תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
    הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    עיר
    City 17
    נכון, נכון, המשחק Worms Forts: Under Siege הוא אולי לא המשחק הכי חדש בעולם, אבל הוא ראוי להזכר כאחד המשחקים הכי טובים אי פעם. את הסקירה הבאה כתבתי יחד עם חברי משכבר הימים בכתה ו' (לא אציין את שמו של חברי משכבר הימים מסיבות ברורות, למרות שהוא האדם הכי פסיבי שאני מכיר ואין לו שום בעיה עם זאת). אבל אל תקבלו רושם ראשוני!!! ליטושים מעטים נוספו לכתבה ואתם מוזמנים לקרוא ולהתעניין, כי בכל זאת, אין עוד שום משחק כדוגמת וורמס, והמודעות אליו רק הולכת ופוחתת.

Worms Forts: Under Siege

המשחק Worms Forts: Under Siege הוא משחק אסטרטגי פשוט ומצחיק, המשלב הומור וקצת סאטירה. אם אתם מכירים את Stronghold, למשל, ואת קודמיו של Worms, תגובתכם הראשונית תהיה: "היי, אני אוהב סטירה! אני שונא Stronghold! הזדמנות מעולה למצוא סרטנים שיירדו עליו!". אך לא! הסרטונים כאן יהיו מצחיקים הרבה יותר! בעצם, על טעם ועל ריח אין להתווכח, אז אתם מוזמנים לבדוק ולהחליט בעצמכם.

בניית מבנים
    תחילת המשחק האסטרטגי-למחצה הזה, היא ככל ההתחלות: שטח ריק שרק מחכה שתתחילו להשתכן בו. אתם תצטרכו לשלח את צבא התולעים שלכם לכל עבריה של המפה (ראו קטגוריית "מפות"), שבכל צד שלה קיים מחנה של שחקן אחר. במחנה שלכם יעמוד כבר מתחילת המשחק בניין ראשי, שממנו יצאו כל הבניינים האחרים שתבנו: מה זה אומר? ככל משחקי ה-Worms, אתם תשחקו לפי תורים. לכל אחד יש תור של מספר שניות שזמנו נקבע מראש, שבו הוא צריך לשנות את מיקומו בצורה אסטרטגית בהתאם לחיליו של האויב. אך הפעם, תורכם לא יהווה רק זמן לתקיפה - אלא שתצטרכו למצוא את הזמן שלכם גם לבניית בניינים. כשתהיו במצב של בנייה תראו ריבועים קטנים על אדמת המשחק שעליהם תוכלו להציב את בנייניכם - תוכלו לבנות בניינים שונים ומשונים, אחד בכל תור וככל שתבנו יותר בניינים כך השטח הראוי לבנייה ייגדל. מעל חלק מהריבועים הללו יופיעו כוכבים וככל שתבנו בניינים על יותר כוכבים תקבלו יותר נקודות, וככל שתקבלו יותר נקודות תוכלו לבנות בניינים יותר ויותר חדשים ומשוכללים. כל בניין שתבנו ייתחבר באופן אוטומטי לבניין הראשי שלכם ולביניינים שבקרבתו בעזרת מדרגות וחומה.

שימוש בכלי לוחמה מיוחדים
    השאלה האמיתית שלכם צריכה להיות: "מה בכלל הבניינים אמורים לעשות?" והנה התשובה: כפי שכבר אמרנו, תורכם מחולק לשניים - חלק של תקיפה וחלק של בנייה (למרות שיש באפשרותכם לבחור שלא לבצע אחד מן המהלכים). כשתרצו לבצע מהלך עם התולעת שלכם - תולכו לעשות מספר פעולות: 1) תזוזה (לזחול למקומות שונים, לקפוץ, לעוף וכו') 2) לתקוף (לירות, לחבוט, להרביץ וכו'). במהלך התור תוכלו גם לעלות על המבנים השונים שבניתם, ואז הכיף האמיתי מתחיל. כשתעלו על הבניין ייפתחו בפניכם שלל נשקים מיוחדים, וככל שרמת הבניין תהיה גבוהה יותר, כך הכוח ועוצמה של הנשקים יהיו גדולים יותר (למרות שאם תבנו בניין בדרגה גבוהה הנשקים שבו יכללו גם את הנשקים של הבניינים בדרגות הנמוכות יותר). לפירוט ראו "דרגות של מבנים".

