפיקה של הגרסאות הראשונות, הוא לא היה מצליח למשוך אליו כמעט אף אחד.
    אם נסתכל על המודים הפופולאריים שיצאו/אמורים לצאת ל-HL2 (חוץ מ-GMod שהוא ייחודי בנוף מהעובדה שרק בן אדם אחד עשה אותו) כמו Dystopia, Hidden, Insurgency, Fortress-Forever, Black-Mesa, Nuclear Dawn - כבר לא מדובר בשני אנשים עם ידע בסיסי, אלא בקבוצות של 20+ אנשים, רובם עם רקע קודם בתכנות/אנימציה/מפות, אנשים שאחריים ליחסי ציבור - בקיצור, חוץ מהעובדה שלא משלמים להם כסף הם חברה לכל דבר.

אני מאמין שאנחנו נראה יותר ויותר מודים שיגיעו לנקודה מסוימת שבהם היחס בין ההשקעה במוד לבין התוצרת שהם מקבלים תהיה מאוד נמוכה, ואז הם פשוט יגידו - או שנתחיל לגבות כסף, או שנפסיק לעדכן.

מדובר ברוב המקרים באנשים מאוד מוכשרים שעשו הרבה בשביל הקהילות, והשקיעו המון עבודה שאנשים יוכלו לשחק במשחקים איכותיים, אבל בסוף מדובר בד"כ באנשים בני 25 שגם צריכים להתפרנס.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    ^מה שהוא אמר.

כיום , מודים משמשים קפץ-קרישה להפיכת התחביב(?) למקצוע בלי מובן המילה.
    זה נהדר שיש אפשרות לאנשים שרוצים , להפיץ את העבודה שלהם בתשלום לבסיס משתמשים ענקי (על כמה עמד מספר המשתמשים בסטים בפעם האחרונה ? 10 מליון?).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.11.2006
    עיר
    סקסיטי
    נכתב במקור על ידי Kazz
    (על כמה עמד מספר המשתמשים בסטים בפעם האחרונה ? 10 מליון?).
    בטח הרבה יותר מכמות היהודים שנספו בשואה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.06.2007
    נכתב במקור על ידי ILNest
    בטח הרבה יותר מכמות היהודים שנספו בשואה
    לא מצחיק
    שתף ב-Google+

הרשמה