דרגות של מבנים
    במשחק Worm Forts Under Siege) WFUS) קיימים מבנים רבים מסוגים שונים, שכל אחד מהם (השייך לבנייני הלחימה), יכול להוסיף לתולעת שלכם נשקים מיוחדים נוספים כאשר היא עומדת עליו (לפירוט על כל כלי נשק ראו "נשקים").
    אלה הבניינים:
    Tower (צורך נקודה אחת לבנייה) - צריח קטן המציג את הנשקים הבאים:
    תותח כומר
    רוגטקה
    סבתא זקנה
    שיגור טילים מעופפים משופרים
    רעידת עדמה
    בליסטרת חיצים קטנה
    Keep (צורך שתי נקודות לבנייה) - טירה קטנה וחביבה שמציעה את הנשקים הבאים:
    בליסטרת כדורי אש
    סומבררו
    קרנף משוגע
    גשם של מוקשים
    שיטפון
    תותח אוגרים
    כנ"ל הנשקים מהבניין הראשון
    Castle (צורך שלוש נקודות לבנייה) - ארמון גדול ומפואר המציע את הנשקים הבאים:
    ציפור מתבייתת
    מקרר
    היפופוטם מעופף
    בליסטרת חיצים ענקית
    מתקפת בעלי-חיים
    כנ"ל הנשקים מהבניינים הקודמים
    Citadel (צורך ארבע נקודות לבנייה) - מבצר גדול ומוגן המציע את הנשקים הבאים:
    טילים קטנים
    צבי בליסטרה
    עדת קופים
    חמור טרויאני
    ארמגדון
    לייזר ענק
    כנ"ל הנשקים מהבניינים הקודמים

ישנם גם מבנים שלא באים להוסיף לכם נשקים כשאתם עומדים עליהם, אלא עושים דברים קצת שונים:
    Hospital (צורך שתי נקודות לבנייה) - בית חולים קטן שמטרתו היא החייאת צבא התולעים שלך.
    Weapon Factory (צורך שלוש נקודות לבנייה) - מבנה זה גורם לכך שהרבה קופסאות נשק ייפלו בקרבת המחנה שלך. נשק זה חיוני לזמנים קשים שבהם נגמרת לך התחמושת.
    Science Laboratory (צורך ארבע נקודות לבנייה) - מבנה זה מחזק את יכולת הפגיעה של כלי הנשק שלך.
    Wonder (צורך חמש נקודות לבנייה) - פסל גדול של תולעת עם חרב (כובעה משתנה בהתאם לאזור המשחק) שכאשר היא נבנת על ידך אתה מנצח תוך שני תורים אלא אם יריבך בונה פסל משלו או שהוא משמיד את הפסל שלך.
    Lighthouse (אין צורך בנקודות) - במפות מיוחדות של משימות ישנם מיגדלורים המפוזרים במפה. מגדלורים אלה משמשים לטווח בנייה יותר ארוך כלומר: טווח הבנייה מוגבל לפי הבניין הראשי ואינו יכול לצאת ממנו אך על ידי מגדלור שטח הבנייה שלך גדל וכך אתה יכול לבנות יותר בניינים. את המגדלורים אי אפשר להרוס או לבנות.

נשקים
    כלי הנשק במשחק WFUS מוגדרים ככלי הנשק הכי לא מציאותיים שיכולים להיות...

והנשקים הם:

בליסטרת חיצים (עם אש או בלי, ניידת או נייחת)

בליסטרת חיצים קטנה

על מנת להשיג בליסטרת חיצים קטנה יש לבנות צריח, (Tower) לעלות עליו ולהשתמש בבליסטרה. לנשק זה 2 יריות אש שנורות פעם אחר פעם מקשתהּ של הבליסטרה. היא יורה חיצי אש המונעים על ידי הרוח.

בליסטרת חיצים גדולה

על מנת להשיג בליסטרת חיצים גדולה יש לעמוד על טירה (Castle) ולהשתמש בבליסטרה. לנשק זה 3 יריות חזקות שנורות בו בזמן. נשק זה יורה חיצים רגילים, והוא מונע על ידי הרוח (אך בכמות פחות משמעותית מאשר בליסטרת החצים הקטנה).

בליסטרת חיצים ניידת

את בליסטרת החיצים הניידת משיגים על ידי מפעל הנשקים שמפיל תייבות אשר מכילות בין השאר בליסטרות ניידות. כדי להפעיל הבליסטרה הניידת אין צורך בבניית בניין, יש אפשרות להשתמש בה בכל מקום על פני המפה. בליסטרה זאת משגרת טיל קטלני אחד המונע על ידי הרוח ואינו חץ אש. נשק זה טוב לשימוש נגד היריב כאשר אתה נמצא בקרבת מחנהו.

בזוקה

הבזוקה היא הנשק הראשון והמקורי של סדרת הWorms. נשק זה אינו קטלני במיוחד והוא טוב יותר נגד תולעים ולא נגד בניינים. הבזוקה מונעת על ידי הרוח ויש להטעין את כוחה.
    לאחר שתבצעו הטענה תפלוט הבזוקה מהקנה טיל קטן שיפוצץ לתולעים היריבות את הצורה! רק היזהרו שלא ייפגע בכם...נשק זה נייד ובדרך כלל ללא הגבלה של תחמושת. השיפור שעשו במשחק WFUS הוא במראה של הבזוקה, שהפעם היא בנוייה מעץ ונראית, למרבה האירוניה, כמו בזוקה של ימי הביניים.

תותח כומר

תותח הכומר הוא עוד שיפור שעשו בסדרת ה-Worms. בשביל לשגר את הכומר מתותח יש לעמוד על צריח (Tower) ולבחור במאגר הנשקים בתותח. נשק זה, למרות מראהו המאיים, אינו חזק במיוחד ולא תמיד עובד במלוא עוצמתו, כלומר: כאשר אתה מפעיל נשק זה משוגר הכומר למקום שאליו כיוונת אותו, ואם הוא אינו פוגע בקיר או בבניין הוא מתפוצץ ויוצעים ממנו ספרי קודש. אם הוא כן מתנגש בקיר או בבניין הוא אינו מוציא את ספרי הקודש ופוגע בבניין בצורה חלשה ביותר. הרוח גם משפיעה על הכומר לכן היזהרו כאשר אתם יורים אותו. אין צורך בהטענת כוחו של נשק זה והוא תלוי, כפי שצויין - בידי הרוח.

ציפור כנרית 50 טון

ציפור זו היא נשק חדש בסדרת משחקי ה-Worms. נשק זה נייד ואין צורך לעמוד על בניין על מנת להפעילו. כדי לשגר את הכנרית פשוט בחר בה ממאגר הנשקים (היא נמצאת שם כבר מתחילת הקרב) וכוון אותה אל היעד שיכול להיות שיהפוך במהרה לאיי חורבות. למרות גודלו העצום נשק זה הוא חלש ביותר ואינו מומלץ לשימוש.

הגברות הזקנות

הגברות הזקנות נמצאות כמעת בכל סדרת משחקי ה-Worms.
    על מנת להפעיל את הגברת הזקנה יש לעמוד על צריח (Tower) ולבחור באשה הזקנה שבמאגר הנשקים. נשק זה הוא חזק וקטלני במיוחד ומאוד מומלץ לשימוש נגד בניינים. השיפור שעשו במשחק WFUS אצל הנשים הזקנות הוא שיש להן תלבושת המאפיינת את התקופה בה אתה נמצא (לפירוט בנושא ראו "תקופות שונות ב-WFUS"). ועוד שיפור שעשו במשחק WFUS הוא שאפשר לקפוץ ולהזיז את האשה הזקנה בזמן הליכתה (דבר שלא היה אפשרי עד ליציאת משחק זה).

תותח אוגרים

תותח האוגרים הוא כלי נוסף ומוזר שסיפקו החברות SEGA, TEAM17 ו GameSpy - האחראיות על המשחק. על מנת להפעיל את תותח האוגרים יש לעמוד על מצודה (Keep) ולבחור בתותח האוגרים שבמאגר הנשקים. אין צורך לטעון את כוחו של נשק זה אלא פשוט להשאיר את לחצן העכבר לחוץ עד מקסימום הזמן שניתן להשתמש בו (זאת אומרת עד שנגמרים האוגרים...)
    נשק זה קטלני וחזק ביותר. מומלץ לשימוש נגד בניינים.

קרנף משוגע

גם הקרנף המשוגע הוא נשק חדיש בסדרה, וכפי שאתם רואים, יש כאן המון כאלה... על מנת להפעיל נשק זה יש לעמוד על מצודה (Keep) ולבחור בקרנף שבמאגר הנשקים. הקרנף האימתני חזק וקטלני ביותר, הוא יכול לרמוס ולשבור בניינים לחתיכות קטנות. נשק זה מומלץ להשתמש נגד בניינים אך הוא יכול להרוג תולעת במכה אחת בלבד. כמו הגברת הזקנה גם את הקרנף ניתן לכוון ולהקפיץ במהלך דהירתו.
    ההיפופוטם המעופף

ההיפופוטם המעופף בא להחליף את הכבשה המעופפת והקלאסית שבסדרת משחקי Worms. על מנת להפעיל את ההיפופוטם המעופףנשק זה יש לעמוד על טירה (Castle) ולבחור בו. נשק זה קטלני וחזר ביותר, אך קשה לשליטה. ההבדל בין ההיפופוטם במשחק WFUS לכבשה המעופפת ב Worms World Party הוא שיש ביכולתך לעשות, בנוסף ללופים המרהיבים, גם ברגים בזמן התעופה (דבר שלא היה אפשרי מכיוון שהגרפיקה ב Worms World Party הייתה דו-מימדית, שלא כמו הגרפיקה התלת-מימדית ב WFUS. נשק זה מומלץ לשימוש נגד מבנים ולא נגד תולעים, למרות שהוא יעיל בהעפתם אל הימים והאגמים במשחק.

ציפור מתבייתת

הציפור המתבייתת היא נשק שנמצא כמעט בכול משחקי Worms. על מנת להפעיל נשק זה יש לעמוד על טירה ((Castle ולבחור בציפור שבמאגר הנשק. נשק זה מתביית ויש לכוון את עוצמתו. הציפור מומלצת לשימוש נגד מבנים. במשחק זה הציפור קבלה גוון שונה מכיוון שהפעם כאשר היא נתקעת בעצם כלשהו היא מתפוצצת מיד (שלא כמו במשחקים הקודמים, בהם הייתה מנסה להגיע ליעדה בכל כוחה עד אשר תם זמנה והיא התפוצצה). ישנם עוד הרבה נשקים שלא הסברנו עליהם כי אנחנו רוצים להשאיר לכם את ההפתעה.

(כאן היה קישור למאגר התמונות אבל ביטלתי אותו כדי שלא תגיעו באיזו דרך לאתר ותראו את הפדיחה במלוא הדרה... סתם, היה אתר ממש אחלה!)

כוחות האל
    במשחק WFUS קיימים מספר כוחות טבעיים המופעלים בכוח האלוהים. כידוע בספרות התנ"כית, אלוהים הוא זה שאחראי לתופעות הטבע ויש ביכולתו לשנות אותם. גם במשחק WFUS מוזכר האלוהים... בדרך די מוזרה... לאחר שהזמן שמוצג בתחתית המסך מגיע ל-0 - כוח האל מופעל. אתם תראו תולעת בעלת כתר של מלך על רקע של עננים מבצעת תנועות מוזרות כמו של תפילה, ומרימה את ידיה השמימה..? (היא בשמיים בעצמה) ברצונו של האל ניתן לשלוט בעזרת תותמים מיוחדים, שדרכם התולעת מבקשת מאלוהים לבצע את הכוח שנבחר לפי בקשתכם לפני תחילת הקרב. ככל שהתותם גדול יותר - כך הכוח חזק יותר.

כוחות האלוהים שקיימים במשחק הם:
    סופה חשמלית - בשביל נשק זה אין צורך בבניין מיוחד, אתה יכול להפעילו בכל מקום ובכל מצב (התותם שלו מאוד קטן ונייד). נשק זה יוצר ענן גשם קטן המלווה בסערות חשמליות וכאשר הוא מגיע אל מעל בניין מסויים של היריב הוא עוצר ומפיל עליו סוגים שונים של מכשירי חשמל כגון: טוסטרים, מיקרוגלים, ועוד. אין ביכולתו של נשק זה לפגוע במפעילו, הוא מסוגל לפגוע רק במבנים של היריב. לא כל הכוחות הטבעיים הם חזקים, והסופה החשמלית היא החלשה ביניהם, למרות המראה המחריד שלה.
    רעידת אדמה - בשביל ליצור רעידת אדמה יש לעמוד על מצודה. נשק זה יוצר רעידות אדמה בכל רחבי עולם המשחק והוא די הרסני (התותם של נשק זה גדול יחסית לתולעת). נשק זה יכול לפגוע בחייליך ולכן הוא מסוכן ביותר גם למפעילו.
    שיטפון - בשביל ליצור שיטפון יש לעמוד על מצודה. כוח על-טבעי זה גורם לעלייה משמעותית במפלס המים ויכול לגרום להטבעה של תולעים שעומדות במקום נמוך. מיד לאחר העלת מפלס המים, הם יורדים למצבם הטבעי.
    ארמגדון - בשביל לגרום לאלוהים להפעיל כוח זה התולעת שלכם צריכה לעמוד על מבצר. התותם של נשק זה הוא עד כדי כך גדול, עד שאתם לא יכולים אפילו לתאר מה הוא עושה... הארמגדון הוא בעצם קבוצת מטאוריטים שנופלים לעבר כל שטח המפה העצום. אפילו על ראש הבודהא שבמפת היפאנים... הוא חזק והרסני ולכן כדאי להפעיל שיקול אסטרטגי בטרם תפעילו אותו.

תקופות שונות ב-WFUS
    הכיף האמיתי במשחק, הוא שב-WFUS, שלא כמו ב-Worms 3D, ישנם שלבים שונים, ונשקים שונים... למה הכוונה? במשחק ניתן לבחור בין 4 תקופות: התקופה של מצרים הקדומה, היפאנים בעלי מבני הנייר הגדולים, רומא העתיקה וימי הביניים, שבכל אחת מהן ניתן למצוא לוחמים שונים, שנראים שונה. כך שהפעם - לא יימאס מ-Worms... לא אמרנו שזה קרה אי פעם!

מפות
    המפות במשחק WFUS שונות מכלל מפות המשחק במשחקי Worms השונים. בניגוד למשחקים האחרים - אין מפות המשחק בנויות בצורה לא מוגדרת, הן בדרך כלל מסודרות בצורה מלבנית או מרובעת - שבכל פינה של המפה יושבת ממלכה של שחקן אחר. במרכז המפה קיים פסל או מבנה מרשים האופיני לתקופת הזמן. למשל: בתקופה של הרומאים קיימת זירת לוחמה של גלדיאטורים המוקפת סביבה לבה מותכת (אך למרות הקושי ניתן להגיע למרכזה של המפה ואף ניתן לבנות שם בניינים, על מנת להשיג טווח אסטרטגי גדול לתקיפת היריב). במצב המשימות, יש סיכוי שהמפות לא יהיו מרובעות לגמרי, אלא בצורה שונה.

שליטה
    הבעיה הרצינית ביותר מאז נוצר Worms 3D, היא השליטה בתולעים. כדי לנוע בעולם אתם צריכים, כמובן, להשתמש במקשי המקלדת. הבעיה היא לא בתזוזה, אלא בזווית המצלמה המסובכת, שהיא זו שמקשה על השליטה בתולעים. כשתזיזו את העכבר (המשמש בדרך כלל להזזת זווית המשחק) ימינה, המצלמה תנועה שמאלה, ואיתה תזוז התולעת, שאותה תזיזו במהרה כתוצאה מאינסטינקט שגורם לכם לשנות את כיוון תזוזת התולעת רק בגלל זווית המצלמה שהשתנתה בצורה יוצאת דופן כל כך. הדבר מקשה על המשחק, ועם הזמן תמצאו את עצמכם מבזבזים כחמישית מזמנכם רק בגלל מצלמה בזווית שהשתנתה בצורה קיצונית.

עלילה
    למשחק WFUS לא קיימת עליליה כלשהי, אך כמו בכל משחק אסטרטגיה - יש מצב של משימות - וכמו כל משחקי ה-Worms - הן משעשעות ומצחיקות.

גרפיקה
    הגרפיקה במשחק דומה מאוד לגרפיקה של Worms 3D, אך ניכרים בה שינויים מעטים, ואם אתם חובבי משחקים נלהבים, אתם תראו את ההבדל. הגרפיקה במשחק גם מאוד מזכירה את הגרפיקה מ Rayman 2 ו-3 בגלל הציוריות שבה ובגלל שהיא לא יותר מדי דומה למציאות (תבינו אם תגיעו ב-Rayman 2 למקומות דמויי מקדשים).

מוזיקה
    מוזיקת הרקע של המשחק פשוט מושלמת! מה יותר טוב מלשמוע מנגינות כדוגמת המוזיקה מסרטי המלחמות הישנים... אך בכל זאת יכלו היוצרים להוסיף עוד כמה פרטים...

משחקי רשת
    כרגיל, במשחק קיימת אפשרות למשחק רשת או דרך האינטרנט, כך שאם גיליתם שאחיכם הקטנים לא ממש יודעים לשחק במחשב, השאירו את העבודה לפריקים ולאנשים שחורשים יום יום על המחשב - הם ייספקו לכם את ההנאה הבלעדית במצב של משחק דרך האינטרנט.
    WFUS לא מהווה יריב רציני לחברות משחקים שונות, מכיוון שכמעט לא קיימים משחקים כדוגמת Worms, המבוססים על תורות בשלמותם.
    המשחק WFUS מוגדר כמשחק אסטרטגיה ופעולה.

קטגוריה

גרפיקה 8.5
    טכני 9.5
    סאונד 7.5
    חידוש 8
    שליטה 5.5
    כיף 8

סך הכל: 7.8

דרישות מינימליות
    חלונות 98/2000/XP (המשחק אני תומך בחלונות 95, ME ו-NET)
    מעבד אינטל פנטיום AMD Athlon במהירות 1GHz
    256MB זיכרון RAM
    כונן תקליטורים במהירות 8X
    כרטיס האצת תלת-מימד עם 64MB זיכרון ותאימות מלאה עם OpenGL 1.4
    כרטיס קול תואם DirectX 9.0c ב 100%
    800MB מקום פנוי בכונן הקשיח
    מקלדת ועכבר תואמי חלונות ב100%

לאתר הרשמי של המשחק (באנגלית)

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    אחלה כתבה אחי אתה יכול להסביר לי בפרטי איך לעשות את הכוכבי זהב האלה?זה יכול לעזור לכתבות שאני כותב
    מור - MPTG

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    סודי
    וואללה, שיחקתי במשחק ואני ממש, אבל ממש לא התרשמתי ממנו לטובה. משחק מסורבל, והרבה פחות מהנה ממשחקי תולעים קלאסיים או משחקי אסטרטגיה ייעודיים.
    יובל בירב,

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית מוצקין
    אני אומנם לא שיחקתי במשחק אבל שיחקתי במשחקי וורמס אחרים וקלאסיים יותר ואפילו יש לי וורמס 2 בבית(אבל רק המחשב ענתיקה של אחים קטנים שלי מעלה אותו)

נ.ב. יובל ראית את הכתבות שלי על BF2142 וNFSC?
    ודרך אגב למה עוד לא הביאו כתבה רשמית על BF2142 לאתר?יש לי את המשחק כבר כמעט חודש אם אתה רוצה אתה יכול להעתיק את הכתבה שאני עשיתי בפורום BF ולשים באתר(יהיה לי לכבוד) אני גם ככה רוצה להיות כתב בוויגיימס בעתיד(אם יהיה לי קצת מזל) ואני מקוה שאתה תתרשם מהכתבות שלי לטובה בכל אחת השקעתי שעה וחצי + אז אם אתה באמת תסכים לשים אותם באתר של ויגיימס אני אשמח לקרדיט בסוף או בתחילת הכתבה
    מור - MPTG

הרשמה